Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

kotlik6
30. jún 2013

holky,mám vyzkoušenou přírodní bylinkovou léčbu-bylinkový balzámek od české firmy-mám to v mailu i s příběhem mojí kamarádky,která se u svého klučíka už po jedné operaci na uvolnění rozhodla,že na druhou už nepůjde,protože to opět srostlo-začala mazat a která to krásně napsala a poslal mi to,pokud chcete,napište do SZ mailovku,pošlu to...

barla5
3. júl 2013

ahojte, pridám skúsenosť. Mám 2 synov. Pri prvom sme takmer od narodenia, pri kúpaní len trošku jemnučko natiahli, nič nasilu, len koľko išlo a postupne sa mu to uvoľňovalo a v 9 mesiacoch zrazu žaludík vyskočil von. Doteraz sme nemali žiadne problémy. Pri mladšom sa to nehlo ani milimeter, pri 15 mesačnej prehliadke sa doktor na to pýtal, pozeral, skúšal, poslal nás na urologiu. Tam keď som povedala, že pri cikaní sa mu robí balonik, / čo mimochodom aj staršiemu a doteraz /, objednal nás do nemocnice, že mu to trošku narežú, hlavne kvôli tomu baloniku. To bolo všetko, nikto mi nič ďalej nevysvetľoval, a oni mu urobili normálnu obriezku!!!!!!!!!!! A ešte ten operatér povedal, že predkožka dorastie. Ha ha!!! Nielenže nedorástla, ale mali sme odvtedy problém s cikaním, aj pri kúpaní ani dotknúť, plienky mal vyše 3 rokov, nič nechcel počuť ani skúsiť, čo sa týkalo cikania. Teraz vyzerá ako Žid, v škôlke sa deti čudovali, že akého má cikáča, a keď sa mu ešte začnú aj vysmievať.... Tak veľmi to ľutujem, už by som sa nedala na nič také nahovoriť 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

sisa15
15. júl 2013

Ahojte mamičky, prosím vás o radu. detská doktorka mi kázala aby som malému skúšala pretiahnuť pipíka, len pokiaľ to ide, nie nasilu. tak som aj robila, pár milimetrov to mal volné. ale malý je strašne živý, neposedný aj pri kúpaní. asi 2 krát ked som mu to chcela natiahnuť sa trhol a mu vznikla trhlina a mal to pár dní červené. a teraz som si všimla že to má akoby viac zrastené. vidno mu len dierku čo ciká. tak som zúfalá. neviem či mám isť na urologiu, bojím sa že mu to tam nasilu strhne. alebo kupiť tu Triamcinolovu mastičku. alebo to mám len sledovať či sa mu to nebude zapalovať. nezdá sa mi že by mal problém s cikaním, nemá to zapálené. bude mať 1,5 roka. mali ste niektorá takýto prípad s vašimi drobcami? dakujem pekne za odpovede

siuzi
15. júl 2013

staršiemu synovi sa nazberal pod predkožkou maz,tak nás pediatrička poslala na urologiu,neskutočný zážitok pre malého aj nás ☹ .tie bolesti čo mal po tom,cikali sme len vo vani,a potom sme sa mu pipíka nemohli ani dotknúť.prestala som to riešiť a dúfala,že "raz to povolí".trvala to dlhšie ,ale keď už z toho mal rozum a skúšal to sám vždy pri kúpaní,postupne sa mu predkožka uvolnovala kúsok po kúsku a teraz je všetko ok.mal asi 4r.ked sa podarilo 😉 .mladší syn mal úplne zúženú,a mala som z toho des,ale dala som si závazok,že urologiu vynecháme aj za cenu,že by sa to nepodarilo a museli sme to v neskoršom veku riešiť operačne.a presne ako pri staršom,odkedy "trénuje" sám,je to čím ďalej lepšie a chýba nám už len kúsok 😀 .takže odporúčam dieťa nestresovať a nechať tomu čas,ušetríte mu traumu zo zákroku,ktorý je všetko len nie citlivý 😒

siuzi
15. júl 2013

@sisa15 presne kôli tomuto-trhlinka sa zahojí jazvičkou,al.zrastom sme mali problém u toho staršieho.postupne sa to uvolní

vavrova1334
15. júl 2013

prepčte baby,ale kedy zistím,že už sa mi to podarilo,, mame tri roky, a doktorka ma pokarhala,že mám skušat v teplej vode,, no malý so mnou bojuje,ževraj ho to bolí a ja ho nechem trápit,ale tiež urologiu nechcem zažit,, chcem to mat čím skor sa sebou koli malemu aby netrpel ,,, poprosím rady ako ,dokedy a čo je najlepšie ,aby deturence zbytočne netrpeli,, dakujem

aristka
15. júl 2013

@vavrova1334 ak sa mu dá pipík stiahnuť,pekne keď ho sprchuješ jemnúčko mu ho sťahuj alebo on sám nech skusí a opláchni obnažený žaľud,všetko jemne,neviem či ho to bolí ,ale pre chlapa je to veľmi citlivé miesto ,tak sam môže cítiť nepríjemne,ale ak to už ide daj to ako rituál pri kupkaní a zvykne si ...

sisa15
16. júl 2013

@siuzi takže ty myslíš že sa to uvolní samo aj ked tam má tu jazvyčku? tieš to mal tvoj mladší synček také?

inka04
16. júl 2013

Chcem pridať vlastnú skúsenosť. Synček mal od narodenia úplne zúženú predkožku, pri cikaní s balónkovaním. V dvoch rokoch nás poslala pediatrička na zákrok do nemocnice (trojdňovú hospitalizáciu v celkovej anestéze). Nešla som pretože sestra žijúca v zahraničí vravela, že aj jej syn mal zúženú predkožku a pediatrička vravela, že to má čas + čítala mnoho zahraničných názorov: "nebabrať do toho minimálne do 6 rokov" a pod. Nikdy som mu to ja nepreťahovala (raz som vyskúšala a keď som videla, že to nejde nechala som to tak), otvor mal úplne miniatúrny. V troch rokoch som mu začala vysvetľovať, že budeme musieť ísť na operáciu, že nech si skúša "pipíka rozcviciť" pri každom sprchovaní. V 4 rokoch si sám predkožku krásne pretiahol... Myslím si, že preťahovanie predkožky novorodencom je viac na škodu ako na osoh. Dieťa to dokáže urobiť samé, keď príde správny čas🙂 U nás to bolo niečo po 4. narodeninách....

aristka
16. júl 2013

@inka04 u novorodencov je to úplná hlúposť,od rôčka pomaličky ako to pôjde úplne nenásilne a postupne to povolí,takže si robila dobre...

kotatko201
16. júl 2013

No ak by som pridala ja, nikdy viac... vediet co chudatko bude tak trapene nikdy by som to nedovolila... na rocnej prehliadke nas doktorka poslala na urologiu s tym ze sa prckovi neda pretiahnut... no strasne, sli sme teda na tu urologiu, v cakarni sedel sam dedko s prostatou a operaciami, pocuvat to to bol horor... no nic, prezili sme stalo nas to cas a 10 eur - za prednostne vysetrenie, to ze maly mal rok nikoho nezaujimalo. V ordinacii si ho polozili na postel zobrali akusi tycku, vyzerala ako spajla a nasilu mu to povoloval - teda odlepoval... no maly plakal, krvacalo mu to, strasne len na to pozriet cvrcka mal cerveneho, fialoveho a ani neviem presne opisat ake to bolo. Na druhy den nam kazal pretiahnut i nasilu ked to nepojde... Este v ten den maly chcel cikat chudatko tak strasne pri cikani plakal, muselo ho to strasne palit. Na druhy den som mu to chcela pretiahnut najskor to neslo, potom som mu to natrela detskym olejickom a sup bolo to pretiahnute, no nesla predkozka stiahnut spat, takze cvrcek mu trcal a teraz co? Bolo sest hodin a teda sme nastartovali auto a leteli sme na pohotovost nech mu to daju spat... Boli sme na pohotovosti v cadci a naposledy, ani sluzbu konajuca doktorka ani chirurgicka si nevedeli rady a tak nas poslali do ziliny takze my sme pekne dalsich 40 km sli s prckom... Bolo asi devet hodin, chudatko nase malicke si poriadne vytrpelo, no na urologickej pohotovosti v ziline nam pomohli a trvalo to tak mozno 10 minut, natreli mu to akousi mastickou aby mal do rana klud a nebolelo ho to... Bol tak unaveny ze mu to cele po odchode z pohotovosti bolo jedno. Ak niekedy budem mat druhe a zahlasi my doktorka ze mam ist s tak malym dietatkom na urologiu tak ju poslem dokelu - pekne povedane... dokonca aj doktorka v ziline povedala, ze vsetko ma svoj cas a v nasom pripade sa malo pockat, ze chlapcom sa to casom vsetko i samo odlepi, netreba sa ponahlat.

siuzi
16. júl 2013

@sisa15 ano,uvolní sa to,ako písala inka04 "rozcvičovali sme pipík,aby sme s ním nemuseli ísť k ujovi doktorovi" 😀 a pomaly to ide,dieťa najlepšie vie kolko môže,aby ho to nebolelo a pod.

aristka
16. júl 2013

@kotatko201 no katastrofa,nato nemám slov...

darzneba
16. júl 2013

@sisa15 hej a chceloi rezat mal milimeter a je od vsho podstatne starsi, robime kupele, slez nebadany a uz namiesto 1mm ma 9mm otvor. ide to pmaly, kupele ma kazdy vecer, ale otvor sa zvasuje. moderni lekari nerezu, tvrdia ze sa to spravi samo

sisa15
16. júl 2013

@darzneba,
@siuzi , dakujem velmi pekne, potešili ste ma, dúfam že sa to zlepší. prajem vela zdravia detičkám

stela
17. júl 2013

@darzneba ahoj my mame tiez problem s pretahovanim ako to robis ty myslim s tym slezom? Si spokojna? Ma to zmysel? Moj maly ma 3,5 roka a nema to pretiahnute stale skusame len v teplej vode a nejde to. Na urologiu nechcem ist. Napises mi co mu davas? dakujem krasne ja som uz zufala neviem mu pomoct.....

darzneba
17. júl 2013

@stela zohnala som slez nebadany a ak nedostat je dobry aj slez maursky, ci lesny, namocit vecer do studenej vody asi 3az 5 litrov, asi tak 2 X hrst(sypany), a na druhy vecer len zohriat( lepsie sa luhuje v studenej) ma to tam stat 24 h, ak nestihnete vecer treba dat hned rano. No nas uz ma 6 a mal dierku asi 1mm, a bola som na chirurgii kde ma posielali na obriezku, no ja som zacala studovat a zistila som ze uz v zahranici skoro vobec nerobia obriezky, iba malemu % narozdiel u nas by to uz robili rocnym. citala som ze to do puberty musi ist dole, hlavne ak budete poctivo cvicit. Maly my v tom sedi kazdy vecer 20 minut a po 3 mesiacoch ten milimetrovy otvor ma 9mm. 🙂 ale ja som si zohnala ktomu kortikoidovu mast Triamcinolom, co predpisuju urologovia presne na toto, rano mu natrema malinke mnozstvo na kozu na konci, zmakcuje to pokozku a asi ito to pomaha. zevraj co maju prilepenu predkozku, aj to by sa malo samo upravit(myslim bez chir. zakroku) samozrejme po kazdom kupeli trosku cvicit ale nie nasilu, aby sa nespravili trhlinky, potom sa to este zhorsi. iba tolko cvicit koloko pusti. ozvite sa potom ako sa Vam dari. len upozornujem, ide to pomalicky, nie hned po tyzdni. ja som sa zasobila cajikmi, aby som nemusela kazdych 5 minut objednavat bylinky. my sme od 1mm po 9 presli od maja do teraz

darzneba
17. júl 2013

@stela a keby sa nahodou spravila mala trhlinka, hned natriet cicadermou, ma uzasne hojive ucinky, na druhy den zmizne trhlinka. davno ked sa mu spravila, este mu viac zarastlo. cicaderma to napravi ak by nahodou...🙂

stela
17. júl 2013

@darzneba dakujem cicadermu mam len tu masticku triamcinolon musim asi dat predpisat .......no ale skusim prv ten slez a uvidime ....dakujem velmi pekne ....🙂

darzneba
17. júl 2013

niektore baby pisali ze pomohol aj slez samotny, krem predpisuje urolog, alebo si ho treba cez znameho zohnat

darzneba
17. júl 2013

@stela slez sa tazko zhana, alew niekedy natrafite aj v lekarni, ak nie dam info

mojko315
20. júl 2013

ked tu čítam vaše príspevky chce sa mi revať ,,,som toho názoru, že matka príroda sa o to postará,,kedysi sa predkožka nesťahovala a bolo dobre,,,chalani samostatne každý sám na to prišiel časom ako so svojim piňdúrom narábať a ak mal niekto úproblém , tak to bola skôr výnimka,,,,môj syn ide mať 4 roky a nič nerobím nasilu,,,nejde,tak počkáme,,,,,nikdy nemal problém,,nič zapálené,,žiadne problémy s cikaním,tak prečo mu to mám dať zbytočne natrhnúť ??,,,,prečo mu má nejaký doktor dokonalý spôsobovať bolesť a traumu????,čítala som mnoho článkou na túto tému a verím, že sa to zariadi samo,,,,a ak by náhodou nastal v budúcnosti problém,určite mu to spravia pod narkozou a šetrnejšie ako v tomto veku a drasticky ako to mnohé z vás opisujú,,,takému lekárovi, ktorý dokáže tak sadisticky dieťaťu spôsobiť bolesť by som ruky dolámala,,,,,,ved žijeme v 21 storoči preboha,,,,,rodičia podla zákona nesmú uštedriť svojmu dieťaťu výchovnú po zadku,,čo je podla mna omnoho zdravšie a účinnejšie,,ale dovolíme lekárom doslova roztrhnúť predkožku na tak citlivom mieste,,,,,hrôza,,,,ja pevne verím, že môj syn to bude mať časom v poriadku a ak by ma na také vyšetrenie poslali tak odmietnem,,,od veľa kamošiek som počula,že lekár nedal ani šancu matke niečo povedať a už to bolo roztrhnuté a toto ja riskovať nebudem,,,,

matulienka.d
20. júl 2013

ahojte, môj malý mal problémy s obličkami, boli sme aj v nemocke a navštevujeme nefrologičku... na prvej návšteve sa mu kukla na pipík a normálne mu stiahla predkožku, ja som skoro odpadla, keď som to videla, malý ani len nemukol a to mal 5mesiacov, kazala mi vždy pri kupaní ju sťahovať a ak bude červená, tak natierať framykoinom... zozačiatku to mal červenkavé, ale už je dobre, ide mu krásne stiahnuť, bez bolesti.... 😉 ale sama od seba a keby sme nemali problémy, tak by som ju určite nesťahovala....

marianax
20. júl 2013

@mojko315 taka som rada ze som si toto precitala mam rocneho synceka ale mam aj 15rocneho syna ktoremu toto robili nasilu nikdy na to nezabudnem bolo to hrozne ked som sa dozvedela ze cakam chlapca hned ma napadla ta nestastna predkozka no po tvojom prispevku som rozhodnuta ne nenecham svoje dieta trpiet dakujem 🙂

sovice
20. júl 2013

ahojte,mám 2 syny a u prvního mi dr říkal,že mám přetahovat až od roku.Když dostal v půl roce zánět předkožky(prý se tam dostala nečistota ze stolice)a násilím mu to přetáhli až tekla krev,tak jsem si řekla že už toto nikdy zažít nechci a u druhého syna jsem přetahovala od miminka vždy při koupání a do ted opravdu v pohodě bez jakýchkoliv problémů si už automaticky během koupání pindíky přetahují.Ale je to názor každého at uzná co je pro jeho dítě to nejlepší.....já už bych to jinak nedělala 🙂

terezka1947
20. júl 2013

nam jeden stary lekar vravel,ze v kupeli jemnucko zacinat uz od cca pol roka...iba nenasilne,ako pojde....a naozaj krasne jemnucko,bez problemov to slo doteraz a mame teraz 21 mesiacov....myslim,ze je lepsie zacinat jemnucko cim skor,aby nenastal nejaky zapal a predsa len hygiena aj u takeho dietata je dolezita-ja som sa bala ....tazke to riesil manzel 😀 ...a mozno aj ockovia viac "citia"ako a co boli,atd 😉

evkam79
22. júl 2013

Nuz, my mame tiez problem s predkozkou.je uplne prilepena, ani sa nepohne, syn vsak v pohode cura, nema to zapalene, tak neviem co dalej.uz bude mat 6 rokov.boli sme ped rokom u urologa na kramaroch, povedali ze do puberty s tym nic nemame robit, casom sa to snad uvolni.ale co ak nie?poslem ho v 13-tich na zakrok?pediater zas na nas tlaci, za uz by sa to malo dat pretiahnut.tiez by som bola radsej keby to slo, ale chir.zakroku sa bojim.tak skusime tiez este ten slez a masticku.

mojko315
23. júl 2013

@marianax som rada, že môj príspevok ti pomohol pri rozhodovani,,je to veľmi ťažké rozhodnutie,ale ja pevne verím, že je správne,,,,

zlatickamoje
Odpoveď bola odstránená
Zobraz