Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

babatko88
16. feb 2011

ahojte maminy, my máme tiež problémy, nám to nejde vôbec, iba dieročku vidieť, nič viac, neviem, čo mám robiť, či ísť či nie, aby mu to nestrhli nasilu ☹ už som bola odhodlaná ísť, no čo tu čítam, až mi je z toho zle, ako im to robia nasilu a potom sa nemôžu vycikať, lebo sa boja, že to bude bolieť ☹ no na nervy som

prosím, môžete nám dať hlások? na:
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/archiv-februar-2011-mesiac-s-nutradefense-meno-medvedika-na-obal-nutradefense/
ďakujeme 😎

catrin1
17. feb 2011

ahojte tiez mame tento problem..stiahneme predkozku len do tristvrte zaluda a dalje je to ako keby prirastene nie zlepene...mame ist urologovi ale bojim sa co nas caka..popravde keby tam syn nema to smegma tak by som to asi neriesila ale takto sa bojim ze sa mu to zapali...moze byt ze to je prirastene alebo to tak ma vyzerat a je to len zlepene?

missymici
17. feb 2011

Maminky nasla jsem dobrou stranku : ctete,je tam jasne vysvetlene proc predkozku nepretahovat do 3 let,....Dnes mi tuto informaci potvrdila i mudra na chirurgii,kdyz jsme tam s malym prisli,...vyslovene zakazala pretahovat i pres to,kdyz jsem ji rekla ze nase detska rekla od narozeni pretahovat....
Opravdu si tento clanek prectete,dozvite se vice...

http://www.azrodina.cz/1580-resite-problem-s-pr...

a.nika
17. feb 2011

milé mamičky,my sme mali tiež podobný problém. detská lekárka zakázala sťahovať do 3 r. predkožku, tak som sa o to ani nepokúšala. po 3 r. som to začala riešiť, ale syn si na pipíka nedal ani siahnuť, nedajbože sa mu ho chytiť, bol na to strašne chúlostivý. bolo mi jasné, že s tým budú problémy. keď sme boli v 5 r. na preventívke,lekárka mu ho pozrela a dala nám odporúčanie na urológiu, vôbec mu to neskúšala sťahovať (jemu sa to totižto ani mm nedalo, žaluď mu nebol vôbec vidno). na urológii nám hneď dali termín na obriezku, teraz sme už 3 m. po zákroku. nie je to nič hrozné, netreba sa toho báť! a syn má teraz ukážkového pipíka, predkožka sa mu dá pekne stiahnuť, aj si ho nechá umyť. musím povedať, že žiaden lekár sa mu nesnažil nasilu stiahnuť predkožku. mám len pozitívnu skúsenosť. robili nám to v detskej fakultnej na kramároch. ak je to potrebné, dajte urobiť obriezku, zákrok trvá v celkovej narkóze asi 15 min., v nemocnici sme boli 3 dni.

missymici
17. feb 2011

a.nika: myslim ze tohle je spravny pristup lekara,... ta nase detska jak vidim je pravej opak...

jenovefa
19. feb 2011

Ahoj všem bojujícím s fimozou! Na str. 58 jsem popisovala náš případ...
Po 10 dnech maximální péče - výsledek - lze přetáhnout za žalud, včera se mi to povedlo - hned nazpět, aby se mu nezaškrtil... Tak píšu, co pomohlo. Nevím, co se jakou měrou podílelo...
1. 3x denně mazání špičky penisu (nejužší místo, ani ne tak dírku na čůrání) kortikoid. mastí Betnovate
2. 1 - 2x denně máchání pindíka v slézu přehlíženém (silný macerát, používala jsem malou sklenku od krému)
3. 2x denně mazání olejíčkem Saloos na masáž hráze - můj výmysl... (prevence nástřihu před porodem)
Pokračujeme dál, 25. máme konzultaci s chirurgem...
Všem držím palce!!!
ještě připisuju - dírku měl fakt mini, dělal se mu při čůrání balonek...

sussanah
19. feb 2011

Ahoj, mam dotaz. Tim nepretahovanim predkozky se mysli jakoze vubec ani nezkouset. Ja teda na radu moji dr zkousim vzdycky lehce v koupeli. Kdyz se rachame tak 10-15min v teple vode, tak zkusim jen tak lehoucce pretahnout (rozhodne ne na silu), jde mu to volne jen asi do 1/3, dal nezkousim, oplachnu vodou a zase necham byt. Malemu to nevadi, kdyz jsem jednou asi zatahla trochu vic, tak mi dal hned ruku pryc, ale takove jen lehke zkouseni mu nevadi. Delame to tak jednou tydne. Myslite, ze muze byt nebo toho radeji mame nechat uplne? DIky 🙂

venuss
19. feb 2011

@sussanah taky to synovi jednou za čas zkouším ve vaně... nenásilně.Mám mladšího bráchu,tak vím, co a jak,akorat mně doktorka řekla,že mám zkoušet od 1roku, bráchovi před 13 rokama řekla,že od 4 let. Takže to nijak nehrotím.Určitě bych min. do 4 let. nepodnikla žádný násilný urologický zásah... kluci s tímhle si myslím mají čas do 5-6 let. Vím,že čím dřív,tím možná líp,ale proč nepočkat ještě do 4 let a nezkoušet přetahovat,třeba to povolí... 😉

sussanah
19. feb 2011

@venuss my jsme zacali taky neco kolem roku. To bylo snad i poprve, co si ho doktorka lepe zkontrolovala, do te doby se jen ptala, jestli nemame nejaky problem, jinak nic. Tak v tom budu pokracovat, opravdu nedelame nic nasilim, tak to snad neni nic proti nicemu 🙂 diky 🙂

missymici
19. feb 2011

tak dnes mi i moje sestra potvrdila od zname destke mudry,ze s predkozkou vubec nemanipulovat do tri let veku ditete.Predkozka je do tri let ve vyvoji,tvori se ,roste,prispusobuje se,...Tim ze se pretahuje v tomhle stadiu vyvoje,se narusuje,...muzou vzniknout i praskliny a drobne moc neviditelne ranky,casem je to bolestive a dokonce se predkozka zuzuje sama,tema "nasilnyma pohybama" nahoru a dolu,i kdyz je to nenasilne pretahovani.
A az teprve po tretim roku ,se kontroluje jak vypada a pak se jedna...
Doted jsem se tomu nejak nevenovala,nediskutovala s nekym jinym,...ale ted vidim a zjistuji ze tato verze je spravnejsi jak ta,ze se ma pretahovat.
Precetla jsem o tom v posledni dobe hodne,mluvila jsem s par lidma,...a maji tenhle nazor.

kaja73
19. feb 2011

@missymici ja som sa tymto riadila pri prvom synovi-do 3 rokov žiadne pokusy a skončili sme na zakroku v 5 rokoch.Druhemu synovi pretiehol predkožku nas novy pediater cca ked mal 2 mesiace a odvtedy mu ide ako po masle ,absolutne bez problemov.Prdechadzajuca doktorka sa staršiemu synovi predkožky ani nedotkla,tento novy lekar to hned skusil a povedal, že to pojde.A aj islo a bolo po probleme.Odvtedy mu ju denne pretiahneme pri kupeli a ide bez najmenšich problemov.

missymici
20. feb 2011

kaja73: KAzdy kluk to nema stejne...
jednomu to muzes pretahovat a muze to mit i tak spatne...jako tomu bylo i u nas.A zas kdyz nepretahujes,tak to muze mit tak ci tak spatne,treba by to mel spatne i kdybys pretahovala.A druhemu nemusis nic s tim delat a muze to mit dobry ale taky treba ne.Podle me to zalezi,jak na tom byl na uplnem samym zacatku,nebo dedicne a ajk se mu ta predkozka casem vyviji...
To uz ten doktor poznal ve 2.mes. ze ma spatnu predkozku????Neni to brzo,..???No kazdej dr. ma jinej nazor,jine praktiky,...tezko rict jak postupovat aby si v kazdem spatnem,nebo dobrem pripade nebyla nastvana na seba nebo na mudra.
Muj muz to mel taky a delali mu to az na 7 letech,muj bracha,jsem se dozvedela predevcirem,tak to mel taky,ale udelalo se mu to v prubehu zivota a byl na obrizce ve 30 letech.
V nasem pripade si myslim,ze to byla chyba,ze jsme od narozeni pretahovali,protoze to kluk nemel v takovem stavu kdyz byl mimino, jako to ma ted...teda horsi,protoze mam pocit,ze mu to slo jako miminu pretahovat snadneji,a vic...ted uz bohuzel jen minimalne,spis pod minimum

danula.ch
20. feb 2011

ahoj, ja som od jednej dr pocula ze mame po kupeli jemne skusat pretahovat. ina dr. povedala ze do 2 rokov to robit nemame, lebo mozu vzniknut trhlinky, tie sa potom neprisposobuju rastu a je nutna obriezka. tak sme sa rozhodli ze s tym nebudeme nic robit 😉

missymici
20. feb 2011

danula.ch: presne tohle jsem popisovala predtim,...
Ale furt se potvrzuje ,ze doktori nemaji stejne nazory ,...proc tomu tak je???Meli by byt snad jednotny a v nazorech byt stejny,...jak se pak nekdo muze vylecit,nebo neopak...

lukas255
26. feb 2011

Ahojte som chalan a mam balonik a tiez mam za tym trochu biele a nejde mi cely zalud stiahnut prosim pomozte ☹

lukas255
26. feb 2011

a mam presne tie iste problemy od malicka ako vy mam asi aj fimozu aj parafimozu a pytam sa ci sa to da liecit u deti 11 rokoch? prosim zevraj mozu byt zle nasledky ale ja som si myslel ze vsetko je v pohode a az teraz som to zistil ... to sa bude muset asi 11 rocnym uz operaciou ze?

katecameron
27. feb 2011

@lukas255 nie neda na to liecit u tak velkeho chalana cím starsí tym horsie komplikacie niektore baby písu ze kortikoidna mast toto vylieci ale u tak velkeho chlapca pochybujem no mozno by som skusila operacia fimozy je pre male dieta fakt bezproblemova ale 11rocny chalan no neviem asi by som nechcela byt na tvojom mieste lenze pamataj cím skor tym lepsie

missymici
27. feb 2011

@lukas255 : Ahoj pokud to zcnes hned resit u doktorky na chirurgiii...nemas se ceho bat. Muj bracha byl na obrizce ve 30 letech,a rikal ze je to mnohem hygienictejsi a bez bolestne /pod narkozou/,a ani pak zadnej problem s tim nemel.Je tomu uz 10 let.
Jinak se predkozka pretahuje sondou,takovou tyckou /obloukem/.Ale nevim jak u tebe.U malych deti se pouzivaji nejdrive masti,jak tady uz bylo psano.
Radeji si s tim skakni a budes vedet vic,...nemas se ceho bat.

kaja73
28. feb 2011

@missymici ja som nepovedala že mal maly zlu predkožku a že to doktor poznal už v dvoch mesiacoch.On mu ju len jemne vtedy skusil pretiahnut a išlo to.To je vsetko.Ked som sa mu hovorila, že Petkovi mi to doktorka zakazala robit a ani ona sa mu jej vobec nedotla,tak len pokrutil hlavou,že to treba jemne skušat a že najlepšie je ked to robi doktor pri preventivkach a ked sa to uvolni,tak už aj rodič denne pri kupeli.On za svoju prax takmer nema chlapcov s problemami-vždy to vyriešil on až na par pripadov.Inak jeho svagor je urolog a ten to tiež takto odporuča.Vraj keby sa s tym Petkovi odborne hned niečo robilo,tak je velka sanca že by sa vyhol zakroku.Ale mas určite pravdu, že každe dieta je ine.Ja ti len tlmočim jeho 20 ročne skusenosti.

missymici
28. feb 2011

@kaja73
No vzdyt jasne ... ja nic nerikam.Kazdy ma jine zkusenosti,...jinak k tomu problemu prijde...
V kazdem pripade je na kazdym kousek pravdy,ale bohuzel nikdy nevime ktera ta pravdu zrovna bude ta nejlepsi zrovna pro nase ditko,... 😉
Napr. mi jsme pretahovali od narozeni a ma to i tak spatne,...A kolikrat pretahovat mamky nepretahuju a kluci to maji v poradku.
Jj,kazdej je jinej 😉 ☹

catrin1
1. mar 2011

ahojte tak mi sme boli dneska na urologii,isli sme tam stym ze mu to strhnut nedame ale doktor povedal ze sa to musi lebo mal pod tym smegma a islo nam stiahnut len tak do tristvrte zaluda....tak mu to jemne stiahol,maly ani nezaplakal...ale teraz trosku place pri cikani ale myslim ze kazdym cikanim to je lepsie a lepsie...tak som rada ze to mame zasebou a dufam ze to nebudeme musiet opakovat... 🙂

babatko88
2. mar 2011

@catrin1 ahoj, to je super, si ma trošku potešila, my ideme v piatok na sondu, tak som zvedavá, či to bude ok ako u vás 🙂 náš dr má sondu, ak to vraj nepôjde s ňou, tak až potom urológovi, tak ma aspoň trochu potešil 😎

lucia19
2. mar 2011

AHOJTE ani nam to nejde dnes sme boli u pediatricky tak sme boli vypisany k urologovi na piatok tak som zvedava co to bude 😖

andika10
2. mar 2011

prosim ako treba používať ten slez nebadaný, určite to tu bolo písané ale nemam čas to tu celé prezrieť. ďakujem

mimika4408
2. mar 2011

@lucia19 ahoj, ja som tym presla v novembri...nieco strasneeeee!!!! taky vreskot som nikdy v zivote nepocula ☹ samotny zakrok bol rychly, oni to umrtvuju len nejakym chladivym gelom a potom ti odporucia len umyvat v kamilkach a stahovat, stahovat.....ten gel prestat reagovat uz ked sme po branu v nemocnici dosli a ten rev co nasledoval potom to sa neda opisat.... doma som ho povyzliekala do pol pasa aby ho nic nedrazdilo a s priatelom sme mu na striedacku pipika fukali kym nezaspal od bolesti 😢. a nasledujuci tyzden bol len v pyzamkovych nohaviciach dobre sirokych a nemohla sa to pipikat ani dotknut. pisat to bol problem takmer 24hod, volala som svojej doktorke a ta nas postrasila ze ked sa do 24hod nevypisa tak do nemocnice a tam s nim nieco spravia (asi cievkovat). na velke prehovaranie, prosenie, vyhrazanie....sa mu podarilo do vane tak ze som mu pustala teplu vodu nech ma nutkanie pisat a par kvapiek ozaj s velkym vreskotom islo , dotknut sa mu pipika to bolo nadludske usilie ☹ ☹ ....on mal strach cikat lebo to stipalo. doteraz (po 4.mesiacoch) je to trauma obrovska, kazdy vecer place ked mu predkozku stahujem. moj kamarat (veterinar) mi poradil opthalmo-septonex ocnu mast aby som mu trosku vtlacila do dierky, pomasirovala a tak stahovala predkozku, ono sa to zalud prilepi na tu kozicku a to ho boli a touto mastou sa to odlepi a lahsie klze. do IP ti posielam jeden clanok co som bohuzial objavila aj po zakroku. mozno to vyskusas este touto mastou a zakrok mu urobit nedas. drzim velmi palceky!

andika10
2. mar 2011

@mimika4408 toto sanečítalo dobre, ešte aj slza mi vyšla ☹ môj syn má 2apol roka, ešte mu nejde pretiahnuť predkožka, dufam že nam slez pomôže

mimika4408
2. mar 2011

@andika10 my sme si tiez poplakali vsetci a ta bolest co som ako matka pocitovala sa ani opisat neda ☹ , moj mal tiez 2roky a 6mesiacov v tom case a tiez sa mu nedala stiahnut predkozka ani o kusticek dole. ale vyskusaj radsej vsetky dostupne metody , ved na zakrok je vzdy cas v najnutnejsom pripade. ja som myslela ked ma doktorka poslala na chirurgiu, ze tam sa pozru a povedia co dalej ale oni tam hned z fleku vyzlecte a urobime.....

mimika4408
2. mar 2011

uverejnujem aj clanok co som objavila potom na internete. ten krem sa u nas pod tymto menom dostat sice neda , ale nahrada urcite existuje :
Zúžená predkožka u chlapcov a jej liečba verzia pre tlač

Susanna 09.09.2003

Dostali sa mi do ruky zaujímavé veci ohľadom liečby zúženej predkožky. Je to téma, ktorá sa často vyskytuje vo fóre a názory na liečbu sú ozaj rôznorodé. Myslím že veľa názorov je zastaralých, preto som napísala ako sa to lieči u nás v Uppsale vo Švédsku. Táto liečba je vedecky doložená a myslím, že tento spôsob je to najlepšie, čo som doteraz videla... .

Zúžená predkožka je veľmi častá u malých chlapcov až do veku 3-6 rokov.
Vo väčšine prípadov nemajú chlapci nijaké problémy a zúžená predkožka sa upraví postupne vekom. Pokiaľ majú chlapci zúženú predkožka v tomto veku, ale nemajú problémy - nič sa s tým nerobí. Predkožku netreba preťahovať. Až do veku 4-6 rokov je to úplne normálny stav.

V niektorých prípadoch sa vyskytujú problémy v podobe infekcie - tzv. Balanitídy. Sú zapríčinené nahromadením sa sekrétu-segmy-a znečistenia pod predkožkou. Zápal sa prejavuje začervenaním a opuchom predkožky a niekedy kože celého penisu.

Balanitída sa lieči výplachom segmentu pod predkožkou s pomocou mäkkého katétru napojeného na injekčnú striekačku, v ktorej je obyčajná teplá voda z vodovodu. Najčastejšie sa čistenie prevádza v ordinácii. Doma sa môžu uplatňovať sedacie kúpele 20-30 min 2-3 krát denne. Zápal sa takýmto spôsobom vylieči behom 2-3 dní.

Zápal často vytvorí fibrózne hojenie, ktoré môže ešte viac zhoršiť zúženie predkožky, ktorá si vyžaduje liečbu iným spôsobom. Najpoužívanejší spôsob doteraz bol „obriezka“- to znamená, že sa predkožka odstránila chirurgickým spôsobom.

ALE:

Alternatíva k obriezke je liečba silnou kortizonovou masťou napr.. DERMOVAT (Clobetason propionat). Výskumy ukázali, že až 90% chlapcov sa takto zbavilo problému zúženej predkožky.

DERMOVAT je silná kortizonová masť, avšak množstvo, ktorým sa pacient lieči je veľmi malé a risk pre preniknutie kortizonu do obehu je minimálne. Liečba masťou je úplné bezbolestná. Doteraz neboli hlásené žiadne vedľajšie účinky.

Niektorí pacienti sa zbavia zúženej predkožky behom týždňa, niektorým to trvá 4-8 týždňov.

Niektorí chlapci majú prirastenú predkožku k žaluďu- tzv. Preputiala adherenser. Vidí sa to až keď sa predkožka začne otvárať. Žiaľ na tieto stavy neúčinkuje DERMOVAT, ale na druhej strane sa zvyknú tieto stavy upraviť spontánne do puberty, prirodzeným pôsobením mužského hormónu – testosterónu.

Dôležité upozornenie:

Po liečbe sa musí predkožka pravidelne preťahovať napríklad pri kúpaní, nikdy však nie nasilu, inak je tu určité riziko, že sa zúžená predkožka znovu objaví. Ak sa tak stalo, začne sa s novou liečbou s DERMOVATOM. Takže, nezahadzovať poloprázdne mastičky, človek nikdy nevie...

Postup pri aplikácii masti DERMOVAT:
1. Pretiahni predkožku – nie nasilu, len koľko sa dá - stačí 1 mm, nesmie to bolieť, alebo sa tvoriť ragády - trhlinky.
2. Dermovat sa nanesie na konček penisu - na predkožku - 1 krát za deň a jemne sa tam vmasíruje. 3. Po niekoľkých dňoch sa bude dať stiahnuť predkožka viac a viac asi po 10-14 dňoch sa bude dať predkožka pretiahnuť úplne.

mimia1
4. mar 2011

ahojte, o mesiac bude mat moj syn 2 roky a predkozku nemame stale stiahnutu..snazim sa to robit po kupeli pod sprchou, ale nejako nam to nejde, vidime asi 3 mm dierocku..v minulosti sme prekonali zapal predkozky, sice nemal cerveny koncek pipika ale napuchnuty koren penisu, liecili sme to vyplachom septonexom a vysloveny zakaz stahovat predkozku do 2 rokov..a teraz ked uz ma 2 roky sa bojim, ze nas dr.posle rovno k urologovi, co aj sama povedala..zohnali sme si mast triamcinolon, ale neviem ci mozem zacat uz teraz a ako dlho mu to mam potierat..po akom casovom pouzivani ste videli pokroky? a ake dopady mozu mat tieto kortikoidy? citala som na nete aj o kreme Dermazulen, mate s tym skusenosti? niekedy ma kozu na jednej strane penisu cervenu, ale pripada mi to ako zaparenina, ktora po par dnoch zmizne alebo je to uz nejaky zapal?prosim poradte mi, strasne mi to vrta v hlave a hlavne sa bojim, ze ked nas poslu k urologovi mu to tam hned strhnu a to urcite nechcem. dakujem.

lucia19
11. mar 2011

ahojte tak mi sme dnes boli na urologii a ako som sa ja velmi bala tak nic to nebolo dr mu to stiahol na silu maly trosku pomrncal a to bolo vsetko mam mu to stahovat a mastit framykoinovou mastou a kupkat sa v harmanceku a o 2 mesiace mame prist na kontrolu takze zbytocne som sa obavala 😉