Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

magnetika
31. júl 2012

@janula17 no v našom prípade to bola MUDr. Vargová, ale vraj to je štandardný postup, ale trošku ľudského prísptupu by nezaškodilo. Veď sa jedná o dieťa pre Boha..... Potom ho upokojovala slovami: "Neplač, šak mama Ťa lúbi" A to sme mali ísť k Jelačičovej,ale mala dovolenku. Tá je vraj "ľudskejšia"... ☹ ☹ ☹

magnetika
31. júl 2012

@j1977 jeeeej da, tak dvojmo si to neviem ani predstavit ☹ ☹ ☹ tak vidis, kazde dieta je asi iné, moj malý má z toho uplnu traumu. A nám povedala doktorka, že nemame ani v ničom máčať ani nenatierať, len večer stiahnuť, osprchvat a fertich ! A teraz sa v tom vyznaj.....

miskakyska
31. júl 2012

@magnetika môjmu malému,keď mal cca jeden a pol rôčka mudr. v poradni sa mu do toho tiež montovala..mal z toho tiež traumu,nechcel cikať dlhú dobu..na urologiu sme chodili na ošetrenie a tam doktor povedal,že sa mu do toho nemala dôvod montovať a blížiť mu...pri ďalšej poradni sa zas strojila mu to stiahnuť a keď som sa ohlásila,že nieee,preboooha to bolo..či som ja lekár,alebo ona.

ziarcanka
1. aug 2012

@alias313 Ahoj vidím, že si z okresu BB a píšeš o urologičke - boli ste u dr. Dobríkovej? My sme k nej objednaní a chcem vedieť, či mám už vo dverách kričať, že nechcem, aby to malému ťahala nasilu bez umŕtvenia. Prečítala som pár tvojich príspevkov a máme rovnaký problém s naším starším- dieročka 1-2 mm, pri cikaní sa predkožka trolinku nafúkne, ale malý ciká pekne prúdom ani sa nesťažuje, akurát, keď chodíme na piesok, ak sa mu tam dostane nejaké zrniečko, nejde to potom umyť a zápal je na svete 😒

dm
1. aug 2012

Nas poslali hned v roku a kazdy doc ine metody, nakoniec sme dostli ten krem triancinolon a po 2mesiacoch natierania rano a vecer a natahovania, jemneho ale razneho 30sekund, sa celkom pekne uvolnila, mame este 2mesiace pokracovat a potom sa mame ukazat, myslim, ale ze to pomaha:o)

majlinka23
1. aug 2012

@ziarcanka Ahoj, doktorka Dobríková ku nám bola veľmi milá, žiadne násilie a každý krok prekonzultovala. Nám pri jednom synovi navrhovala operáciu, ale nakoniec nebolo treba a pri druhom nám navrhla ambulantný zákrok, ale pýtala sa, či súhlasíme. Je veľmi milá a vie sa vžiť aj do pocitov rodičov aj detí. Myslím, že sa nemusíš strachovať 🙂 Mám skúsenosti aj so zh urológiou...otras... už nikdy viac by som tam syna nevzala.

ziarcanka
1. aug 2012

@majlinka23 Práve kvôli skúsenostiam niektorých kamarátok so zh urológiou som malého objednala do bb. Ďakujem ti veľmi pekne, si ma ukľudnila, lebo čo tu čítam zážitky niektorých mamičiek - hrôza 😠

alias313
1. aug 2012

@ziarcanka ahoj boli sme tiez pri nej a bola velmi zlata. urcite mu nasilu nic nestahovala, to by som ani nedovolila, aby mu to strhavali. Boli sme tam asi 3 x ale nakoniec sme sa operacii nevyhli, jedinim riesenim z jej strany bola operacia, tak sme posluchli jej radu a dopadlo to super. Uz nemame ziaden problem. 😉

ziarcanka
2. aug 2012

@majlinka23
@alias313
Ďakujem dievčence, potom sa ozvem, ako sme dopadli

majlinka23
2. aug 2012

@ziarcanka tak nech to malemu dobre dopadne 🙂

lian35
12. aug 2012

Dobrý den.Prosím o radu ☹ Mám syna ktorý ma 7 rokou,doteraz nám išla predkožka pekne stiahnut ale nie celá-troška bola prilepená na žaludi a ked som bola u urologa a aj u deckej lekárky(stále som sa na to upozornovala) tak mi povedal že to je treba len žmolkať a to sa spravý samé-to bolo v Marci - teraz som bola u urologa tento týžden lebo nám to nejde už vôbec pretiahnut a hned mi povedal že to je na obriezku.Vo štvrtok som bola zo synom u chyrurga na kontroly-vyberal mu znamienko-a ked som sa pýtala chyrurga tak mi povedal že on mu to spravý-chce mu to asi na silu pretiahnut.Som stoho hotová neviem ako sa mám rozhodnuť-či ho mám objednať na Kramáre na zákrok alebo to mám nechat na chyrurga.Niekto povie tak niekto tak-prosím o radu ,ktorá mate skusenosti s takýmto niečim ☹ ☹ Dakujem

sashabb
12. aug 2012

@lian35 a má predkožku iba prilepenú? ako ste sa o ňu starali? Nezanedbáva syn hygienu? alebo nemohla sa mu "poškodiť" - natrhnutia a pod. že by to mal teraz zužene? Čo povedal presne urolog?
Osobne by som si pýtala kortikoidnú masť,ktorá pomáha na odlepenie, resp. zvláčni predkožku a dá sa potom postupne stiahnuť.
Skúsila by som všetko, len aby sa vyhol daným zákrokom.

lian35
12. aug 2012

@sashabb celé roky mi tvrdily že to je len prilepené a nemám sa čoho bát-to sa odlepí.Hygienu sme dodržovali a aj dodržujeme-urolog povedal že sa mu to zúžilo a treba operáciu-nejako sa somnou o tom nebavil-dal mi číslo na doktora a povedal že sa máme objednat.Dočitala som sa na nete že je na to dobrý Slez nebadaný -ale akosi to nepomáha.Aj ja sa chcem vyhnút zákroku tak zajtra idem na chirurgiu tak si skusim vypýtat tu mastičku. ☹ Nejde mi do hlavy ako sa to mohlo takto zužit za 4 mesiace

sashabb
12. aug 2012

@lian35 skusila by som ešte tu mastičku ale moc ju nechcu predpisovať, tak treba na tom trvať, nakoľko pre nich je lepšie hneď poslať na zákrok. No ak by aj tá nepomohla, ešte by som skúsila iného doktora, aj sukromneho či je to naozaj tak ako tvrdí prvý. Ono sa to môže stať aj vo vyššom veku že sa predkožka zrazu zúži a potom nieje ine východisko ako obriezka. Ale tam je to potom aj na dotyk bolestivé, čiže pokiaľ to malého nebolí môže to mať stále iba prilepené.

lian35
12. aug 2012

@sashabb Dakujem vám velmi pekne za radu 🙂 .Syna to nebolí -ale to som nahnevaná že keby som na to kašlala tak nepoviem nič ale každu chvylu som sa na to pýtala a stále tá istá odpoved a teraz toto že zákrok ☹. Zajtra skúsim tú mastičku a skúsim aj ineho doktora.

14petulka88
23. aug 2012

Baby malickemu este nejde stiahnut pipik. Stahujeme stale pri kupani po trosku, pri stahovani som si vsimla ako keby mal podkozny tuk? take vriediky. Co to moze byt? Je to bezne? zajtra sa chystame k pediatricke.

susul
24. aug 2012

@14petulka88 to je smegma, sluzi ako ochrana.
ja malemu tiez po troche stahujem pipika, len vcera sme boli na kontrole na urologii s inym problemom, no a ako to uz byva tak pipika bude musiet doktor pretiahnut o dva mesiace. Chcem sa opytat maminiek, ktore pouzivali krem Triamicinolon, ci im zabral i v takom pripade ako je nas. Synovi predkozku stihnem max. po ustie mocovej trubice, potom, ked ju natiahnem dalej, tak mi to nejde, akoby to bolo prirastene. Akym sposobom funguje tento krem? Len na zuzenu predkozku, alebo ked to uplne laicky poviem tak, ci aj akoby oddelovat zrasty? Kazda rada draha, dakujem.

gaby21
24. aug 2012

Baby, ako vazne, nedovolte doktorom aby vasim chlapcekom stahovali, musi to byt pre nich zbytocne bolestive, ja som nedovolila v roku, ma poslali na urologiu, ten si poklopkal po cele, ze co to za vymysel, ze ked bude cas tak to povoli samo, tak aj bolo, asi v 15 mesiacoh sa mu cikulka trosku zacervenala, to som vedela ze predkozka uz povolila, kedze sa mu tam pravdepodobne dostala necistota, vtedy som mu to krasne stiahla, bez bolesti a trapenia

lian35
24. aug 2012

@susul Ahoj.Ja som bola zo synom v utorok na chirurgii na Kramaroch ,lebo urolog z Malaciek nás poslal na operáciu.Pani dr.bola strašne zlatá a príjemná-aj zo synom srandovala a všetko mu hovorila čo bude robyt a má strašne super aj sestričku-a povedala,že ona nevidí dôvod na operáciu a dala nám mastičku Triamcinolon-máme 5týždnou natierať večer po okúpaní a za dva mesiace na kontrólu.Dr.povedala že mastička je na zmekšenie kože a malo by to povoliť.Strašne dúfam že nám to pomôže a pekne sa to stiahne.Držím vám palce nech aj vám mastička pomôže.🙂

susul
24. aug 2012

@lian35 tak drzim palce nech to pomoze, my chodime k muzovi mojej kamosky, len on vyzera na staru skolu, on to riesi mechanickym pretiahnutim, toto chcem ja vyskusat. Ked ono to je v medicine u kazdeho ine, nie je to exaktna veda, kde sa 1+1 rovna dva, tiez neviem, ci urobim dobre, ked mu necham blizit. Len pri predstave, ze by ho mali potom uspavat, kvoli zakroku, ktory sa da teraz urobit v lokalnom umrtveni ☹ .

lian35
24. aug 2012

@susul Dakujem 🙂 a aj u nás bol ten istý problém že každý doktor ti povie inak a teraz sa rozhodni čo bude pre malého najlepšie.Ja osobne som sa bála násilného stiahnutia,ale uvidíme čo nám povie dr.za dva mesiace.Ak chceš mat istotu skús ešte iného urológa čo ti povie on.(náš problém-čítaj vyšie)

montinka
24. aug 2012

ahojte aj nas chcela pediatricka poslat k urologovi ale odmietla som.... a v lekarni sme pekne kupili caj Kvet slezu a pekne sme sa v tom macali a pomohlo. uz sa mu da stiahnut tak ze ma cely ten zalud vonku....a viem ze ten kvet slezu pomohol viacerim. takze skuste vyskusat to. 😉

lucula73
24. aug 2012

@montinka ahoj prosím ťa a ako to prakticky realizujete?z akej dávky uvaríš a koľko teda???vďaka 🙂

lian35
24. aug 2012

@lucula73 Ahoj,nám ten slez nejako nepomáhal,ale môj syn je už starší-možno u mladších detičiek to pomáha,treba je vyskúšat.Ja som dávala za hrst slezu a 5 litrou studenej vody-umývali sme na další večer.Držím palce nech to pomôže 😉

montinka
24. aug 2012

@lucula73 no teraz uz nie ked uz mu je vidno cely ten zalud ale ano. normalne si vecer nalozis hrst tych susenych kvetov do STUDENEJ vody( asi 5L) a nechas to 24 h vyluhovat( bude to taka fialkava voda zafarbena).po 24 h to scedis,zohrejes na plyne no a my sme mu to davali do vanicky a v tom sa macal tak cca 10 min. prve dva razy sme sa len macali a na treti som mu to zacala pomaly stahovat. a cuduj sa svetu islo to.🙂 ale ak je vacsie dieta vraj sa to da dat do vandlika alebo vacsej misky a robit take sedave kupele.

iskis
25. aug 2012

Ahojky,mám 3 kluky,takže jsem to zažila 3x.Mojim starším,jsem to začala přetahovat už v porodnici a když jim byly 2 roky,tak už měli kůžičku přetaženou.U třetího zas měli nějaké nové metody a do roka jsem mu to nesměla přetahovat. Takže mu to nešlo a protože byl poslední,byla jsem taky citlivější,aby ho něco nebolelo.Když mu bylo asi 7 ,tak jsem mu ukázala ,jak si to má při koupání dělat sám.Pořádně to měl přetažené až v 11,ale teď je v pořádku.Chce jim to pořád připomínat a nakonec si to udělají sami.a bez bolesti 🙂

petkula
25. aug 2012

holky, takže myslíte, že se jim to opravdu oddělí samo do té puberty? Nás teď totiž doktorka posílá na chirurgii ☹
Byli jsme teď na tříleté prohlídce a zdálo se jí, že předkožka je k penisu taková přilepená a ta předkožka mu jde přetáhnout hrozně málo, kouká mu jen špička penisu. Nemá však žádné problémy a ani ho nic nebolí. Tak teď nevím, jestli mám ještě počkat nebo jít na tu chirurgii.
Někde posílají na urologii a nás poslala na chirurgii. Jsem z toho trochu zmatená a navíc mám strach, aby malého nebrali hned pod nůž ☹ Snažím se mu tu předkožku přetahovat, mažu občas framykoinem ale nestěžoval si, že by ho to bolelo, jen mu je to nepříjemné. Moc to ale nechce povolit a já mu ji nechce rvát, aby tam neměl pak trhlinky. 😔

sashabb
25. aug 2012

@petkula samozrejme, že áno.
Dr. nepozerajú na deti, pre nich je to rutina ... nejde to? tak strhnuť 😠
Nám tiež hovorila Dr. na 3ročnej že pokiaľ sa mu to do mesiaca neodlepí pošle nás na urologiu, ale to som si sama pre seba povedala "môžeš čakať, že tam pôjdem" ... odlepilo sa mu to same bez nejakého zásahu keď mal 4,5r.
Stačí iba pri bežnej hygiene umývať resp. stiahnuť pokiaľ ide a to stačí. Najlepšie je aby si to robil sám, nakoľko vie pokiaľ môže 😉
Nič netreba siliť, času dosť

petkula
25. aug 2012

@sashabb no, já jsem mu už říkala, ať si ho zkouší přetahovat sám. Taky mi je to proti srsti, že se to má dělat takhle "na sílu" ☹ Umývám mu ho a hlavně při sprchování mu tu předkožku zkouším stáhnout i víc. Ach jo, snad se to časem odlepí samo...Bobek malý a to mě to za chvíli čeká asi i s druhým 😲

2hanah
25. aug 2012

@petkula Nikam nechoďte, malý z toho bude mít jen trauma a případně bolest, pravidelně stahujte při hygieně každý večer ve vaně kam až to jemně půjde a za chvíli se to rozvičí a natáhne, a ještě bývá dobré po koupání celý ten stažený pinďourek namazat mastí Infadolan, je regenerační, promastí a zároveň brání srůstům stejně jako u holčiček se stydkými pysky při srůstání. Právě kvůli těmto problémům absolutně nechápu, jak můžou pediatři doporučovat na tu předkožku vůbec nesahat do určitého věku! Pak přece bez cvičení a protahování vznikají srůsty a nejde přetáhnout, říká to každý chlap, kterého se zeptám. Já jsem stahovala okamžitě od narození kvůli hygieně a na doporučení lékařky a náš syn má absolutně výstavního a bezproblémového pindíka, všechno jde bez potíží a bolesti stáhnout a vše funguje jak má.