Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

hajanka
4. apr 2012

@ewana73 ono to nejde teraz aj preto, lebo ma zalud opuchnuty, takze preto mu to nejde ☹ toto je velmi tazky stav, to je take ani-ani. Nechces aby mu to zrastlo, ale nechces mu ani viac ublizit - co je logicke. Pockaj den-dva kym odpuchne a skus potom.
Clanok, slovensky nemam, ale ak ti to pomoze, skus pozriet na mojom fotoblogu, tam som zozbierala take zakladne zaujimave poznatky z toho ako sa to riesi v zahranici.
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...

skusim vsak este pohladat nieco v slovencine..

alusha
4. apr 2012

@ewana73 my sme boli so starsim takto pred necelym rokom, potom sme tiez mali krusne chvile, nechcel cikat, dotknut si nedal nikomu, par dni sme mu to nechali tak, nedal si to ani namastit, a ked ho to prestalo boliet, asi tak po tyzdni, tak sme mu kazali samemu, nech si jemne stahuje, neslo mu to uplne, na spodlu sa mu to ako keby za ten tyzden uz prirastlo, ale postupne sa mu to same uvolnilo a teraz nema ziadny probelm, okrem toho, ze uz si neda na pipika nikomu siahnut, predtym s tym nemal problem, ked som mu aj ja skusala stahovat... teraz uz len sam si stahuje a umyva 🙂

ewana73
4. apr 2012

@hajanka velmi pekne dakujem .akurat som sa s malym vratila od pediatricky(mame veelmi zlatu dokynu aj sestricku)tak ta len krutila hlavou 😒 ano presne tak ako pises,zalud je opuchnuty,tak dala nam framykoin a rosalgyn na zensku hygieneu,ze granulky par kusov dat do vlaznej vody a robit sedave kupeliky kym opuch nezmizne a nasledne zacat postupne so stahovanim ..

ewana73
4. apr 2012

@hajanka dakujem za clanok,vsetky tieto veci,kt.sa v nom uvadzaju su mi samozrejme zname a v podstate v nasom pripade islo aj o tak ako sa uvadzalo aj v clanku,ze lekar to urobi v zlomku sekundy tak,ze rodic casto nestihne ani zareagovat.o to viac ak rodicia v zaujme svojho dietata natrafia na lekara typu: "VODU KAZE A VINO PIJE" je len malo pravdepodobne,ze rodica napadne,ze by mohol nieco take urobit.tak sa dostavame k jadru veci,ze to by potom musel rodic danemu lekarovi doslova siahnut na ruku ..ale ako potom dieta nechat vysetrit,kedze lekar musi pri nejakom probleme urobit aj povrchove palpacne vysetrenie? som pevne rozhodnuta,ze ak syn bude mat z takehoto nasilneho pretiahnutia dosledky,podam na dotycneho lekara staznost .

ewana73
4. apr 2012

Baby,Kosicanky ak mate niektora dobre skusenosti s "overenym" urologom,kt.taketo veci nepraktizuje,pls,hodte mi do IP nejaky kontakt ak by som nedajboze v pripade potreby mala.

terina25
4. apr 2012

@ewana73 keď budeš mať nejaký kontakt na dobrého urologa,tak pošli aj mne.my sme boli už u dvoch a máme len samé zlé skúsenosti 😖

strasska
4. apr 2012

baby podla mna to tu hodte kludne verejne, aj ostatne budeme rady 😉

terina25
4. apr 2012

@strasska jeeeeeeeeej a ty čakáš tretie bábenko?vau.blahoželám .máš moj veľký obdiv 😉 a zase čakáš v júli? 😀 krásne načasované...držím palce.

inak aj vy máte problémy s pipíkom?

ewana73
4. apr 2012

@terina25
@strasska samozrejme baby,ze dame kontakt.

hajanka
5. apr 2012

@ewana73 tak drzim palce aby ziadne dosledky neboli aby sa to krasne zahojilo bez jazviciek a pod., pediatricka ti dobre poradila, tak drzim palce! Daj potom vediet.

orchidea0
7. apr 2012

My mame 2,5r a nejde nam stiahnut. Stahujeme uz asi rok jemnucko. Nejaky pol centimeter stiahneme, ale rozmyslam ho zacat kupat v sleze nebadanom. Co vy nato? Este by som sa rada spytala, neviem ako o napisat: zo spodnej strany pipika ma maly taky kopcek ako sosovica. Neviem co to je.

missy97231
14. apr 2012

ahojte... My sme boli dnes s malym na pohotovosti. Maly sa stazoval od vcera, dnes uz plakal od bolesti. Tak sme sli,,, a na chirurgii mu doktor pretiahol predkozku... Riadne hnisu mu vyslo, az taky zeleny,,, zajtra mam ist na kontrolu (tiez na pohotovost),,, pretahovat to teraz nechce, boli ho to. Neviem co s tym teraz? Ani nevuem ako a kolko to ma,,, bo je to napuchnute riadne teraz..

hajanka
15. apr 2012

@orchidea0 je to este skoro na akekolvek pretahovanie, ale je to tvoja vec ako si sa rozhodla. To co opisujes by mohla byt smegma, vacsinou sa odplavi mocom sama, niekedy je jej treba pomoct, napr. mozes skusit vyzmolit (rozmasirovat), alebo je mozne spravit aj vyplach predzkozky.

@missy97231 teraz s tym uz nic nespravis, musi sa mu to ukludnit, odpuchnut, zahojit. Dbala by som hlavne na mastenie, aby to nezrastlo. Takto vacsinou vznikaju tie najvacsie problemy s predkozkou, po nasilenj retrakcii.
Ak mas chut, kuk sem https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...

missy97231
17. apr 2012

@hajanka diky za clanok, presla som si ho cely 😉 moj krpec zajtra ide opat na kontrolu. Samozrejme, ze si to nehce dat chytit, nechce si to dat namastit, ani nic. Ale inak uz neplace tak casto, ze ho boli pipik, tak neviem... Predtym ho to bolelo, a plakal aj ked sa ho nedotkol nikto. Tak snad sa mu to zahoji, a ziadne problemy v buducnu z toho nebude mat, len este preckat kym sa to zahoji, a opat si necha chytit 😉

hajanka
17. apr 2012

@missy97231 mojmu, kym sa zahojilo a dal si chytit - uz to mal zrastene, ale drzim palce aby to u vas bolo opacne

lamarika
17. apr 2012

Holky chtěla bych se jen zeptat. Syn bude mít za dva týdny 3 roky a má k jedné straně pinďoura přirostlou předkožku. Není to až ke špičce žaludu, řekla bych tak od půlky žaludu. Už jsem o tom mluvila s doktorkou a jak pujdem teď na 3-letou kontrolu, tak se chce na to kouknout.
Mně by ale zajímalo co mám očekávat, resp. na co syna připravit? Je možný, že mu to strhne násilím? Nebo existují nějaké mastičky? Nebo jak se postupuje u takovýhle menších srůstů?

missy97231
17. apr 2012

@hajanka no ma ani nestras, ze mu to zase zarastie... Zatial to ma pruzne stale, sice ho to boli,,, ale kupeme v harmanceku 2x denne a mastim framykoinom. Zajtra idem ale na chirurgiu,,,, nemali by ma vlastne poslat k urologovi s tym na kontrolu? Joj,,, snad uz bude len dobre, a ziadna trauma a komplikacie v buducnu nebudu ☹

hajanka
17. apr 2012

@missy97231 pred tym to nemal urcite zrastene, len prirodzene prilepene, snad uz bude dobre 🙂

layla06
17. apr 2012

som zvedava kedy konecne pochopia sl.zeny...ze obrie je to najlepsie co moze byt...cest vynimkam,ktore to uznavaju...a nie sa vzdy strachovat co a ako...a hnisy opuchy..bolest...dieta trpi...zeny fakt neviete o co prichadzaju vasi milackovia...

terina25
17. apr 2012

@layla06 ty si muž,že vieš,že je to to najlepšie čo može byť?ako sorry...aj keby som dala urobiť synovi obriezku,stále by som sa oňho strachovala. 😉 či tú obriezku má alebo nie.a tá predkožka má určite nejakú funkciu,lebo potom by všetkých chlapcov ,,obrezali,,už po narodení.a rovnako obriezka je tiež bolestivá.vtedy dieťa netrpí?ja nevidím dovod obrezať zdravé dieťa,ktoré nemá žiaden problém.

layla06
17. apr 2012

sak pomaly kazde dieya trpi tou predkozkoy...ale ja sa nebudem s nikym hadat...mam svoj nazor...a ako citam aj ostatne fora usudzujem ze tu sa ani neda normalne diskutovat...kazfa ma nieco proti tej druhej a tak dalej...mali by konika celeho zrusit...a urcite je obriezka fak lepsia a ked sa to robi hned tak to vobec neni bolestive...ako to co robia na sk s pretahovanim predkozky a dieta place az sa ide zblaznit a podobne...hovorim so skysenostou mojim st.synom...

ketrin12
17. apr 2012

ahojte chcela by som k tejto téme napísať asi tolko že môjmu 14 mesačnému synovi som sťahovala predkožku vždy počas kupania ako povedala doktorka a po niekolľkých týždňoch sa mu objavil hnis vo forme veľkých guličiek nebolelo ho to ale doktorka nám dala len mastičku na to a po týždni žiadna zmena tak sme išli k urologovi a tam mu to obrezal ked mi to ukázal no možem povedať vykvitnutá strašná kopa hnisu niečo strašné kázal nám to iba umývať a hnis sa pomali tratil ale tie 4 dni plné bolesti toho malého boli strašné a nemohla som mu pomôcť musel vydržať nedalo sa inak lale máme to za sebou malý ma krásneho pipika a je to už ok.chcem vám len povedať že ak bude treba nečakajte a chodťe všetko prebolí a malý zabudne a bude zase všetko fajn len treba vydržať detičky su bojovníci...

hajanka
18. apr 2012

@layla06 akoze pri obriezke dieta vobec netrpi, neciti bolest, nejaci, nevresti, neplace, nekrvaca, neopucha??? Tak male dieta ti to nepovie, nevie totizto este rozpravat, ostavaju mu len oci pre plac....
A o rizikach obriezky vies? Odkial si na take koniny prisla... nic o tom nevies, hlavne nemozes vediet ako a co dieta citi ci neciti, daj sa ty obrezat a potom prid povedat.

@ketrin12 to bola urcite smegma, nie hnis, ten sa da dostat von aj inak, ovela menej invazivnou metodou, nie je treba hned rezat a sposobovat dietatu traumu, skoda, ze ste najskor nevyskusali tie ☹
skoda, ze mamicky davavaju prednost bolesti, rezaniu, pred inymi metodami... ved dieta zabudne 😠

irriss
18. apr 2012

@hajanka
Jak uz vis, muj syn mel obrizku v 8mi mesicich..ale ubehlo uz 21 let...Kdysi nebyla zadna Osveta...vladl lekar a rodic nemel pravo se ani ptat... byl nucen poslouchat nejen lekare, ale i detsky plac.. ☹
Je mozne, ze v pripade meho syna (dysfunkce ledvin) byl tento zakrok nutny..ale podle meho se dalo spouste bolesti predejit.. 😒

hajanka
18. apr 2012

@layla06 v prvom rade je dolezite dodrziavat spravnu hygienu a nie sa obrezat a potom mat akoze pokoj, ale komu je to takto viac vyhovuje... ok. Ak je na to udana zdravotna indikacia (vrodena hypospadia, epispadia, anomalie a defekty mocovej trubice, kozna fibroza s nemoznostou uspesnej lieby) tak OK, samozrejme, ale takto z cistej lenivosti, roztopasnosti alebo nevedomosti? Ake strachovanie? Ake trapenie? Ak sa o to poctivo staras.

V prvom rade tento ukon je bolestivy, pretoze to miesto je najviac husto nervami popretkavane miesto muzskeho tela, castokrat byva nasledkom infekcia, pretoze otvorena cast a rana je vstupnou branou pre bakterie a patogeny! take babetko nosi plienky a uz len ako moc moze podrazdit tieto surove odhalene plochy. Infekcia moze preniknut az do samotnej mocovej trubice a vznikne stenoza, disfunkcia mocoveho mechura, neschopnost kontrolovat mocenie, odmietanie mocenia, zadrziavanie mocu, z coho vyplyvaju infekcie mocovych ciest, strata pruznosti pokozky, parafimoza pri ktorej je zalud doslova uskrteny! a nedokrvovany a neokyslicovany, dieta moze trpiet na bolestive nocne erekcie, moze sa vytvorit sexualna disfunkcia v dospelosti, doposial nie je zname aky psychicky efekt bude tato bolest a mrzacenie do buducnosti. Samozrejme vela deti-chlapov sa z toho vylieci bez problemov ale vela je tiez takych co maju trvale zdravotne problemy kvoli tymto ignorantskym praktikam. Ak si v zivote nevidela do akych problemov moze taka "nevinna" a zdraviu prospesna obriezka zajst, poslem ti zopar obrazko. Infekcie po obriezke, totalne vtiahnuty infikovany penis, iny obrazok ukazuje na infikovany penis 7 rocneho chlapca po obriezke, alebo adhezia na pokozke sposobena obriezkou. Ak je toto spravne a jednoduchsie, vyhodne plus este zdraviu nebezpecne, infekcie moze prerast do meningitidy az smrti. Dalo by sa o tom hovorit od rana do vecera.... je to tak vela co este asi nevies...

Ak si uz teda aj tak myslis, ze je to take vyhodne, esteticke a zo zdravotneho hladiska prospesne, tak to nechaj na samom chlapcovi, nech vyrastie a rozhodne sa ci to chce alebo nie.

hajanka
18. apr 2012

@irriss ☹ tam uz na to bola zdravotna indikacia, vtedy hrozia aj caste zapaly predkozky a tento vykon je asi opodstatneny

poleva
18. apr 2012

poradí mi niekto?? malému sme stiahli,teda sťahujeme predkožku,je to v pohode,ale som si všimla že má žalud tmavej ako keby modrej farby,druhý to nemá.dakujem

lamarika
18. apr 2012

Svádíte tady žabo-myšší války. . . Tak se Vás prosím ještě jednou o radu či objasnění situace. Děkuji!

Holky chtěla bych se jen zeptat. Syn bude mít za dva týdny 3 roky a má k jedné straně pinďoura přirostlou předkožku. Není to až ke špičce žaludu, řekla bych tak od půlky žaludu. Už jsem o tom mluvila s doktorkou a jak pujdem teď na 3-letou kontrolu, tak se chce na to kouknout.
Mně by ale zajímalo co mám očekávat, resp. na co syna připravit? Je možný, že mu to strhne násilím? Nebo existují nějaké mastičky? Nebo jak se postupuje u takovýhle menších srůstů?

hajanka
19. apr 2012

@lamarika ahoj, podla toho aku mate dr. a ako k tomuto pristupuje, ci ma nove poznatky ohladom tohto, ci je za menej invazivne metody liecenia, alebo ci sa drzi starych zvykov.

Ano. Je mozne ze mu to nasilne stiahne. Je mozne, ze bez upozornenia teba, alebo syna. Je velmi mozne, ze to bude velmi boliet (aj niekolko dni, nebude sa moct ani vypisat), je mozne ze to bude krvacat a zalud bude tak spuchnuty, ze predkozku nedokazes cez neho pretiahnut kym opat neodpuchne (niekolko dni), je mozne, ze si na pinda uz neda viac sahnou zo strachu, je mozne, ze mu to natrhne zle, je mozne ze mu vzniknu skrade zrasty a jazvy a predkozka sa zrastie k zaludu, je mozne ze nasledkom toho strati elasticitu, je mozne ze tym nasilnym stiahnutim (bez dezinfekcie alebo rukavic) mu tam zanesie infekciu (rana okamzite stava otvorenou branou pre patogeny), vela zapalov vznika prave pri manipulacii s predkozkou, je mozne, ze na to bude horsie ako je teraz. Je vsak mozne ze nic z toho sa konat nebude.
Ano. Existuju masticky. Kortikosteroidne masticky, kt. su uspesne na 80-90%, krem ma protizapalovy ucinok, hydratacny ucinok a podporuje elasticitu koze, liecba je bezpecna a jednoducha. Len nejakych cca 10% liecenych tymito mastickami po liecbe nie je neuspesnych, vacsinou s nalezom nespecifikovana kozna fibroza s nemoznostou uspesnej liecby prave kvoli tejto diagnoze (kozna fibroza - jazvove stavy, silne pevne nepoddajne a neelasticke tkanivo). To vsak byva vacsinou u tych pacientov, kt. pred tym podstupili nasilnu retrakciu, nasledkom coho vznikla kozna fibroza.
Navyse, je mozne robit strecing predkozky, co je najmenej invazina metoda a v poradi by som ju dala na 1. miesto (pred mastickou), vyzaduje si trpezlivost a odhodlanie. Predkozku stiahnes pokial ide a drzis nejaku chvilu v tejto polohe, uvolnis a opakujes kazdy den, niekolko krat. Ak sa vsak rozhodnes, ze chces liecit mastickou, odporucam tuto liecbu kombinovat so strecingom predkozky.

Ak chces vediet viac, precitaj si https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...

hajanka
19. apr 2012

@poleva

farba zaluda byva rozna, zalezi od prekrvenia, od svetlo cervenej po tmavu, pokial nema ine problemy, napr. palenie pri moceni, alebo bolest, ci svrbenie, tak si myslim ze je to v poriadku