Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

denisocka
10. jún 2010

už som našla spravu -tak triamcinilon 10g - 0,1% mastiť 2xdeńne a viem že preťahovať sme mali začať skušať až po týždni,nie skor

denisocka
10. jún 2010

no ja som mu pomastila a teraz kukam,že v sprave nemaáme crem ale ung - mast - ale tak som nevidela aby ung malo 10mg ale to je ine zloženie,no do frasa

denisocka
10. jún 2010

No tak je to iste,len krem hned zide,musim zohnat mast,ta drzi lepsie.

dioliana1
11. jún 2010

tak sme dostali lístok na urologiu....o mastičke sa ani baviť nexcela... ☹

denisocka
11. jún 2010

Tak ti daju mozno tam,opytaj sa hned vo dverach

lela1
11. jún 2010

My sme boli dnes na urologii a bol to najhorší zážitok v mojom živote,maly tak strašne plakal že mi to až srdce trhalocelý deň som ho nosila na rukách a od obeda sa vôbec nechce vycikať a pár dní to takto ešte potrvá.Takže moja rada,komu sa dá sťahovať tak sťahujte lebo vás potom čaká takýto zážitok. ☹

lindda
11. jún 2010

keka1 tak toto iste som zazila ja pred rokom a viem o com hovoris ,,,,, a to sme skoncili este aj vacer na pohotovosti ked sa mu to zapalilo a omodral zalud strasne ja by som to zakazala strhavat na silu a osobne si myslim, ze som spravila chybu ze som mu to dala robit ,,,

lindda
11. jún 2010

lela1 som chcela napisat 🙂

denisocka
11. jún 2010

Preto tam nechcem ist a zas skusam mast.aj ked nas mlady urolog taky sadista neni

lela1
11. jún 2010

lindda,najhoršie na tom je že malý sa mi pred pár dňami už začal pýtať cikať a dnes nechcel vôbec cikať,tak sa bojím že sa to začne odznova.

denisocka
11. jún 2010

Lela a to mu niecim natrhol,ci jak stiahol

katy1979
11. jún 2010

Baby poculi ste o bylinke slez nebadany? Nasla som o tom temu na inom fore zevraj to funguje. Ja som zohnala iba slez lesny tak ideme skusit aj ten. Treba urobit macerat. T.j. Cely sacok nasypat do 5 litrov studenej vody a nechat celu noc. Na druhy den zohriat na prijemnu teplotu a bud do toho drobca posadit alebo mu aspon pimpasa do toho ponorit. Cca 10minut a potom skusat stahovat. Po par dnoch by to malo ist.

denisocka
12. jún 2010

ja som o tom nepočula , ja mam dokonca v knihe bilinkárke spomenutu hormonal.masť

konja
12. jún 2010

Syn měl také tento problém. Nikdy to pořádně něšlo přetáhnout, ale neměl problémy s čůráním a ani žádné záněty atd. Naše doktorka to ale v pěti letech vyřešila sama zákrokem a řeknu vám jedno - už NIKDY bych to nedopustila a doktorku bych radši do řiti nakopala! O ničem nás neinformovala, nevysvětlila, prostě manžel přišel se synem na preventivku, ona koukla, řekla, že to nejde přetáhnout, že se tomu musí trochu pomoct a bylo to. Ani nevím co mu tam přesně dělala, manžela málem vyhodila z ordinace, že ať se otočí atd. To co následovalo si nepřejte zažít. Já jsem slyšela řev syna už když byly na druhé straně ulice až v bytě, manžel ho nesl v náručí, protože nebyl schopnej jít jak řičel, a řval celý den dokud večer vysílením neusnul. A když říkám řval, tak řval, ne brečel, on vysloveně řičel. Čůrat musel chodit do kelímku s vodou, protože ho to jinak zase šíleně pálilo a i tak opět řval, že to bolí. Mastičku kterou nám doktorka na to napsala nebylo skoro možný namazat, protože syn se bránil jako o život, jediné k čemu se nechal přesvědčit byla koupel s heřmánkem, takže tři dny nedělal skoro nic jiného, než že měl zadek v lavoru. Byl to šílený zážitek a už bych ho nikdy nechtěla zažít. Nejvíc mě štve, že to podle mě ani tak nutné nebylo, protože syn opravdu žádné problémy neměl a ve spoustě článků jsem četla, že se toto samo upraví a k zákroku se má přistupovat pouze pokud má dítě problém čůrat a nebo má záněty. Syn má díky tomuto zákroku panickou hrůzu z doktorů, řve a vyvádí při sebemenším vyšetření, zubaře pokousal, doktorku při odběru krve pokopal a poplival...Tohle předtím nedělal, vzniklo to až po tomhle zážitku 😔 Holky, pokud to u vašich chlapečků není vysloveně nutné, radši zkoušejte všechno možné než zákrok. A ve dvou letech bych do toho rozhodně nešla 😔

kutcher
12. jún 2010

Ježiš a proč ty děti nepošlou na sondičku, je to moderní téměř bezbolestný způsob, 1000x lepší způsob, než takhle strhnout pinďu. Teď budu asi nechutná, tak promiňte, ale já bych ji taky trhla za klitoris, jak by se babizna tvářila...

denisocka
12. jún 2010

baby kurnik poradte , maly ma už tu dierku take malu,že odkedy odučame od plienky tak ked cika do travy tak kričí že ho boli pindo. ked plienku ma,vycika sa v pohode,len stale hlasi že cika.

teraz som bola pinda ukazať znamej,robi na urologii asi 30r a vravela,že tam mame isť okamžite ešte dnes,že sice maly nema zapaleneho pinda,ale že ho ma prirasteneho k žaludu, tak že proste mame isť tam,že to lekár urobi a bude dobre. som sa tam aj rozrevala,že viem jak to robia,natrhnu nasilu,tak ma ukludnovala,že daju nejaku masť či kvapky a že sa nemam starať,potom že už bude OK

no ide ma pozariť,maly zaspal tak neviem či poobede isť či čo,ale lekári v nemocnici su stara garda tiež,tak neviem či nejaka sonda u nich existuje. len vravela že tu už nepomože masť Triamcinolon.

brisilda
12. jún 2010

denisa my sme to podstupili ked mal maly rok a pol robili mu to zaziva ziedna mast kvapky alebo nieco take od bolesti mas pravdu nasilu mi to oddelia plakat bude ima pri zakroku potom to bude uz v pohode len cikat musite bez plienky lebo to bude stipat nas maly nam vtedy ostaval cely bat a ja som bola stastna ze neplace 😀 ked bol starsi tak som si vsimla ze ho ma este stale zrasteneho tak sme sli uz k novemu urologovi a upozornila som ho na to ze zospodu to mame zrastene tak mu to pomalicky oddelil od zaluda a div sa svete maly neplakal vraj ho to len trosku stiplo 😀 no to uz bol rozumnejsi a vedel mi vsetko povedat cize deti placu lebo sa boja a aj male stipnutie povazuju za velku bolest 😉 jednoznacne s tym chod na urologiu cim skor az nemusite podstupovat obriezku pod narkozou popripade aby ste sa vyhli zapalu 😉 zvladnete to 🙂

denisocka
12. jún 2010

brisilda,ja neviem 😖 normálne s apotim od nervoch

brisilda
12. jún 2010

ozaj a teraz mam doma mesacne babo a planujem ist predcasne k urologovi az mi povie kedy a ako stahovat lebo nazory doktorov su tak nazorne ze som s toho jelen 😀

brisilda
12. jún 2010

@denisocka bohuzial cim skor pojdes tym skor to budete mat za sebou 😉 proste musite si to prezit 😖 ale ked to budes odkladat riskujete zapal a mozno aj celkovu obriezku

kutcher
12. jún 2010

Sondu by teda měli mít, teda aspoň ve větších městech ano - je to taková uzoulinká skleněná tyčinka, která odlepí žalud od předkožky a pak se to hezky stáhne - pokud by nebyla, tak máš jako matka dítěte při přetahování nárok na lokální umrtvení, ale musíš si o něj požádat, sami to neudělaj, někde je dokonce musíš ukecávat, ale právo na to máš.

brisilda
12. jún 2010

a dobra rada na zaver nepozeraj sa na to ked to budu robit zapchat usi a divat sa do zeme 😉 prvy den bude najhorsi ale potom to zvladnete mi sme pindura osetrovali po zakroku malemu tak ze sme mu dali mliecko do flase a hor sa do umyvania v harmanceku a natieranie framykoinom

denisocka
12. jún 2010

baby,ale mne ide o to,či usť ešte dnes,alebo skušať mastiť triamcinolonom. muž tu nadomnou stoji a chce vedieť,lebo sa ponahla na fušku,či ostať či isť robiť

brisilda
12. jún 2010

jednoznacne chod cim skor tym lepsie 😉 pokial to ma zrastene masticka nepomoze

denisocka
12. jún 2010

no volalal som na urologiu,vraj to nejakou sondičkou uvolnia,umrtviť sa to neda a že aj kus nasilia do toho treba dať 😖

denisocka
12. jún 2010

a že lokalne neumrtvuju,že mu do toho pichať nebudu a kvapky na umrtvenie nedaju že to potom zvykne spucnuť žalud z nich

lindda
12. jún 2010

nam to normalne bez varovania otrhol ako najvacsi sadista skoro som umrela normalne horor a to ani troska enprehanam fuj

brisilda
12. jún 2010

lindda preco nam denisu strasis? proste je to zakrok ktoremu sa bohuzial nevyhne ! nejedno dieta to prezilo a nejedna mamina si odtrpela svoje je to lepsie ako davat dieta pod narkozu lebo pri obriezke je boelest este vacsia ! takto to len stiahnu a ako vravim nesmete sa na to pozerat ono to vyzera drasticky ale to je kazyd zakrok na pohlad taky ☹ budte radi ze nemusite s tetmi na chirurgiu napravovat zlomeninu

denisocka
12. jún 2010

no nič,pojdem baby,večer tu budem vylievať srdce. maly už aj zo sna teraz plakal,že boli pindo . takže ideme naisto

brisilda
12. jún 2010

denisa tak dufam ze bude stacit iba stiahnutie maly ma 2 r a 5 mes. to je uz dost neskoro tak drzim palce aby ste nemuseli na obriezku ked ho to takto boli ☹ drzkajte sa budem drzat palce aby ste to zvladli 😉