Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

evaviki
25. okt 2011

@silvijaa no ja len jeden dotaz na tu teoriu a prax.. preco su zeny pri porode rutinne nastrihovane, su im podavane lieky, klystir, holene a pod.?? pretoze je to zauzivane a lekari nie su casto ochotni robit nieco po novom..

maminkapetula
25. okt 2011

My stahujeme od 3.m a jde to nádherne jsme vzdycky pochvaleny jak mame krasnyho pindika 🙂

denisa1111
25. okt 2011

mamicky,moja rada,stahovat a stahovat,malemu som od dvoch mesiacoch a v 8 nam to slo krasne a vzdy pri kupani a druhemu skusam tiez,tak uvidime,ale vzdy pred naolejcekovat alebo v teplej vode a len pokial ide,nie moc na silu,drzim palceky

locko007
25. okt 2011

@denisa1111 Presne tak. Pediatri o týchto veciach mamičkám vôbec nič nehovoria. A potom príde jedna kontrola a strhnú mu tu kožičku chúďatku nasilu. Moja teta vychovala 3 synov a hneď ako sme prišli z pôrodnice, tak sme pipíka pri kúpaní polahúčky preťahovali, až sa to samé zo čase uvolnilo. A pri kontrole u lekára nebolo žiadnej krvi ani plaču, lebo malého pipík bol úplne v poriadku. 😝

barbarka
25. okt 2011

ahojte, potrebujem poradit. Maly ma pod predkozkou taku hrcku, uz je dost velka, a teda ukazovali sme to pediatrovi este davnejsie, vravel, ze neriesit kym to nie je zapalene, ale mne to uz pripada naozaj moc velke. Vziat ho k urologovi alebo cakat? 😒

denisa1111
26. okt 2011

@barbarka jednoznacne ho vziat k urologovi,aj ked to nic nebude treba to dat pozriet,ja osobne pediatrom neverim a tiez vsetko preverujem,za to nic nedas a maly bude ok,drzim palceky

denisa1111
26. okt 2011

@locko007 mne to hovorila svokra,tiez vychovala 3 chlapov a vsetci su ok ,aj ked mnohi hovoria,ze su to zastarane metody,ale podla mna rokmi overene a nie len teoreticke ako tie co sa teraz popisu,verim ze mnoho pediatrov pindura ani nedrzalo,ta nasa sa mi k tomu nevyjadrila vobec,tak porad si ako vies...

sashabb
26. okt 2011

@barbarka určite k urologivi nechodiť! je to smegma, par stran dozadu o tom hajanka písala 😉

sashabb
26. okt 2011

@maminkapetula od 3mesiacov??? 😕 😕 😕 to je trošku skoro nie? Prilepenie predkožky má svoju úlohu, a to, chrániť žaluď pred nečistotami, hlavne keď dieťa nosí plienku. Určite by som to tak malinkému bábu nerobila, nakoľko mu tam môžete zaviesť jedine nejakú infekciu. A normálne sa čudujem, že to v tomto veku nejaky Dr. pozerá či rieši 😨

maminkapetula
26. okt 2011

Prave mi to rekla detska doktorka takze ji posloucham,kazda rekne neco jinyho

sashabb
26. okt 2011

@maminkapetula veď práve to je, že každý Dr. povie niečo iné, preto im neverím!!! a zisťujem si sama, až podľa toho sa zariadim 😉

mata222
26. okt 2011

@hajanka dakujem za radu, uz som trosku kludnejsia, tak vyskusame ten strecing. mame to robit po kazdom kupeli? nekupeme sa kazdy den, tak 2-3x do tyzdna, maly ma velmi citlivu pokozku na chlorovanu vodu, potom ma suche flaky po telicku, tak to musime obmedzovat, ale pipika a ritusku mu sprchujem kazdy den. mozme aj po tej sprche? a tu vazelinu kupim v lekarni? pytam sa, aby som netraposila v lekarni.. 😉 hadam nam to pojde a maly bude spolupracovat, inak ked vidi striekacku pripravenu po kupeli, tak sa tesi, a sam si pyta, aby som uz striekla..tak neviem, ci mu to robi dobre 😉 alebo sa mu len paci ten ritual..este raz dakujem, ozvem sa ako nam to ide..

hajanka
26. okt 2011

@mata222 nemas za co, ano PO kazdom kupeli bude uplne stacit (nie priamo v kupeli vo vode), aj tak je to este skoro, este je malicky. Vobec by som to nesilila. Alebo, vobec to nemusis robit po kupeli, este lepsie je v sprche alebo po sprche (hygienickejsie), pokozka tak ci tak zmakne a zohreje sa (my to robime len v sprche, pocas sprchovania, maleho kupem len vynimocne) staci ak predkozku namazes, potom nebude sucha a nepopraska a strecing pojde lahsie.
Ja som napisala konkretne Vaseline http://www.vaseline.co.uk/Product.aspx?Path=Con... , ale moze to byt akekykolvek pure petroleum jelly (ale cisty, bez pridavkov), mozno kupit v drogeriie, ale spytat sa mozes aj v lekarni. Pouziva sa na akekolvek zjemnenie, ochranu a hydrataciu pokozky, na ruky, na pery... my to doma velmi vyuzivame. (specialne na pery mam Vaseline lip balm - vynikajuce!) ... a na tento "problemik" je to vynikajuce, posobi aj ako lubrikant, zabrani popraskaniu pokozky, odporuca sa pouzivat aj po chirurgickom zakroku aby zabranil zrastom a jazvam (nie je vsak 100% zaruka, ze zabrani uplne, ale pomoze urcite). Tak skus pohladat niekde.

hajanka
26. okt 2011

@mata222 a super ze sa tesi 😉

tesinka
29. okt 2011

Ahojky, chci se také podělit o zkušenost. Když jsem to řešila asi před půl rokem doktorka na chirurgii na dala papír na chirurgický zákrok. To mě ale nepřesvědčilo k tomu, abych nás rovnou objednala, nechala jsem to být s tím, že pokud nepůjde předkožka přetáhnout do 3 let, budu s tím něco dělat. Nic jsem nestahovala, nemazala a čas od času to zkusila. A světe div se, předkožka povolila a malému to jde skoro téměř stáhnout. Občas se na jednom místě udělá prasklinka, tak namažu bepanthenem a zase to týden nechám. Nic nedělám násilím. Teď jsem už opravdu přesvědčená a tom, že se nám to podaří i bez doktorů 😉

evaviki
30. okt 2011

@hajanka pls, kde kupujes tu kozmetiku?

hajanka
30. okt 2011

@evaviki ja mam konkretne tu Vaseline z Anglicka este zasoby, u nas som ju nevidela, v lekarni som sa nepytala, ale videla som uz na MMB

evaviki
30. okt 2011

@hajanka dakujem, pozriem na mmb

hajanka
31. okt 2011

@evaviki ahoj, ja som hladala na nasich strankach a uz som nic nenasla, zatial iba tu:
http://international.drugstore.com/search/searc... robia aj international shipping ale tej je zase velmi drahy ☹
alebo potom skor na amazone nakupit http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=se...

evaviki
31. okt 2011

@hajanka tak 800kc za postovne je fakt masaker.. a amazon do CR kozmetiku neposiela .-((( resp. vypisalo mi to, ze tento typ tovaru nie je mozne zaslat na moju adresu ☹((

hajanka
31. okt 2011

@evaviki ja som nasla viacero, kde maju international delivery, vratane Czech Republic
http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B001A3...

napr. http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001A36FEG/r...

evaviki
1. nov 2011

@hajanka dakujem, si strasne zlata.. uz som si objednala, vzala som si k tomu este telove mlieko a lip balzam.. tak som zvedava .-D

hajanka
1. nov 2011

@evaviki super, budes urcite spokojna 🙂

majulienka27
10. nov 2011

@hajanka ahoj rada by som ťa poprosila o radu, včera sme boli s malým na moč a doktorka mu pri čistení pipíka, keďže potrebovala sterilný moč, tak popreťahovala a ostali mu tri ranky, jedna je teda riadna a dve menšie a celú špičku má strašne červenú, určite ho to páli lebo je celý deň nepokojný, neviem čo s tým natrela som mu to framikoinovou masťou, ale neviem či robím dobre, alebo či mu na to nemám dať niečo iné. Teraz mám strach aby sa mu to tam nezlepilo. O tri týždne ideme zas na moč tak sa asi môžem opäť prichystať ☹ ďakujem

hajanka
10. nov 2011

@majulienka27 ahoj, bohuzial neviem co ine ti poradit, framykoinom mastis spravne, masti mu to casto, aby tam mal vzdy tu masticku, na celej poskodenej oblasti, aj na zalud, tato oblast nesmie ostat sucha, to by malo zabranit neprirodzenym zrastom na predkozke (ale nie je ziadna 100% zaruka) a popraskaniu pokozky. To ze sa to zrastie (pozor - nie zlepi, ono sa to zrastie ako kazda rana) je viac nez iste.
Inak, najlepsia rada je, zabranit nasilnej retrakcii predkozky. Mozes este skusit harmancekovy kupel (alebo repikovy). V ziadnom pripade mu to nepretahuj uz vobec nie v kupeli.
Pri odbere mocu vobec nie je potrebne trhat predkozku. Moc je pri dobrom zdravotnom stave uplne sterilna tekutina (ktora nema s predkozkou nic spolocne). Ak mu chcela odobrat moc, tak nemohla dopredu povedat ze chce sterilny moc, nemoze dopredu vediet ci bude sterilny (bez zapalu) alebo nebude sterilny (odvadza z tela nasledky infekcie), takze dr. nemoze dopredu povedat, ze chce sterilny moc 😖 totizto, nemoze dopredu vediet (ibaze by bola jasnovidka a to by potom ten odbere vobec nepotrebovala kebyze to vedela zdiagnostikovat takto) ci tam ten zapal je alebo nie, prave preto ten moc odobera a posiela na rozbor.
Ak ti na tom zalezi, tak sa vobec nemusis strachovat dalsieho odberu, vopred dr. oznam, ze nechces aby mu nasilne pretiahla predkozku (to si mohla uz pri prvom pokuse jej oznamit), ale to musis byt sama o tom presvedcena ze to nechces a preco to nechces.

hajanka
10. nov 2011

@majulienka27 este ma dodatocne napada, nechaj ho co najviac na na vzduchu bez plienky (ak je to mozne), plienka to este viac mechanicky drazdi, ak sa inak neda, vymienaj plienky castejsie, lebo aj rozkladajuci moc v plienke moze drazdit ranky. Mydlo pri kupani nepouzivaj na tu oblast teraz vobec, iba cistu vodu.

majulienka27
10. nov 2011

@hajanka ďakujem, ja som ani netušila že mu to urobí, veď mu išla zobrať iba moč a ona mu to až tak škaredo stiahla aby mu ho celého poutierala, veď stačilo nalepiť sáčok na moč a hotovo, ale teraz je už neskoro, nabudúce budem musieť dávať väčší pozor 😠
Za ako dlho by sa mu to malo zahojiť?

hajanka
10. nov 2011

@majulienka27 to je individualne, moj to mal velmi citlive a bolestive nieco cez tyzden, co ani piskat nechcel, potom uz lepsie, niektore deti aj kratsie, ale nedal si na to sahat veeeeelmi dlho (roky), neveril uz ani mne. No tvoj je malinky, tak este nechape 😔 bohuzial ani branit sa sam nemoze. Zalezi aj na tom, aby to mal v klude, co sa u 5mes. babetka asi len tazko da dosiahnut, napr. ta plienka v tomto veku musi byt (a nemala by, lebo drazdi, ci mechanicky, ci nasiaknutym mocom v plienke...), aj kvoli tomuto sa to neodporuca stahovat v tomto veku, kym maju deticky plienky. Uzatvorena predkozka (a membrana ktora ju drzi) ma prave za ulohu chranit tieto citlive oblasti pred tymto posobenim vonkajsich vplyvov... 🙄
... a lekari to ako naschval robia presne naopak 😠

digysa
10. nov 2011

@evaviki K tvojej pripomienke hore (viem, ze to je od temy) ale suhlasim s tebou, lebo ja som nebola ani nastrinuta, nemala som ani klistir ani holena a ani lieky som nedostala (az na moje pokyny)...a to preto, lebo som nerodila na SK.

Inak vsetkym mamickam pevne nervy pri stahovani....
@majulienka27 tu lekarku by som asi slahla niecim po hlave....nesucitna krava! Nabuduce jej to nedovol.

digysa
10. nov 2011

Ta mast Vaseline, o ktorej pise @hajanka je cislo 1. Naozaj dobra vec pri stahovani. My sme ju pouzivali tiez (sice pri obriezke) na zahojenie a aby nebol pipik suchy.