Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

fialka18
4. máj 2013

Ahoj, no určite treba navštíviť urologa, čím skôr tým lepšie. Ten najlepšie povie čo a ako treba robiť.A hlavne keď to odporučila aj pediatrička. A určite žiadne kortykoidne maste ! majú vedľajšie účinky a bez vedomia lekára určite nedávať. Mala som tiež ten problém so synom a dobre že som za urologom bola. Je to predsa odborník.

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fialka18
6. máj 2013

treba si " vygugliť " kortikoidy a prečitať si nežiadúce účinky. A predsa urológ najlepšie vie čo má robiť. My sme cez to prešli s našim synom a dodnes máme pokoj.

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anetkaadamko
2. jún 2013

ahojte........malý má 18 mesiacov a ide mu predkožka stiahnuť tak 1 cm.......tak som chcela vyskúšať slez........urobila som mu kúpel a ked videl tu špinavu vodu, tak celý čas reval a chcel z vody preč......ako to tobíte vy?

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
2. jún 2013

@a2303 ahoj, smegma sa uvolnuje postupne sama a vyplavuje sa mocom (ani to nezistis) alebo tak ze ju uvidis odtecenu napr. na plienke. Smegmu mozes skusit vyzmolit, alebo vymasirovat, bez nasilnej retrakcie predkozky. Na tom mieste kde bola smegma, ma predkozku uz uvolnenu, postupne sa mu budu uvolnovat aj dalej. Trosku skoro strecing ale ako si sa rozhodla...

hajanka
2. jún 2013

@tanitta ahoj, trosku zvlastne, lebo za jeden den by sa mu to nezrastlo, tam muselo byt dlhsie obdobie na to...

@janula28 ahoj, strecing predkozky, pise sa tu o tom na kazdej strane 🙂 mozes aj kuk moj fotoblog a clanok

@dudulla smegma sa da jemnym masirovanim a zmolenim dostat von, robia sa aj preplachy predkozky, tenkou hadickou zavenou pod predkozkou, sterilnou tekutinou, jediny problem mozes nastat ked si tam zanesie nejaky patogen, lepsie by bolo na neho pri tom dohliadat, aby si sam neublizil, alebo pockat do veku, kedy bude spolupracovat, moj v 3r tiez sa nedal ani dotknut (tiez trauma po nasilnom zakroku), ale od 4r bol v pohode 🙂
nikdy to vsak nerobit nasilu ani po zlom 😲 sposobite mu tym este vacsiu traumu a strach do buducna

@dituska1 je to velmi skoro, predkozka plni v tomto veku ochrannu funkciu, navyse mu mozes manipulaciou zaniest infekciu, alebo mechanicky predkozku poskodit, viac si mozes precitat v clanku na mojom blogu
ps: nerobit to v kupeli, nachadzaju a mnozia sa v nom bakterie ktore sa mozu zachytit pod predkozkou a sposobit problemy

@liviapavlisova ahoj, ak nemal predtym nasilne manipulovane s predkozkou, nemohol tam mat zrasty, predkozka je prirodzene prilepena a drzi so zaludou blanou, je to kvoli ochrane citlivych casti pred mechanickych poskodenim, alebo infekciou

@miskaska ide o smegmu, precitaj si v clanku na mojom blogu, nie je to nic strasne 🙂 smegma ma svoju funkciu

hajanka
2. jún 2013

@fialka18 liecba primarnej a sekundarnej fimozy kortikoidnymi mastami je bezpecna, jednoducha, vykazuje vynikajuce vysledky, pouziva sa len male mnozstvo masticky lokalne na malom mieste, vykazuje vynikajuce vysledky vo vsetkych vekovych skupinach, dobre ju znasaju aj deti, aj rodicia, ktori zohravaju vyznamnu rolu v starostlivosti.
Studie ukazali, ze tato liecba je velmi dobre znasana aj malymi detmi, bez atrofickych zmien na kozi, bez vedlajsich ucinkov, rovnako neboli pozorovane ziadne vedla systemove alebo lokalne ucinky absorbcii steroidov. Ziadny z pripadov nezaznamenal bolest, alebo podrazdenie. Ani deti pod vekovou hranicou 4 roky nezaznamenali ziadne vedl. ucinky. Aj napriek tomu sa odporuca liecba tymito mastami od tejto hranice veku 4 rokov a hore.

hajanka
2. jún 2013

@anetkaadamko skus ho nejak zabavit motivovat, aby sa nebal 🙂

miskaska
2. jún 2013

@hajanka ahoj, citala som to..len ma zarazilo, ze to ma na jednom mieste a nejde to umyt...ja mu to od narodenia fakt po trosicke pretahujem, jemu to ide lahucko. Len mam obavy, aby mu to na tom mieste nejak nezrastlo, kedze to nejde zmyt 😉 .

hajanka
2. jún 2013

@miskaska Smegma je cista, nie spinava, je to substancia ktora je prospesna pre telo a potrebna pre zivot. Hydratuje glans (zalud), udrzuje ho hladkym, jemnym, makkym a vlacnym plni mazaciu funkciu, jej antibakterialne a antivirusove vlastnosti udrzuju penis cisty a zdravy. Bez jej pritomnosti je prostredie suche a pokozka sa narusa a praska. Je pritomna od novorodeneckeho veku az po cely zivot.
Najma v detstve plni ochrannu funkciu a jej prirodzene zlozenie pomaha prirodzenemu oddelovaniu predkozky od penisu. Pretoze prave u deti sa nachadza v tzv. uzavretom priestore, chrani penis a zalud pred infekciami. Ak sa jej nahromadi vela, uvolni sa jemnym stlacanim/zmolenim penisu, posuva sa smervom k zaludu az sa uvolni. Je mozne nahromadenu smegmu u deti aj vyplachnut, tenkou trubickou v otvore prstenca predkozky. Nahromadena smegma sa vylucuje spolu s odchadzajucim mocom. Smegma podporuje prirodzene oddelovanie predkozky, pocas tohto obdobia moze dieta pocitovat diskomfort, kym sa predkozka na tom mieste uplne neuvolni.

tinuska1801
2. jún 2013

Ahoj, sme me tiez maly problem zo sthovanim,neslo nam to lebo bola priradtena ku zaludu,boli sme u chirurga a on nam poradil kazdy vecer pri kupani ked koza zmakne pri kupani mame skusat jemne stahovat,manzel to robil malemu asi kazdy vecer a asi po mesiaci mu to povolilo a nemuseli sme ist na ziaden bolestivi zakrok.

miskaska
2. jún 2013

@hajanka dakujem za uzitocne infotmacie.

a2303
2. jún 2013

@hajanka Ďakujem pekne za info. Máš pravdu, na jednom mieste (kde mal tú smegmu) mu už vytiekla a tam je už predkožka ok. Ja zatiaľ robím len taký jemný strečing po kúpaní, nič násilné. Ešte raz ďakujem 🙂

caspino
2. jún 2013

my sme po zakroku v marci mu to robili ale popri tom ho operovali aj na pruh hrozne som sa bala ale uz zo skusenosti vam radim zakrok v narkoze dieta sa prebere nebolelo ho a skakal na postielke a vecer nas pustili domov pipik sme sme mocili v repiku ohromnu srandu mal ze Ho kupeme a stehy vypadali same po tyzdni predkozka ide ako po masle moze sa zenit🙂

anetkaadamko
3. jún 2013

@janko13 ahoj.......nie jemu vadila tá "špinavá" voda :D

laura2811
10. jún 2013

@sviezost prosím ťa akú mastičku vám dal??

sviezost
10. jún 2013

Masticka sa vola Triamcinolon Leciva .

nene1
11. jún 2013

Ahoj mamičky, máte niektorá skúsenosť s vaším synom s obriezkou? Môj 3r. syn je objednaný na obriezku, z dôvodu že už mal 2x velmi bolestivý záchvat, ktorý súvisel s velmi maličkým otvorom na pipiku a tak mal bolestivé močenie. Prvý raz to bolo pred pol rokom, vtedy mi urologička kázala sťahovať predkožku-čo mu išlo len velmi máličko a teraz sa mu to zopakovalo znova a 3 lekári mu odporučili obriezku, tak preto by som chcela vedieť čo nás pri tom čaká?

alliana3013
11. jún 2013

@nene1 my sme mali to isté, môjmu synovi robili obriezku minulý rok na Kramároch v BA, bol hospitalizovaný 3 dni, potom o štyri dni sme išli na kontrolu, kázali aby sa kúpal v repíku a po mesiaci už bolo všetko OK.taraz si už na to ani nespomenia.tie prvé dva tri dni sú najhoršie, mal to opuchnuté a ťažšie sa mu cikalo, ale odvtedy problémy so zápalmi nemáme a je to takto aj hygienickejšie

denyd
13. jún 2013

@nene1 my sme prvy den po obriezke, boli sme na jednodnovej chirurgii, takze po prebrati a prezreti anesteziologom domov do domaceho liecenia... malemu davam panadol striedany s nurofenom ked je potrebne takze bolesti nema ... len sa nesmie pozriet na pisovik, lebo hned sa rozplace ... zatial mame opuch ...
co sa tyka samotnej operacie tak najprv dostal "oblbovak" po ktorom sa rehotal a bol trosku ako opity, potom ho zobrali na operacku a po cca 45 min nam ho doniesli spat... asi do 10 min. sa nam prebral s placom, ale ked sme nastupili do auta, tak uz neplakal
inak vcera som sa docitala o rastline, ktora pomaha pri roztiahnuti fimozy -
Slez nebadaný, za hrsť sa hodí do 5 l fľaše, zaleje studenou vodou a na druhý deň sa to zohreje na cca 38°C, a dieťatko sa v tom kúpe max. 20 min. Macerát sa dá použiť ešte 2x krát, ale lepšie je vždy urobiť čerstvý.

nene1
13. jún 2013

@denyd velmi vám ďakujem za tútú info, my máme termín na Kramáre až na november, tak mám dosť času to ihned vyskúšať.

denyd
13. jún 2013

@nene1 za malo ... podla toho co som citala treba to robit kazdy vecer, niekomu to zabralo po 3 kurach, niekomu po 2 tyzdnoch
drzim palce 🙂

denyd
15. jún 2013

@nene1 potom napis, ci to pomohlo 🙂

vajanika27
26. jún 2013

@hajanka potrebovala by som poradit...mojmu malemu sa predkozka postupne uvolnovala...az prisla poradna u lekarky a tak mu to prudko stiahla, malemu sa tam urobili zrasty a teraz mu to nejde absolutne stiahnut...ak mu chytim pipika tam nema to vdaka bohu prilepene, ked mu predkozkou hybem ide pekne hore dole...pomohla by nam spominana mast na uvolnenie predkozky?

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cawes
26. jún 2013

@vajanika27 ahoj na otazku ci ti to pomoze ci nie ti neviem povedat, ja som bola vcera u dr. a prilezitostne som sa ho spytala ako to je s pretahovanim. Malemu krasne pretiahnem pipika len na jednej strane to este ma zrostnute. Dr. povedal ze nato aby sa mu to uvolnilo je este kopec casu to sa vyvija do 5 rokov a mam to nechat tak, nemam to na silu tahat aby sa nespravili trhliny. mam to cistit a nic viac

monika15
27. jún 2013

@cawes presne to iste mi povedal nas ze sa to nema trhat ze cakat do 5 rokov... a ja ani cele nepretiahnem.....
ale ako tu citam tak doma by to uz davno lekar pretiahol tak mam zmiesane pocity teraz... ze co robit.....

monika15
27. jún 2013

@janko13 a jak sa to pouziva???? natrie sa a taha alebo len sa natrie???