Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

lienka7
13. apr 2010

Ahojte.
my mame tiez problem s predkozkou. Neda sa vobec ani naznakom pretiahnut, tak nam dal pediater na to masticku Triamcinolon a mazeme 3 tyzdne 2x denne a potom 6 tyzdnov pauza. Zacali sme ked mal 6 mesiacov ale je to tak, ze ked zaciname mazat tak maly sice protestuje ale po case si zvykne a neprotestuje. Ked mazeme tak mu to pekne povoli a ku koncu tych 3 tyzdnov mu to ide pretiahnut skoro idealne ale na vrchu ma to pokozku taku uzsiu tak sa vzdy bojim ci sa mi to podari zase dat aj spet. Ale zase ked masticku vysadime tak sa mu to zase prilepi vsetko spet a zase s tym ani nehnem. .....Tak neviem co si o tom mysliet. V kazdom pripade nic nerobim nasilu a ani malemu nedam kym to nebude vyslovene potrebne. Co som citala clanky tak vsade urologovia vravia ze nic nerobit nasilu lebo sa potreba pokozka a ta sa hoji zrastom a vezivovym tkanivom takze sa takto narobi viac skody ako osohu.

zzuzinda
14. apr 2010

Zdravím, máme 22 měsíčního kluka. Když mu bylo něco přes rok, měl zánět a skončili jsme na chirurgii. Tam dostal antibiotika a doporučení na koupání v řapíku. Já pak koupila řapíkovou mastičku a musím říct, že to pomáhá. Sice pomalu, ale jde to. Každý večer namažeme pindíka a krásně s předkožka uvolňuje. Dost o tom je v téhle diskuzi:

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/uvolneni...

tomina
14. apr 2010

ahoj holky, prosím o radu. Synovi je rok a má od narození fimozu jako hodně chlaepčků, jsme pod dohledem na chirurgii po předchozí pupeční kýle. Doktorka nám říkala nic s pindíkem zatím nedělat, nepřetahovat. Nicméně ted mám pocit, že mu pindík zapáchá. Ve vodě jen umyjeme jako jinou část těla. Měla bych mu ho mýt nějak jinak? Díky za jakoukoli radu 🙂

romana29
15. apr 2010

holky, fakt žádná nemáte problém to stahovat zpět? Já jsem z toho opravdu špatná, odmítám mu ji stahovat, protože to pak nemůžeme s přítelem dát zpět a trvá to třeba pět minut, malý už si na něho taky nechce nechat sáhnout a mě je pak vždycky špatně. Je na to nějaký fígl? Když mu to doktorka stáhla, tak se mu taky nevrátila kůžička zpět, musela ji vrátit ona....
Zvažovala jsem jít ještě jednou k doktorce, aby mi to ukázala a párkrát jsme si to tam třeba vyzkoušeli, ale připadám si trochu divně, navíc malý už ví, co bude a nechce to dělat. Nebo raději zajít na urologii? Nechci malého stresovat, ale ani mu nechci dělat bolest a nervíky z toho, že to zase nepůjde zpátky.

mia.k
15. apr 2010

tomina,náš malý má tiež fimózu a ja mu to čistím tak,že mu po kúpaní stiahnem predkožku tolko kolko ide a tie nečistoty na kožičke odstránim. Syn má za chvilku dva roky,ale chvalabohu ešte zápalové problémy nemal.
romana,ale ak chceš ísť k urológovi,musíš si ísť pre odporučenie k detskej lekárke a tá ti to predsa môže ukázať tiež. Ja viem,že má malinký z nej strach,ale pokial mu to jeho lekárka robila šetrne,tak by som asi nešpekulovala s urológom,lebo ktovie aké spomienky by si odniesol odtial. 😖

mia.k
15. apr 2010

a inak romana,radšej choď k tej lekárke a nechaj si to ukázať ako to robiť,aj ked možno budeš vypadať ako blbá,ale radšej vypadať ako blbá,než tú predkožku nesťahovať ked mu to ide,lebo ked to zanedbáš,tak sa mu to môže prilepiť a to eštelen potom bude tvoj syn vedieť čo je to bolesť. 😒 😉

shaula
15. apr 2010

Romano, radši bych se zeptala doktorky, ale do té doby bych raději nestahovala vůbec. On to není zas takový problém, jak někdo tvrdí, a pokud mu jde stahovat předkožka sama, tak mu podle mě nazpět nepřiroste (teď mě určitě budou přesvědčovat o opaku, ale já tomu prostě nevěřím). Větší nebezpečí mu podle mě hrozí, když mu to budete stahovat a nejde Vám to vrátit zpět - může se stát, že to nepůjde vrátit vůbec a to je nebezpečné, pak se musí urychleně letět k doktorovi! Ve tvé situaci podle mě raději nestahovat než stahovat s tímto rizikem 😖

katuska.
16. apr 2010

shaula - preco by sa malo urychlene letiet k doktorovi???

romana29
16. apr 2010

Včera jsme byli u zápisu do školky a k doktorce teda musíme co nejdříve, aby nás vůbec vzali 🙂, takže ji požádám, jestli by mi to neukázala.
My to zatím dělali dvakrát - předtím mi to vůbec nikdy nešlo ani stáhnout, jak to ale stáhla doktorka, tak mi to pak už šlo, možná tomu trochu pomohla, ale žádný výtok, ani krev ani nic jiného nebylo.
Jen to natažení zpět nám opravdu dělá problémy, malého to nebolí, jen je mu to už hodně nepříjemné, navíc když vidí rodiče vynervované. Doufám, že si to od doktorky nechá zase udělat a pak taky, abych si to i já zkusila a doktorka mi teda ukázala, kde děláme chybu.

shaula
16. apr 2010

Katusko - protože když nejde předkožka přetáhnout nazpět a zůstane za žaludem, může se stát, že penis oteče a přiškrtí se krevní oběh. Proto je třeba jít urychleně k doktorovi, aby to odborně přetáhl nazpět.

reana
19. apr 2010

Baby,nas maly mal tiez s predkozkou problem,teda zistilo sa to az vtedy,ked jedneho dna od rana desne krical od bolesti,ja som nevedela,co sa deje,vsimla som si,ze je to v intervaloch,teda ked cika.4 dni som lietala po nemocnici,lekaroch a vsade len ze nevyzera na to,ze mu nieco je/zrovna neplakal pred nimi/,ja som bola zufala,som msylela,ze ma zapl moc.mechura,ani curavat mi nechcel,uz som aj s nim plakala,kym nas konecne nevzala nasa doktorka,co mala zrvna sluzbu a ta hned,ze ma predkozku natesno a nemoze cikat.Dala nam daky krem na mazanie 2-3 krat denne,ale co je hlavne-museli sme kazdy vecer pri kupani vo vode mu stahovat pomaly kozku/ akoby sme ho masturbovali,len pomalinky/ a kozka sa po 3 tyzdnoch uplne otvorila.Inak uz po tej masazi a masti na druhy den cikal s usmevom,sa mu to uz asi povolovalo.Tak skuste ten kupel,urcite to netahajte za sucha.

stanka_s
20. apr 2010

tu je clanok na tuto temu a odpoved pediatra:
http://zena.atlas.sk/sluzby/poradne/pediatricka...

kamilka12
20. apr 2010

reana - aký krém vám na to dala?

standa82
21. apr 2010

No dievčence, ako tak čítam Vaše príspevky, asi nám nezostáva nič iné, len ísť k lekárke. Syn má už 2 roky a 8 mes. a ešte sa nám nepodarilo stiahnuť predkožku. Na pipíku má len 2-3 mm dierku. Problémy nemá žiadne - balónik, problémy s cikaním ani nič podobné. Našťastie. No začínam sa obávať čo ďalej, keďže sa to stále nedarí.

reana
22. apr 2010

Kamilka- juuj,tak to uz neviem,lebo to bolo davno,ale my zijeme v Skotsku. Myslim,ze kamoska ho dostala nedavno tiez,tak sa jej spytam.Ale na SK tiez musi byt daco podobne,ma to zjemnovat a uvolnovat kozku,urcite to bude len na recept.

romana29
23. apr 2010

Tak jsme byli včera u doktorky pro razítko do školky a poprosila jsem ji, jestli bych jí mohla ukázat, jak stahuji a že mi to pak nejde zpátky, aby mi poradila....Samozřejmě Danda řev, vůbec se nechtěl nechat přemluvit, takže nic.
Doktorka říkala, ať to teď chvíli necháme, v červnu jdeme na tříletou kontrolu, tak doufám ,že pak mi to ukáže. Všichni se na mě dívají jak na vola, všem to jde, jenom nám né...ach jo 😒

zubecek
26. apr 2010

tak jsme byli před týdnem na té sondě, asi po 3 měsících mazání, nebyly to ani takový úpně stašný jatka, jenom první den řev u čůrání, že to štipe a pak ve vaně u stahování měl malej příšerný nervy, bečel asi 3/4 hodinu, že se bojí, ale přežili jsme to. druhý den ráno už jen poskakoval, že to maličko štípe a dokonce šel i do školky 😉 prý, když to každý den stahne a zamává s tím ve vodě, tak to bude ok a nikdy už s tím nemusí, tak uvidíme 🙂 jinak nás to stálo autobus a autíčko 😀
takže asi lepší než nějaká operace s narkózou, taky jsem ráda, že jsme to nechali až na teď, protože přece jenom už chápal, co se děje, proč se to dělá a že musí čůrat i když to bolí...
jinak Romano 29, tady jsou samí kluci a nikomu to nešlo 😀 takže nezoufej, ale užijou si chudáčci ☹

elinka27
27. apr 2010

babule aj mam podobony problem,este som to malemu neskusala robit,az dnes prvy krat.Vobec mi to neslo, akurat mu natahujem kozicku na pipikovi.On ma malinku dierku cez ktoru cika,ale stiahnut mi predkozku vobec nejde.Nema ziadne problemy,ani sa mu to nezapaluje,ale bojim sa ze ked to nebudeme robit tak mu to zrastie.

sisa0001
29. apr 2010

my sme stahovali od narodenia a aj tak robili malemu obriezku,mal zuzenu predkozku,vobec to nezavisi od toho ci sa stahuje alebo nie,ja nechapem len jednu vec,ze preco jeden pediater povie stahovat od narodenia a druhy ze nie,teraz komu verit,kazdy povie inac.Mozeme sa tu len dohadovat.Mne povedali,ze bez ohladu na to ci som stahovala tak to ze ma zuzenu predkozku nezaviselo od toho,bolo to geneticky dane.

jankapiknova
29. apr 2010

sisa - ja som to tu už spominala že nezaleži kedy začneme stahovat, ked ma mat dieta s tym problem tak ho bude mat a ak nema tak nebude. A jedna pediatrička pisala že stahovat sa može aj od malička aj neskor,doležite je len nerobit to nasilu 😉

elinka27
30. apr 2010

no a ja prave teraz neviem ci to mam vobec riesit,alebo nie, nemame ziadne problemy,cika normalne, akurat teda mu to nejde stiahnut,lebo tam ma malu dierku 😎jedine co mozem robit aby sa mu tam nedostala nahodou nejaka spina,je ze mu to poriadne sprchujem cistou vodou.

romana29
30. apr 2010

elinko a doktorce jsi to říkala, nezkoušela mu přetahovat? Mě to totiž nešlo a doktorce jo.....absolutně bez problémů....

lalus
30. apr 2010

ahojte, no ja mám dnes tiež "predkožkový" zážitok, chcem sa spýtať na radu....malý má 22 mesiacov, do 1,5 roka sme nesťahovali vôbec a odvtedy občas, keď si spomeniem tak kúsok stiahnem...čo ja viem, možno 1 - 2x týždenne. predkožka mierne ide, tak len potiahnem koľko sa dá...a dnes Jakubkovi spod predkožky vyšlo neuveriteľné množstvo bieleho mazu - bez akéhokoľvek tlaku, len tým, že som to stiahla. Ja viem, že tam ten maz má byť, ale bolo ho fakt veľa a nechápem, že tak zrazu vyšiel a vlastne len z jedného miesta, akoby sa mu tam vytvorila mierna trhlinka ☹ stretli ste sa už s tým?
V pondelok aj tak idem k lekárke, tak sa opýtam, no aby som bola pokojnejšia cez víkend, pomôže každý názor

dioliana1
1. máj 2010

to je normalne sa mu uvolnuje predkožka...pri kupaní vždy stiahnuť iba kolko ide, časom sa mu to uvolní celé

dioliana1
1. máj 2010

mne to nejde 4ročnemu, takže obriezka nás neminie... 😒

standa82
6. máj 2010

No dievčence, dnes sme boli u detskej lekárky a tá nám dala odporučenie k detskému urológovi. Lekárka nám povedala, že mu to možno spravia ambulantne sondou, nebude potrebná obriezka. Takže zajtra sa ideme objednať na urológiu a uvidíme čo nám povedia. Malý nemá žiaden problém, len to jednoducho nejde.

draga
6. máj 2010

lalus jj tohle měl malý kdysi taky, nejdřív jsem nepřetahovala pak se do toho pustila asi kolem roku a půl a všimla jsem si jak má u žaluda takovou malou trhlinečku (jakoby se mu předkožka odlupovala) a tou pididírečkou jsem mu vymáčkla všechno to bílý co měl nastřádaný... 😉 a pak se mu předkožka začla uvolňovat na více místech .... 😉

lalus
6. máj 2010

draga dík...aj u nás je to presne tak...mierne sa mu uvoľnila predkožka na jednom mieste a tou dierkou mu všetok ten maz vyšiel...už mu nič nejde 😉 mňa skutočne ale šokovalo to množstvo...ani neviem k čomu by som to porovnala - ako keď si pooooriadne, ale fakt poooriadne vytlačíš zubnej pasty na kefku 😅 nechápem, kde sa mu to tam moholo celý ten čas ukrývať, také kvantum 😕
no boli sme medzičasom u dr pre niečo iné, tak som sa opýtala a ona pozerala, povedala, že v pohode, pre istotu pár dní repíkovať a už po kúpeli sťahovať...tak sťahujeme 😉

monikace
6. máj 2010

Ahojte maminky! Ja mám dvoch chlapcov a pri každom sme dopadli inak. Staršiemu synovi to robili v 1 rôčiku a potom opäť v troch rokoch. Prvý krát som plakala s ním. No druhý krát to bolo presne tak isto ako písala marfusaklimca. Najhoršie je, že čím je starší,
tým to viac vníma. Teraz bude mať päť rokov a nedá si ho ani len pozrieť.
Pri mladšom nám po ročnej prehliadke doktorka kázala vždy po kúpeli to trošku potiahnuť. Toto som už nechala na tatina.
Môžem povedať, že asi po troch týždňoch sa mu dve tretiny odlepili na jeden šup a ostatné sme do dvoch mesiacov dotiahli.
Teraz bude mať dva rôčky, má to v poriadku a večerné umývanie prebieha bez problémov.
Mrzí ma len, že sme to nevedeli pri staršom synovi. Nemuseli ho tak trápiť a aj tak to nemá v poriadku ☹

draga
6. máj 2010

lalus mi říkala mudra teď na 3. kontrole, že máme času do 4 let a pak mu to přetáhne kdyžtak ona, my přetáhnem ale ještě na pár místečkách právě nemá kůžičku úplně odlepenou..takže máte času určitě dost, jen je třeba po koupačce nezapomínat... 😎