Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

myscha
26. mar 2011

@zelmirka1 Taky si myslím, že to není vůbec jednoznačné, existují zcela opačné názory a přístupy jako např v Británii, kde se to většinou tahle brzo neřeší a čeká se na pubertu, kdy se to většině chlapců uvolní díky hormonům samo. U nás je přístup zase až moc aktivní, ale to je věc názoru.
Pokud nějaký lékař tvrdí, že se to musí přetahovat od malých miminek a pak nebudou problémy, tak to pro mě není důvěryhodné, stejně jako bych si teda netroufla to nezkoušet vůbec, hlavně kvůli hygieně a možným zánětům. Na druhou stranu právě to nectitlivé přetahování někdy za ty záněty, slepování, zjizvení, zůžení a zbytečné zákroky může samo. Tak si vyberte 🙂

Jsou tací, co přetahují od malička a stejně skončí na zákroku a pak ti, co nepřetahují a na zákrok musí taky. Pokud jde o opravdovou fimozu, tak žádné přetahování asi beztak nepomůže. Synovi to zatím nejde vůbec, tak uvidíme, jak to dopadne. Manžel na záněty trpěl jako dítě a nakonec skončil na obřízce, jestli to bylo nezbytné nevím, ale na druhou vím, že to žádný hrozný strašák není, i když i obřízka má svoje pro a proti.

No jsem ráda, že druhé dítě je holka nebudeme to muset řešit 2x 🙂

stardust
26. mar 2011

@myscha nas druhy syn to vyriesil jednoducho- narodil sa uz so stiahnutou predkozkou 🙂

myscha
26. mar 2011

@stardust No jo, to se někdo má 🙂

stardust
26. mar 2011

@myscha no ten prvy ju ma zrastenu a nas pediater to zatial nijak neriesi.

neu.sona
26. mar 2011

Ahoj holky, chci se zeptat. Nevíte někdo, jestli by mě vzali na vyšetřní do Motola i bez doporučení naši pediatričky? Našemu Matýskovi jde přetáhnout jen tak z půlky na žaludu předkožka a naše chytrá paní doktorka mu to udělala ještě tak, že mu to na jedné straně stáhla násilým, takže to má do křiva a i do křiva čůrá. Chci to už vyřešit najednou a né aby mu to dělala ještě ona, když to stejně udělala jen pár mm, takže na nic pro spoustu pláče. Fakt jsem byla naštvaná.
Ona nás nikam zatím posílat nechce, ale já už chci aby malý byl naprosto v pohodě.
Nebo dělají to ještě někde jinde než v Motole? Jsme z Benešova, máme to do Prahy kousek.

ssisley
27. mar 2011

Zdravím holky. Mám dotaz odkdy by se měla přetahovat předkožka? Mně pediatrička řekla že od 3 měsíců, ale zdá se mi to opravdu nějak brzy. 😕

anjelicek26
27. mar 2011

@ssisley - nic nestahovat, len jemnunko pri kupkani posunut dozadu, oplachnut, nic nasilu, ziadne "pratahovanie" v tomto veku, ani nahodou. Predkozka sa uvolnuje ako rastie penis, väcsinou do veku 3 rokov je po probleme. Moja lekarka vravela, ze do 6 rokov ona nic neriesi, pokial je prud mocu silny a nerobia sa tam zapaly - teda necistota sa tam nedrzi. Ak sa pretiahne nasilu, urobia sa zrasty, je to pre deti velka bolest a väcsinou to konci obriezkou na chirurgii. Fakt touto cestou nie. Niektore veci od detskych lekarok fakt treba pocuvat na pol ucha 🙄 A hlavne povedat, nech na mojom dietati nic take neskusa, lebo ju zazalujem za ublizenie na zdravi - by si sa cudovala, kolko je takych "aktivnych", co to dojcatu nasilu pretiahnu 😠

peepka
28. mar 2011

ja to stale vidim tak ze ti lekari co vravia stahovat, su este zastarali a nepreskoleni 😎

snupik
28. mar 2011

@myscha Moc hezky jsi to napsala a vysvětlila... 😉 díky 😉 takto je to fakt srozumitelné, zatím mi to takto nikdo nevysvětlil 🙂 🙂

neu.sona
28. mar 2011

holky, nikdo to nevíte??

neu.sona
28. mar 2011

Tak jsem tam volala a už vím. Vezmou nás bez objednání a podívají se mu na to.

ivulaba
29. mar 2011

Ahojte dievčence, tak my už natierame pipíka mastičkou Triamcinolon 6.deň a už je vidieť výsledky. Pomaličky sa nu to začína uvoľnovať a už som konečne zazrela aj žaludík. Len som niekde čítala, že pretiahnuť až na 10.deň natierania, tak zatiaľ natieram a sledujem. Ale myslím, že je to na dobrej ceste. Tak sa teším. Ináč stále ešte aj kúpeme v sleze. Tak ahojte 😉

neu.sona
29. mar 2011

@ivulaba prosím Tě, co to jen slez? 😀 Jestli nevíš, jak se to jmenu česky a kde se to dá sehnat. Děkuji

ivulaba
29. mar 2011

@neu.sona po česky je to slez prehlížený (kvet). Dá sa to zohnať v lekárni, alebo v čajovni. Aj vy máte zúženú predkožku?

renatad
29. mar 2011

ahojte, tak u nás s preťahovaním nie je problém, stále som si myslela, že nám to nejde a raz sme išli na kontrolu a doktorka, že ved to ide uplne lahko, tak teraz preťahujeme, ale nie každý den, malinký má po pretiahnutí vždy úplne červenú tu predkožku hore, je to normalne? čítala som tu o repíku, je to na to? vdaka za vašu radu

mcoya
30. mar 2011

@renatad no tak to by zaujimalo aj mna 🙂
My pretahujeme raz za tyzden, nastastie sa malemu ten maz neusadzuje, a tiez to ma potom tu spicku taku cervenu. Tak neviem, ci mu nemozem tym, ze mu to stahujem ublizit, ci tam nevznikaju nejake mikrotrhlinky, alebo preco to ma cervene. Ale ide mu to pekne stiahnut az za koniec zaludika 🙂. Nastastie to za 1 den prejde, ale vzdy mu to pre istotu natriem framykoinom. No len neviem, ci to mam stahovat kazdy vecer, aby sa mu to viac roztiahlo, alebo to nemam stahovat vobec.

simi251
30. mar 2011

@anjelicek26 Uplne s tebou suhlasim. Mam 6 rocneho syna, zijeme vo FR a tu sa mu az teraz prvy krat vobec niekto pozrel na stav predkozky. Lekarka skonstatovala ze je zuzena a predpisala masticku- kortikoidy. A ze do 10 rokov je este casu dost a ze sa to napravi. ZE sa netreba bat. Ked som jej povedala ze na SK mu to chceli uz v 3 rokoch rezat, tak povedala ze sme urobili dobre, ze sme na operaciu nesli. Ale je fakt ze nemava zapaly a ani mu to nebrani v cikani. Tak uvidime, ci sa mu to uvolni, ked zacneme natierat, ale verim tomu, ze ano.

mimys
30. mar 2011

akoj holky
mam dva kluky, oba dva meli problemy s pretazením. Měli zúženou a prilepenou předkožku. Naštěstí mame rozumnou pani doktorku, ktera nas k nicemu nenutila a když se to nezacalo lepsit do 5 let, dala nam masticku. Pak bylo videt, že se to zlepsuje, ikdyž to nebylo jeste uplne, dala tomu cas. a pak kolem osmeho roku, jako zazrakem se predkožka uvolnila sama. Bez pláče a bez skalpelu. Takze jestli muzu radit, pokud to nejde samo od sebe pekne pretahnout, je lepsi nechat to být a obcas to zkusit, treba jednou za tri mesice.... Do trech let bych to nechala urcite být. Je lepsi to neuspechat, nez pak řešit nejake zanety a srůsty.

simi251
30. mar 2011

@mimys Super. Teraz si mi vlastne potvrdila, ze som sa rozhodla spravne. Verim ze aj u nas to tak dopadne ako u tvojich chlapcov. 🙂

mimys
30. mar 2011

Urcite to bude dobre 🙂 ja ja rikam, když jsou kluci mali, mamky je nuti do pretahování a az jim bude 15, budou šílet, že nedelají nic jinýho 😀

renatad
30. mar 2011

@mcoya my to mame červené aj 3 - 4 dni, teraz skušam ten repík, neviem ideme na kontrolu až koncom mája, tak sa musím spýtať potom tam

tyfny
3. apr 2011

no nas drobec mal taku predkozku od narodenia ze mu trosku bolo vidiet aj zaludik,ale cim dalej tym viac sa mu zrastala a teraz tam ma dierocku ako spendlikova hlavicka.aj som mu davala kremik,pri kazdom kupani som stahovala pokial slo,nikdy nie nasilu.teraz sa bojim ze sa to zrastie celkom a az potom budu problemy.a neviem ci ho to nesvrbi lebo stale si ho natahuje.a ci mu tam nezostava moc ked sa neda poriadne umyt?takze ci chcem alebo nie musime ist na zakrok.

ivulaba
3. apr 2011

@tyfny ja by som to neriešila hneď zákrokom. Vyskúšaj si zohnať masť Triamcinolon. Nám to pomohlo veľmi. Malinký mal dieročku veľmi maličkú, keď cikal, robil sa mu dokonca balonik. Zohnala som si túto masť a po 10-tich dňoch vtierania - výsledok - predkožka ide bez problémov pretiahnuť cez žaludík.... 😀 som strašne rada, že sme hneď neutekali urologovi. Dúfam, že sa mu to znovu nezačne zužovať. Tak držím palce aj ostatným... 🙂

mirocka2000
8. apr 2011

ta mast Triamcinol je velmi silna a može vraj sposobit zastavenie rastu dietata...vraj je to silny kortikoid.....som z toho už v soku lebo malemu to nejde a chcela som vyskusat tu mast.....to vravela sestricka na kožnom.....tak ja neviem ☹ už

akika722
8. apr 2011

ahojte baby..sorry,trošku vam tu vtrhnem...čo robiť ak moj maly ma 8mesiacov a predkožka mu nejde dole...ale voooobec..ani 1mm..vobec,vobec..ani pohnuť sa s tym neda...a staršiemu sice ide,ale na jednej strane ju ma akosi divne "prilepenu/ ☹ dr.teraz ešte nerieši že je maly.../ten 8m/ ale bojim sa aby z toho nebollo niečo horšie ☹

zuzu101
9. apr 2011

Ahojte maminy.Poprosila by som Vás o radu - synčekovi ide pipík pekne stiahnuť (ešte nie celkom, ale pomaly sa k tomu dostávame).je to už asi týždeń čo som si všimla, že keď mu stiahnem pipík, tak na kožke sa mu urobila taká biela vyražtička - podkožný tuk a dnes som si všimla že sa mu robí druhá.mám ísť za lekárkou, alebo je to normálne?Máte s tým niektorá skúsenosť?????????

luti
9. apr 2011

@zuzu101 ahojky, my mame uplne stejny problem 😉 zijeme v UK a lekarska pece stoji za prd,jsme oba dva s manzelem zdravotnici🙂, takze jsme se koukali a ptali a pry je to uplne v poradku, pry se predkozka sama stahuje a pretahuje a je to docela normalni jev u 2-3 rocnich deti - chlapecku, dokonce se nekdy vyskuteje i vymes sekretu...ja si toho vsimla, jam mel maly kolem 1,5 roku, vypada to jako mala bila tukova zlaza-skrvnka??? ale jak jsem vyse uvadela,pry je to normalni a bezny jev...

peepka
10. apr 2011

@luti suhlasim, je to normalny jav, nechapem preco by vobec niekto stahoval ked sa to raz stane samo, prirodzene 😨

a ja som v uk tiez a s lek.star.som uplne maximalne spokojna 🙂

adrioska
10. apr 2011

Ahojte baby,
pediatricka nas poslala s malym k urologovi a aj ked som ho poprosila, nech mu to nestiahne nasilu, zacal sa vyhovarat, ze ma 2 roky a to sa tak robi bla bla bla... Po tomto stiahnuti mal maly samozrejme problemy, stipalo ho to pri cikani,ale snazila som sa mu aj tak stahovat. Islo to vsak tazko, lebo mi to nedovolil, takze len tolko, kolko dovolil. Teraz je uz nejaku dobu dobre, neboli ho to uz, ale som si vsimla, ze mu to uz zase nejde uplne stiahnut. Akoby mu to tam znovu prirastlo. Stiahnem mu to asi do 1/3. Myslite, ze je to problem? Budu mu to musiet znovu stahovat? Lebo ja uz to nedovolim naozaj, mala som dost vtedy, ked mu to spravili 1.krat... ☹

bobocka
10. apr 2011

zdravim kocky.tiez mam chlapceka,no tu poredkozku zas tak velmo neriesim.riadim sa tymto clankom http://www.azrodina.cz/1580-resite-problem-s-pr... uz to tu pred casom jedna maminka postla,tak to kopirujem znova.podla mna to ma nieco do seba. 😉