Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

shaula
24. máj 2010

Standa - Leishmania má pravdu, fimóza je stav, ne zákrok, i když bych to nenazvala přímo "chorobou" 😀

matulka82
24. máj 2010

Stnda-drzim palce,nas caka OP v auguste,uz sme mali mat za tym 15.5.ale maly dostal kratko predtym sople,a najblizsi termin je az v auguste.Ma nezostupeny semennik,ale tiez aj sa mu neda pretahovat "pipo"No obavam sa toho,ale hadam prezijeme.Horsie je ,ze David si uz bude vsetko pamatat a len tak lahko nezabudne.Hlavne z toho ako to zvladne on mam nocnu moru...No drzte sa a napis ako ste dopadli 😉

standa82
25. máj 2010

No, kožtičku na začiatku mu narežu a uvidí sa v akom to bude mať stave. Ak by to bolo horšie ako sa dá, tak potom bude obriezka.
Mňa ani nehnevá to, že mu niečo budú s pinďom robiť, ako to, že ho ,musia uspať - za rok už 4x. Mali sme aj vlani zdravotné problémy - CT,MR,lumbálka (odišlo mu svalstvo na nohách).
Nuž ale čo sa dá robiť. Asi sme s tým mali ísť skôr, ale spoliehala som sa, že sa to uvoľní samo. No nestalo sa.
Potom dám vedieť ako sme dopadli a čo to obnáša po zákroku.

mia.k
26. máj 2010

fúha standa,tak to si chudáčik už toho odtrpel a zase toto... No nič sa nedá robiť,potom daj vedieť ako ste dopadli,nás to čaká tiež.

standa82
26. máj 2010

Ozvem sa snáď cez víkend. Dúfam, že nás v piatok pustia večerom domov.

zdienka
26. máj 2010

baby poradte som uz zufala. nas maly - 5 mesiacov - ma na predkozke hm neviem ci trhliny, lebo je uplne na spicke, kde ta predkozka je najmenej namahana vlastne, ale akoby sa mu ciastocne trhala/supala vrchna vrstva. jasne ze vnutri ma ten maz ale ja stahujem len trosku (nam to ide v poho lebo ju ma dost volnu) vycistim len tak omytim pri kupani.... co s tym? zeby plesen/(kvasinky? alebo zo zaparenia ze by to bolo? od zaciatku ju maval podrazdenu s takymi miniodreninkami, vela zahybov tam ma, tak to na hygienu nic moc asi.. skusit repik? (ak tak ako rychlo by to zabralo?) volala som zatial doktorke a ze mam kupit iaugel. moc dakujem!!

dadis
26. máj 2010

zdienka, podla mna to ma z toho stahovania, takymto malym detom sa to nema stahovat a tie trhlinky mozu "zjazvit" a moze mat problem so stahovanim

momin
26. máj 2010

zdienka a to ti rekla lekarka at stahujes takhle brzi?? 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😲 😲 😲

momin
26. máj 2010

Jinak vim ze sem neodpovedela na otazku...
jen me to sokovalo.. my jeste nemame stahovat ani ted-pry nam rekne v 18 mesicich jak zacit... 🙂

lalus
26. máj 2010

zdienka, pridávam sa k babám - ešte mu na neho nešahaj 😖 až okolo dvoch rokov sa má začať

momin
26. máj 2010

Jinak pokud ma trhlinky hned bych sla k lekari....

zdienka
26. máj 2010

ona vravela ze kolko sa da stiahnut a omyt ale ja praveze aj tak nestahujem.. takze trhlinka je neviem z coho :( raz za cas som mu ocistila trochu ale inak nic. ked som s nou dnes volala povedala ze mam kupit ialugel tak asi skusim ale mam z toho paniku :( hlavne neviem ako sa to moze zahojit ked je v plienke a ked je ta ranka vlastne "vnutri" v zahybe koznom.

shaula
26. máj 2010

No ony trhlinky by mohly vzniknout nějakým stahováním, ale jestli píšeš, že se mu to jakoby loupe, to už určitě stahováním nebude. To bych si tipla spíš buď zapařeninu, nebo jestli je to uvnitř, tak spíš možná nějakou plíseň? Ale opravdu jen tipuju podle tvého popisu, zkušenost s tím naštěstí nemám. Tedy mám se zapařeninami - po ATB se mi jeden kluk škaredě oprudil, právě se mu to jakoby loupalo. Ale to bylo na zadečku na povrchu, ne uvnitř 😕
Asi bych zkusila Bepanthen nebo podobnou léčivou mast, a jestli během cca dvou dní nezabere, tak bych hupsla k doktorce... A tím řepíkem asi taky nic nezkazíš 😉

kaleilah
27. máj 2010

ahoj holky, jdu se zeptat, jak teď postupovat. Danielovi šla přetahovat docela hodně, v roce byl na roční preventivce a blbá doktorka mu jí přetáhla prudce, tekla mu krev a od tý doby jí měl volnou. A teď najednou zase přetahovat nejde...

jankapiknova
27. máj 2010

nam ešte ani raz doktorka nekontrolovala či sa mu da alebo neda stiahnut a sledujem že niektore dr. to stahuju ale jak tak čitam tie prispevky tak možem byt rada asi že nestahuje 😕

denisocka
27. máj 2010

mojemu synovi sa trhlinky zvykli robiť nie z pretahovania,ale ked ho mal "vymočeny" z plienky a moča .... a v noci ked sa mu pipik postavil,tak on až plakal niekedy,čo mu to asi ta skurka držala a rano už mal trhlinky,,,,takže ja ani nasilu nestahujem a kukajte.on si nato ani šahať neda,kriči ešte len rukami zamierim k pipikovi

matulka82
28. máj 2010

zdienka-repik nie !!!vysusuje a prehlbi trhlinku.Len masti .Moj druhy ma tiez 18mes.ale nerobim-nepretahujem.Tiez moja dr.mu v roku skusala ,aj mi kazala ,ale nezdielam tento nazor.Po 2 rokoch mozno zacnem.Aj som citala,ze takymto malym detom sa to pretahuje ,ked cikaju...
denisocka,mozno aj plienky robia svoje,mozno inu znacku,ake davas?

desszi
28. máj 2010

nam povedala dr ze sa to nestahuje, az okolo jeden a pol roka skusi, ci sa da a az okolo druheho roku ked sa neda, ta sa to zacne riesit. ale dovtedy to ma byt prirodzene, ze sa to stiahne tym, ze pipik rastie a ked sa postavi...

denisocka
28. máj 2010

plienky nie,stale sme v rovnakom

matulka82
28. máj 2010

denisocka a uz skusas -bez plienok?mozno sa tym vas "pipik"uplne vyriesi 😉
desszi-no nie je dr.ako dr.vy mate asi ten lespi pripad 😉

denisocka
28. máj 2010

no začíname skušať, ale už zachvílku začneme naostro,bo už ma te plienky seru

matulka82
28. máj 2010

My sme v Simonkovom veku este mali plienky ale iba v noci,kym siel do skolky musel skoncovat aj s tym,nastastie sa podarilo.No do porodu to hadm stihnete 😉

denisocka
28. máj 2010

no hadam stihnem.on mal do eraz panicky strach z nočníka,nechapem prečo,do vianoc tam sedával bežne. a teraz sa sam vypýtal pred týždnom a odvtedy sice ma plienku,ale mi príde nahlasiť že ciká ... a kaká .... len čakam až prestane vonku pršať a oteplí sa,a už budeme bez plienky

matulka82
28. máj 2010

no na zdrny koniec to dobre zacina 😅

matulka82
28. máj 2010

zdarny...
Ktovie ako dnes standa...ach tie nemocnice ,keby sme ich radsej obchadzali...

ronecek
1. jún 2010

@kopcik Ahojky, náš malý má rok a sedm měsíců. Jak se narodil, tak mi doktorka tvrdila, že nemám v žádném případě stahovat. Prý stačí až od roku a půl. Teď, jak jsme byli na prohlídku, tak se na Domču dívala, zkoušela a říkala "mu to nejde více stáhnout?" Dost mě to teda zarazilo. Máme zkoušet a na podzim nás chce poslat na urologii. V těch doktorech, aby se čert vyznal. Jednomu tvrdí to a druhému ono. Kamarádka, která k ní taky chodí, má chlapečka a říkala, že měla stahovat už od narození. Dominičkovi to jde jen trošku, když se snažím o trochu víc, začne plakat. Co malému na té urologii dělali? Ať vím, na co se mám připravit... ☹

lizatko1009
1. jún 2010

ronecek nechapem tich lekarov hovoria, ze netreba v ziadnom pripade stahovat a napokon kazdy jeden chlapec tak skonci na urologii ci kde to robia alebo obriezkou ja stahujem od 2 mesiacov lekarka povedala, ze stahovat pri kupani v cistej vode bez peny do kupela robim mu to raz za tyzden a cela mu pekne ide a viam, ze nas toto necaka 😉 takze treba sa nad tym aj zamysliet skoro kazda jedna co tu pise nestahuje a vobec im to nejde a cakaju na den D, ze to pojde samo, ale jedine u lekara nasilu.

ronecek
1. jún 2010

@lizatko1009 no vidíš to. Ty stahuješ jednou za týden a ona mi teď tvrdila denně. A o čisté vodě mi ani neřekla. Domíkovi jde opravdu jen kousíček. Třeba to ještě tím stahováním povolí. Uvidíme. 😉

lizatko1009
1. jún 2010

ronecek len po trosku pri kupani stahuj kolko to pojde, nie nasilu aby ho to nebolelo a dufaj, ze povoli, este ked som bola tehotna, tak som citala v mamine, ze nestahovat a ked sa maly narodil tak moja milovana svokricka mu isla stahovat pri kupani hned som ju spizdila a ked sme isli na poradnu ku lekarke ked mal asi dva mesiace tak mu skusila stiahnut a cela mu isla pekne cele to mal take biele az som sa zlakla a tak pri kupani ked este nema zapenenu vodu mu to stiahnem a umyjem s cistou vodou.

ronecek
1. jún 2010

@lizatko1009 🙂 Já stahuju jen trošku. Když se snažím trošku víc, tak už to Domínka asi bolí, protože začne pofňukávat. Mamka bráchovi taky stahovala od narození a v životě žádné problémy neměl. Ale pamatuju, že i v porodnici nám sestřička tvrdila, že nestahovat. Na obřízku to zatím není, ale doktorka říkala něco o okroužkování. ☹ Prý to nic není. Ale pro malého ho určitě moc příjemný zážitek nebude.