Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

sjuzi
2. júl 2009

Nechcem obhajovať teraz bývalú svekrušu... 😀 Ale oni boli z takej jednoduchšej rodiny, keď mali malé dietky, tak sa sťahovali často, potom stavali dom, tak na niektoré veci asi nebol čas... bohužiaľ.... 😒 😅

sjuzi
2. júl 2009

Aj mojej mamy, keď sa pýtam, že či to robila bráchovi, tak mi odpovedala, že ona nevie, že snáď to má v poriadku... Vraj vtedy sa to všetko až tak nesledovalo ako dnes... no tak super... 😒

jarus74
2. júl 2009

no nieco na tom je pravdy ludia vtedy nepoznali ani ake choroby su a zili a my ustavicne behame po doktoroch a nic nepocujes tu taka choroba tu hentaka a pritom mozno existovali uz vtedy

jarus74
2. júl 2009

moja mama synov nemala zo srandy sa spytam svokry xixi 🙂

sjuzi
2. júl 2009

A ja som si práve vždy myslela, že aké to majú chlapci s pipišákmi jednoduché... 😀 😀 😀

jarus74
2. júl 2009

no ale ked ich maju v poriadku tak je im hej 🙂

sjuzi
2. júl 2009

😀 😀

sisstin
2. júl 2009

tak holky, já kvůli tomu nechtěla kluka, páč tyhle problémy měli snad všichni 😕 a to i dřív 😉

jarus74
2. júl 2009

no vidis a tak sa teraz musis trapit s pindikom s nami 🙂

sjuzi
2. júl 2009

Jaruš, teraz kukám, koľko ty máš ratolestí... uuuuuuuuuu, ako to zvládaš, pre pána jána, klobúk dole... a starší chalani sú oki?

jarus74
2. júl 2009

ano iba s Lukasom som bola raz na urologii ale to mu len stiahli a bol pokoj a boli sme tam ked mal 3roky mozno j 4 ale viac nemal 🙂
zvladam da sa to 🙂

sjuzi
2. júl 2009

Siss a tú masť, keď sa k tomu znova vrátim, ti predpísal kto, pediater al. urológ al. dermatológ???

sisstin
2. júl 2009

jarus: a to jsou tvoje nebo máš nějaký adoptovaný? 😕

jarus74
2. júl 2009

vsetko su moje mnou poctivo odrodene 🙂 🙂

sisstin
2. júl 2009

jarus: 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 a 74 předpokládám je datum narození, tak to je masakr 😀 😀 😀 😀

sjuzi
2. júl 2009

Fiiiiha, tak to obdivujem... vážne... 🙂 A sú pekné tie tvoje dietky... 😉
No, my si budeme môcť snáď dovoliť ešte jedno a potom pôjdem makať... 😀 😀 😀

jarus74
2. júl 2009

co uz narobim su chcene otecko sa stara 🙂

sjuzi
2. júl 2009

Siss, ja som to odhalila, 7.4. má Alex narodeniny... 😀 😀
Sorry admini, ideme od témy, mali by sme späť k pipíkom... hehee 😀

sjuzi
2. júl 2009

Jaruš, ešteže tak... 🙂

jarus74
2. júl 2009

si sikovna 🙂 🙂
no ja idem pozriet kde su starsie pipiky ci ich vidno tak zatial pa

sisstin
2. júl 2009

ty vole, 7 dětí...to asi nerozdejchám 😅 😅 😅

jarus74
2. júl 2009

len klud 🙂 🙂

sjuzi
2. júl 2009

Siss, keby som mala peněz jak želez, možno by som si dala povedať... ale asi by to musel odrodiť niekto iný... ja po SC max. 3 tuším... že? 😀 😀

sisstin
2. júl 2009

sjuzi: já když budu mít peněz, jak želez..tak si možná tak za 10let, možná, pořídím druhý 😅

sjuzi
2. júl 2009

Siss, ešte prosím odpoveď na moju otázku o 19.54. Díkes... Viem, že asi ste tu o tom písali na min.stránkach... 😅 🙂

sisstin
2. júl 2009

sjuzi: už to vidim 😉 na 18m prohlídce nás pediatrička poslala na chíru 😒 , páč mu to nešlo vůbec..já měla už smrt v očích 😖, ale na tý chíře byla hrozně hodná doktorka, dala nám tuhle mastičku, řekla, co a jak..a že když to nepomůže, tak se po těch 14dnech máme přijít ukázat, že udělá ten zákrok 🙄 no naštěstí jsme teda nemuseli, uf uf..já bych tam stejně asi nešla, přijde mi to brzo, když nemá žádný problémy 😉

sjuzi
2. júl 2009

Uhm, ďakujem. No, prejdem to ešte s nimi, uvidím, či to fakt je v našom prípade také zbytočné skúsiť... Budem vás tu informovať...
Hlavne, aby nám už ale ten zápal povolil... Včera napr. malý cikal len 3x za celý deň!!!! Hrôza...

shaula
2. júl 2009

jarus - problémy se sexem po obřízce je nesmysl. Manžel je po obřízce (v dospělém věku) a žádné problémy nemáme 😉
Jinak se to asi dělá různě - někomu odstraní celou kůžičku, ale někde tu psala maminka, že prckovi odstranili jen ten zúžený kousek, takže to v klidovém stavu vypadá "normálně" 🙂

maryshka
2. júl 2009

Pekny vecer! Moj komentar k "masticke" bol mozno pochopeny tak ako som nechcela. V nasom pripade to nebolo: bud budete mastickovat,alebo pojdete na obriezku a ja som zvolila radsej operaciu. U nas sa bohuzial po cievkovani vo veku 4 mesiacov objavila fimoza a nasledne parafimoza a postupne vznikol problem s cikanim. Citovala som slova lekarov, kt. mi opisovali konzervativny sposob liecby v rokov nie az tak minulych, co sa tyka fimozy. U chlapcov je bezne, ze im v takom rannom veku nejde pretiahnut predkozka🙂 Urcite by som syna nevystavovala zbytocnej zatazi ako narkoza bezpochyby je aj pre dospeleho cloveka. Aby som vsetko uviedla na spravnu mieru. Nemam v umysle apelovat na ktoru kolvek maminku, aby s mastickovanim prestala, alebo aby som niekoho sudila, ze je lepsie nenatierat a nechat to na prirodu🙂 😎 Kazda mamicka vie, co robi.
jarus-u nas pri obriezky odstranili len zapalenu a zuzenu cast, takze v kludnom stave zalud vobec nie je vidiet, len pri pretiahnuti. 😉

jarus74
3. júl 2009

maryshka takze vy to uz mate za sebou? uz je to v poridku?nam hrozi ta obriezka lebo on to ma uplne zlepene a nejde ani mm a ma to tam strasne uzke zatilal problemy niesu nech poklopem ale ak sa objavi zapal mame ist hned na urologiu. mame ist na ko v sptembry ale asi to prelozime lebo ideme s inou dg. na operaciu.takze preto sa bojim tej narkozy lebo to by bola potom uz druha za sebou.