Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

sisstin
23. jún 2009

briketa: my žádný týrání neměli, prostě jsem mu to mazala tou mastičkou..a do 14dnů to šlo najednou úplně samo 😉 lepší, než ten zákrok 😠

laura033
23. jún 2009

potrebujem poradit...... 🙄
mame 20mesacneho synatora este sa mu neda uplne stiahnut predkozka doktorka mi kazala nehat tak...dnes som si vsimla ze pod predkozkov ma nieco ako bielu hrcku ( je to take nezbierane ako nejake mazivo alebo hnis) no nema to cervene ani nema problemy pri moceni len ked som mu chcel stiahnut prekozku tak ako mu to islo tak si to chytal a nechcel si to dat....
prosim pradte...... ☹

katka.m
24. jún 2009

laura: Môj to mal tiež, teraz samu pomaly začala predkožka uvoľňovať a samo mu to vyšlo. Je to taký maz a vôbec nemusíš stresovať. Určite to nie je hnis 😉 Je to bežné a kým nemá žiaden zápal tak to nerieš, vytečie to samo. Ale kuk na príspevok na predošlej strane, je tam odkaz na webovú stránku, kde je to pekne popísané.

laura033
24. jún 2009

katka:
dnes som bolau doktorky tak nam dala listok na urologiu len sa bojim ze mu to tam budu stahovat na silu tak sa mi tam velmi nechce 😒 kolko mal maly ked sa mu to zacalo uvolnovat? aj v niecom si mu to mocila alebo natierala?? 😅 stahovala si mu ju alebo to slo samo 😒
dakujem 😉

katka.m
26. jún 2009

On to ešte nemá uvoľnené, ešte sa to len začína. Umývam len čistou vodou a sem-tam potriem sudocrémom. Nasilu by som to lekárovi nedovolila. Staršiemu synovi to tiež povolilo samo. Choď s ním k tomu lekárovi, poraď sa s ním, ale ja by som nasilu niečo s tou predkožkou nerobila 😒 Skús vyjednať viac času. Aspoň do 3 rokov.

maryshka
27. jún 2009

Ahoj....my sme v 8 mesiacoch museli podstupit obriezku. Syncek mal zuzenu predkozku a sposobovala mu problem pri moceni. Zacalo sa to po cievkovni v nemocnici, ked mal zapal oblicky. Dost ma to prekvapilo, kedze vtedy mal 4 mesiace a viem, ze male deti sa obvykle necievkuju, kedze moc je viac-menej sterilny. Pri cievkovani mu nasilne stiahla lekarka predkozku a vznikli mu trhlinky, ktore sa mu zhojili jazvcikami. A nastali problemi pri cikani. Syncek musel tlacit ako pri stolici a cikal prerusovane a s namahou. Takze sme sa objednali na detsku urologiu, kde lekarka konstatovala, ze nic ine ako obriezka neostava. Tak sme sa objednali na operaciu. Operacia trvala cca 30min. v uplnej narkoze. Na druhy den sa uz mohlo ist domov. Celkovy cas v nemocnici bol 3 dni. Bala som sa, ze bude mat obnazeny zalud, tak som si to predstavovala. Ale v skutocnosti mu lekarka odstranila iba tu zuzenu cast a pekne mu to "zahla", takze v kludnom stave pipik nevyzera ako obrezany, len pri stoporeni. Mali sme asi 8 stichov, musela som mu ranu natierat asi 2 tyzden. Pekne sa to zahojilo a teraz uz vieme pretiahnut celu predkozku cez zalud, co bolo v jeho pripade absolutne nemozne. Nerobim mu to ani teraz velmi casto a nasilu, lebo predkozka sa fyziologicky odeluje ako dieta rastie. Ale myslim, ze najlepsie zhodnoti situaciu skuseny detsky urolog. Obvodny pediatri maju tendenciu casto mamicky poucovat o dolezitosti stahovania predkozky uz od narodenia.

reruna
27. jún 2009

maryschka to jste si teda užili, ale ty probémy by asi nebyly, kdyby mu to ta dr. při cévkování násilím nestáhla, že... 😖 no asi to jinak nešlo...

laura033
27. jún 2009

katka:
uz asi treti den ho mocime v harmanceku ako mi povedala detska a skusam mu to len pomaly stahovat dokial sa da nic nasilu .....a mam pocit ze sa mu to uvolnuje a ten maz mu odtial straca.....no uvidim v utorok by sme mali volat na urol. a mali by nas objednat tak som zvedava len sa bojim ze budu to chciet stiahnut.... 😒

maryshka
28. jún 2009

reruna: no, neviem ako by to dopadlo. Na det. urologii mi povedali, ze ta zuzena predkozka bola vrodena a ze by som to nevedela pretiahnut ani casom. Mozno to cievkovanie bolo nakoniec "na nieco dobre", lebo som sa tym zacala zaoberat. Inak som predkozku neriesila, lebo mi detska lekarka hovorila, nech ju nepretahujem, ze to casom. To same som citala aj v odobrnych clankoch. No, nastastie to mame za sebou a verim, ze uz s tym nebudeme mat problem. I ked prave v tych dnoch, ked maly siel na operaciu, tak mi ako matke, nedovolili ostat v nemocnici, pretoze bola chripkova epidemia a hospitalizovane s detmi mohli byt len kojace matky. Takze to boli tazke tri dni, kt. som preplakala a vycitala si, ze som ho nechala v nemocnici sameho. Dokonca bol aj akykolvek prisny zakaz navstev, i rodicov. Takze to bolo fakt tazke, nebyt pri tom s nim. Ale stavaju sa aj horsie veci.

denisocka
29. jún 2009

ahojte,tak my sme dnes dostali hormonalnu mastičku TRIAMCYNOLON - mame mastiť 2 týždne,zatial nesťahoavť,potom skusiť,mastiť aspon mesiac

kto ma skusenost s týmto,prosím písnite do IP ako dlho ste mastili,kedy to povolilo a take veci okolo,davam do toho velku nadej

many
29. jún 2009

holky já teď zase slyšela,že jedna doktorka tvrdila stahovat až po 3 letech 😒 tak nevím a nám to stejně nejde 😒 tak nevím jestli to furt zkoušet nebo se na to vyprdnout 😒

petrastudent
29. jún 2009

Ahojte prosím vás- dnes jsme byli u Dr. a ta malému zkoušela přetáhnout pindíka- bezúspěšně. Ale malý mi teď doma naříká a dobrovolně nechce jít čurat- asi ho to štípe, Co je na to nejlepší aby se mu ulevilo? Vykoupu ho v repíku. Ale je ještě něco na to- třeba aby ho to nebolelo? A také nám dala doporučení na urologii ☹ ☹ ☹ Že mu to tam jedním sec.tahem stáhnou. Bojím se co bude chudinka pak dělat. Jsme bez plínek- ale bojím se aby se k nim kvůli bolesti znovu nevrátil. Dnes jsem měla na krajíčku skoro jsem s ním začala plakat. A co teprve až mu to násilu strhnou! Nevíte zda mu to nějak znecitliví? ☹ ☹ ☹

gianni
29. jún 2009

ahojte
pridám našu skúsenosť- detská doktorka nás poslala na urológiu že ked to nejde treba to po roku riešiť,urológ mu to pred týždnom chudáčikovi malému stiahol takou ako ihlicou a boli tam tie biele hrudky,teraz je to o.k.,ale pred tým plakal stále ked sa pocikal ,muselo ho to riadne štípať,2x denne sme močili v harmančeku teraz večer pri kúpaní,má to už v poriadku v pohode pretiahneme, keby som vedela že sa mu to upraví časom tak to určite neriešim lebo nemal ani s cikaním problém,no ale keby to človek vedel čo bude tak aj doktori by mali asi jednotný názor 😒

yanna.o
29. jún 2009

maryshka, to je mi líto.. to jak to u vás začalo.. s tím cévkováním (chlapečkům to prý nedělají malinkým, nám dali pytlíček do plínky a nebo jsme to vychytávali do čisté zkumavky - a pozor, když jsme neměli pindíka omytého, tak jim to na rozboru ukázalo plné pole leukocitů a hospitalizovali nás s podezřením na zánět ledvin, to se ale nepotvrdilo, neboť, když očistili pindíka a opláchli ho, tak vzorek byl naprosto čisťounký; šli jsme tam až odpoledne, takže nebyl po večerním koupání a navíc se mu to tam víc drží, jak to nemá přetažený). A je mi líto i těch tří dnů v nemocnici, ale malý už o tom dneska neví, jistě to už zapomněl. Už je to za vámi! Zvládli jste to 🙂 🙂

eppik.m
30. jún 2009

ahoj, mně se nikdy nepovedlo Michalovi pindíka protáhnout a to dělám vždy při koupání každý večer od narození ... když se mně dr zeptá zda čúrá bez problémů tak to neřeší ... holky včera se mu kůžička trošku jakoby natrhla a má tam takovou žlutou tečku a trošku červenou kůžičku, nevíte mám to něčím namazat nebo mu to nechat být ... 😕

yanna.o
30. jún 2009

eppik, když malý naříkal při každém čůrání, že pálí pindík, tak jsme jeli k dr. Přetažený to taky dosud (2 roky) nemá. Dr. zjistil ragády (prasklinky) a na zahojení řekl, že prý ničím nemazat a jen koupat v heřmánku a v případě alergie v řapíku. Koupali jsme v heřmánku (v menším množství vody asi 3x denně) a pomohlo to. Pomohlo by určitě i větrání, když není zima..

anke
30. jún 2009

ahoj, chtela jsem se zeptat, jestli stahujete predkozku i proti vuli mrnousu? nas si tam nenecha sahnout a urolog radil v klidu s citem, az bude uvolneny, jenze jak tam sahnem, tak nechce a ja mu nechci delat trauma ... navic ma jako strasne moc materialu nez zacina penis, jako by te predkozky bylo moc a kdyz jsem to jednou, kdy si sahnout nechal, zkousela, tak te kuze se roluje strasne moc a pak to stejne nejde ... delate to i nasilim nebo neresite? dik za zkusenosti ...

mia.k
30. jún 2009

petrastudent kamarátkinmu synovi to sťahovali bez umŕtvenia a strašne ho to bolelo a mal z toho traumu.Po čase sa mu to zase zhoršilo,tak mu to museli sťahovať znova,ale kamarátka nechcela aby znova trpel,tak šla do lekárne a kúpila tam mastičku na umŕtvenie (neviem či nie náhodou kamistad-už si nepamätám ako sa volala) a pred odchodom k lekárovi mu to ponatierala.Bolo to potom menej bolestivé.Takže ja by som sa veru nespoliehala na to,že by mu to tam umŕtvili.
anke ja keď sťahujem synovi predkožku,tak manžel ho zatiaľ zabáva.Našťastie sa tomu nebráni i keď ju má dosť popraskanú a musí ho to určite štípať.

eppik.m
30. jún 2009

ahoj, tak jsem volala dr. a řekl mazat oftalmoseptonexem nebo koupat v heřmánku či řepíku ... zítra se mu jdeme ukázat (dnes neordin.) tak se optám co s tím pinďou když to dosud nikdy nešlo přetáhnout ... já nevím nezdá se mi to dělám to s citem a kůže se mu strašně jakoby šponuje (jako kdyby byla malá nebo co) a pak to někde praskne ale jenom povrchově ... a má tam taky už starší jizvičky zhojené, ach jo 😢 zatím všude čtu nechat být pokuď nemá problém s čúráním, to klop, klop nemáme ...

jarus74
30. jún 2009

eppik tak na silu mu to nestahuj by sa nespravili trhlinky lebo to bude horsie nam to tiez vobec nejde prestal a som to riesit pokial sa to neskomplikuje zapalom mame ist na obriezku ale zatial som povedala ze nie, pockame do 3rokov.

eppik.m
30. jún 2009

jarus: taky si myslím že budeme muset pod kudlu, bo mu to fakt od narození nejde nechápu jak může čůrat, nějaký pidi otvor tam mít musí ale pediatr to vůbec zatím neřieší ja taky ne, jen teď jak mu se mu udělala ta trhnlinka a navíc v ní má tu žlutou tečku jakoby bedar, uf složité ústrojí pro moji hlavu 😔

jarus74
1. júl 2009

veru ako hovoris 😢 zlozite.

shaula
1. júl 2009

Eppik - ty prasklinky nejsou dobré, ony se sice zahojí, ale kůže se zajizví a až jednou těch jizev bude moc, nebude kůže pružná a pak už to nepůjde přetáhnout vůbec - takhle pak vznikne fimóza. A pokud vím, ta už se pak nedá řešit jinak než obřízkou.
Dej pak vědět, co Vám řekl doktor...

denisocka
1. júl 2009

no,ešte ta hormonalna mast je na fimzu,ako som písala,my sme ju nato dostali a mažeme . ked sme mali kus červeneho pinda,mazala som obyčko framykoinom

jarus74
1. júl 2009

deni ale ta mast je na predpis? ako sa to vlastne natiera ked ta kozka vobec nejde aspon nam nijako ani trosku dole,preto by sme mli ist na tu obriezku ☹

denisocka
1. júl 2009

hej,je na predpis (alebo na znamosti v lekarni 🤐 ) a natiera sa to na koniec 2x denne ,len tak potiahneš skurku dole a poamstiš okolo dierky vo velkosti hrašku. kazal mastiť 14dni,potom skusiť stiahnuť,ale mazať aspon mesiac

jarus74
1. júl 2009

hmm tak ja taku moznost v lekarni nemam aby my ju dali a na urol.idem az v septembry ☹ a pomaha vam to?

denisocka
1. júl 2009

jaruš neviem či pomaha ,mastime 2 dni - alebo skus pytať detsku,ta mast je aj na ekzemy a tak,je to kortikoid

jarus74
1. júl 2009

a vidis v utorok ideme na ockovanie tak jej poviem ze ak sa da tak nech my prepise

denisocka
1. júl 2009

skus,nemáš tým čo pokaziť,moj nazor