Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

denisocka
29. júl 2010

@pajdula takže si mazala čím,triamcinolonom???? 2x denne?

jjjb
29. júl 2010

Ahojky, promiňte, že vám sem tak vpadám 😀 Ale chtěla jsem se zeptat, malému stahujeme cca od roku, ale zatím nic moc výsledky. Jednu dobu to bylo celkem v pohodě, šli vidět výsledky. Ale teď poslední dobou se nám nějak nedaří a Petřík u toho i pláče. Nevím jestli kvůli bolesti nebo jestli už jen ze zvyku, že mu tam budeme sahat. No a včera večer jsem si všimla, že mu teče malinko krev. Rozhodně neděláme nic na sílu, ale zřejmě jsme tu kůžičku natrhli. Můžete mi poradit co s tím? Při čůrání ho to nebolí a dnes už není nic poznat. Jen mám strach, aby se to večer zase nestalo. Pomůže při stahování nějaká mastička, nebo jakou máte zkušenost? Je to poprvé co se nám to stalo, tak nechci hned letět k mudr, ale pokud by se to mělo opakovat nebo horšit, tak tam samozřejmě půjdem. Díky moc za reakce

pajdula
29. júl 2010

@denisocka ... ne, mazali jsme belodermem... dr. na té dětské urologii mi říkal, že s tímhle má nejlepší zkušenosti a já mu je musím potvrdit, protože fakt bez jediného problému a hlavně bez slziček jsem to stáhli až do maxima. 2 x denně jsme to mazali a teď už nemažeme a jen stahujeme a zatím dobrý... jen musíme vydržet a v prosinci na kontrolu 🙂

muminek
29. júl 2010

Pajdula a je ta mastička na lékařský předpis nebo volně prodejná. A jestli se můžu zeptat proč vás poslali na tu urologii??

bobsove
29. júl 2010

@jjjb no asi jste to krapet natrhli.... to je rávě to, proč to někdo nedoporučuje stahovat vůbec. Víš co kdyby mu netekla krev, nebylo to zduřený, nebolelo - k dr bych nešla, jeden dva dny nestahovala a pak pomalounku zas zkusila....

denisocka
29. júl 2010

@pajdula
@muminek je to jedno,či beloderm či triamcinolon,obe su kortikoidy 😀

alexo
29. júl 2010

Ahojte slečny, nečítala som všetky príspevky, je ich naozaj moc, ale mám 2 synov.
Prvý má už 8 rokov a so sťahovaním sme si užili svoje a doteraz sa trápime.
Od narodenia som mu sťahovala a zrazu po jednej noci sa mu to pricuclo-tak nasledovala urológia následné sťahovanie pomocou drôtika. Doma sme museli namáčať týždeň v repíku a v harmančeku. Potom to išlo pekne sťahovať a zrazu sa nepekná situácia znova zopakovala-Tak všetko sme museli znova absolvovať.
Teraz má tých 8 rokov, traumu takú, že pinďuša nechýtí ani za svet-len pri cikaní. Samozrejme, že to má znova pricucnuté-tak pol na pol.
Druhé dieťa mám polročného chlapčeka-inú lekárku a keď som sa spýtala na sťahovanie pinďuša tak mi neodporúča vôbec, sťahovanie-ono si to samé nájde cestu, vývojom sa ukáže.

Tak fakt ťažkú tému ste vybrali, ale dajte pozor, aby ste nedopadli ako my.Aj ja potrebujem pomoc, ako mu vysvetliť, že ho to už nemôže bolieť...

denisocka
30. júl 2010

tak ja by som zas chcela niečo napísať,aj ked teraz kus skromne,aby som to zas nezariekla. neviem kolký den mastime tým triamcinolonom zas.asi 4 . , žiadne nasilu pretahovanie s krikom,lebo maly mal z nas traumy ...prekne si ho posadím na nohy, aj ked protestuje ukážem mu že mu idem namastiť len "hadikove očko" 😀 , tak si kuka ako mu mastim pinda a a nato,ako mat tu vrchnu kožičku zas taku zuženu,že ked som sa snažila stiahnuť,tak sa taky kožičkovy špic urobil,tak už mu dnes vidno pekne dierku a kus žaludu . takže domažeme celu mastičku a uvidime, muž ma nakazane mastiť aj ked budem v nemocnici,bo ho prizabijem . dufam,že takto si maly zvykne,že to nebolí a ja mu to za týžden začnem aj stahovať popri mastení
@pajdula ked si už mazala aj stahovala,tak si mazala vždy len kožčku a potom stiahla,či si mazala niečo ked si mala stiahnute ?

denisocka
30. júl 2010

@alexo no,ťažko radiť. a keby si teraz kupila ten slez - a on je už velky, robila len 1-2dcl s 1 lyžicou toho slezu , a aby si v tom pindoša mačal . to by šlo,maly už nieje

bzuco
30. júl 2010

@denisocka
dá sa tá mastička kúpiť aj voľne či je len na predpis?

denisocka
30. júl 2010

@bzuco je na predpis,ja som teraz oblafla po telefone moju obvodačku , že mam ekzem na palcoch a že to mi pomaha,tak napísala,predtým som si kupila v lekárni - ale u známych,takže predpis treba,ale ked maš znamych tak sa da aj bez predpisu

denisocka
30. júl 2010

@bzuco ale pýtaj triamcinolon ungventum - masť / 0,1% - 10mg

bzuco
30. júl 2010

máme známu na kožnom - robí sestričku, tak jej zavolám, nech mi ju nejako zariadi 😅

honzulka
30. júl 2010

@jjjb Já bych mu možná do koupele přidala odvar zřepíku...přijde mi to bylinka na vše a nám ho doporučili,když jsme po tom stažení měli trošku zarudlýho pindíka a pomohlo to rychle...I jsme v tom stahovali opatrně...

pajdula
30. júl 2010

@denisocka ... doktor mi řekl, že mazat i při stažení, jen tak kolem kůžičku, tak jsem mazala při i nestaženou 🙂 a mastička byla na předpis.

honzulka
30. júl 2010

Holky,já si dnes koupila ten slez-v bylinkářství na mě koukal jak na blázna,že je to dobrý na hlasivky,ale v souvislosti s pindíkem o tom ještě neslyšel... 🤐 Tak uvidíme,jestli nám to třeba trošku pomůže... ☹ Sám ale říkal,že lepší vyzkoušet než jít na obřízku... ☹ Nám ten Triamcinolon jakoby předhodila doktorka,když jsme byli na tý chirurgii poprvé,ale to řekla,že je ještě malý a dala nám tři měsíce..Pak se tam malýmu ale udělali bouličky mázku a to mu ta stará doktorka udělala to částečný uvolnění a od té doby žádná velká změna... ☹ Asi zkusím příští týden poprosit doktorku,ať nás pošle na urologii,když tam většina chodí... 😕

jarus74
31. júl 2010

baby ja vas obdivujem ake mate skusenosti s tou mastickou ja som bola u viacerych urologov a ze obriezka takzeo tej masticke mozeme snivat a tak by som ju chcela vyskusA t ale bohuzial 😒 tak preto som urologa momentalne vynechala a cakam ci sa stane zazrak no zial len mierny par mm sa to pohlo ale nic viac a to bude v septembry rok co sme nenavstivili urologa./aj koli inym zdravotnym problemom/ hoc pred 4 mesiacmi bol maly operovany na herniu na dvoch miestach jedno sa tykalo vajicka tak tam my povedali ze mam pomalicky stahovat ako ide ze ono sa to podda ze ma este cas do 3r. chcela som to vyriesit jednou ranou pri narkoze//
tak som zufala a uz ozaj neviem co stym pindikom bojim sa tej obriezky nakolko nas caka este jedna vazna operacia a aj narkoza predsa skodi//

denisocka ty si ma mozno pametas uz sme riesili davnejsie tento problem s pindikmi .inac blahozelam k dalsiemu babatku ktore pride o chvilku na tento svet 🙂 🙂 🙂 🙂

jarus74
31. júl 2010

mohla by my tu masticku predpisat aj nasa detska obvodacka??

katecameron
1. aug 2010

Zdravim vsetky mamicky ktore riesia problem fimoza.Mam 2 synkov mladsi ma 3 roky prave sme absolvovali operaciu fimozy pred 2dnami.Strasne som sa toho obavala ze ako bude maly trpiet chudacik ale som milo prekvapena.Tymto Vas chcem imformovat ,ze tato operacia vobec nieje taka hrozna ako vyzera.Moj maly bol perfektny ani raz nezaplakal ANI RAZ takze s toho vyplyva ze to vobec nemoze byt take bolestive ako sa zda aj narkozu zvladol na 1 .Nic hrozne. Tymto chcem len informovat mamicky chlapcov,ze FIMOZA sa riesi v predskolskom veku.Vekom sa to vobec same nespravi ako tvrdia niektory je to blud.FIMOZA sa vekom LEN ZHORSUJE.Cim skor sa to spravi tym lepsie.ZIADNU traumu mat chlapcek nebude pokial samozrejme nema 12rokov.NEBOJTE sa tejto operacie a v zaujme svojich synov az je to nutne operaciu absolvujte cim skor.

honzulka
4. aug 2010

Ahoj holky...Tak zkoušíme koupele ve slezu a nic se neděje..Dnes jsme byli na očkování,tak doktroka byla udivená,že nám ještě nedali ten Triamcinolon a tak nám ho napsala.Takže poslední co vyzkoušíme a pokud nepomůže ani t o,tak asi necháme tu narkozu... 😔 U nás je problém,že možná ani nemáme fimozu,ale jen to má prostě přilepený a nechce se to uvolnit... 😠 Protože močovou trubici má volnou,čůrá bez problémů...Tak fakt nevím..i doktorka říkala,že to musí jít..no ale stále nejde,tak nevím,co děláme špatně.. ☹ Takže dnes začneme mazat a pak se uvidí... 😉 Dám vědět.. 😉

denisocka
4. aug 2010

@honzulka neboj,pomože . 10dni mastit rano a večer a po 10dnich skusat pretahovať a mastit dalej,aj par mesiacov ak to nepojde hned

denisocka
4. aug 2010

@katecameron a čo vam robili obriezku?

honzulka
4. aug 2010

@denisocka -já v to doufám,máme to 2xdenně,tak snad!!!A prosím tě,mažete to jen zvenku nebo mu to mám stáhnout a nanést na ty okraje jako aby to zalezlo pod tu kůžičku?To jesem se nějak zapomněla zeptat.. 😔

denisocka
4. aug 2010

@honzulka len z vonku, potiahni mu skurku dole ako ide,ale aby ti ansilu nevylezol žalud 😀 a pomasti, po par dnoch uvidiš že sa ti to samo bude uvolnovať,ale pretiahni až po 10dnoch,teda skusaj ,že bude ta predkožka jemna a elasticka

katecameron
4. aug 2010

denisocka nam robili len nadstrih urologicka mi to vysvetlila asi takto ze ona rozhoduje pri operacii ci sa ide robit len nadstrihnutie alebo obriezka zalezi od toho aky dlhy usek je zuzeny ak je to zuzene len kratky usek tak sa to iba nadstrihuje a par stichov sa urobi moj ma 2 stehy ale ak ona zacne strihat a ten usek je dlhy co striha tak to musi obrezat lebo by mu to tam zavadzalo v zivote ta kozka myslim a este nieco pokial ja viem ta mast co tu pisete ze vraj pomaha len na fimozu ak je predkozka prilepena o zalud nepomoze to a ESTE 1 dolezita vec niekedy sa stane ze predkozka je zrastena alebo vrastena do zaluda a v tomto pripade nic nepomoze len chirurgicky zakrok v narkoze a to vy mamick y vlastne nemozete vediet ci je to zlepene alebo zrastene 2odlisne veci a hlavne ked to nejde napriek tomu ze robite vsetko preto aby ste synovi pomohli a NA ZAVER dodatok urologicky Vsetky tieto zalezitosti s pindurom ci uz zlepenie fimoza ...je dolezite vyriesit v PREDSKOLSKOM VEKU drzim palce vsetkym ktorych to caka

honzulka
4. aug 2010

@katecameron Je možné,že nám ani mastička nepomůže,ale já budu mít alespoň jistotu,že jsme zkusili vše a nenechala jsem ho hned uspávat a obřezávat.. 😒

katecameron
5. aug 2010

honzulka ved dobre treba vyskusat vsetko ja len pisem co som pocula alebo niekde precitala bodaj by ti to vyslo s tou mastickou drzim palce

honzulka
5. aug 2010

@denisocka Tak hlásím první změny po použití mastičky..😀Normálně to sice nevypada moc hezky,ale vypadá to,že ta druhá strana povoluje... 😵 Tak uvidíme jak to bude pokračovat... 😉

denisocka
5. aug 2010

@honzulka super !!!!

honzulka
7. aug 2010

@denisocka no já se ještě moc neraduji,protože to vypadá divně,takový je to neformený,ale vážně se mu kousíček odlepil a den ode dne mu to povoluje... 😵 Jsme fakt ráda,že jsme to zkusili... 😢 Víš,on to má takový jak kdyby mu to prasklo,že to má malinko krvavý,ale čůrá normálně,nebolí ho to...Koupu ho ještě v řepíku a vždycky ráno jak vidí,že mám v ruce mastičku,tak si jde ke mně sám sednout,opře se,vystrčí bříško a mažeme a on drží.. 😉 Takže ho to nejspíš ani nebolí... 😉 Tak mám radost!!!!Snad to půjde i dál... 😉