Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

jankapiknova
14. jan 2010

v tom sa nevyzna nikto, lebo v tejto teme mozme povedat,sto ludi - tisic nazorov 😀

jahodka11
14. jan 2010

janka-presne tak....my zatial nestahujeme, len trosicku malicko pri kupani a uvidime, co z toho bude... 😖

jankapiknova
14. jan 2010

tak tak jahodka,nam bolo tiez odporucene nestahovat,ako som uz pisala,cera som prvy krat tiez pri kupani a islo to bez problemov a nic nebolelo ani nekrvacalo,viac to silit nebudem,sem tam to este tak skusim a staci 😉

weblucy
14. jan 2010

Zdravim, mne dr. pri prvej navsteve, ked sme prisli z porodnice povedala, ze s pipikom nemam nic robit a nestahovat kozicku. Ale ked mal syn 10 mesiacov, tak sa mu zapalila spicka pipika, strasne plakal pri cikani a na plienocke mal hnis, takze sme sli na pohotovost a odtial hned na urologiu. Dostali sa mu bakterie cez mikrokanaliky pod predkozku, pretoze dr. povedala nestahovat. Ale ako som mu mala robit hygienu? Na urologii mu najprv strekli pod kozicku mast, aby sa mu to vyhojilo a o tri dni sme sli na stahovanie predkozky. Mna to bolelo aj za neho, nezabudnem, ako plakal zakazdym a aj pri cikani. A urolog kazal robit hygienu jedenkrat tyzdenne, cize stiahnut a umyt. Este to mal nejaky cas take natrhnute a zacervenane, ale uz mame pokoj. Svokra mi hovorila, ze oni stahovali uz od narodenia. To nepochopim, babatka su predsa take iste ako pred tridsiatimi rokmi, tak preco lekari menia postup v starostlivosti?
Nie je to sice k teme, ale maly maval uz od narodenia casto zaparenu ritku, dr. povedala, ze zasyp, puder nemam pouzivat, pretoze vraj kvasi. Nejaky cas sme pouzivali Sudocrem, ale znovu zacal mat casto zapareniny, dr. mi poradila krem, ktory stoji okolo 10 eur mala tuba, ale nezlepsovalo sa to, a raz mi svokra povedala, ze mu mam dat pudrik a odvtedy, co som mu zacala davat puder, tak ziadne zapareniny nemame. Ako moze zacat puder kvasit, ked syna zakazdym utieram vlhcenymi obruskami a kazdy vecer ho kupem?

jankapiknova
15. jan 2010

Vlhcene utierky by som az tak moc nepouzivala,teda moj maly musim si zaklopat este nikdy nemal zaparenu ritku ale vlhcene pouzivam maximalne po kakani ale inak nie. A stym pipikom no co weblucy,sto doktorov tisic nazorov ako som uz pisala a mozno zalezi aj od dietata,niekomu sa zapali niekomu nie 😉 Nas ma 14 mesiacov a skusila som to len raz a stiahlo sa mu to bez problemou a hlavne bez bolesti 😉

brisilda
15. jan 2010

kocky podla mna sa na to treba mrknut po pol roku ak to pojde v pohode staci raz do tyzdna 😉
co sa tyka stahovania vo vode tak nechcem nikoho strasit ale ma sa to robit vo vode uz len preto ze to ide jednoduchsie nasucho sa vam moze stat ze po stiahnuti predkozky vam nebude chciet ist naspät na svoje miesto a moze dojst k opuchu vtedy treba skusit dieta dat do teplej vody popripade skusit olejcek ak to nepomoze sup na pohotovost !
co sa tyka lekarov tak vo vlasnom zaujme si skuste zavolat na urologiu nic za to nedate 😉 kazdy ma na to svoj nazor no mamicky ktore si presli tym takzvanym peklom stahovania potvrdia moje slova kaslat na to co povie obvodna lekarka jednoducho to patri k hygiene a basta nieked sa obrieska robi uz novorodencom podla mna treba pocuvnut urologa predsalen on je na take veci odbornik 😉

jankapiknova
15. jan 2010

brisilda ale ja mam napriklad od urologa potvrdene ze do 2 rokov nic nestahovat, takze asi ani vsetci urologovia sa nezhodnu 😒

shaula
15. jan 2010

Weblucy - jde o to, že když není dítě dokonale suché, tak ten pudr jakoby zežmolkovatí a může pokožku dráždit. Děti sice jsou stejné jako před 30 lety (víceméně 😀 ), nicméně mění se znalosti (medicínské i jiné) 😉

weblucy
15. jan 2010

Shaula, myslela som, ze ked deti pred 30. rokmi mohli pouzivat puder, tak preco by ho nemohli aj teraz? Aj ked su vedomosti stale nove, myslim, ze mamicky nemali problemy s pouzivani pudru vtedy. Utieram mu dosucha ritku starou plienkou, tou castou, ktoru mal na chrbatiku. 😉

Jankapiknova, vlhcene utierky pouzivam aj po cikani, pretoze ked sa vykaka samozrejme ho poriadne utrem, ale zakazdym pri prebalovani, ked iba cika, najdem na vlhcenej utierky este stopy stolice, ked mu šuchnem ritku. Mame asi velmi citlivu pokozku. Casto ma cervenu ritku a to hned po kakani, stale ho ovoniavam, aby som ho hned mohla prebalit, ked sa vykaka, lebo ta stolica mu akoby uplne vyzere ritku.

Ja by som asi stahovala kozicku uz od narodenia a poriadne umavala, vsak aky je rozdiel, ked mu stiahnem a ked mu stiahne urolog napr. v 10. mesiacoch? Dva roky to aj tak neboli, len syn zazival zbytocne stresove situacie a ja s nim, mala som pocit, ze ho asi zle umyvam. Stale tam maval take biele zmolky a ja som mu nestahovala, tak sa mi to nedalo a nedalo umyt.

jankapiknova
15. jan 2010

weblucy a nemoze mat cervenu ritku prave od tych vlhcenych? vymenila by som vlhcene za cistutecucu vodu,teda pokial sa da 😉

shaula
15. jan 2010

Jankapiknova může mít pravdu, u dětí, které mají se zapařeninami problém, se používání vlhčených ubrousků nedoporučuje...

weblucy
15. jan 2010

Vlhcene striedam a pouzivam bez parfemu a bez alkoholu, cize sensitive, ale nieco na tom moze byt. Vdaka za radu, vyskusame.

amdeis
15. jan 2010

weblucy my sme mali velke problemy so zaparenou ritkou u danielka. Nic ale vobec nic nepomahalo. Vyskusali sme vsetky kremy, maste, vystriedali vsetky vlhcene obrusky a pod. A nakoniec ho vyliecila svokra. Ona je stara skola a skoro vobec nepouzivala vlhcene obrusky. A navyse mu kazdu hodinu fukala holu ritku aby preschla od plienok, nikdy mu nedala plienku ak mu ritka este nevyschla. A po tyzdni u nej mal ritku jak male decko. 😀 Odvtedy nemame zapareniny ale medzi plienkami cakam kym nevyschne a najmenej nam vadia johnson ale pouzivam aj ja minimalne.Mam pocit, ze citlive deti vyrobca neoklame s nejakymi aloe vera a zarucene bez bla bla bla. Takze vetrat, vetrat, vetrat. Vela stastia. 😉

weblucy
15. jan 2010

Amdies, dakujem velmi pekne za radu, skusim tie vlhcene pouzivat uz len po kakani a minimalne. Voda by bola asi lepsia, ale neviem si predstavit, ze po kazdom kakani ist s nim do vane, kedze kakava asi trikrat denne a vo vani mi neobstoji. Skusim to s tym vetranim, velmi pekne dakujem za vsetky rady. 🙂

brisilda
16. jan 2010

weblucy ja som malemu ked bol malinky umyvala riculku tak ze do noveho nocnicka som dala vodu v ktorej bola kvapka detskeho spr. geliku a zinkou som ho vyumyvala 😀 potom ho dosucha vyutierala a zapareninam bol koniec 😀 netrebalo nam ani ziadne kremiky iba caste prebalovanie a vtranie riculky 😀

karchinka
22. jan 2010

s tou předkožkou... náš malý má něco přes děvět měsíců a nepřetahujem, manžel by nám dal, je urolog 🙂 prý se to má do dvou let nechat tak, ona se sama postupně otevře... to, že je teď taková zavřená, je prý přirozená ochrana před vším možným v plínce (alespoň tak mi to manžel vysvětloval) a až nastane čas, tak se to samo upraví, prý takovýma těma dětskýma erekcema a tak... to stahování se nemá hlavně kvůli možnému zajizvení té předkožky, kdy by pak ten malý mohl mít později problém a musel na obřízku... ale dětská doktorka nám taky říkala přetahovat, takže ve dvou letech se uvidí, jestli měl pravdu manžel a jeho kolegové nebo ona :D

lizatko1009
22. jan 2010

no urcite stahovat aspon po trosku skoro kazda co nepretahovala museli ist s malym ku urol. drasticky stiahnut, alebo obriazka a potom vam nebude luto?

karchinka
23. jan 2010

ja zatim tomu nepretahovani verim, ono to zni logicky, ze kdyz se do toho bude rypat, tak tam budou vznikat male mini zanety a muze se to zajizvit a uz se to neroztahne... u naseho maleho si zacinam vsimat, ze se to uz zacina trosku roztahovat... jednou za cas zkusit, jak moc to jde a tak, ale asi bych do toho pravidelne nerypala a fakt nechala prirodu, at si to casem vyresi sama... asi je duvod, proc to tam tak je (taky vime vsichni, co vsechno obcas byva v te plince :D)

andy001
23. jan 2010

karchinka: my dopadly tak jak jsem psala! prvního sem nepřetahovala a jak jsme dopadly.. 🙄 😖
a druhý neměl ještě žádný zánět a přetáhnuté to má 😉 a žádný problém doted neměl a to od 3
měsíců přetahuju...

andy001
23. jan 2010

a kamarádka to samé jak to ten urolog stáhl tím násilím, bál se vyčůrat chudák 😠 😒

karchinka
23. jan 2010

tak já vám dám vědět ve dvou letech, jak jsme dopadli... mám alespoň jednu jistotu, že pokud by to dobře nedopadlo, minimálně jednoho urologa to bude bolet stejně jako toho malého chudáčka :D

karchinka
23. jan 2010

tady jsem k tomu našla docela hezký článek... http://www.azrodina.cz/1580-resite-problem-s-pr...

jankapiknova
23. jan 2010

Ja som stiahla prvy krat asi pred 2 tyzdnami a terz druhy krat a zatial bez problemov,bez krvicky,bez bolesti s usmevom 😵 dufam ze ked mu to teraz ide v pohode ze uz s tym nebude problem 😕

andy001
23. jan 2010

karchinka: každý mudr. říká něco jiného 😉

U nás taky bez problémů bez pláče a s ůsměvem, a jsem ráda 🙂

lizatko1009
23. jan 2010

nam to prvy x stiahla lekarka ked mal maly mesiac a som sa az zlakla aky bordel tam mal a od vtedy kazdy vecer pri kupani mu stiahnem a poumyvam s cistou vodou a bez problemov, aspon sa nemusim strachovat, ze mu to potom drsaticky stiahnu u urologa, alebo obriezka, ale ked nechcete tak nestahujte, potom budete pisat ako vam bolo luto maleho ked mu to stiahli.

andy001
23. jan 2010

lizatko: souhlasim 🙂

shaula
23. jan 2010

Karchinka, to je super článek a naprosto vyjadřuje i můj názor 😉

Lizatko - to ale není vůbec hezké něco takového maminkám přát 🙄

lizatko1009
23. jan 2010

andy dakujem.

shaula citala si to poriadne? lebo v mojom prispevku som nenasla nikde slovo ze prajem vam, takze nemozes napisat ze som napisala ze im to prajem ja som iba napisala ze ked su take zastankyne nestahovania tak sa stavim ze potom budu pisat ako malemu drasticky stiahli a teraz nemoze cikat a potobne, nech sa potom nestazuju, asi si nevidela kolko spiny je pod tou kozou, si predstav tvojho mm aby si ho nepretiahol a nepoumyval kolko by tam mal spiny. ja som chcela iba dobre nie niekomu nieco zle priat.

shaula
23. jan 2010

Hm, no asi jsem nepoužila správné slovo. Ale i tak nemůžeš napsat "nebudete stahovat = budete mít problémy" 😉

shaula
23. jan 2010

Mmch, do roka jsem klukům s předkožkou nedělala vůbec nic a žádné problémy nemají. Doktorka jim v poradně předkožku přetáhnout zkoušela, šlo to, ale téměř vždycky se jim tam udělaly trhlinky. Takže jestli budou mít nějaké problémy, tak spíš Z TOHO. Howgh.