Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

hamsik
2. júl 2012

ahojte mam 13 rokov a mam prirastenu predkozku nechcem ist na urologiu podte co s tim

DAKUJEM

evaviki
2. júl 2012

@hamsik co tak aspon detska dr.,nech ti predpise mast na uvolnenie? Obavam sa, ze prehliadke sa nevyhnes, ale vzdy lepsie riesit to teraz, ako ked uz budes mat problemy pri sexe.. A neboj, ak by ti chceli predkozku uvolnit, tak ak sa nemylim, v takotmo veku uz to robia iba so znecitlivenim..

lucula73
2. júl 2012

@evaviki ahoj,prosím ťa a vieš nejakú mastičku,čo sa na to používa?viem že to tu bolo,ale neviem kde....ďakujem 😉

evaviki
2. júl 2012

@lucula73 betametazon krem (0,05%), myslim, ze je este jeden, ale to neviem naisto..

hajanka
6. júl 2012

@hamsik spominana kortikosteroidna mast spojena so strecingom predkozky, predpise ti pediatricka alebo kozna lekarka
@lucula73 je ich vaic, Dermovat, Diprosone, Triamcinolon.. hlavne aby obsahoval 0,05% betametazonu v kreme

adelkav
11. júl 2012

Ahoj holky, prosím o radu. Synovi bude 16 měsíců. Před měsícem jsme byli u doktorky a ptala jsem se jí zda přetahovat nebo ne a paní doktorka se mu na něj podívala a ptala se jestli nemá problém při močení, pokud močí normálně, tak že to bude řešit až v roce a půl a pokud by se mu třeba nafukoval nebo by močil přerušovaně, že by nás poslala k chirurgovi... Sledovala jsem ho pár dní a vše se zdálo ok, dnes běhal venku naostro a když močil, tak se mi zdálo, že se mu pindík jakoby nafoukl.. prosím máte někdo podobnou zkušenost a jak jste to řešily?

myya
11. júl 2012

@adelkav ahoj môj malí má takmer tri roky. Tiež sa mu pri močení nafúkne najprv taký balonik a moč mu potom tečie slabým prúdikom. Skús to odsledovať lebo nám na to povedali že sa obriezke nevyhne. No spravia mu ju až po treťom roku

terina25
11. júl 2012

@hajanka písala som už do tejto témy,preto sa nebudem rozpisovať.len sa chcem opýtať,ako mám odstrániť synovi smegmu,keď má prirastenú predkožku na niektorých miestach.pod predkožkou , presne na mieste,kde to má prirastené ma už možno aj 2 mesiace - ak nie viac, také 2 ako keby hnisavé biele vačky..myslela som,že sa to časom samé ,,vyplaví,,dávali sme aj harmanček do vane,ale nepomohlo.keby aspoň tá predkožka šla dole tam kde má.ale on to má presne tam prirastené,kde má tú smegmu.nebolí ho to,nemá žiaden problém.len sa bojím,aby sa mu to nejako nezapálilo.treba to odstrániť,či nie?a ak áno,tak ako to odstrániť,keď to akurát tam má prirastené? mali sme ísť aj na zákrok v marci,ale rozhodli sme sa počkať - aj po konzultácii s naším pediatrom,kt.nám poradil,že to nemá až tak hrozné,že máme počkať.

hajanka
12. júl 2012

@adelkav @myya ahoj, balooning nie je dovod k zakroku, vznik tzv. balooningu (nafuknutiu pri moceni) poukazuje na to, ze sa zacalo prirodzene oddelovanie predkozky. Je dokazane, ze nie je v rozpore s mocenim. http://www.cirp.org/library/normal/babu1/ Je to normalna vyvojova faza a nie je dovod na obavy, ani si nevyzaduje chirurgicky zasah. Dieta moze docasne vykazovat nepohodlie alebo bolest pri moceni pocas tohto obdobia, to preto, ze sa predzkozka prave moze oddelovat od zaluda. Nepohodlie sa uplne zastavi, ked bude oddelenie kompletne. Predkozka sa mozno stlale nebude dat stiahnut na tomto mieste, pretoze otvor je stale uzky. S pribudajucim vekom a zrelotou sa spicka rozsiruje a balooning sa uplne vytraca. Nie je vsak dovod pre nasilnu retrakciu, uz vobec nie pre obriezku.

hajanka
12. júl 2012

@terina25 ahoj, skus mu to rozmasirovavat kazdy den, vyzmolit to von, je mozne, ze predkozka povoli, ak ju na niektorych miestach uz uvolnenu, je mozne, ze to aj samo praskne a smegma si najde cestu von, alebo potom mozno skusit vyplach predkozky, inak ak to nepojde a zacne sa to hromadit, tak by som skusila uvolnit predkozku mastickou.

myya
12. júl 2012

@hajanka dakujem o tomto som nevedela. no to by som bola rada keby sme sa vyhli zákroku

adelkav
12. júl 2012

@hajanka děkuju za detailní vysvětlení, byla jsem dnes u doktorky, tak mi dala doporučení k chirurgovi, abych to s ním konzultovala, říkala, že má malou fimózu, ale že dokud má pleny,nemělo by se s tím nic dělat, tak doufám, že chirurg řekne, že je vše ok.

hajanka
12. júl 2012

@adelkav dufam 😉 lebo v tomto veku to je prirodzene 🙂

adelkav
12. júl 2012

@hajanka děkuju, to jsem potřebovala slyšet🙂

ketrin12
18. júl 2012

ahoj prečítaj si môj príspevok ktorý som tu dala je staršía mala som ten istý problém....

stelam
19. júl 2012

ahojte, čítala som rôzne príspevky, ale nikde som to nevidela, tak sa chcem opýtať, či má niektorá z vás skúsenosť, že predkožku nešlo pretiahnuť a potom sa to spravilo samo.............dakujem za odpovede...........lebo dr. mi povedala, že sa to môže samo spraviť do roka..... ja nechcem ísť s malým k neurologovi, strašne sa toho bojím ☹

adelkav
19. júl 2012

@stelam ahoj, my byli včera u chirurga, malému je 16 měsíců, chirurg mi řekl, že máme přijít až bude bez plen, nejdříve ve dvou nebo třech letech a že nám dá kortikoidovou mastičku na pár týdnů a že s ní se to uvolní.....ptala jsem se, jestli se to do té doby může upravit samo a říkal, že ano.

asaka
19. júl 2012

holky, fakt klid! Syn mel jeste ve 2,5 letech predkozku komplet prilepenou,mel jen 2-3mm dirku na curani. Stahnout tedy nesla vubec.Pak se malicky kousek uvolnil, takova mala kapsicka, de fecto skoro nic. Do 3 let byl nalez furt stejnej.Na 3lety ko dr rikal ze nas posle na chiru az nebude mit pleny na noc. Ovsem ted je mu 3,5 a za ten pulrok se to strasne zlepsilo, rekla bych ze ma predkozku ze 2/3-3/4 uplne volnou.Na zadnej zakrok s nim nejdu. Ono se to samo s pomoci erekci a tvorby smegmatu (takova bila mista prosvitajici pod predkozkou)uvolnuje. Nekteri osviceni dr rikaji ze je cas do 7i let, v drtive vetsine se to uvolni. Chirurgicke reseni je na miste jen tehdy, kdyz je predkozka uvolnena jen castecne a opakovane se pod ni dela zanet. Pokud to nedela problemy, nechte to byt a v klidu vyckejte, hlavne zadny nasili.
Samozrejme nas praktik mi uz v roce rikal at to zkousime pretahovat :-P Do 3let na predkozku nasilim nesahat!

asaka
19. júl 2012

@terina25 teri, to je ok, tyhle bile "keratinove perly" me taky nejdriv vydesily, ale jsou naprosto normalni a pokud jsou pod zalepenou predkozkou, tak neni kudy by se k tomu nejaka bakterie dostala, atkze zanitit se to nemuze. naopak tim jak se to tvori, tak to napomaha oddelovani prdkozky- v mistech kde smegma je uz je predkozka odlepena- casem to "doleze" az k okraji predkozky, smegma vytece ven a kus predkozky je zase volnej 🙂

terina25
19. júl 2012

@asaka to naozaj?tak to si ma potešila.lebo on to tam má už hádam aj 2 mesiace,také 2 biele kopčeky.vyzerá to ako hnis.ale nejde to von,pretože to má akurát pod tou prilepenou predkožkou.ale chvalabohu ho to nebolí.a nerada by som šla zase na urologiu,kde by mu to ,,prepichli,, 😒

hajanka
19. júl 2012

@stelam ano spravilo sa to samo, dokonca samo po dokafranej nasilne retrakcii a ZRASTENEJ predkozke (nie prirodzene prilepenej) a to v 7 rokoch

hajanka
19. júl 2012

@terina25 je to smegma kuk tento clanok a vysvetlenie jej funkcie https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...

asaka
19. júl 2012

@terina25 neee, se opravdu nemusis vubec znepokojovat 🙂 zadnou akci ani pozornost to nevyzaduje. Az to jednou dosahne okraje a bude to vytekat, tak ve vane zkuste lehounce!! stahnout predkozku kam vas to pusti a smegma pravidelne oplachovat, nebo otirat treba mekkym bavlnenym hadrikem namocenym do oleje, vodou to jde nekdy blbe. Syn si na pindika temer nenechal sahnout, takze jsem to vzdycky jak uchyl studovala az kdyz usnul, jaka je situace 😀DD

stelam
19. júl 2012

@adelkav
@hajanka dakujem zaodpovede, trocha ma to povzbudilo............teraz už len čakať 😒

hajanka
19. júl 2012

@terina25 vyzmolit, rozmasirovat 😉

magnetika
31. júl 2012

Neda mi nereagovat.... My máme vdaka jednej trnavskej urologicke za sebou jedno z najhorsich obdobi. Bola som s malým /2,5 r./ u nej s inym problemom, no a popri tom mu skontrolovala "pipulu". S komentarom: Teraz Ta to bude boliet, ale za to mozes podakovat svojej mame !" a bez nejakej debaty, ci s tym suhlasim alebo nie, mu kozku pretiahla, maly totalna panika-plač-zdesenie 😠 😠 😠 😠 😠 . Týžden sa dával do kopy a to nehovorim o tom, ze sa "čerstvo" naučil chodiť na nočník, no po tomto zážitku plač, krik pri každom cikaní, až som ho musela dať do vane, pustiť vodu a nasilu ho tam držať, aby sa konečne raz za den vycikal, lebo inak by to bol v sebe držal neviem dokedy....... Teraz je desiaty den od zakroku, každy večer mu to musim v sprche stiahnuť, aby to znovu nezarástlo, takže už má paniku aj z večernej hygieny. Ale je to podstatne lepšie, aspoň z toho pohľadu, že už ho to tak neboli,ale trauma mu zostane ešte na dlho predpokladám. Tak by som sa opýtala nejakého psychológa alebo neviem koho, či toto je NORMALNE ?!?!?!?!?! ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Môj otec má 70 rokov a povedal len tolko : nám pipule nikto nikdy neriesil a oženil som sa aj bez toho ! /to len na pobavenie 🙂 ) 😅 😅 😅 😅

asaka
31. júl 2012

@magnetika to je desny :( bez infa, souhlasu, sup, nasilim pretahnout :((( pravda ze driv se to neresilo a timto stylem se to delalo bezne- rikal tchyne ze to nasilum dr pretahli obema klukum.. no a jeste driv, jak pises, to dr neresili vubec a delali dobre, protoze se to prave naprosto drtive vetsine uvolnilo samo, i kdyz treba definitivne az v 10i letech. nevim, proc je kolem toho dneska takova hysterie aby chlapecci meli predkozku co nejdriv volnou.. :(

janula17
31. júl 2012

@magnetika ahoj, rada by som vedela meno tej pani urologicky, lebo nam sa stalo presne to iste 😠 sama na seba som bola normalne nahnevana ze som to povolila, ale kedze sa ma nikto nepytal, ani popredu ma neupozornila ze to ide robit, tak som nemohla zasiahnut 😖 malemu to do krvi potiahla, ten jačal az sa po mne driapal so strasnym revom a ona ze nechajte ved ho to neboli. reku no jasne neboli, tak sa sprava dieta ktoreho nic neboli 😠 potom sme isli este k inemu panovi urologovi, a ten ked to videl sa za hlavu chytal, ze sa mu tam spravili trhlinky a teraz tam bude mat normalne jazvicky, a tym ze este stale sa mu to neda uplne pretiahnut tak sa mu to tam moze znova potrhat, ze toto v ziadnom pripade nerobit!! ja by som normalne tu pani doktorku nahlasila alebo co, lenze co sama zmozem vsak 😖 a bola to mudr. Jelačičová, nech si to kludne precita

ziarcanka
31. júl 2012

Ahojte dievčence, tiež riešime podobné problémy s naším starším. V septembri máme ísť na urológiu k dr. Dobríkovej do BB, tak sa chcem spýtať, či tam niekto z vás chodí a aké máte skúsenosti. Vďaka.

j1977
31. júl 2012

tak ja by som s tým neváhala ist k urologovi ., my sme to absolvovali s našimi dvojičkami chlapcami teraz v máji., nič to nebolo ., pani doktorka to bezbolestne pretiahla . 🙂 ., chodili sme 3 dni na nejaký krémik a až potom som každý den mohla pretahovat aj sama . trošku sme boli umrčaný a odmietali sme nočník ale repíkový čaj nám pomohol a odvtedy nemáme žiadne probl.