Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

danielahamar
6. mar 2009

a sťahovali ste ju stále od vtedy? alebo ako často? ja mám 6ročného a ten to má super, ale zo začiatku skoro cca každý druhý deň

orange79
7. mar 2009

baby ako vlstne vyzera stahovanie predkozky,ja vobec neviem ako na to,a ked mu to robim ako to vyzera,ked to ma stiahnute uplne ☹

dadka212
7. mar 2009

takže môj malý už má pipíka skoro stiahnutého, už len odlepiť kúštik 😵 jemu normálne pomohol ten zápal predkožky odvtedy to ide ako po masle 🙂

Orange sťahovanie vyzerá tak, že chytíš pipíka obidvomi ukazovákmi a obidvoma palcami a sťahuješ pokial ide, a stiahnutý úplne vyzerá tak ako tvojho manžela len v menšom vydaní 😅

katarinka1107
9. mar 2009

mamulky tak som Vas stale citala na tejto stranke. Aj ma niekedy davno tu maminky upokojili, ze nemame len my taky problem , lebo niektorym rocnym chlapcom to uz ide a.... V sobotu sme boli na pohotovosti, lebo maly plakal pri cikani 😔 a doktor mu to ôprecistil" betadinom a dnes sme boli zas a zas mu to precistil, vraj slaby zapal a ma tu predkozku taku uzucku, vraj je to rodove , tak ho ani nijak netrapil, vraj ked chlapci s tym nemaju problem , riesi sa to operativne neskor, jedine , ze by sa opakovali zapaly, robia to aj takym malym detom. Trosku som kludnejsia, lebo som myslela, ze neviem ake horory tam zazijeme, ale dobre je to ako je.

danielahamar
9. mar 2009

katarinka1107 áno je to vrodené ☹

katarinka1107
10. mar 2009

a pisali ste , ze chodi na stv2 relacia mama to vie najlepsie, dnes rano ju reprizovali a bola tam aj tato tema. Pediatricka vravela, ze nic netreba nasilu stahovat, do roka vobec a do troch rokov sa to zvakne upravit, jedine ze je taky problem, ze je to ako u nas uzucke .A my ked to nasilu stahujeme , vznikaju neviditelne trhlinky, kt. mozu potom narobit sarapatu. 😔 😝 Takze najlepsie potom v teplej vode vo vani. Uf to som zase muuuudra 😀 😀 co? Ale pisem aby sme sa ukludnili, lebo je mozno viac takych ako ja, mne povedala nasa pediatricka , ze po roku mam po troske stahovat a neslo to, tak som mala z toho "des"ale nic sa vlastne do troch rokov nedeje 😀 A inak pekny den 🙂 🙂 🙂

jarus74
10. mar 2009

katarinka aj my mame presne tento problem a maly ma 11mes. ma to tiez uzke nejde to a ked mu trosku stiahnem potom to ma iba cervene a minule som isla trosku stiahnut a hned som videla ako sa tam robia tie trhlinky tak som to nechala tak.lenze aj tak ma tam posielaju nech mu to stiahnu oni na urologii. takze tam mame ist ale velmi nechcem a teraz bol maly chory takze mame vyhovorku.

baby a moze sa to odmietnut ze mu to nedam stiahnut az ked bude starsi?
samozrejme ze ak by mal zapal alebo by mal problemy s cikanim ze sa mu bude robit ten balonik a branit mu v cikani tak to automaticky dam stiahnut ale dovtedy....

sakura77
10. mar 2009

katarinka,bohuzial aj my sme ten pripad,tento mesiac mame kontrolu u urologa

katarinka1107
10. mar 2009

babulky a to som sa tesila, ze vooobec nemame taketo problemy.Ale co uz, sme radi, ze to nie je horsie, no a uvidime. inak som stastna, ze ten nas urolog nie je za "nasilne" metody. Ve dako jarus pise kym nie su problemy, nechat tak. Presne sa aj on -urolog tak vyjadril. Lenze nas Jurasek sa pytal na nocnik asi pre3/4rokom a zas nechce teraz. Tak ma nove slipuse- Lokomotivu Tomasa a dufam , ze ho to "trkne". Inak niekedy si pokakany ani nesadol , teraz v pohodeeeee 😀 😀 😀 😝

sakura77
10. mar 2009

ja som mu vcer kupila ti detsku Wc dosku-odvtedy chodi cikat,kakat zasadne len tam-predtym cikat sa pytal,obcas sa stalo ze mu cvrklo,ked to nechal na poslednu chvilu-ale kakanie si vzdy nechal na "spaciu"plienku na obed-jak zacitil ze je plienka-hned nalozil.ale odcera zmena o 360 stupnov,tak som zvedava dokedy mu to vydrzi. 🙂

inak tej operacie sa teda obavam strasne,my mame za sebou jeden zapal-a uz to bolo dost hrozne teda 😒

katarinka1107
10. mar 2009

no my sme ten zapal mali teraz 1x a nebolo to az take hrozne, ale operacie sa bojim aj ja. Co bude po tom, ako sa budeme " osetrovat " a pod. Ale asi netreba na to mysliet a bude nam lepsie. 😉A sakura vy uz mate aj termin operacie? Vies ze mu to budu robit teraz, alebo budete cakat?

sakura77
10. mar 2009

my sme mali zapal v septembri,tam nam povedal ze nam dava pol roka,aby som s tym skusila nieco urobit-hahaha-akoze co uz mam s tym ja urobit,ale skusala som vzdy po kupeli-ani ň-tak teraz mame ist na tu kontrolu a tam nam povie co dalej-ale kedze vidim ze ziadny pokrok absolutne nenastal a navrhne mi tu operaciu,asi to nebudem odkladat,myslim ze cim je mladsi,tym lepsie,skor zabudne nato

katarinka1107
10. mar 2009

no aj ja myslim , ze cim mladsi, tam lepsie. ale nas uri povedal, ze len mozem skusat , ale kedze to ma uzucke nemysli, ze to nejako pokroci, . V tomto sa mi paci, ze neziada nejake nasilnosti a sam vidi ake to je, ale vraj skusat nenasilne mozme. No som zvedava, ako dopadnete 😉

sakura77
10. mar 2009

no,tak to ste na tom napodobne,uz by som tam mala fakt skocit,ale to odkladam a odkladam-lebo aj tak mi tam nebude chciet vkrocit-do tej ordinacie.ma to v pamati stale,ze tam bol 😒

katarinka1107
10. mar 2009

juuj nasmu len poviem ze ujo doktor, alebo dame dole plienku a instinktivne si uz taha vsetko spät. No ozaj Ta tu budem "spehovat" 😀 ako ste dopadli

katarinka1107
10. mar 2009

a to kam by ste sli na operaciu?

sakura77
10. mar 2009

jej,tak to nemam sajny teda,ci to robia aj tu u nas,este som to veru nezistovala,aj ked tuto tito doktori,nooo,neviem,asi inde radsej

katarinka1107
10. mar 2009

no u nas asi pripada do uvahy tt nemocnica, tak uvidime

sakura77
10. mar 2009

no,musim to aj ja predbezne obkuknut,kde je co,viem ze su aj nejake sukromne zariadenia,tak uvidim este

adhd
10. mar 2009

Bojíte sa mamičky, ako som sa aj ja bála pred rokmi.
Ani môjmu malému to nešlo stiahnuť, keď mal 3 roky, doktorka nám povedala, že musíme mu to sťahovať. Ale ako? Veď raz-dvaktrát sme to urobili a už po tretí raz plakal skôr ako sme začali. Pozisťovala som od známych, kamarátok, čo s tým. Niektoré ľutovali, že to robili nasilu, ľutovali, že boli u urologa, lebo to bolo bolestivé, niektoré to nechali tak. Trápilo ma to, ale sedliacky rozum mi vravel, že pred rokmi sa to vôbec neriešilo, keď prišli chlapci do puberty a začali sa "stavať", aj samé sa to stiahlo. A či mali zápaly, neviem, ale môj manžel ma len ukľudňoval, že to bude OK. Keď mal 6, chceli nás poslať na urologiu, aby mu to narezali alebo nasilu stiahli! Nedovolila som. Dnes chcú lekári všetko riešiť, aj to čo netreba, nedávajú šancu prírode a chcú, aby sme furt stále za nimi chodili a keď majú veľa práce, tak sú z toho nervozni.
Riešila som to tak, že som v lekárni kúpila extrakt harmančeka a keď mi vravel, že ho páli pipík, okúpal sa vo vani, kde som pridala pár kvapiek toho extraktu. VŽDY mu to zabralo a zápal bol preč. Ja sa už presne nepamätám, kedy sme mu ho stiahli, ale určite mal takých 10 rokov, ak nie viac (teraz má 14). Zásadne to skúšajte vo vani, nech sa mu to dobre zmočí, trochu mydla a skúšať, ale len pokiaľ bolesť dovolí. My sme to skúšali veľmi málokrát a keď bol už dosť veľký, mali sme to raz-dva. A vlastne vtedy sa mu už častejšie zapaľoval pipík, tak som mu povedala, že asi to bude treba riešiť u lekára. No a samozrejme toho sa bál ako ohňa, tak sme to spolu zvládli (manžel, on, ja) za jeden večer. Ale, on už bol dosť veľký a dalo sa s ním dohodnúť.
Ak s tým Vaši maličkí nemajú veľké problémy, vydržte, príroda vie, kedy čo má robiť. Zdravím.

katarinka1107
11. mar 2009

adhd dakujeme 🙂

sakura77
11. mar 2009

adh,ja by som bola rada,keby mu to "len neslo stiahnut"-to je pripad ked je to akoby zlepene-ale my sme pripad zuzenej predkozky-a to jednoducho same nezmizne 😒

katarinka1107
11. mar 2009

no ved aj my sakura , ale asi nam dodava odvahu a povzbudenie adhd 🙂 Asi aj preto nas uri do toho nezasahoval nasilu.

dadka212
11. mar 2009

Sakura nám urológ napísal diagnózu fimóza-parafimóza (zúžená predkožka - vtedy to mal malinké ako špendlíková hlavička...a parafimóza by malo byť to, že keď mu to stiahne nejde to naspäť) a ako sa mu to zapálilo, tak odvtedy sa to pohlo, lebo mu každý deň pred spaním vymývam pipíka striekačkou (buď repíkom keď má červeného, alebo vodou) a teraz ho už má skoro celého stiahnutého, jednu polovicu má úplne a druhú počítam, že už to dlho trvať nebude a stiahnem mu to úplne 😝

sakura77
12. mar 2009

dadka,fuuuha, a necha si to maly?u nas take nieco nehrozi,zazili sme vtedy u urologa a aj to bola hotova pohroma,to by sme ho museli drzat desiati 😒 alebo si zvykol na to?

paula80
14. mar 2009

Ahojte, viem, že táto téma je už rozkúskovaná z každej strany, ale neviem, či je správne preťahovať, resp.začať až od roka a vlastne ako často preťahovať a či vobec.
My s tým problém nemáme ide nám to, ale kamarátka má ročného syna a doktorka jej kázala začať pretahovať až teraz, ale malý jej pri tom strašne plače a nedá si to robiť, ide mu to vraj máličko, tak je z toho strašne nešťastná, vraj čo má robiť?Doktorka jej kázala sťahovať každý deň, nie je to zbytočne často?

petrastudent
14. mar 2009

Nevím, přesně to samé kázala Dr i nám- také od roka, nedá si na to sáhnout a nejde to. Také nevíme co s tím. A trápíme se

jarus74
14. mar 2009

tak my ideme na urologiu v piatok potom vam dam vediet ako sme dopadli ale nechcem mu to dat stiahnut chcem este pockat 😀

dadka212
14. mar 2009

Sakura zvykol si na to 😉 som mu vždy slúbila žuvačku alebo lízatko 😀

inak ja nie som za silené preťahovanie...keď je chlapček v poriadku a nezapaluje sa mu to, tak by som ho netrápila, napríklad ten môj sa s tým hrajká sám aj si to preťahuje sám....
ja som mu povedala, nech si to aj sám umýva, tak pekne po kúpeli si zoberieme vatové tyčinky a vodičku do vedierka a malý si ho pretiahne ako ide a umýva si okraje, kde sa mu usadzuje ten maz 😵 a potom pred spaním robím ten "výplach" so striekačkou 🙂

eppik.m
14. mar 2009

U malých dětí cca do 3 let je normální že kůžička nejde přetáhnout, pokud chlapeček čůrá není co řešit 😉