Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

ivulaba
19. mar 2011

@googlik Boženko, tak vy ste ešte malinkýýýý... 😉
Ja som sa tiež nechcela min. do dvoch rokov v tom "rýpať", ale každý lekár hovorí, že keď sa tvorí pri cikaní balonik, nie je to dobré. Tak som sa toho zľakla a radšej som začala konať....
V MAMA A JA nič o tom baloniku písané nie je? Ja mám zase doma časopis MAMINA a tam bolo už dávanejšie písané, že do 2-ch rokov nechytať! A písal to nejaký detský urolog. Tak teraz si vyber - do 2-ch, či do 3-ch .... ?!

lienka116
19. mar 2011

Ahojte maminky, tak do tejto témy pridám príspevok aj ja. Náš bubáčik bude mať v júni 2 roky, s pipíkom sme si užili svoje. Už pri prvých poradniach u dr. som sa pýtala, či s pipíkom treba niečo robiť, dr. nám poradila nechať to tak, nechytať. Keď mal malý 1 rok tak som si všimla, že pri cikaní sa mu robí "balónik". Išla som s tým k obvodnej dr., ktorá nás poslala na Kramáre na detskú urológiu. Tam mu to dr. nastrihla, na moje počudovanie malý neplakal (zato ja som revala pri pohľade na doktorku, ktorá drží v ruke hnusné kovové nožničky a smeruje s nimi k môjmu pokladu) mala som z toho hrozný strach. Odporučila nám každý večer po kúpaní to jemne sťahovať. S manželom sme tak robili, no nešlo nám to. Po troch mesiacoch sme išli na Kramáre znovu. Ja som sa už bála najhoršieho, že nás pošlú na obriezku ☹ Tento krát tam bol doktor, ktorý mu ho chytil a potiahol a veru ju aj kúsok stiahol. My sme s manželom len tak pozerali 😲 Malý trochu reval, ale hneď sa ukludnil. Tak sťahujeme pravidelne ďalej každý večer, o tri mesiace ideme znovu na kontrolu, doktor nám povedal, že drobec má čas, do troch rokov by sa to malo upraviť. Pevne verím, že tomu najhoršiemu sa vyhneme. ZLATÉ DIEVČATKÁ 🙂 🙂 🙂 🙂

mamatata
20. mar 2011

Ahojte, my mame teraz tiez problem s pipikom, malemu tento tyzden stahoval urolog, tri dni sa bal cikat, radsej sa docikal, na druhy den sme to mali stahovat, no ale neslo to, v piatok som mu volala a ze zajtra mame znova prist, uz teraz ma boli brucho, co bude, on ma strasne zuzenu tu predkozku, dufam, ze to nebude taka trauma ako v utorok, inak maly mal vo stvrtok tri roky, drzte palce, zajtra napisem 😨

makka
21. mar 2011

Dobrý den, chtěla bych také reagovat na toto téma. S naším Adámkem jsme byli v 16 měsících na operaci tříselné kýli a po operaci na vizitě mi doktor řekl, že když byl malý už uspaný, tak mu obkroužili předkožku. Tímpádem mu jde předkožka zcela stáhnout. Sice jsem byla s této informace pěkně vykulená, protože se s námi doktor ani neporadil a teď si nejsem jistá, jestli mám mít radost nebo ne. Skoro týden jsme museli šulíka stahovat a umývat v heřmánku, 1x denně mazat Framykoinem. Jelikož Adámek má ještě plínky, ranka se mu i déle hojila a víc bolela. Teď už je to v pohodě.

marissenka
21. mar 2011

my stahujeme pomalicky kazdy den, ked sme po kupani, alebo umyvani ritky. nejde nam to este uplne, asi do polovice. dr. kazala jemne stahovat a stierat jemne ten biely maz dole. vsetko bolo ok, az kym mu raz muz po kupani nestiahol pindika a maly tam mal ten maz totalne stuhnuty, ze sa nedal zotriet. potom len plakal a plakal , pipik cerveny jak paprika. aj vycikat sa bal do plienky len: bobo! bobo! ...hruuza! volala som dr. ze treba kupat v repiku aspon 3x denne a pomalycky pretahovat v repiku a vtierat framykoin po kupeli, lepsi je ocny- je redsi!a riedila som ho aj s vodou cistou, ten cajik repikovy. a po asi 5 dnoch kupkania bol pipik zahojeny!!! 🙂 malemu sa sa v repiku pacilo, stale krical len ooodaaaa!!! 😀 chudacikovia mali, co si musia s pindikmi vytrpet!

mirocka2000
22. mar 2011

a mojmu malemu stahujem uz dlhsi cas a velmi to nejde....on tam ma akusi blanku ☹ ☹ ☹ ☹ nemate niektora skusenost 🙂

haskova7
23. mar 2011

nám to taky moc nejde, ale chce to asi spíš cvik, myslela jsem i manžel, že tam náš malej má fakt malou dírku a že to nepůjde. Ale včera jsme byli na prev. prohl. v roce a půl, doktorka to zkoušela a šlo jí to normálně. Nepřetáhla to teda úplně, ale docela dost a říkala že prý to půjde. Tak uvidíme. Máme v teplé vodě když koupem zkoušet co to půjde přetahovat.

sasena033
24. mar 2011

ahojte babule... prosim Vas poradte mi v utorok som bola s malym u urologa mal to od polky prilepene pomocou hacika mu to dal dole ani moc neplakal prvy den ked cikal tak mrncal...strasne ale place pri pretahovani ☹ mm ho drzi a ja mu to pretiahnem samozrejme repik.kupel..len chcem vediet ci mu staci ze to pretahujem 2x denne raz v repiku a a potom ked mu davam nato framykoin...bojim sa az sa mu to nezrastie..lekar povedal ze stahovat kazdy den ale neviem ako casto....v karte bolo len cvicit dakujem 🙂

mamatata
24. mar 2011

ahojte, tak my sme boli zase v pondelok, doktorovi to islo, nemame sa nicoho bat, ze maleho to neboli, treba stahovat a davat mu ten maz dolu repikovym odvarom, tak hadam to bude vsetko v poriadku, este napisem 😉 myslim, ze raz za den to staci, nam kazal pred kupelom, nie vo vode, nasucho 😕

katecameron
24. mar 2011

@sasena033 stací raz za den ale kazdy den musís lebo mu to moze fakt zlepit spat

ivulaba
25. mar 2011

Ahojte, tak my sa dnes už ideme kúpať 10. deň v tom sleze, no zatiaľ to malému povolilo len trošičku, ešte ani žaludíka nevidieť. Ale zohnala som si (tu už často spomínanú) masť Triamcinolon, tak som to malému začala natierať. Dúfam, že nám to pomôže. Čítala som, že to pomohlo už mnohým deťom. Tak dúfam, že aj my sa zaradíme medzi ne. Pa

myscha
25. mar 2011

@makka Tak to je docela síla, že mu provedli zákrok bez konzultace a souhlasu rodičů, to je na stížnost. Ale asi bych z toho taky byla tak v šoku, že bych se nezmohla na okamžitou reakci.
Ten zákrok nemá asi jen pozitiva, měli vás seznámit s pro a proti a nechat si to odsouhlasit. Já bych si teda asi postěžovala později, až bych se vzpamatovala, aby se to neopakovalo u jiných dětí a zamysleli se nad svými postupy.

sasena033
25. mar 2011

po zakroku sme 3 den a uz fajn uz to ma dobre ale ma psych.traumu z toho z mm ho musime drzat vrieska ale uz ho to nempoze boliet ma to len v hlave....pekne stahujeme kazdy den+ repik 🙂

blandik
25. mar 2011

chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nevíte, jak moc by měla jít předkožka stáhnout u malých dětí. Našemu jsou dva a až na jedno období, kdy mu pipík nešel přetáhnout cca tři měsíce, to jde...ale jde mu to pouze kousíček pod žalud. Jakoby se to dostane za to nejširší místo, ale dále ne...

pancake
25. mar 2011

@blandik zalud musi ist pretiahnut cely. ak nie, tak pomalicky kazdy den to skusaj a snaz sa stale viac a viac. ale tak aby ho to nebolelo. pri najblizsiej navsteve dr. jej to ukaz ona ti poradi co dalej, alebo odporuci urologa. 😉
a stahuj to vo vani ked sa kupe.

pancake
25. mar 2011

@makka nic lepsie ten doktor urobit nemohol. mam kamaradku, ktora na to caka. jej syn ma pruh, a ked mu ho budu operovat tak mu aj pretiahnu pipika. bud rata ze to tvojho syna nebolelo. mal stastie.
inak natierat framykoinom musis tak ci tak. ci teraz ci o rok, a aj v harmanceku kupat. 😉
my sme to mali horsie, malemu sa pipik zapalil,isli sme do nemocky lebo ani necikal, a dr. co mu to pretahoval povedal ze pomôze iba obriezka. tak som sa nasrala isla k inej urologicke ze co to je hovadina...a tá mi povedala ze pretahovat sa cikulka nesmie ked je zapalena. a preto to ani neslo tomu mlademu ,,doktorkovi,, a maly plakal hodinu v kuse co sa snazil mu to pretiahnut. krvi okolo maleho meter na kazdu stranu 😢 😢
a potom po tyzdni me isli k tejto dobrej doktorke a pretiahla mu to za minutu bez krvi a placu. 😉
takze makka bud rada ze ste dopadli ako ste dopadli. maly bude este dlho mrnčať ked mu to budes pretahovat. maly hadam tri štvrte roka si nechcel dat vecer pretiahnut cikulku ale teraz uz je to ok 😎 😎

blandik
25. mar 2011

@pancake - žalud mu jde přetáhnout celý, respektive mu to jde těsně pod kořen žaluda, ale ne pak dál - normálně to jde u chlapů ještě o několik cm níže, až se kůže narovná, takhle mu to nejde... Co myslíš?

myscha
25. mar 2011

Přidávám trochu jiný pohled na problém a dilema přetahovat/ nepřetahovat, jsou tam různé názory pro a proti.

http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/novep_tree...

pancake
25. mar 2011

@blandik nestresuj sa s tym, rob tak ako doteraz a ukaz to vasej detskej lekarke. ona ti povie ci je to spravne alebo treba stiahnut viac. 😉

blandik
25. mar 2011

@pancake - já ani nestresuji, ani to nepřetahuji každý den, musím začít 😉

peepka
26. mar 2011

preboha!!! dvojrocnemu stahuje?? to je co za kravu!!!

detom sa NEMA nic stahovat, uvolni sa to same do 3 rokov!!! zvacsa....

peepka
26. mar 2011

a neni to ziadna dilema, tu v uk NIKTO nic nepretahuje...a ked som povedala lekarovi ze na svk pretahuju zizal na mna so strachom v ochiach...............

malinovka333
26. mar 2011

@peepka prečo jej nadavas do kravy?je to kazdeho osobna vec kedy tym zacne, a ja by som povedala ze v troch rokoch je už dost neskoro,ja mam iny nazor nato, ze sa to ma už od malicka tak ju neurazaj!!!

peepka
26. mar 2011

tej lekarke nadavam lebo by mala vediet lepsie 😉

peepka
26. mar 2011

@ malinovka333 a mala by si si o tematike vela nastudovat, daco odborne a hned by si zmenila nazor, to ber v dobrom 😉

zelmirka1
26. mar 2011

@blandik, ak mu ide pretiahnu cely zalud tak by som to neriesila. Napisem svoju skusenost - pediatricka povedala ze to ma OK ale po case sme ju zmenili a druha si myslela ze nie aby sme isli na urologiu. Nechcela som ist, lebo sa mi to akosi nezdalo, ale potom som si sama vsimla ze ked ho kupem tak kedysi mu to islo celkom fajn a neskor uz len do tretiny, mozno polovice zaluda. Nakoniec som nahodou viezla otca ku znamemu urologovi a spytala som sa a ten na maleho pozrel a povedal ze to treba stiahnut lebo mi ukazal pri nestiahnutom pipikovi ako mu presvitalo take biele cez kozu co mal pod tym. Tak mu to stiahlo, nastastie to islo lahko a mal tam fakt toho dost. Zial potom maly ked zacal cikat to boli place, az som lutovala ze som to dovolila, nastastie ma hned napadlo ho posadit do repiku a velmi rychlo bolest presla. Mali sme tam ist znovu na kontrolu lebo doktor povedal ze sa to zvykne znovu prilepist ale uz sme nesli. Zaujimave je to ze odvtedy stahujm poctivo pri kupani, ale uz sa nam stalo, ze sa mu to znovu 2x prilepilo a musela som to stiahnut, nastastie ked som videla toho doktora uz viem ako. Aj teraz to ma take ze stiahnem cely zalud a kusok dalej nie. Ja som rada ze som isla ale aj tak dodnes neviem ci je to spravne, lebo kazdy lekar ma naozaj iny nazor a vela si mysli ze do 3 rokov sa to nema robit, ze to potom samo povoli. Nam ten urolog zase tvrdil, ze to treba skontrolovat skor a stiahnut lebo potom su problemy. Ale to co pises sa mi zda ze mate OK. 😉

pancake
26. mar 2011

@blandik kazdy den pretahuj. to sa musi 😉

pancake
26. mar 2011

@zelmirka1 aj nam presne takto isto povedala urologicka ze sa to ma stihanut skôr a verim jej, lebo ked sme nestahovali tak sa mu zapalil a to bola bolest ktoru nikomu veru neprajem. maly plakal ako o zivot 😢

kaja73
26. mar 2011

@pancake My sme pri prvom nestahovali do troch rokov a už to potom ani neslo,musle ist na zakrok.Pri druhom synovi -už mame ineho pediatra-mu to stiahol on,ked mal 2 mesiace a odvtedy to ide uplne lahučko.On to vraj svojim pacietom-babtkam- vždy hned stiahne-pri preventivke a potom to už doma mamičkam vačšinou ide.Vraj z jeho pacientov bol malokto na zakroku.U každeho to proste spravi hned on a je to vybavene.ja som stastna,že to nemusime už vobec riešit.

zelmirka1
26. mar 2011

baby je to dost zlozite, lebo som sa rozpravala s vela lekarmi a nazory neboli vobec jednotne. Mne sa to cele zda trosku prehnane ako to riesime u malickych babetiek, kedysi take nieco nikto neriesil a muzi vyrastli a normalne fungovali 😉
Zase je pravda ze mojho maleho nic nebolelo, cikal bez problemov a predkozku nemal zuzenu ani nic ine, napriek tomu ked mu to lekar stiahol (nastastie len rukou lahucko, pritom mne to vobec neslo a zdalo sa prilepene) tak tam mal tolko bieleho mazu ze som fakt musela uznat ze to asi nie je dobre. Takze asi treba to sledovat ale nasilu a prilis skoro by som to neriesila. Z mojho okolia kazde druhe babo chodia na urologiu a stahuju vraj niakou sluckou a potom chlapci 2-3 dni placu lebo ich to boli ked cikaju. Tak neviem kde je pravda, ale mozem odporucit po stiahnuti ak chlapceka boli pipik kupel v repiku, nam to velmi pomohlo, 2x som ho posadila do lavora pri rozpravke a bolo po probleme. Juj s tymi chlapmi su len starosti 😀