Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

lindda
24. okt 2009

caf dnes sme boli na kontrole a lek povedal ze obriezka nas asi neminie je mi z toho na grcanie vie ako strasne krical ,,,,
ako to prebieha ta obriezka kolko ste boli v nemocnici a pod celkovou anestez ?

sakura77
25. okt 2009

jeskove oci,uprimnu sustrast... ☹ no,my sme isli jeden den,to mu porobili predoperacne vysetrenia,na druhy den rano operovali-v celkovej anasteze-(nastastie hned po operacii mi dovolili za nim ist na JIs-ku,kam sa inak nemoze-ale strasne plakal ked ho prebrali-tak ma zavolali,aby som ho ukludnila,ten den sa musel vycikat-co bolo strasne donutit ho,lebo to mal velmi ubolene,celu noc sme nespali co plakal-zakazdym ako sa mu chcelo cikat,tak horor...na treti den sme isli domov-potom sme to doma prevazovali a natierali framykoinovou mastou-to bolo este horsie,manzel musel domov chodit z roboty aby mi ho podrzal,nasilu,chudatko reval akoby ho z koze drali,az mi srdce trhalo,ale postupne sa to zlepsilo...ono sa to celkom rychlo zahoji-my sme mali troska este zapalene aj po dvojtyzdnovej kontrole,tak nam dal antibiotika ,potom uz ok..ale dlho mi tam nedovolil "šahnut",este stale si to pamata a myslim ze uz ani nezabudne,jak som si fandila,ze je este maly,ze si to nebude pamatat...no,pamata si veru a v decembri nas caka kontrola,sa toho desim uz teraz,ze ho tam nedostanem... 😒
no nebolo to bohvieco,nooo,ale ked treba,neda sa "svietit"

sisule
25. okt 2009

Ahoj holky,potřebovala bych taky nutně poradit,tedy znát Váš názor. malému budou v lednu 2 roky a letos na jaře nás dr.poslala na urolku na stáhnutí. Tak mu to Dr. doslova strhnul, jak tady většina z vás píše,tak plakal šíleně bolestí a já s ním. Měla jsem mu to druhý den úplně stáhnout,jenomže nám to nešlo,ono se to za ten jeden den nějak zase přilepilo,tak jsem stahovala a mazala framykoinem jen co to šlo. Byl mu tedy vidět jen kousíček žaludu,což tedy nechápu,že mu to druhý den nešlo stáhnout, nic méně měl z toho pěkné trauma. V létě se jelo na dovču a tam jsem mu to nestahovala. Včera jsem mu to chtěla přetáhnout a vůbec to nešlo,ani kousíček...
Jsem z toho na nervy, nevím, zda jít opět na urolku,při které vím, že mu to pak stejně nestáhnu,protože si to nenechá a nebo tomu nechat volný průběh a třeba se mu to uvolní samo...
Prosím o vaši radu co dělat,díky moc

shaula
25. okt 2009

Sisule - já bych tomu nechala volný průběh, jsem zásadně proti takovémuto násilnému stahování, úplně mi jde mráz po zádech, když čtu poslední příspěvky... 😢 Kromě toho existuje i nějaká mastička na uvolnění, obsahuje to sice kortikoidy, ale určitě mi to přijde šetrnější, než tohle 😖

sisule
25. okt 2009

shaulo,díky.
a nevíš náhodou,jak se ta mastička jmenuje?
taky tam nechci,vím, jaké to tam bylo minule, držela jsem ho já,sestra i doktor a on plakal aplakal,bylo to strašné a dr. mi ještě řekl, když jsem začala brečet taky, že nemám být taková citlivka, no mazec

shaula
25. okt 2009

Bohužel nevím, ale zkus si někde najít Sisstin, vím, že oni ji mazali. Přeju hodně štěstí.

lindda
25. okt 2009

cafte no mne to zase zakazal stahovat po to strhnuti ja uz fakt neviem ako to je jeden stahovat druhy lek nestahovat kde je pravda netusim maly reve po kazdom cikani taky maly kusok tela a kolko starosti s tym je 😠 😠
sakura to si ma teda potesila celkova anesteza uz teraz mi je zle ☹ ☹ ☹

sakura77
26. okt 2009

lindus,no,ale vies si predstavit,zeby bol pri tom "hore" to by fakt nehrozilo,ono to bolo rychlo,snad ani nie polhodina,ale plakala som jak diva ked mi ho brali na salu,mohla som s nim ist az po operacku a tam uz cakala vysvietena sala,doktori sestricky uz nachystani,hrozny pohlad,chudatko moje...ale my sme mali vrodenu fimozu,takze u nas sa nedalo nic ine robit...

lilak5
26. okt 2009

Ahoj,
my jsme zítra objednaný na dětskou urologii, protože Honzikovi je už 6 let a momentálně mu to taky nejde vůbec přetáhnout. Do 5- ti let mu to šlo, sice ne uplně, měl kousilínek přichycenej, ale šlo to. Bohužel po prodělání neštovic s tim začal mít problémy. Neštovice měl i na pindikovi, takže nebylo možný přetahovat a po těch 14-ti dnech co jsme to zkusili, kůžička na předkožce hned praskala a tak je to doteď- každej pokus končí praskáním, takže jsme toho nechali. Myslim, že mu udělají částečnou obřízku. Každopádně doufám, že mu to nebudou chtít zase za živa strhávat, to bych s tim nesouhlasila ani náhodou a hlavně jsem to Honzikovi slíbila. Tohleto strhávání mu dělali už 2x, když byl menší a moc dobře si to pamatuje. Po jednom strhnutí jsme nakonec skončili na urologii, protože mu předkožka nešla nazpět -hroznej zážitek -sestra mu to rvala zpátky, Honzik řval, já brečela, no hrůza.

verdik
26. okt 2009

ahoj, přečetla jsem posledních pár příspěvků a mám husí kůži při vyslovení obřízka ☹
lilak5, drž se s Honzíkem , já bych asi s žádným strháváním za živa taky nesouhlasila, nedej se, snad existuje i jiné řešení, budeme na vás moc myslet a napiš, jak jste dopadli
je pravda , že co doktor to jiný názor, jedni řeknou stahovat od narození, druzí- s tím nic nemusíte až do 3let věku dítěte a pak se uvidí, tak kdo se v tom má vyznat!!!!!!!přitom je to pro kluky docela dost bolestivé a i když jsou třeba ve věku 2let, já myslím, že když doktor řekne, paní nebojte, to si ani nebude pamatovat, pěkně se mýlí!!!chtěla bych vidět, jestli ti doktoři , co takhle mluví,nechávají svým dětem předkožku strhávat taky za živa nebo obřízku???!!!!!
sisule malý bude mít v lednu 2roky, já jsem tedy na doporučení naší dr zatím nijak nestahovala předkožku, při poslední kontrole to dr malému zkoušela a moc to nešlo, tedy skoro vůbec, tak nám napsala mastičku ,která se má 2xdenně mazat po dobu 6týdnů s kortikoid.jmenuje se triamcinolon léčiva ung , kůžička na pindíku by měla zeslábnout , já to zatím nezkoušela, byli jsme na dovči , ale asi se do toho pustím, ještě máme hooodně známého dobrého urologa, takže se k němu chystáme na poradu a uvidíme, co řekne on, pak napíšu
mějte se a hezký večer

veja79
27. okt 2009

Čaute maminy, ako to tu čítam tak sa začínam desne báť. Nášho Paliho čaká ďalšia operácia cysty na krku a keďže nás kariologička 😲 😲 😲 upozornila, že nás isto čaká ešte ďalšia operácia kôli fimóze tak by sme chceli využiť šancu ak bude treba aby mu urobili aj pipíka ked bude v celkovej anestéze.
Urológ ho ale ešte nevidel, možno to ani neni treba - to chceme absolvovať až budúci týždeň- nemáte niektorá skúsenosť s detskou urológiou v NR? Malému nevidno žaludíka ani trošku - dierku má len na cikanie ☹ ☹ ☹
Ak máte skúsenosť napíšte prosím IP každá rada dobrá 🙂

lilak5
27. okt 2009

No takže jsme dnes byli u dětskýho urologa. V lednu jdeme s Honzikem na zákrok. Dají mu slabou narkozu a pokusí se mu to uvolnit, bohužel má ale na předkožce jizvičky, tak je možný, že mu nakonec udělají obřízku, tak uvidíme jak to nakonec dopadne, myslim ale že to bude obřízka a pro H. asi nejlepší řešení. V papírech už má napsanou fimozu. Doktor byl prej milej, vše vysvětlil (šel dovniř manžel, já s Terezkou čekala v čekárně). Já osobně si myslim, že jsme s tim stahováním začali brzo - v necelých 2 letech mu to strhávali tou jehlicí s očkem, tenkrát mu tekla i krev. Škoda, že jsme v tý době neměla víc informací.

jajabmw
27. okt 2009

Ahoj holky, asi se už tady na to některá ptala, ale třeba mi zodpovíte otázku ještě jednou. Malému bude 1,5 roku a zkoušela jsem mu přetáhnout předkožku a vůbec to nejde. Ze žaludu není vidět vůbec nic ☹ , jen je vidět dírka kterou čůrá(nepíšu to moc blbě 😒 😅 ?). Doktorka mi říkala ať vůbec nepřetahuju, tak to radši nedělám, ale mám strach, protože manžel s tím měl dost problémy 😒 . Má v živé paměti jak mu to strhávali a říkal, že nic horšího nezažil. Mám strach aby to malému taky na 1,5 leté prohlídce neudělali 😠 . Myslíte že se mu to samo odloučí? A není něco šetrnějšího než takové drastické metody? Přijde mi to totiž jak ve středověku 😠 . Nebylo by pak lepší udělat obřízku, aby měl pokoj?
Já vím že se ptám asi blbě, ale budu vděčná za každý názor 😅 . Moc děkuji Jana

shaula
27. okt 2009

Jajabmw - osobní zkušenost nemám, ale rozhodně bych mu to strhnout nenechala. Existuje i mastička, na téhle stránce psal někdo název - přečti si pár posledních příspěvků. Obřízka - záleží proč mu to nejde stáhnout - jestli má předkožku zúženou, tak je to možné, že doporučí obřízku. Ale jestli je "jen" přichycená k žaludu, tj. ještě neodloučená (tak jsem to pochopila z tvého příspěvku) - tak tady obřízka nepomůže, jak bys to asi chtěla obřezat? 😕

veja79
28. okt 2009

Ahoj, chcem podporiť všetky maminy s "pipíkofóbiou" My sme tiež skúšali preťahovať a nič dieročka len na cikanie tak som bola dnes u pediatričky a tá mu to skúsila petiahnuť pokiaľ sa dalo - a išlo to!!! My keď sme skúšali ani kúštiček!!! takže dnes som poprvé videla žaludíka 😉 záver- žiadna fimóza ako sme si mysleli, len sme sa báli silnejšie potiahnuť pri preťahovaní!!! Má to ešte síce na jednej strane trošičku prilepené ale povedala, že počkáme do 3 rokov a potom sa uvidí. Nič nerobila nasilu a malý ani nemukol. teším sa ako blcha - lebo tá blbá kardiologička nás naplašila, že určite fimóza a treba obriezku 😠
takže netlačiť na pílu - možno ste len také nešikovné ako ja 😉 a všetko je ok 🙂

bzuco
28. okt 2009

nám tiež pekne povoľuje, čo me veľmi teší...ešte pred mesiacom to nešlo ani trochu, ale ako sa mu zapáli pipíš, začali sme po troške sťahovať a ono to krásne povoľuje....ešte na jednej strane kúštik drží, ale dúfam, že aj to sa povolí...nechcela by som veru prežiť s malým to, čo ste tu popísali 😖 😖 😖

elize
28. okt 2009

nam kazal detsky chirurg stahovat pri kazdom kupani uz od 1,5 roka co sa mi zdalo dost skoro 😨 Myslim, ze to ma stale na rovnakej urovni. V decembri ideme na kontrolu, tak som zvedava co povie. Manzelovi to robili ked mal 3 roky a stale si pamata na tu bolest pri moceni. Nechcem aby to iste zazival aj nas drobec 😢

jankajs
30. okt 2009

Ahojte kočky, tak my sme na tom tiež podobne, má rok a pol, predkožka pretiahnuť nejde, dierka je /presne ako tu niektoré písali/ akurát na cikanie. Ale keď sa mu toho chytím,že trošku potiahnem, hneď mi chytá ruky a odťahuje mi ich. Je jedno, či je vo vode, či po kúpeli... myslela som, že to to bolí, ale keď som ho minule videla, ako si predkožku naťahuje dopredu, ako dážďovku 😀 , a nič, žiadne slzy, naopak- rehotal sa tomu, tak mi je jasné, že len proste robí "fóry", keď sa ho dotknem ja. Ako ste zabavili tých svojich drobcov, alebo robia vôbec drahoty? Doktorka mi povedala, že do 2,5 roka počká a ak sa to na poradni nepodarí, pošle nás k urológovi. Môžem/mám právo odmietnuť vyššie popisované drastické spôsoby "liečby"? Nedá sa tá kortikoidná masť kúpiť bez predpisu? Dík 😉

gloria78
30. okt 2009

ahoj, my sme sťahovali od malička každý večer po kúpaní, keď je tým teplom celé telíčko zmäknuté, išlo to veľmi pomaličky, stále viac a viac, nenásilne, malý to bral ako večernú rutinu. keď mal rok bolo vidieť, že predsa mu tam niečo prirastá, tak sme šli k urológovi. trvalo mu to sekundu a bolo po probléme. asi 2 dni ho trápilo cikanie, ale kúpanie v kamilkách to spravilo. nechcem si ani predstaviť ako by to prirástlo kým by mal 3 roky, na to by si určite pamätal, ale o tejto návšteve urológa prirodzene nič nevie 😉

pavlina05
30. okt 2009

Tak jsem to zkoušela ve veně, nepřetáhla jsem nic 😒

ludva
30. okt 2009

Ta pindíková mast se jmenuje Triamcinolon léčiva UNG, ale je jen na předpis. Mazali jsme měsíc a pak už to vyselo jen na vlásku, tak to mudra strahla normálka v ordinaci. Pár dní jsme měli heřmánkovou koupel a mazali Framykoinem a bylo 😀

eppik.m
2. nov 2009

ahoj, u nás čím dál více pomalilinku se předkožka sama uvolnuje o stále větší kousíček, věřím že jednou mu to půjde přetáhnout úplně 😉 bylo nám 20 m.
pavli: ani nepřetáhneš, pokud jsi to doted nedelala ... já si dávam velký pozor abych mu neudělala trhlinky a tak se mi osvědčilo přetahovat až hned po koupání, když na to vidím a cítím jakou silou mu to dělám (ve vodě jsem mu právě asi 2x kůžičku natrhla) a dělám to takto:
1. kůžičku mu jemně napnu s citem jen co to jde na doraz, podržím a pomažu Ophthalmo-Septonexem
2. pustím ať se stáhne zpět a jen lehce prstami pomasíruji a znovu silněji přetáhnu co to jde a je to
když to promastíš tak se to lépe uvolní a nepraská 😉 😵
a jinak se neděs že mu to třeba nejde ani kousek, mne se stalo že jsem mu to asi týden nepřetahovala a pak se mu to slepilo tak že mu to nešlo vůbec, nebila videt ani žádná dírka, prostě nic, mně to viděsilo a říkala jsem si že máme problém, a tak mi dr. řekl mazat práve Ophthalmo-Septonexem ... ale od té doby jsem si na tom dala záležet a jaké bylo moje překvapení když se mu začala sama uvolnovat, tak se toho neděs. Držím palečky.

pavlina05
2. nov 2009

😵 eppi, díky moc 😉

akdar1
3. nov 2009

Ahoj maminky. Chtěla bych Vás poprosit o zkušenost či radu: Už se nám podařilo stáhnout předkožku a obnažit žalud - byla jsem šťastná, že už se oblast penisu nenadouvá. Asi dvakrát se mi omylem stalo, že se předkožka srulovala až za žalud, ale, bohudík, se mi ji podařilo narolovat zpět a mlaďas nic nenamítal. Jsou tomu dva dny, kdy se to stalo znovu a od té doby si na pindíka nenechá sáhnout a jen se trochu (ne)dotknu, už preventivně odtahuje mé ruce a pláče. Opět se předkožka jakoby stáhla do té úzké štěrbinky a já přes jeho odtahovačné ruce nemohu nic udělat... Můžete mi poradit?

bibinka
7. nov 2009

akdar- v žiadnom prípade nedovoľ, aby predkožka ostala zrolovaná- hrozí totiž priškrtenie žaluďa a to by bol veľmi veľký problém. Nauč ho, nech sa sám hrá s pindíkom a nech si sám tú predkožku vyťahuje hore. Daj si predpísať masičku Baneocin- je to antibiotická masť, tým mu to premasťuj niekoľko dní.Predkožka potom trochu zmäkne.

náš Filipko má už po probléme, ako som písala vyššie, najskôr mal tzv.balónik pri cikaní, potom sme mu to spolu s mm stiahli-za výdatného plaču(chudáčik, bolelo ho to statočne ☹ ). A predvčerom som mu stiahla aj posledný zbytok predkožky pri frenule(frenulum-je tenká spojka na spodku žaluďa). stále si to on sám maže baneocinom ráno aj večer a sťahuje predkožku. Ja som sa pýtala dr(urológa) a ten doporučil, že stačí sťahovať predkožku 2x denne, nemusí sa to robiť neustále 😉). Tak som rada, že to máme konečne za sebou. Ešte to čaká aj mladšieho, ale tomu sme už začali sťahovať predkožku pri každom kúpaní a žaluď ssa mu už obnažuje 😉

denisee
9. nov 2009

Holky: dneska jsem byla u dětský poradit se jestli máme jít na tu obřízku, co nám doporučil urolog nebo ne? Ona s tím taky souhlasila ☹ , že je to pro něj to nejlepší...ach jo, tak nás to nemine, mám z toho strach, z narkózy...7.12. jdem na to.
U nás v rodině obřízku nikdo nemá, tak jsme z toho trochu vyplašený.

nataly
9. nov 2009

ahojte baby, prosim vas poradte mi. Dnes sme boli s malym u urologa, od rana mal celeho pindika cerveneho a opuchnutého, ked som mu chcela stiahnut predkozku, nedalo sa, vychadal iba biely maz. Urolog mu predkozku siahol, maly hrozne plakal. A teraz ked cika, strasne place. môze to byt?a kedy to prešlo u vas. dakujem velmi pekne ☹

pavlina05
9. nov 2009

TAk my zkoušíme, ale máme to dost 😒 úzké...tak nevím

fredynka25
11. nov 2009

ahojte..ako to tu citam, tak vacsina z nas ma z toho "mensiu traumu".
Mne doktorka vravela, ze do dvoch rokov sa nemusim s tym nejako zaoberat..ze postupne mu to stahovat..
LENZE.. teraz som zistila, ze to ma prirastene na jednej strane..a hrozne sa bojim toho, ze mu to budu musiet rezat..

Myslite si, ze to este povoli, alebo mam ist radsej k doktorke s tym? Dakujem velmi pekne ☹

shaula
11. nov 2009

Fredynka - a kolik mu je? Malí chlapečkové mají předkožku přichycenu k žaludu, to je naprosto fyziologický stav. Uvolňuje se postupně, obvykle se uvádí do roka až dvou, ale může to trvat i déle. Viz např. http://www.rodina.cz/clanek5274.htm