Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

mcoya
18. apr 2011

@ivulaba ahoj, prosim Ta, mne sa zda, ze malemu sa ten vrch kozicky zasa nejak stiahol. Dva tyzdne som mu to nestahovala a teraz mu to nejde. Idem kupit zasa slez, tak snad to povoli. Neverim, ze by sa mu to zrastlo. Prosim Ta, tebe to uz ide teraz stiahnut lahucko, a stahujes to kazdy den? Dikes.

mirocka2000
20. apr 2011

@mcoya co je prosim ta ten Slez a kde to možem kupit?Dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂

mcoya
20. apr 2011

@mirocka2000 to je taka bylinka - Slez nebadany, pouzivaju sa kvety. Z toho sa robi kupel a ta predkozka povoli. Nam to minule pomohlo. 4 krat som v tom maleho okupala a islo mu to stiahnut bez problemov. Pozri par stran dozadu, som pisala presny popis, ze ako som ho pripravovala. Myslim, ze strana 56 to bola 🙂. Kupila som to v obchode s cajmi, lebo v lekarni mali len listy a nie kvety. Ale da sa to zohnat prip. objednat aj v lekarni. 😉

mirocka2000
21. apr 2011

@mcoya Dakujem 🙂

zuzana710
26. apr 2011

Baby, neviete mi prosim niektora poradit??? Mam 2,5 rocneho syna....pediatricka mu na kazdej poradni, ked bol este malicky stahovala predkozku, ked bol naposledy na poradni - co bolo pred rokom - isla mu predkozka uz pekne stiahnut...odvtedy som mu to az doteraz nechytala, lebo som citala ze netreba s tym nic radsej robit a myslela som ze je to uz v pohode ked mu to islo na poslednej poradni.
Ale problem mame ten, ze som mu dnes nahmatala na pipikovi pod predkozkou taku hrcku akokeby nahromadeny a stvrdnuty maz alebo nejaka spinka, nama to nejake zapalene ani opuchnute, ale som z toho vyplasena riadne! Hned zajtra idem kupit do lekarne ten slez co tu spominate, vymocim ho v tom a po kazdom kupani mu to budem hybat, snad sa mu to uvolni! Ak mate niektora s tym skusenosti, budem rada ked napisete ...

xlucia
26. apr 2011

@zuzana710 ak sa predkozka raz zacne stahovat nesmie sa s tym prestat, lebo to tam prirastie aj s jazvami...

luczinek
27. apr 2011

Ahoj holky,Tak my taky.Malej bude mít v červenci 3 roky no a v sobotu jsme si všimli,že má při zkoušení přetažení na pindíkovi takovou bílou bulku.Přetáhnout mu to pořádně nejde.Tak jsme jeli na pohotovost,tam řekli zkoušet přetahovat a v pondělí na kontrolu.Tak jsme tam byli i v pondělí,koukli na něj,žádná změna,a že v úterý na kontrolu.To se už pak na něj ani nedíval a rovnou,že mu udělají zákrok v celkové anestezii.Tak jsme si tam všechno vyběhali,konzultace s anestezioložkou apod.Na můj dotaz,jestli to třeba nejde nějak v lokální nebo jenom kapku přispat,tak prý ne.Tak že ve čtvrtek v 7 ráno nástup.Musím ale říct,že jsme do té doby přetahovali jen sem tam,bez mastiček,bez ničeho,naše dr,že prý je času dost.Teď se mi to ale rozleželo v hlavě,nějak se mi nelíbí ta celková anestezie,myslím,že to snad fakt není nutné,že by stačil nějaký oblbovák,mám z toho strach.Takže dneska ještě skočím za dr od malého a poptám se,co na to říká.Snad bych nejdřív přece jen ještě vyzkoušela nějaké ty kortikoidy nebo tak něco...

zuzana710
28. apr 2011

@luczinek Ja s tym radsej ani este nejdem preto k doktorovi, aby som sa zas zbytocne nevyplasila...poctivo mu to kazdy den vymocim v sleze a skusam mu to pretahovat, uvidime cca tyzden, dva ci bude nejaky pokrok az potom by som to riesila u doktorov...no a co sa tyka tej gulicky, ma ju hned na zaciatku pipika, tak skusim ci mu to casom nepovoli a nepretiahne sa kozicka, potom ta gulicka asi sama vypadne, nie?
No drzim vam v kazdom pripade palce, neviem...na tvojom mieste by som este skusala nejaky cas ci mu to nepovoli, ja sa chcem vyhnut tej hrozostrasnej obriezke a veci co s tym suvisia 😢
@xlucia no, tak tak mas pravdu, som tomu nepripisovala az taku dolezitost a nepretahovala som mu to a ono sa to zas cele zlepilo a je zle teraz...ale snad to nejako povoli...

luczinek
28. apr 2011

@zuzana710 Tak já byla u dr od malého,a ta se celkem divila,který doktor byl tak aktivní,že hned zákrok a navíc v celkové.Koukla mu na něho a říkala,že to sice na zákrok vypadá,ale určitě ne hned,nejdřív tak v 5 letech,že je ještě malý,že se to může ještě uvolnit samo a napsala mastičku na mazání.Pokud nemá žádné problémy,jako že ho to nebolí,nemusí tlačit,když chce čůrat apod,tak že máme počkat do těch 5 let.A když už,tak posílá do jiné nemocnice,kde to dělají jen s oblbovákem,takže žádná celková.Tak mám radost,že jsme se tomu nakonec vyhli 😵

zuzana710
28. apr 2011

@luczinek Tak to si super poriesila...tiez si myslim ze je to prehnane skoro...ja to tiez nejak neriesim, maly to nema zapalene ani opuchnute, neboli ho to, takze budeme skusat kym to nepovoli 🙂 Drzim aj vam palce!!! A aku masticku ti dala doktorka? Tu kortikoidnu? Ja mu to skusim s olejcekom len zatial...

luczinek
28. apr 2011

@zuzana710 napsala nám opthalmo-hydrocortison,je v tom nějaká sůl kortikosteroidního hormonu či co jsem se to tam dočetla 😅

xlucia
28. apr 2011

@zuzana710 moj starsi ciastocnu obriezku ma,lebo to mal tak prirastene, ze mu to deformovalo pindura, a nemohol curat a sa mu to zapalovalo. ale ja som hned ziadala ciastocnu, a keby si to teraz videla, na prvy moment by ta ani nenapadlo, ze obriezku ma, tak to spravili pekne. vzali minimum koze.

zuzana710
28. apr 2011

@xlucia to som nevedela ze je aj ciastocna obriezka...dobre vediet v kazdom pripade...ale aj tak dufam ze sa tomu vyhneme a ze sa to malemu polepsi 🙂

cvikla969
29. apr 2011

ahojte mamky,trosku sa postazujem.mame teraz take uponahlane obdobie(prerabame byt) a mali sa zacal doma snazit cikat na serblik ,jasne ze som bola v siedmom nebi.kym som neprisla na to ze sa mu zacal robit balonik,pretiahnut sa nam pipik nikdy nedalo a ani som sa neznazila ale teraz som uz zasla za dr.najprv nas chcela poslat na uro ale potom to skusila a jej sa to podarilo,no drobec plakal,ved mal preco 😢 je uboleny a macame v repiku a tiez mame nejaku ocnu mast.muz sa branil ale ja som to neni schopna pretiahnut tak to dnes spravil on.kolko to potrva kym to bude nebolestive?

macka.m
29. apr 2011

@cvikla969 ahoj, tak my mame rovnaky problem, ze malemu sa robi drobny balonik, tiez nejde pretiahnut predkozka,... skusame v kupeli ale nic... no ale ja nedovolim mu nic nasilu robit, moze sa dr. aj na hlavu postavit... aj som si citala nejake clanky ako to riesia v zahranici a fakt, ze len zasnu, co sme to za barbarov, vraj to nechavaju na prirodu a hotovo... aj tu som niekde citala ze do troch rokov toto netreba riesit, a v predskolskom veku sa to viac riesi... tak zatial my cakame co bude, nijaky problem to nesposobuje, tak uvidime ako sa to vyvinie 🙂 drzime palce 🙂

cvikla969
1. máj 2011

@macka.m fuuu si ma moc nepotesila.no nehala som to na dr. lebo som sa zlakla,balonik bol uz fakt balonik a nie a nie sa trafit do serblika,nech sme sa snazili akokolvek.pockam do piatku a ak to bude furt taketo krute tak zanou zajdem nech ma posle na uro,nie?

alias313
1. máj 2011

tak my sme mali tiež problém s balónikom..Malého som začala kúpať v sleze, skúšali to dva mesiace. Predtým nemal skoro žiadnu dierku a slez veľmi nepomohol. Ale chcela som to vyskúšať-nakoľko sme mali pred operáciou...Teraz sme po úspešnej operácii, malému to nastrihli a zašili, mal 2 stehy. Teraz mu ide super celá predkožka dole 🙂 Diagnózu mal fimózu a parafimózu. V nemocnici sme neboli ani jednu noc, ráno mu to zoperovali a poobede sme šli domov. Aj doma bol dobrý, pekne cikal, dáke dva dni trošku plačkal keď cikal lebo ho to štipkalo, ale potom pohoda. Nám hneď na urológii povedali, keď ho videli a to mal vtedy rok a pol, že toto sa do 3 rokov "samo" nespraví ani zázrakom. Som rada, že to už máme za sebou a v žiadnom prípade by som nechcela absolvovať túto operáciu keď bude dieťa väčšie ako 3 roky.....A viem ešte jednoznačne povedať, keď budem mať druhého syna, tak sa predkožka bude sťahovať od narodenia.

katecameron
2. máj 2011

@alias313 moj mal 3stehy a neplakal vobec co som bola pripravena na najhorsie nezaplakal ani raz cikat sme chodili do sprchy a tiez som za stahovanie od narodenia lebo tie mamicky ktore si nadejne myslia ze fimoza sa upraví vekom take koncia v 12 na urole a to je uz fakt pruser chudak chlapci s mojim synom lezal 12rocny ktoreho mamicka bola taka naivna

macka.m
3. máj 2011

@katecameron tak podla mna je uplne jedno ci ma 12 alebo 3 - a btw. precitaj si par odbornych clankov - pri pohlavnom dozrievani chlapcov je este posledna moznost na uvolnenie predkozky takze to nie je naivita mamicky ale pockanie si, ci priroda sama nezaberie - no ked nie, tak sa nic nedeje a pomoze chirurg, netreba hned kazdeho hadzat pod noz - taky je aj nazor odbornikov - ked sa na to pozries, zistis, ze co lekar to iny nazor, jedni by hned rezali, pretahovali atd, dalsi radia presny opak...

macka.m
3. máj 2011

@cvikla969 jasne nech sa na to pozrie odbornik (snad na takeho narazis....) niekedy su detske zbytocne unahlene a robia aj co by nemuseli....

sjusiquatro
3. máj 2011

Baby prosim vas od kedy treba pretahovat predkosku?ja malemu vzdy trosku ked sa kupe...

nerreidda
3. máj 2011

naše MUDr. mi říkala, že s tím nic nedělat, jen při koupání minimálně co to samo jde přetáhnout.

katecameron
3. máj 2011

@macka.m jedno je iba koliesko na furiku a ucho na serbliku 😉 tvoj nazor ti neberiem a tie bludy ma nezaujímaju o tom viem svoje ja tu hovorím o fimoze a priroda asi tak na 99,9percent nezaberie FIMOZA sa vekom len zhorsuje to su slova urologicky ocividne nemas paru co je to fimoza a moj nazor je ze ked ma chlapec fimozu a mamicka si myslí ze to same povolí tak je naivna NAIVNA a ani netvrdím ze kazdeho treba hned hadzat pod noz ale ked treba tak cím skor -MOJE SKUSENOSTI

kaja73
3. máj 2011

nazory sa roznie,ale jedno je iste- zakrok si chlapec do 3 rokov pamatat nebude,potom už ano.Nehovoriac o tom, že od cca 8 a viac rokov sa aj riadne ostychaju a je to už aj o psychickom strese.Mojmu stršiemu synovi urolog riešil zuženu predkožku v 5 rokoch a dodnes na to spomina a pamta si ako to HROZNE bolelo.Keby mal mladsi syn takyto problem-čo nastasie nema-nas novy Dr to rieši u každeho chlapca na prvej poradni pretiahnutim predkožky-nanasilne samozrejme-a ked to ide, tak to spravi a my sme doma už len pokracovali každy den v bezproblemovom pretahovani 🙂 ,no ale keby mal problem, tak ho riešim určite skor.Ten stres -psychicky- by som už nedovolila, aby moj syn prežil.Stači fyzicka bolest,nemusi si to aj pamatat a aj sa psychicky trapit,že mu cudzi chlap-žena siahaju na penis.

katecameron
3. máj 2011

@kaja73 suhlasím moj syn ma 6rokov ale ti poviem ten by radsej umrel ako by si nechal obcumovat pindura tak strasne sa hanbí a som stastna ze tento problem mame uz za sebou a ked chudacik chlapcek 3 krat do roka prekona hnisavy zapal predkozky tak len nezodpovedna matka by to neriesila ihned je to proste tak ked operovali mojho syna tak na vizite boli 4doktorky a asi 6sestriciek a 6 dievcat co mali prax a doktor vraví gate dolu no chudak 12rocny chalan ja osobne by som toto prezit nechcela ani za nic aj nato treba mysliet a mam este kamosku ma 9rocneho syna a vravela ze ma este zlepenu predkozku a ohromny problem lebo detska ich chce poslat na urolu lenze chalan ani pocut neexist ze ho tam dotiahne ale zas zlepena predkozka to je nieco ine ako Fimoza samozrejme 😉

kaja73
3. máj 2011

@katecameron Presne. 😉 Jednoznacne netreba zabudat na psychiku chalana.Ved ako je aj nam po porode neprijemne ukazovat sa pred tolkymi ludmi a to sme dospele ženy.Pubertany chalan -to je iny mazec.Keby mal starši syn dodnes ten problem-asi by som ho musela uspat klepačikom po hlave ,aby si to nechal spravit 😀 -ma 12 rokov a prave sa tam velmi meni 😝

katecameron
3. máj 2011

a tie buduce sestricky sa len uskrnaju a chichocu esteze moj mal iba 3roky a bolo mu to srdecne jedno mne ako matke to bolo trapne a este si tam predstavit toho 12rocneho a stym porodom presne tak suhlasím tie vizity 😝 😝 😝

alias313
3. máj 2011

uplny suhlas s katecameron..fimoza je fimoza-ked je taka diagnoza dierka sa nezväčší ani zázrakom...Akurát z toho neskôr môžu byť zdravotné komplikácie, ak sa to nerieši skoro... 😉

katecameron
3. máj 2011

@alias313 kedysi som si na nete citala ked mali operovat mojho malieho o fimoze a tam písal jeden chlap co to prezil a prosil vsetky mamicky synov aby tieto muzske veci dali naporiadok este v tom predskolskom veku myslím ze jeho operovali na fimozu v dospelom veku a strasne vinil za to svoju matku ze bola lahostajna na tieto veci a ako tym trpel no my sme boli operovany v BB a tam pani doktorka vynadala rodicom ktory prisli s fimozou neskor ak v 5rokoch jej nazor je ze fimoza sa riesi v predskolskom veku nie v puberte a co sa tyka zlepenia predkozky mozno to v puberte povolí ale mam kamrata ktoremu ani zlepenie nepovolilo a kedze mal frajerku tak samzrejme sa spolu nemodlili a potom mi vravel ze to bolo pre neho strasne bolestive a kopec krvi 🤐 🤐 🤐 takze si mozu mamicky vybrat

macka.m
4. máj 2011

@katecameron no moja, ja som sa bavila o predkozke ktora sa neda pretiahnut a nie o DIAGNOSTIKOVANEJ fimoze, ano, musis pekne poriadne citat :D