Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

missy97231
10. nov 2011

joj baby,,, ked to tak citam , tak sa toho desim 😒 maleho boli pipik uz od vcera,,, plakal aj v noci, mal ho cerveny, taky spuchnuty... predkozku nemame stiahnutu. boli sme pri doktorovi dnes,,, ze je to zapal predkozky. absolutne sa ani nezmienil ci ju stahujeme, ci ju ma OK, co mame robit a pod. Dal akurat masticku framykoin, a ze mastit 3xdenne... a ze je to uplne "normalne"... ze si nemam robit starosti... ALe ako si nerobit, ked maleho to boli? Ked mu mastim, tak place, a nechce, aby som ho chytala. Predkozka nejde stiahnut este , tak ani nepokusam, kedze ho to boli 😔

mata222
10. nov 2011

@missy97231 nas mal zapal predkozky, ked mal 15 mesiacov, a to ani nasa pediatricka nevedela, ze co to je, ze to este nevidela, maly nemal cerveneho pipika ale mal ho moc hruby pri koreni..boli sme na pohotovosti a tam dr.vravel, ze do 2 rokov sa pipika ani nechytat..odvtedy mam tiez z toho traumu..nam velmi pomohli repikove kupele..ja som maleho kupala aj 3 x denne po 20 min., len aby sa mu cim skor pipik zahojil..chudak, kozu na tele mal uz taku suchu z toho repika, ale prvorady bol vtedy pipik..a po par dnoch uz bolo vsetko ok..nam ani framykoin nedali, len septonex v skumavke a tym mu robit 3 dni preplach zo striekacky..a veru tie prve 2 dni mu aj vysiel nejaky hnis do plienky, velmi to smrdelo a potom uz bolo dobre..odvtedy si davam pozor, aby si pipika nechytal, ked nema umyte ruky a pokusame sa pomaly stahovat, ale len pod sprchou po kupeli, zatial bezuspesne, ale ja verim, ze to pojde..drzim palce, nech vam to cim skor prejde a nech je uz dobre.. 😉

missy97231
11. nov 2011

vcera som ho kupala, do vody som vliala asi 6l repikoveho caju,,, neviem, ciaj tak moze byt alebo to musi byt cisto repik? Uz to nema cervene nastiastie, uz ani neplace ze ho boli, iba ked mu ho natieram tak vravize boli.. Snad bude to fajn.. O stahovani ani cut.. Len sa chytim, tak place ze boli..

hajanka
11. nov 2011

@missy97231 precitaj si par stran dozadu, su tam rady o starostlivosti.

mata222
11. nov 2011

@missy97231 no teraz mu urcite nestahuj, az ked to bude mat pekne zahojene..my sme sa zacali pokusat asi az o mesiac po tom, ale preventivne som ho este sem tam kupala v repiku..a s tym cajom, no podla mna lepsie ako nic, ale lepsi je ten sypany, pripadne ak nemas tak skus harmancek sypany..tak to je super, ze sa vam to uz hoji..statocny chlapcek.. 😉

ciernavila
11. nov 2011

no nasla som tuto temu...ako citam uz od 2-3 mesiacov? Teda my este nic take nerobime, tak kedy vlastne treba zacat? Aby sme daco nezmeskali... Ja som citala ze az od 2 rokov, tak ako to je vlastne?

hajanka
11. nov 2011

@ciernavila nemusis sa bat, nic nezmeskate 😉 uplne staci od 3-4 rokov, predkozka chrani citlive miesta pred mechanickym poskodenim a vonkajsimi vplyvmi (bakterie, virusy, patogeny...), staci umyvan zvonku, jemnym detskym mydlom a cistou vodou, nenchavat dlho pod vplyvom mokrej plienky, nepouzivat aromaticke mydla a peny do kupela, ak sa hromadi smegma, tak vyzmolit von, ak sa zaujimas, precitaj si aspon par stran dozadu, stale sa tu dookola opakuje to iste, takze urcite najdes info ktore potrebujes.

ciernavila
11. nov 2011

@hajanka vdaka

soni76
11. nov 2011

ja som nasla malemu pod predkozkou take biele hrcky nastastie ho nic nebolelo takze zapal tam este nebol ale vedela som ze nejako to musime odtial dostat prec ale kedze predkozka mu nejde stiahnut vedela som ze to nebude take jednoduche a k urologovi ho nejdem trapi lebo viem ze by mu to stiahol nasili pripadne by ho poslal na obriezku kdesi som citala ze je dobre pouzivat kortikoidnu mast Diprosone mame ju doma tak som si povedala skusim ved co nic za to nedam a cuduj sa svete ono nam to zafungovalo po troch tyzdnoch mastenia mame skoro celu predkozku stiahnutu samozrejme pri kupeli sme stahovali a potom natreli ale len malicko 🙂 ze vraj zahranicny lekari s tym maju dobre skusenosti netreba hned pod skalpel

mexico_16
11. nov 2011

@soni76 a kolko ma maly ?

soni76
11. nov 2011

maly ma 2,5 roka

soni76
11. nov 2011

a som rada ze sme to takto zvladli lebo so starsim synom som zazila rev na urologii a to bolo strasne chuda male ☹ a netreba sa bat nejakych strasnych vedlasich ucinkov kortikoidov lebo staci dat uplne malicko masticky netvrdim ze to pomoze kazdemu ale za pokus to stoji ale samozrejme kazdy den treba pri kupeli pracovat na stahovani predkozky kedze maleho to nebolelo tak sa nebranil

hajanka
12. nov 2011

@soni76 uspesnost tym masticiek je preukazana studiami az na 90%
Odporucaju sa od 4 rokov, v takom mnozstve ake sa pouziva a v takej malej lokalne aplikacii akej sa pouziva, u ziadneho pacienta nezaznamenala nejake vedlajsie ucinky, bolest, podrazdenie, dokonca ani u deti mladsich ako 4 roky, liecba je velmi dobre znasana vo vsetkych vekovych skupinach, bez atrofickych zmien na kozi, bez vedlajsich ucinkov, pocas sledovania liecby neboli pozorovane ziadne vedlajsie lokalne ani systemove ucinky kortikosteroidov. Prave preto, v akejj koncentracii, aplikacii a mnozstve sa pouzivaju, je liecba bezpecna, jednoducha, bezbolestna a vykazuje velmi dobre vysledky.

evaviki
12. nov 2011

@hajanka viem, ze mimo temu, ale dorazil mi ten Vaseline - parada.. vzala som si telove mlieko, labello a to, co si odporucala na pindika.. tak u Sebina som to este neskusala, ma take blbe obdobie, nechce na seba nechat sahat 😀D Ale snad ho nejak ukecam... mozno sa mu bude pacit, ak sa bude moct natriet sam.. Takze dakujem moc za tip...

soni76
12. nov 2011

@hajanka tak ale ja som nechcela cakat do 4 rokov ked som nasla pod predkozkou tie necistoty aby sa to nahodou nezapalilo

dominko12
12. nov 2011

ahoj ja mam 12 rokov mozte mi nejak poradit prosim

janka_pn
12. nov 2011

@dominko12 ved sa opytaj, co ta trapi

vefi89
12. nov 2011

@dominko12 v pohode, smelo 🙂 dočkáš sa reálnej odpovede súvisiacej s problémom 🙂

dominko12
13. nov 2011

dakujem

anieli_1
13. nov 2011

ahojte uz dlhsie si citavam vselijake nazory o stahovani(nasilnom) predkozky a urcite sa chcem vyhnut tomu nesuhlasim s tym aby to dr robil ale maly mi ma 20 mesiacov a viackrat som mu pozerala a skusila pomalicky lenze on si neda na to siahnut myslim ked mu chcem skusit stiahnut da mi ruky prec ze nesmiem a na silu to robit nechcem nema nijake problemy zatial cikat ani ho nema cerveny nic a keby ho bolel mi tiez vie povedat a sa chcem opytat ci to mam este nechat tak alebo co mam robit?

hajanka
13. nov 2011

@anieli_1 ja by som urcite nechala, este aspon min. rok (aj dva), nema problemy, tak aby si mu uz neumyselne nahodou nesposobila problem tym ze to budes silit. Trosku podrastie a mozno si aj skor da vysvetlit a povedat. Mozes ho potom aj podporovat aby to skusal sam (pod tvojim dohladom).

anieli_1
13. nov 2011

@hajanka tak super ja sa strasne bojim ze bez mojho dovolenia nieco urobia doktory a to nechcem 😒

hajanka
13. nov 2011

@anieli_1 tak davaj na to pozor, straz si ho a sleduj pri kazdom vysetreni, pri kazdej navsteve dr., ak je treba, tak na to aj vopred upozorni, ze si to neprajes.

katecameron
13. nov 2011

@dominko12 mas problem s prekozkou?

anieli_1
13. nov 2011

@hajanka no teraz sme boli naposledy na 15mes a pojdeme asi az na 2 roky ako medzi tym ked je chory neratam ale mu to pozerala len raz asi ked mal 3 mesiace a to len skusila ale nestiahla nechala to tak ani mi nic nevravela od vtedy sa na to ani nepozerala tak dufam ze bude z tych co to nespravi tak ze nstihnem ani zareagovat....a keby ho ma cerveny tak mam ist k dr s tym alebo ja mu s tym mam nieco robit?

hajanka
13. nov 2011

@anieli_1 kontroluj smegmu, obcas mu ho tak pozmol, ci nieco nevyjde, moze, ale nemusi, lebo vsetko sa vyluci mocenim, podrazdenie moze nastat napr. aj mydlom, penou v kupeli, alebo si tam moze sam zaniest infekciu ruckami, umyvaj pod cistou vodou, len zvonku. Ak by doslo k podrazdeniu, tak Framykoin je najlepsi, mastit aj niekolkokrat denne + sedacie kupele v harmanceku alebo repiku (mozes striedat).

anieli_1
13. nov 2011

@hajanka no on si ho zmoli aj natahuje sam a nic mu nejde takze si myslim ze je to v pohode no a ja ho najskor rychlo osprchujem vodou potom si sadka a napustam mu vanu trosku tak je v cistej vode a ked ho umyvam sprchovym tak ide hned von takze v tom sa nekupe potom.....a framikoin mam takze keby tak prva pomoc je doma dakujem 😉

evaviki
13. nov 2011

@hajanka ja by som na to asi fakt potrebovala nejake instruktazne video 😀DD dnes som mu skusila stiahnut predkozku po dlhej dobe, islo malinko, dal si tam sam ten krem Vaseline a vzapati sa to podarilo manzelovi tak, ze bola vidiet uzdicka.. ale podla mna to este nebolo uplne ono.. kazdopadne uzdicku som Sebinovi pri stahovani zatial nevidela tak poriadne.. tak snad sa to lepsi.. pritom sme to vobec nerobili nasilu, keby mm chcel, tak by to islo este trosicku, ale istota je istota, nech mu neublizime.. akurat ma napadlo, ci mu ta vazelina nemoze potom nejako vadit.. 😀

hajanka
13. nov 2011

@evaviki vadit mu nemoze, zase, nedas jej tam tolko 😉 len fakt trosicku, na prvy krat po dlhom case to je si myslim, ze pekny uspech, tak radsej pomaly, kazdym dnom, nie chciet naraz vsetko 😉
Ani mojmu este neni vidno uplne za cely zalud, ale vidim, ze niektore casti po stranach sa zase oddeluju.

mexico_16
13. nov 2011

Baby co kupete/kupali ste v sleze tak ako dlho ? Kolko tyzdnov ? Dakujem