Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

mimka841
24. jan 2013

mozem kobinovat masticky a slez????? neviete nahodou?

hajanka
24. jan 2013

@mimka841 ja by som masticku este nedavala, ma este dost casu na to aby sa uvolnila prirodzene 😉 a masticku si nechaj na neskor, ak bude naozaj treba
kombinovat mozes, mozes len ten slez ma ucinky tak 50:50

mariah33
24. jan 2013

@hajanka dakujem, dakujem aj za tuto temu, ze sa v nej nemusim/e stracat...

mimka841
24. jan 2013

@hajanka tak skusim objednat ten slez a uvidisa....keby mu to pomoze aspon na kusok tak mu to robit nedam urcite.....len ked nie tak neviem.....ale este ma par rokov cas

hajanka
24. jan 2013

@mimka841 jasne, vyskusajte a casu ma 😉 koniec koncov este mate v zalohu masticku

suuzanee
28. jan 2013

Ahojte, potrebujem poradit,uz som tu pisala kedysi 🙂 moj maly ma 4,5 roka a problemy s predkozkou mame uz od roku a pol kedy ju mal trosku ako prilepenu na jednej strane,vtedy mu to doktor spravil nasilne noznickami v ambulnacii, dostali sme zapal,zacalo mu to hnisat.potom sa to celkom upravilo len maly si to nedal vobec stiahnut lebo mal strach,teraz ked je uz vacsi tak som sa mu to snazila vzdy pri sprchovani alebo kupani,pomalicky stahovat,lebo tam mal len malicku dierku na cikanie.Islo mu to len kusok stiahnut ze bolo vidno len spicku zaluda.a teraz ked som mu to isla tak sa mi zda ze zas ma tu jednu stranu ako keby viac prilepenu, skusame kuple v sleze nebadanom a pomalicky mu to stahujem,len ako to ide.sam si to nechce vobec skusat,neviem ako ho mam donutit aby si to aj sam precvicoval. Teraz mam strach ze ci mu to prejde alebo mam vyhladat lekara. Poradte mi prosim co mam robit.Dakujem za kazdy nazor.

amdeis
29. jan 2013

@suuzanee no ako uz bolo vyssie pisane mozes este skusit hormonalny kremik, ktory stenci tu predkozku a ulahci stahovanie. Pristup k syncekovi ti neporadim, kazde dieta je ine. My mame vybudovany vztah na tom, ze detom neklamem. Ked niekam ideme a bude to boliet tak mu to poviem, len neprehanam. Poviem co a ako primerane na pochopenie a aj to, ze to bude rychle a ze nam to pomoze.
My sme tak boli minuly utorok na stiahnuti predkozky, pretoze synovi zahnisal penis pod predkozkou a sa to zvacsovalo, cervenelo. Nasla som super urologa, ktory to vykonal az po mojom vyslovnom suhlase a velmi rychlo a naozaj dobre. Netrapil syna. A hnisu tam bolo teda neurekom. Ale syna som na to vopred pripravila, ze to bude boliet, ale len chvilku. Ze mamka v tomto nevie pomoct a tak musi ujo doktor, lebo by ten pipik bolel cim dalej tym viac. Doma sme 2x denne stahovali, macali v repiku a mastili framykoinom. Po 3 dnoch si syn uz stahoval aj sam a sme uplne v pohode. Na pipika u druheho syna nam dal Triamcinolon, aby sa mu lahsie uvolnovala predkozka. A to sme pritom od malicka pekne pracovali s predkozkami, pekne pootvarali, ale prilepenu kozicku som nedokazala dat dole zo zaluda ani jednemu. Takze tak co sa tyka pipikstory. Ked uz to nahodou treba dat robit tak len rozumnemu doktorovi.

suuzanee
30. jan 2013

@amdeis ved aj ja sa mu snazim vysvetlit ze ked si nebude cvicit s nim ze budeme musiet ist ku doktorovi a ze potom ho to bude boliet,ale akosi ma nevnima 🙂 no a zatial sme nemali ziadne problemy s pipikm,myslim ziadny zapal alebo ukladanie toho mazu tam,a ani pri cikani nema nafuknuty balonik. Myslim ze ten doktor bude nasa posledna sanca,lebo ked sme tam boli naposledy tak to bol mesiar nie doktor,a ked mu to vtedy zacalo hnisat a isli sme snim vecer na pohotovost tak tam sa cudovali ze co za doktora mu to robil takto drasticky. Uvidime skusime este v tom sleze pokupat a ked to nepojde tak navstivim toho doktora,teda dufam ze tam nebude ten isty. Nechcem ho nejak stresovat zatial, lebo jeho dostat k lekarovi je hruza 🙂 este raz dakujem za vas prispevok a radu 🙂

amdeis
30. jan 2013

@suuzanee tu sme si rovne, kludne si mozeme tykat a nie je za co dakovat. 🙂 My sme motivovali aj cez ocka, ked chlapcov sprchoval tak bol nahy a ukazal chlapcom, ako az treba stahovat predkozku. Odvtedy vzdy chlapcom hovorim, ze treba tak ako ocko. A ze podme sa pozriet ci uz to ide lepsie aby sme ocka potesili. Pripadne nech mi ukazu kaaaaaam az dokazu natiahnut predkozku dopredu a potom ich chvalim, ze aku dlllllhu maju kozicku. Tu uz nebolo stahovanie ale natahovanie dopredu - strecing - aj tak sa uvolnuje ta potvorka. 😀 No a mozno ho aj namotat na hranie sa s pipikom, len tam treba ustriehnut tu hranicu medzi hranim a masturbaciou. Ide o to, ze chlapi sa vsetci radi hraju so svojim prirodzenim a zacina to uz v detstve. Tak to treba vyuzit prave tymto smerom, aby sa tvoj syncek s pipikom pohral natahovanim predkozky a zaroven stracal ten strach z dotyku. Neviem ci ti nieco z toho pomoze, v kazdom pripade ak mas moznost u vas v kysuckom ist k inemu urologovi tak chod inam. Pripadne do cadce ci ziliny ak mas moznost. Skusenost mam lepsiu so sukromnymi lekarmi, maju lepsi pristup ako ti z nemocnic co to robia ako za trest. 😠

suuzanee
30. jan 2013

@amdeis no ten strecing mu tiez ukazujem,to si sem tam spravi ale viac nic, dnes mi dokonca pri tom kupani v sleze povedal ze jeho to nezaujima 🙂 ze jemu sa nechce cvicit s pipikom 🙂 uz mu dohovarali viaceri a nic.No uvidime mozno to povoli, ale mam riadny stres uz z toho. My sme boli najskor u doktora v Kysuckom Novom Meste a potom na pohotovosti v Ziline. A ten dokotor v Kysuci chodi z Cadce, je tam len jeden den v tyzdni.No mozno sa zacnem obzerat po nejakom tom sukromnom. Ale co som tu citala prispevky vyssie tak tam jedna tvrdi ze jej synovi sa to upravilo az v 7 rokoch.Ale mam strach ho nechat tak dlho.

amdeis
30. jan 2013

@suuzanee nuz da sa to potom riesit aj v narkoze, taku alternativu nam ponukol aj nas urolog, ale ta je draha. Vies, je to vec pohladu kedy to riesit. Nikto nevie ci sa to uvolni neskor, ale zase na druhej strane je tam moznost, ze sa to uvolni vekom, rastom, hormonami. Myslim, ze vy by ste si asi najprv mali riesit ubolenu dusicku u psychologa, aby to spracovala. Trauma sa musi spracovat aby nesposobovala dalsie problemy. Ked si zahojite dusicku potom rieste pipika a myslim, ze syncek bude viac spolupracovat ako teraz.
Ak by ste sli niekedy k nejakemu lekarovi co by mohol riesit pipika vzdy oznam, ze si neprajes akekolvek zasahy bez tvojho vysloveneho suhlasu. Tak som to spravila ja a urolog to respektoval. Aj do spravy napisal, ze ukon vykonal az po vyslovnom suhlase matky.
Inak moj synovec ma 14 a este sa mu nepodarilo stiahnut predkozku. V tomto veku ho to zacalo dost trapit tak natahuje co to da 😵 a verim, ze sa mu to podari. Tak sa to raz podari aj Vam, len teraz asi skor ratovat dusu. 🙂

suuzanee
31. jan 2013

@amdeis no ja len pevne verim a dufam ze narkozu my potrebovat nebudeme,ze to nejak zvladneme bez tych doktorov. Teraz som mu dala chvilku pauzu v kupani v tom sleze,lebo uz ho to nebavi a je aj trosku nachladnuty. Uvidime co bude dalej, urcite napisem ako pokracujeme, este raz dakujem za podporu... 🙂

mataloxxl
2. feb 2013

Ja mám 11 rokov, a nemám predkožu, mame som to ešte nepovedal, lebo som bol už u doktora, a ten mi to sťahoval nasilu a strašne ma to bolelo, neviete poradiť čo s tym?

didi44
2. feb 2013

@mataloxxl ..ešte nám tu vysvetli, čo ti ten lekár sťahoval, keď nemáš predkožku a mame to povedz...lebo mami vedia všetko.. 😀 😀 😀

nikasik
4. feb 2013

Ahojte..moj drobec ma presne tri roky a dnes sme boli u urologa lebo tiez mu vobec nejde stiahnut... pozrel nato a ciastocne nasilu ju stiahol no on zhodnotil a aj som to sama videla ze na na konci nepovoli lebo je uplne zuzena... takze ma ju uzku cize o mesiac deme na obriezku... strasne sa toho bojim... maly dnes po stiahnuti sa nevie vycikat, strasne ho vsetko stipe a ked mu to obrezu vobec netusim co potom budeme robit... ved to musi poriadne boliet....zakrok bude v narkoze... mate s tym niekto skusenosti??? ☹

stefi76
5. feb 2013

@nikasik ahoj, ja idem s mojím 3-ročným synom na čiastočnu obriezku budúcu stredu, budú mu to robíť v narkóze a tiež mám obavy ako to bude potom znášať, počula som že taký týždeň po zákroku to bolí, lekár mi odporučil kúpiť detský paralen alebo ibuprofen a dávať mu to potom proti bolesti.

nikasik
5. feb 2013

@stefi76 a aky mate dovod na obriezku?.. nieje moznost este pockat a stahovat?... ja vaham ci ju dovolim vobec.. ked nieje ina moznost tak tu obriezku moze predsa spravit aj v 6tich rokoch... lebo som pocula ze niektori lekari odporucaju cakat do 6 tich rokov ze sa to same uvolni tak uz je jedno kedy na tu obr. pojde...

stefi76
6. feb 2013

malému sa vôbec nedá pretiahnúť predkožka, ani o milimeter, urológ trvdí že má tam nejakú uzdičku a že sa to vekom neupraví, a ani mastičky to neuvolnia, podľa mňa kedže ho to skôr či neskôr neminie, bude mať teraz z toho menšiu traumu, nebude si to tak pamätať ako keby to robili neskôr.

kristina14
6. feb 2013

bože ženy to je strašné čo tu píšete.....nás to tiež čaká tento mesiac, doktorka povedala že je to bezbolestný zákrok 😢 moj syn má 4,5 . musím sa priznať že ja som mu to sťahovala len pár krát lebo mi to príde drastické, nechala som to na muža , kúpu sa spolu ale nie často takže mu to ani on nerobí pravidelne ale minulý týždeň som bola u detskej a dala som jej to pozreť lebo mužovi sa to už dlhšie nezdalo a hned nám dala žiadanku na chirurgiu.....takže vás poprosím o podrobný popis-či mu to umrtvia- to mi pichnú injekciu do pipíka? :( koľko to trvá? v čom sa to má kúpať a kde to kúpiť?

sashabb
6. feb 2013

@kristina14
@nikasik
@stefi76

Odporučim prečítať príspevky u hajanka! Určite nesuhlasiť s obriezkou a nasilnym sťahovaním!!!
Naštudujete si to trochu, a nenechajte trápiť VAŠE deti!!! V lekárni kúpte slez nebadaný a kupte v tom deti + každy deň jemne sťahovanie a určite to pôjde. Prípadne sa dá predpísať kortikoidná masť, ktorá taktiež pomáha.
Určite vo veku 3rokov NIEJE potrebná obriezka, nech si hovorí doktor čo chce!
Máte čas! more času!

stefi76
6. feb 2013

@kristina14 v rámci jednodňovej chirurgie to robia v narkóze, trvá to pár minút, odporúčam kúpiť paralen alebo ibalgin proti bolesti a oplachovať sa to potom má v harmančeku.

stefi76
6. feb 2013

@sashabb tiež som tak pôvodne myslela že s tým počkám, ale podľa lekára tam má anatomickú prekážku a nepomôže tomu ani kortikoidná masť, od narodenia sa mu to pokúšam sťahovať, ale žiadny pokrok.

kristina14
6. feb 2013

@stefi76 ale to asi ty myslíš obriezku! my ideme na stiahnutie predkožky....to hádam spravia na ambulancií????

sashabb
7. feb 2013

@stefi76 pokiaľ by som nevyskúšala všetko, tak by som žiadnemu doktorovi neverila 🤐 Ako pozerám tvoj malý nemá ešte ani 3roky, takže je dosť zaujimave že Dr. urobil už takýto záver 🙄

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snu
16. feb 2013

@janko13 ja ze o co ide 🙂)) lebo to uz bolo dobre davno 😀 no co som mala robit?

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snu
16. feb 2013

@janko13 no keby som vedela co mu bude robit a ako to bude,tiez by som to nedala.. ten dr nam povedal,ze este je maly,ze nic mu robit nebude a potom ze ukazte mi ho,, ze podrzte mi ho a zrazu krik a bolo to,, srdce mi islo odrthnut.. a este niekolko dni potom.. ale uz je to prec,.. s druhym malym cvicime uz od dvoch mesiackoc,, pomalinky..

mimka841
24. feb 2013

@nikasik potom po obriezke maleho napis co a ako lebo aj moj maly by mal ist vraj nato...