Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

denisocka
29. jún 2010

@sjuzi jasne,na obed sa ozvem,možno skor z mobilu,čauko

denisocka
29. jún 2010

Tak mame to za sebou.neuverite,ale pipika mame ukazkoveho,cisteho,nezapaleneho ...len my asi nevieme pretahovat. Takze uz bez repika,pretahovat kazdy den nasucho mimo vane

imarikai
29. jún 2010

@denisocka parada už som myslela že tam šimonka tam potrapia a prečo mysliš že to nevieš aj ti to ukazal?

denisocka
29. jún 2010

@imarikai jaj,, vieš ako som sa bala, hodinu sme čakali v čakarni s dedkami , maly už bol nervozny bo videl biele plašte a kričal na ne,že pinda im neukáže . no ako sme sa dostali dnu,tak MM a sestrička ho držali a doky stiahol hned,na 3x stiahol a ukázal,že tam problem nevidi nijaky,pipik je krásny,stahovať ide. tak mu vravím,že nam to v repiku nejde,že maly proste vystraja,tak vravel,že žiadny repík -normálne stiahnuť aj mimo vody 1x denne a poutierať ak je tam špinka. že to vo vode sa odporuča preto,že je tepla a prijemnejšia detom na pipik .ale že ked je maly taky bojovník,tak ho nemušiť v lavoriku

ja sa tak teším,ja už dumala o tej obriezke,že kedy a kto s ním ude v nemocnici

sjuzi
29. jún 2010

Denis, tak super... My tiež sťahujeme až ako ho vyberieme z vane. Tak nám to kázal primár urol... 😉

denisocka
29. jún 2010

@sjuzi ja som rada,len neviem či každy den to pojde.... či budeme mať nato nervy.teraz nemal asi 4-5dni stiahnute a šlo to super

sjuzi
29. jún 2010

@denisocka Miško si to nechá len ockovi robiť... ja to asi nejako neviem, či čo... 😀

denisocka
29. jún 2010

moj si to neda nikomu

standa82
30. jún 2010

No tak aj my sme včera dopadli na kontróle výborne. Malý ma pipík vynikajúci, v repíku už nemočíme, už len večer pri kúpaní stiahnuť a poumývať. Na kontrólu ďalšiu nemusíme, len v prípade nejakých problémov. A vraj spravíme veľmi dobre keby sme išli k moru, a ja dokine nato, že ideme v júli. No že super, že keby chcel byť stále vo vode.
Joj, taká som šťastná. 🙂

denisocka
30. jún 2010

@standa82 super !!! a vy ste kedy to boli na "zakrok"

denisocka
30. jún 2010

@standa82 my sme si odniesli aspon jedno pozitivum včera,že maly už nechopdi že - pindo boli,ale chvali sa-že ujo dotor kukol , a pindo neboli

imarikai
30. jún 2010

@denisocka dnes budete asi skušať sami tak nech to dopadne bez plaču 🙂

standa82
30. jún 2010

@denisocka ...my sme boli na zákroku pred mesiacom. Aj ja som malému tak hovorla, že pozri aký je krásny, boľačka už je vycikaná,.... To zaberalo 🙂

denisocka
30. jún 2010

@standa82 no šak dnes skusime aj my 😀

denisocka
30. jún 2010

no,šlo to aj ked s bojom . zas krik,plač,musime najsť ine miesto ako na posteli,bo tam je mäkko a on sa zadkom zabara do matraca a aj ked pinda držim,tak sa vyšmykuje

imarikai
30. jún 2010

@denisocka ešte potrva kým sa prestane báť

denisocka
30. jún 2010

@imarikai utechou mi bude ak mi poviete,že raz sa fakt prestane bať.ale čo je pozitivum,už som to možno píslala, chce cikať do vedierka,nie nočníka a nie do plienky

imarikai
30. jún 2010

@denisocka no moj cika do nočníka aj do velkeho zachoda dokonca už aj vonku postojačky ale kakame len do plienky aj ked skušal do nočnika nešlo pytal plienku

denisocka
30. jún 2010

a kolko ma maly

imarikai
30. jún 2010

dva roky aj štyri mesiace

denisocka
30. jún 2010

no,to skoro jak moj. a teda stahuje si sam?

imarikai
1. júl 2010

@denisocka ano už si to vie stiahnuť sam inač ty pišeš že ked to robite sa mu scvrkne? mojmu sa tiež schovaval aj sa mu to nepačilo ale teraz ako ti to napišem sa mu zväčši alebo postaví takže ak sa šimonko prestane báť bude sa to aj lepšie robiť

denisocka
1. júl 2010

@imarikai občas mu tak stoji 😀 ale vtedy sa bojime pretiahnuť,že sa zasekne 😀

standa82
1. júl 2010

@denisocka ... skús si položiť na deku na zemi. My sme to robili tak, teraz už vo vani pri kúpaní. Neboj, bude to v poho, len si musí na to zvyknúť.

pajdula
1. júl 2010

@anicka164 ... my byli před 14 dny na urologii Ke karlovu a celkem fajn. Doktor příjemný, i sestřička... trošku chaoz v pozvaných lidech, objednaní jsme byli dva měsíce, ale jinak dobrý. Měli tam hračky, doktor kliďas na Ondru mluvil, všechno mi několikrát ukázal, jak máme stahovat a cvičit a tak. Jinak jsme na piňďu dostali mastičku a říkal doktor, že je to lepší než nějaké zásahy, že se to většinou samo uvolní, ale chce to přetahovat a přetahovat. A musím říct, že to skutečně je daleko lepší a Ondra vůbec nebrečí. Každé ráno a večer už ví, že jdeme přetahovat bimbulu a je to bez křiku 🙂

denisocka
1. júl 2010

@pajdula ale ide vam pretiahnuť? alebo ukazoval len ako to mate robiť a mate mastiť aby sa uvolnila predkožka?

ollako
1. júl 2010

ahojte napisem vam nas problem, ci ste niekto na tom podobne...moj Petko sa narodil len s castou predkozky, pol zaluda mu trci von a nema ani uzdicku, zdola ma vlastne holy zalud a zhora mu ho ta polovicna prekozka ako tak zakryje...to som bola z toho mimo, ale upokojovali ma , ze sa vyhneme bolavemu stahovaniu, ale nie ...ta jeho pidi predkozka sa mu aj tak nalepila na do polky zaluda, lekarka mu to 2x stiahla, ale nie uplne vtedy ho to bolelo tak v ten den a dost, nic strasne, ale pindosa si nechcel dat ani za svet stiahnu, ani umyt ani nic, len som sa k nemu blizila a hystericky plac......lenze dnes rano sme sa zobudili s tym, ze pindasa mal take zdureneho a hrckateho a tiekla mu z predkozky ta smegma, ale v takom mnozstve , ze som zirala ako puk, vcera to take vobec nemal...tak sme boli na urologii a lekar mu takou tycinku strcil do dierocky, z ktorej ten bordel vytekal, presiel po obvode a predkozka sa zrolovala a prvy krat som drobcovi videla cely zalud, nikdy to nemal stiahnute az tak dole, hned rev ani dychat nemohol, potom od toho revu a unavy zaspinkal....tak teraz mame davat harmancekove kupele a pretohovat 6-7 x za den po tri dni a potom v ramci normalnej hygieny pri sprchovani stiahnut, lenze on si na pindosa, len tak siahnut nenecha, budu to boje a trapenie, som z toho nestasne, predtym sme uz olejovali, mastickovali a predkozka nepovolila,robili sme to nasilu, no potom sme to vzdali...maly k tomu akurat ziskal odpor...a teraz takto sa mu to zapalilo...nechce ani ocikavat stromceky, lebo si nechce dat pindosa chytit do ruky...snazim sa ho oducat od plienky, ale on si radsej tajne niekde cupne a pocika sa do gati a pride mi len oznamit, ze cikal 😒 tak mi ho je luto chudatko moje male

ollako
1. júl 2010

a este ma napadlo ako silny ten harmancek varit? 😕

denisocka
1. júl 2010

@ollako tak to si taky isty pripad ako mi! My sme macali 1xden v repiku,varila som ho v hrnci asi 10min aby bol silnejsi. Kukni nas pribeh od 12.6. Bo je toho vela

123zuzka
1. júl 2010

Ahojte dievčence,môj synček má 2,5 roka a keďže mi všetky známe z môjho okolia hovorili,že do dvoch rokov sa s predkožkou nemá nič robiť,tak som to doteraz neriešila. V dvoch rokoch sme išli k obvodnému pediatrovi,ktorému som ukázala malého pipíka a povedala mu,že mu to vôbec neide pretiahnuť,že čo s tým..a poslal nás k urológovi.Medzitým bol malý viac rázy chorý,tak sme to odkladali a boli sme u neho tento týždeň v utorok 29.6.2010 a on mu ho pozeral,pekne si to nechal a povedal,že má takú zúženú predkožku,že iná možnosť nie je,iba mu urobiť obriezku,že máme prísť o pól roka,cez zimu,že ho v lete trápiť nebude.No,z týchto vašich článkov si naozaj neviem vybrať,že čo je správne,ale určite je každé dieťa iné a môj synček to má naozaj také uzunké,že asi iná možnosť nebude..mám veliký strach,tu som sa aj dočítala aj o tej mastičke Dermovat,že to pomáha..neviem,naozaj to pomôže,keď to má také uzunké?Tá mastička je na predpis?Inak synček nemá problém pri cikaní,ani sa mu nerobí balónik,ani sa mu nezapaluje...som zmätená,to ozaj neni iná možnosť,iba ho obrezať???Inak boli sme u uznávaného a chváleného urológa..prosím vás o radu a váš názor mamičky!Veľmi pekne vopred ďakujem!!