Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

zuzulik27
19. aug 2015

@eliska2014 mozes mi nieco blizsie o tych kvapkach napisat? dakujem

adka31
19. aug 2015

ColiPrev su kvapky na dojcensku koliku.

unique26
22. aug 2015

coliprev su kvapky na dojcensku koliku, co to ma spolocne so stahovanim predkozky, netusim 😉

dena10
22. aug 2015

Malému pediatrička stiahla násilne predkožku na trojročnej, až mu šla krv - plakal ☹
3 - 4 dni na to, sme skončili na pohotovosti a v nemocnici - zápal!
Dovtedy a ani potom ho nemal, ani iné problémy (iba po tom pretiahnutí)...
Jedna maminka tu na MK dala odkaz na článok, tak Vám ho posuniem:
https://www.modrykonik.sk/blog/hajanka/article/nepriatelia-obriezky-a-nasilneho-pretiahnutia-p/

miahavash
22. aug 2015

@dena10 fuuu!!! To co si dovoľuje.. Kristove rany.. Toto by spravila mojmu malemu ta jej stiahnem úsmev z xichtu.

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kataina
23. aug 2015

@alenkaorava naozaj si prečítaj celý článok o 2 príspevky vyššie od dena10, na článok je link

unique26
23. aug 2015

@alenkaorava jasné napíšem ip

otulik
24. aug 2015

ahojte kto mi predpise kortikoidnu mast?

yvetti
25. aug 2015

@unique26 dakujem

leonus
25. aug 2015

@otulik moze aj detsky lekar,ak to preferuje. Inak urolog iba👍

kataina
25. aug 2015

baby, ake su rizika kortikoidnej maste? A prečo sa neda s predkožkou čakať napr do 10 rokov? Ked žiadny problem nie je

unique26
2. sep 2015

@kataina kortikoidy sú svinstvo, neviem, čo by to spravilo na tak tenučkú a jemnučkú kožičku, čo je na pindíkovi, ale kamoškin syn mal dáky výsyp po rukách, dali mu "vraj tie najjemnejšie kortikoidy " a chlapcovi to síce zmizlo sčasti, no všade, kde to mal, mu vyžralo pigment, tak je teraz taký fľakatý ako gepard škvrnitý, takže ja by som radšej šla prírodnou cestou, ako kortikoidmi. Aj syn nedávno, vysypal sa neskutočne, až mu oko opuchlo, a napredpisovali mu kortikoidy a ja som ho vyliečila fenistil gélom a tea tree krémom, kožu má čistú, ako predtým.....a bez chemických drastických škodlivín, toť môj názor

kataina
2. sep 2015

Dakujem. No z toho članku čo tu je o pár príspevkov vyššie sa mi zdá, že nemať pohyblivu predkožku je uplne v poriadku, vyvoj trva aj do 10 rokov a ked to nebude v poriadku tak potom treba skušať mastičky. Teraz sa mi zda že mojmu dieťaťu nič nie je a lekari chcu silou mocou zmeniť stav. To akoby nariadili deťom do 10 rokov vytrhať všetky zuby, lebo neskôr ich môžu bolieť. A ak nahodou nejake dieťa mladšie ako 10 r malo už problem so zubami, tak je to dôkaz, že ich už malo mať vytrhane. Takže operaciu som odmietla, problem nemame a ked budeme mať, budem liečiť a NIE rezať.
Inak fenistil by som si nedala ani na topanky.
Ja to asi risknem, necham to na prirodu a ešte sme nič nezmeškali, na cikanie to funguje a ostatne ani nie je treba 🙂

Inak Vaša skupina sa mi pači, ešte som nenaštudovala všetko, ale viem, že môžem tam čokolvek užitočne najsť
Katka

adka31
2. sep 2015

@unique26 och jo, veru, ja si pamatam, ze dcera ako 4 rocna doslala na kasel od dr. take 4 cipky, hormonalne najaky Rektal alebo tak nejak. ja som jej dala 2 ( bohuzial ). Zosupali sa jej pery a konecnik do masa. ma 10 rokov a problemy doteraz. na pohotovosti mi vtedy povedali, ze preboha, ved to sa dava pri silnej laryngitide, ked uz ide pomaly dieta zadusit od kaslu. takze, ja hormony odvtedy nikdy, ani malemu na pindura nedam veru.

kataina
2. sep 2015

Tí lekári mi pripadajú ako remeselníci, naučili ich dokola tie isté ukony - ked rezať tak rezať, ked lieky tak podla biznisu, ale rozmýšľať v prospech pacienta je problém.

@adka31 Tvoja dcera ako dlho kašlala že už nevedela DR čo s tým? Už len hormony? no fakt sila 🙄

unique26
2. sep 2015

@kataina ja TI poviem takto, každý lekár tvrdí iné, jeden povie, sťahujte od narodenia, druhý povie, nesťahujte vôbec, ďalší chce rezať, keď má chlapec len rok, každý je iný, tiež nesúhlasím s každým výrokom, čo povedia, najskôr idú hneď mandle rezať, tak som rezolútne povedala nie, na druhýkrát tam človek príde a už zrazu chce liečiť, že mandle ešte necháme, sami doktori nevedia, čo chcú. Samozrejme rozhodnutie je na TEBE. A čo sa týka fenistilu, ja nedám dopustiť, vďaka nemu synovi odpuchlo oko, takže ja mám len dobrú skúsenosť, jasné, že dávam viac prírodné. Som rada, že sa Ti skupinka páči. Tak sa držte.

unique26
2. sep 2015

@adka31 tak to je drsne, tak uz poznas JUST, takze ficime na nom 🙂

unique26
2. sep 2015

@kataina to máš pravdu a predpíšu taký liek, z ktorého profitujú najviac...asi tak..to je dnešná doba prefarmaceutizovaná, akože 50 druhov sirupov na kašeľ, ale nezaberie ani jeden 😎 😀 😵 asi toľko

adka31
2. sep 2015

predposuje to ako na beziacom pase. proste, ona ma s tym dobru skusenost, tvrdi ona. odvtedy by jej to bola znova predpisala, ale ja odmietam. vobec nebola pripad na takyto liek, normalne mala chytene priedusky, kasel, dostala vtedy antb. teraz zrovna maly dost kasle, neviem ci s nim nepojdem, tak som zvedava, co nam da. zatial ficime na cibulovo-medovej stave.

saskiena
2. sep 2015

@adka31 moj maly ma 4 roky a nedavno mal laryngitídu tiež sme dostali tie čipky, ale dr. kazala dat len štvrtku v ten prvý večer aby sa nedusil, dalšiu štvrtku na druhy den len v prípade nutnosti, naštastie nebolo nutne. Nechápem ako vam mohli taku dávku naordinovat, niektorým Dr. je tuším ozaj jedno.

unique26
2. sep 2015

@saskiena baby ja som dcére vyliecila laryngitidu tymianovym krémom, kalciovy sirup, ten ale nič moc a na kašeľ Vivi šťava a bola fit

laua
8. sep 2015

Prosím Vás, urologička stiahla takmer 3 ročnému predkožku automatický. Čo ale teraz, lebo nič mi nepovedala. Bolí ho to, ciká s bolestami, nemôžem sa mu toho dotknúť, chodí na široko...hádam mu to nemá stahovať také ubolené. čo s tým prosím?

marika1066
8. sep 2015

@laua mozem sa opytat , ty si mu sťahovala od kedy? Ak vobec? Lebo mam 7,5 mesačného synceka a ani naznak žeby sa mu to kus dalo pretiahnut

unique26
8. sep 2015

@laua skús mu spraviť repikovy kúpeľ, nestahuj teraz, nech sa mu to upokojí, ak chceš, hodím Ti do ip info o jednom prírodnom kremiku, veľa pomáha pri sťahovaní predkozky

marika1066
8. sep 2015

@unique26 ak by si mohla aj mne poslat prosim ta,?

natty07
8. sep 2015

@unique26 moze poprosit info o tom prirodnom kremiku?

sasa1983
8. sep 2015

@unique26 aj ja mozem,velmi pekne dakujem. Sasa

unique26
8. sep 2015

@marika1066 samozrejme, hned poslem

unique26
8. sep 2015

@natty07 uz ti pisem