Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
19. sep 2013

@janko13 necitaj, nemusis, ani reagovat nemusis

clarissa
10. okt 2013

Je pre mna nepochopitelne ako niektore maminy nechaju doktorov nasilne stiahnut svojim synom predkozku , napisu ze si poplakal a este si pochvaluju ze po par dnoch uz bolo dobre 😠 Moj maly ma rok a dva mesiace,predkozku ma z mojho pohladu prirastenu,ale nema ziadne problemy pri cikani tak to neriesim...Nasa Dr. nas informovala ze v 2rokoch posiela chlapcov k urologovi a ak nejde predozka stiahnut, urolog to odeli nejakou tyckou a vraj je to velmi bolestive...Mam sa upokojit tym ze sak si poplace a po par dnoch bude dobre? Lebo uz bude "spravny chlap",kedze to ma v dvoch rokoch za sebou,tak ako by to podla nasich doktorov malo byt? Nikdy! K urologovi v 2 rokoch pojdeme, ale maximalne na prehliadku...Nikdy by som nebola schopna prizerat sa ako niekto sposobuje mojmu dietatu tak zbytocne utrpenie...Tymto chcem velmi podakovat Hajanke za jej clanok a prispevky, ktore mi v mnohych smeroch pomohli k spravnemu rozhodnutiu

nikask
11. okt 2013

@certica Ahoj,ja som z toho mala tiež strach,presne to robte len pri kúpaní požmoliť predkožku a ak tam je niečo-tak to výjde žmolením von-alebo pretiahnuť.Väčšina lekárov neodporúča robiť tieto zákroky pred 3rokom života.A ak už,tak nastrihnú mu to a bude.A neboj sa,všetko bude oki a ak by to nastrihnutie bolo nutné,tak lepšie aspoň sa vyhnete bolestiam a zápalom.

leni78
11. okt 2013

Bože můj matky proč si o problemu nic nezjistíte ? Tady je to jak vr středověku. Prosím vas, dítěti nechte penis na pokoji. Zabrante i lékařům násilnou manipulaci s predkozkou. Kdy uz skončí tohle předávání hloupých drastických rád a postupu ? Fakt.

leni78
11. okt 2013

@janko13 Prosím te vzdyt vůbec nevíš co říkáš. Kluk si se svou predkozkou pohraje sám az bude čas a je jen minimum případů co se řeší chirurgicky. Nikdo nema co nevyvinutemu dítěti tahat prrdkozku.

hajanka
11. okt 2013

@leni78 100 likes
@clarissa

lubbie
11. okt 2013

@vita211 ahoj, v ziadnom pripade to nedovol, moj maly ma o tyzden 2 roky a mal predkozku uplne zlepenu, len asi 3 mm dierka. Obcas sa mu pipik aj zacervenal, riesila som to vyplachovanim repikovym odvarom (teplym pomocou striekacky) a vzdy to krasne preslo. Tiez ma strasili obriezkou a pod, ze to uz sa nespravi a pred dvoma tyzdnami som mu to len tak skusila stiahnut a obrovsky pokrok, ide mu stiahnut do polovice, este zospodu ma predkozku trochu prirastenu, ale to je uplne v pohode. Niektorym sa to uvolni az v 11 rokoch. Casu dost. Treba si pozhanat informacie, precitat o tom co sa da a urobit si vlastny nazor. Nie slepo verit doktorom, mne sa to vypomstilo. Uz mi z maleho skoro urobili alergika, predpisali mu kopu liekov proti astme a pod. a nakoniec mu pomohla alternativna medicina 🙂)

romcovaklarka
11. okt 2013

Ahoj holky, jen jsem chtěla napsat, že jsem na zdejší rady malýmu s pindíkem nic nedělala ani u Dr. jsem to nenechala přetahovat a je to měsíc, co se mi konečně odplenkoval přes den = tím pádem začal mít pindíka víc na očích (a na rukách 😀 ), začal si s ním hrát a už si ho v pohodě přetáhne (malinko to má ještě přilepené, ale i tak mu to jde přetáhnout) a žádné bolesti ani zranění nemusel podstoupit, a přitom nikdy rozhodně netrpěl na žádnou infekci ani nic podobného kvůli tomu, že mu nešla předkožka přetáhnout. Takže díky moc @hajanka za rady a všem doporučuju opravdu "NECHTE TO BEJT" 😉

martija
11. okt 2013

baby kedze tu diskutujete poprosim o radu. Mam uz 9 r. syna a predkozku sme nechali tak, a je stale prilepena, asi bude musiet podstupit op, alebo? zda sa mi totiz ta uzdicka,ze mu brani aby si to stahoval viac a viac, je kratka akokeby. Poradite,co s tym? Mam aj 5r syna a ten ma tiez zatial napoly pricapenu, nechcela som nasilu tahat, nechcela som strhavat u doktora,ale nejako sa nam to neriesi ☹

martija
11. okt 2013

@hajanka prosim kuk vyssie prispevok,ak som spravne pochopila, tak tomu trosku /alebo vela/ rozumies...

hajanka
12. okt 2013

@romcovaklarka to je uzasne, ani nevies ako ma to tesi, ked ma moje vlastne neg skusenosti a pohlad na utrpenie vlastneho milovaneho jedineho dietata primali k tomu aby som sa zacala o tuto chulostivu intimnu temu zaujimat podrobne a podelila sa s nasich pribehom aj novymi skusenostami a inym pohladom tu na koniku, aj prostrednictvom mojho clanku, netusila som este, ze tieto informacie v buducnosti mozno pomozu tolkym mamickam, co ma velmi tesi 🙂

hajanka
12. okt 2013

@martija devatrocny chlapcek uz moze kludne zacat sam so strecingom predkozky, neskor si pripadne pomoct mastickou. Ukaz mu a vysvetli ako to robit (aj mladsiemu mozes), predkozku opatrne napnut len potial pokial sama ide, nie tahat nasilne viac ako sama da, takto chvilu podrzat, uvolnit a opakovat. Kazdy den najlepsie v sprche, nie v kupeli. Moj ma 9 a este nema celu uvolnenu, od 4 do 7 rokov mu vdaka tonuto strecinku povolila na cca80-90%.

martija
12. okt 2013

@hajanka odkedy ma ruky,tak sa hra s pipikom 🙂. Natahuje, pretahuje, zatahuje a dokonca uz onanuje 😕 ....NO to radsej nerozoberam 😀 . TAkze s pipikom naozaj trenuje uz roky, v sprche mu to vsak vzdy pripomeniem,lebo tam zabudne - chlap !. Ale na jednej strane to ma viac, na druhej strane menej,zrovna na tej,kde mu ta kozicka akokeby tahala, bola kratsia a akokeby branila pretahovaniu.
Syn sa mi narodil v spanielsku,tam predkozku moc neriesili, a ked sme prisli na sk, uz som to zas nechcela riesit ja a teraz mam obavy,ze keby som skocila k lekarovi,tak ze mi vynada,a hned bud bude chciet operovat,alebo strhavat,tak neviem. Myslite,ze by sme mohli skusit s mastickou. V spanielsku nam ju raz dali, ale kazala cca tyzden natierat, zacalo sa to uvolnovat,no ked sme s tym prestali tak opat nic....

hajanka
12. okt 2013

@martija ja si myslim, ze rastom aj vplyvom hormonov sa to este zmeni a spravi, uzdicka povoli, moj to ma presne tiez v tom mieste, jasne masticka pomoze. Je to na tebe, ak chces opat skusit tak skus. My sme este ziadnu neskusali, ani sa zatial este nechystame.

hajanka
13. okt 2013

@martija ps: hrat natahovat atd ... ukaz mu ten strecing ako robit

leni78
13. okt 2013

Když na roční prohlídce doktorka synovi chtěla násilím přetáhnout predkozku, byla jsem na to připravena. Slova nestačily, musela jsem ji chytit za ruku. Ona mi rekla - prosím vas ja jsem lékařka, jen vam chci ukázat, jak ho máte umyvat. A ja ji rikam paní doktorko, ja uz doma jednoho kluka mam. A vim jak ho omyvat, prosím nepretahujte mu to.. no to bylo haló. V ordinaci jsem byla s partnerem, cestou od doktorky jsem se třásla nervama, partner byl na me pyšný. Dámy pozor na roční prohlídku, tam kolikrát začnou vleklé problémy způsobené natrzenim predkozky, prilepenim atd. Kdyz mu to necháte být, ve většině případů se chlapec postará sám. Jen v případě, ze se při curani predkozka nadouva, je přerušen tok moci, tak se to řeší chirurgicky. Jinak ma kluk na vše času dost a neresit.

martija
13. okt 2013

@hajanka a mozem sa opytat, preco nechcete skusit tu masticku?

nicky07
13. okt 2013

Ahojte, ja by som sa chcela opýtať - so synčekom (1rok) sme boli pred 3 týždnami na operácii - mali sme pruh a nezostúpené vajíčko, zoperovali mu naraz oba a popri tom mu uvolnili aj synechie, takže podla prepúšťacej správy mu predkožka ide ľahúčko pretiahnuť. Píšem podľa správy lebo ja som to nejak neskúšala, drobček je od operácie úplne vyplašený bojí sa akéhokoľvek dotyku v tej oblasti a ja mu to nejak nechcem pripomínať. Preto sa chcem opýtať myslíte že ked už je dieťa po operácii predkožky tak už to treba nechať tak a nesťahovať to, alebo sa môže stať že napriek operácii sa to zasa môže prilepiť alebo vytvoriť jazvičky alebo ja neviem nejaké zrasty takže treba preťahovať aj tak? na urologiu nas už neobjednali, na chirurgii o tom nehovorili nič a najbližšie máme poradnu až v polovici novembra. nemáte niekto skúsenosť?

micha1979
13. okt 2013

@nicky07 ahoj nicky07, mna so synom ked mal 1 rok poslala obvodna na urologiu kedze mu neslo stiahnut predkozku, urolog nam dal najskor mast a po 2 tyzdnoch ked sa mu to nijako nepolepsilo mu to urorog pretiahol nasilu. No maly reval, skrabal sa pri moceni 3 dni, kupala som ho v kamilkovom roztoku z lekarne a potom ok. Ale predkozku som musela zacat pomaly pretahovat, inac by to opat zarastlo a musel by to opakovat... Druhy syn bude mat o tyzden 1 rok a asi budeme musiet absolvovat to iste...

nicky07
13. okt 2013

@micha1979 takže treba preťahovať aj ked máme už predkožku zoperovanú? ja som ani nevedela že mu budú robiť aj to, vlastne mi to ani nepovedali ani po operácii, dočítala som sa to len tak v prepúšťacej správe a teraz neviem. on sa bojí každeho dotyku.

leni78
13. okt 2013

@micha1979 A proč chceš u dalšího postupovat stejně ? Ty chceš i druhému synovi nechat bez umrtvení násilím přetáhnout predkozku ? Víš o tom, ze se jedna v podstatě o pohlavní zneužití ? Proc mu tu predkozku nenechas být ?

leni78
13. okt 2013

@nicky07 Obávám se, ze budes muset mazat a přetahovat. Je to smutný co se děje. Věděla jsi o tom, ze mu rovnou fiknou tu predkozku ? Pred operací ? Nebo se rozhodli bez tebe ?

hajanka
13. okt 2013

@leni78 u nas takto necakane presne zacali problemy, dr mu to silou natrhla, s neumytymi rukami, bez rukavic, nestihla som sa sni otocit, doslo k zbytocnemu zapalu, potom zbytocne urolog...
ps: balooning nie je problem, prave naopak je dobrym znakom prirodzeneho oddelovania predkozky, takze nic chirirgicky vobec riesit netreba

hajanka
13. okt 2013

@martija lebo si myslim ze to este nie je nutne 🙂

hajanka
13. okt 2013

@nicky07 v tomto stave ( po nasilnej retrakcii) je predkozka najviac nachylna na prirastenie! pozor na to
az potom zacinaju skutocne problemy, kedze predtym mal predkozku prirodzene prilepenu len, drzala blanou ktora by sa mu vekom uvolnila , osobne by som toho dr co to robil nakopala zato, dala si pred op na takyto zakrok suhlas? A este si dovolil ta vobec nepoucit?!

leni78
13. okt 2013

@hajanka Aha. No ja proste nerozumím tomu, proc jsme jako rodiče vystavovani bránění se doktorům, aby neublížilo nasim synům. Proč se tohle děje ? Ja jsem na to byla připravena a i přes to, ze jsem doktorce rikala na roční prohlídce, aby mu to nepretahovala, tak uz mu ho pevně chytla a chtěla přetáhnout. Pritom syn nepretahne vůbec. Takže by ho natrhla, a začalo by matirium, psychické i fyzické. Deti to bolí, vždyť je yo strasne ! Odborníci vědí, ze je to trestuhodne, ale nemluví se o tom. Matky v dobre víře dětem ubližují. Následují operace, často končící obrizkou, je to kruté zacházení s pohlavním orgánem.

leni78
13. okt 2013

Ja jsem prostě musela doktorce v pretazeni fyzicky zabránit, držet ji za ruku. Vzdyt je to alarmující.

micha1979
14. okt 2013

@leni78 nenapisala som, ze chcem u druheho syna postupovat rovnako, alebo, ze mu chcem dat stiahnut predkozku. Napisala som len ako doktorka postupovala pri prvom synovi a aku mam ja skusenost... pri prvom som to ani neriesila ani som si nic nezistovala... pri druhom som uz o nieco mudrejsia, uvidime ci to pomoze.. ale v kazdom pripade dakujem aj ja za info.

leni78
14. okt 2013

@micha1979 Dekuji za odpověď, ja jsem se te ptala proto, že přeci musíš vidět, že postup byl špatný, drastický a na základě informací, které jsi kvuli tomu určitě studovala, jsi musela dojít k názoru, že tomuto neodbornemu devastujicimu zásahu zabranis. Teď po tvé odpovědi jsem z toho úplně překvapena. Přijde mi, ze syna necháš na pospas silene doktorce, která mu pravděpodobně ublíží stejně, jako brachovi. Pritom ten zásah je nadbytečný. Ničemu neprospívá, naopak. Kdo jiný ma chránit syna, kdyz ne ty ? Napis mi prosím te, co ma za problém s predkozkou. Pokud mu nejde přetáhnout, je to prirozene a nepretahuj mu to. Ani doktorce nedovol v násilném pretazeni. Pokud opravdu chceš potvrzení od lékaře, objednej se ke speciálnímu detskemu chirurgovi a situaci s ním konzultuj. Taky ti doporučí mu to nepretahovat.