Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

livia341
20. máj 2015

@konikovamamina áno, je na predpis ak máte známeho čo robí v lekárni, tak Vám dajú aj bez predpisu alebo sa spýtajte na urologiu, či vám predpíše.Nám to pomohlo raz dva.Odporúčam.

adka31
20. máj 2015

@yanni ani neviete, ako by som si priala aby to tak bolo. najradsej by som sa mu toho ani nedotkla. urcite ma ovplyvnuje zazitok spred xy rokov. do 5 rokov som si predkozky ani nevsimla, skratka nic. potom dr. zistila, ze mu to nejde ani kusok, tak nas vystrojila na url. ja neviem, mozno mal este cas, podla toho co pisete, ale tam sa nehrali, obkliesnili ihlicou a bolo. posledny raz okolo 7 roka. mozno bol extrem, neviem, ja hovorim len z vlastnej (synovej skusenosti)

teraz ma uz pediatricka s malym nahana na url. vobec to nie je nejaka stara doktorka, mlada baba co sa vzdelava a chodi po stazach a odb. seminaroch. ako je to teda mozne, ze sa takto rozchadzaju v nazoroch.

len nechcem, aby si moj chlapcek vytrpel. dufam, ze sa mu to uvolni postupne same. nie ako starsiemu.

yanni
20. máj 2015

@adka31 ahoj. Nedaj sa. On je este maly. Pokym nezistis, ze ma nejak cervenu/zapalenu spicku, tak sa nicoho neboj. Ono sa to casom uvolni. Chlapci si radi v vselijako natahuju pipisa, ked ho objavia 😀 tym sa tiez vselico pouvolnuje. Tu to fakt do predskolskej prehliadky nik neriesi. Ja som im nikdy nic nerobila, o toto sa staral muz. Ked sa sprchovali, ukazal im, co sa vsetko s tym cudom da robit 😀 a po case a pomalicky im to islo. Ako vravim, dvom bez problemov, ale tiez nie hned na prvy krat a uplne, az po case a strednemu sme takmer rok natierali a stale dookola skusali.

louvre
20. máj 2015

@yanni Ahoj, tiez ste pouzivali tu masticku co spominala Kch? Triamcinolum? Alebo nejaku inu na tej istej baze? Vazne uvazujem ze kupim synovi.

yanni
20. máj 2015

@louvre ja zial uz neviem. Aj muza som sa pytala, ale ten si tiez uz nepamäta. Jedine co viem, bola to myslim nejaka kortikoidna mast.

louvre
20. máj 2015

@yanni A skusali ste pred kortikoidmi aj nejake ine veci? Vies nieco poradit?

yanni
20. máj 2015

@louvre nie. Nic ine sme neskusali. Mali sme len toto. Jemu ked to znovu zarastlo, sa zacal zalud zapalovat. Sice ho nic nebolelo, ani pri cikani, ale mal to velmi cervene. Ta troska, co bola vidiet.

spirit16
20. máj 2015

Vyborne skusenosti na tento problem su aj so slezovym kremom z Justu. Uz to tu myslim v nejakych temach mamicky potvrdzovali.

nutrimas
23. máj 2015

Dobre je robit kupele v macerate zo slezu nebadaneho (kupite sypany v lekarni) , aj niekolko dni po sebe, predkozka by sa mala pomalicky uvolnit,bude "elastickejsia".

unique26
24. máj 2015

ano, potvrdzujem, slezove kupele, alebo slezovy krem od just, skutocne pomaha, niekomu trva dlhsie, ale konecny vysledok je pozitivny

luciaholincova
25. máj 2015

NAm po masticke od dr. zosla jedna polovicka predkozky. Zalud je z casti vonku. Avsak co ma prekvapuje, ta tenka vrstva koze, ako blanka, ostala na zaludi prichytena pri otvore na cikanie. Spodok stiahnutej predkozky je zacervenany a krvavy. Neviem ako dalej a ci vôbec pokracovat v stahovani s mastickou. Masticka sa vola Belogent. Zatial som prerusila stahovanie predkozky a ideme davat repikovy kupel. ☹ A prosim, kde sa da zohnat ten Slez nebadany? A treba len kvet slezu, alebo mozu byt aj listy? U nas v lekarnach tazko zohnat. ☹ Dakujem za info

spirit16
25. máj 2015

@luciaholincova

Da sa na to kupit priamo slezovy krem od Justu. Prave krem sa tu casto spomina, ze pomohol. (napisala som Ti aj osobnu spravu)

luciaholincova
25. máj 2015

@spirit16 Ok, pozriem a kupim hned zajtra. A je prosim ta bezne dostatelny v lekarnach alebo lepsie ho objednat?

spirit16
25. máj 2015

@luciaholincova
To sa neda kupit v lekarni. Da sa to len cez poradcov Just. Ten kremik sa da poslat aj v obalke DPD sluzbou.

22beba
25. máj 2015

@luciaholincova taktiež odporúčam just mastičku 😉

tweeta
25. máj 2015

@luciaholincova ja mam zvysny sezovy kvet, ktory uz nepouzijeme, lebo maly ma alergiu...pozrite do mojho bazariku ak by ste mali zaujem...

zuzulik27
25. máj 2015

no mamicky, tak boli sme na kontrole u dr. kurcinovej v KE, a syncek 15 mes. potrebuje operaciu. predkozka mu nejde vobec stiahnut a ma pod nou ten biely maz. povedala ze ziadne masticky kortikoidne co su na nete nepomahaju a ze ani rokmi by sa mu to neuvolnilo. takze ideme sa objednat na zakrok.

22beba
25. máj 2015

@zuzulik27 ahoj .. moj syn je objednaný 30.6. na ten zákrok .... našla som si tu mastičku z JUSU a robim mu odvary zo slezu nebadaného .. tiež mu to vôbec nešlo dole a to má tri roky a tým myslím ani trošička ... mesiac mu to natieram mastičkou a už to ma o veľký kus dole ešte tak mesiac a bude to celé stiahnuté tipujem ... lekárke všetko never .. vyskúšaj ved za to nič nedáš ... 🙂

unique26
25. máj 2015

@zuzulik27. 22 beba má pravdu, už to pomohlo kopec maminam, treba vyskúšať

rebecca16
25. máj 2015

Ahojte, viete mi prosím poradiť cez koho alebo cez ktory web sa dá objednať ta slezova mast?

spirit16
25. máj 2015

@rebecca16
Aj cezo mna. Daj vediet odkial si. Idealne by bolo, keby sa Ta ujala poradkina z Tvojho okolia.

zuzulik27
25. máj 2015

@22beba ahoj, a mal to prirastene? ci v com bol problem? ved to ze ako tu citam tak mnohym chlapcom to pomohlo. len kazdy je iny pripad a ta mast je dost draha. a ked povedala ze ani casom sa to nespravi... tak neviem. ale stale nad tou mastou rozmyslam. termin zakroku este nemame, je to na nas ze kedy sa rozhodnem

zuzulik27
25. máj 2015

baby nemate niektora zvysnu slezovu mast z Justu? taku ze uz pomohla a uz nepotrebujete???? ak tak sa ozvite prosim 🙂

zuzulik27
25. máj 2015

@spirit16 a aj od vas stoji ta mast tak vela? ak nie tak sa prosim ozvite, som z PO

yanni
25. máj 2015

@zuzulik27 hlupost. Slovenski doktori si vsetko chcu len zjednodusovat. Radsej rezat ako na beziacom pase, ako si dat namahu a nieco vyskusat. Ako som uz oisala, nam masticka pomohla. Sice az na treti krat ale pomohla a mame uz rok pokoj. A tiez, 15 mesacne babo je este velmi malicke. Tu v Nemecku sa to zacina riesit az pred nastupom do skoly. Pokym nema chlapec nejake problemy, tak do 5-6. roku sa kozka nasilu nestahuje.

unique26
25. máj 2015

@zuzulik27 stojí síce dosť, ale minies trošičku a ten slez je perfektný aj na ekzemy, psoriazy, dermatitidy, supis zvlhcuje, zvlacnuje pokožku, výborná na dekolt, skrátka dá sa ešte využiť, dlho vydrží, je to investícia na dlhšie obdobie, tymian od JUST mi vydrží rok

rebecca16
25. máj 2015

@spirit16 z BA

rebecca16
25. máj 2015

@zuzulik27 kolko stoji ta mast, nevies prosim Ta?

spirit16
25. máj 2015
spirit16
25. máj 2015

@rebecca16

poslala som Ti info do spravy. Tiez som z BA 🙂