Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

nina4321
18. feb 2009

baby moj syn ma 8 mesiacov, mam uz zacat s tahovanim?? sem tam mu to vyskusam a stale tam ma len taku malilinku dierocku, je to ok?? ja sa bojim mu to stahovat 😅

janka2121
18. feb 2009

nina no niektoré doktorky tvrdia že sa to samo teda že nemusíš sťahovať. lenže môj syn tam má malinkú dieročku ešte stále a je taká malá že musí potlačiť keď ciká a úplne sa mu nafúkne pri cikaní pipík ☹ . pri druhom budem tiež určite sťahovať

dadka212
18. feb 2009

Janka 😔 a aký zákrok???

janka2121
18. feb 2009

dadka no idú mu obrezávať v plnej narkóze takže môj Janko bude bez predkožky 😒

andrea78
18. feb 2009

ahojte kočky

aktuálne riešim podobný problém, malému sa v piatok behom dňa vytvoril zápal (bez akýchkoľvek varovných príznakov vopred, odrazu a strašne rýchlo) , mal krvavočerveného, straaašne spuchnutého pipíka, bolelo ho to, tvorila sa mu až taká hrča. boli sme na pohotovosti ( v predstihu som si to odrevala, lebo som sa bála chirurg./urolog. zákroku. doktor to pozrel, toošku potiahol predkožku (viacej ako ja, ja sa bojím), dostali sme atb na zápal (prvotne som dostala pokyn dať dvojnásobnú dávku, nech to rýchlo zaberie - pomohlo, do rána o.k.), bactroban na natieranie.umývam mu to repíkom, v ten večer mu odtiaľ po príchode domov tieklo dosť hnisu. už je to v poriadku. na budúci týždeň máme prísť, že on mu predkožku pretiahne,že to sa musí, inak sa to vraj bude opakovať. potom budeme mať ošetrovať doma, preťahovať a mazať bactrobanom a o týždeň vraj bude všetko v poriadku a definitívne pokoj. bojím sa, tak som googlila....no sami viete, že všade protichodné info, niekto hovorí preťahovať, niekto nie, čo lekár, to iný názor. no našla som toto, mienim si tú bylinu zaobstarať a vyskúšam to. dúfam, že mu to pomôže (ublížiť nemôže).

čo vy na to?

http://www.nanicmama.sk/lekvaren/fimoza-alebo-a...

http://www.zdravie.efekt.sk/rady/fimoza.html

http://www.zdravie.efekt.sk/sleznebadany.html

janka2121
18. feb 2009

andrea no a malý má úplne zrastneú predkožku alebo len na kúsku zrastenú? Janko má úplne zrastenú a nemá tam žiaden zápal len proste ciká tak že tlačí. zaujímavé články aj by som to skúsila ale ak to nemá význam keď to má takto...

janka2121
18. feb 2009

teda neviem aký je rozdiel keď mi napísala že má zúženú predkožku ... to je iné ako zrastená asi nie? ja som už z toho depko

andrea78
18. feb 2009

jani, u vás je to asi žiaľ iný problém ako u nás
zúžená je vlastne fimoza - daj do googlu, videla som tam kdesi aj obrázky a podľa toho uvidíš, či to tak má aj tvoj janko

asi by si to mohla každopádne skúsiť, do marca času dosť a neublíži mu to, aj môj to má na konci užšie, zúžené, no stiahnuť sa mu dá na kúštiček, maličký, pri cikaní problém neni...ale mám z toho, čo som zažila slušné nervy, bojím sa, takže ty musíš byť úplne zdeptaná, keď vás čaká zákrok 😖

janka2121
18. feb 2009

andrea jasné že som totálne mimo z toho. my sme mali ísť na operáciu už zajtra ale jednak kvôli chrípkovému obdobiu som tam nemohla ostať s malý a to by som mu nespravila, natoľko sa o neho bojím a jednak dostal nádchu takže nemôže ísť pod narkózu. bojím sa ale jemu nejde predkožka vôbec ani len pohnúť a doktorka povedala že márne by som sa pokúšala že to pôjde iba zákrokom ☹

dadka212
18. feb 2009

Jani 😔 inak ja by som prijala, keby robili obriezky normálne, nie len v takýchto prípadoch, je to určite hygienickejšie a nikdy nebude mať takéto problémy 😝

Andrea ja som už dávnejšie videla tie články aj som ich rozhodila kamoškám a im ten slez nepomohol ☹ ja som to neskúšala....

Matúškovi sa tiež zapálila predkožka dostali sme inštrukcie od urológa, vymývať repíkom ale ja som dala aj framykoin a pomohlo 😵 len sa mi potom podarilo stiahnuť mu polovicu pipika a mal tam kopu bieleho mazu 😝 ale teraz je to už ok len to má stále také červené 😝 ale on si ho vkuse naťahuje tak to je asi z toho 😅 inak som ho naučila umývať si ho, pekne po kúpaní si sadneme ja mu dám paličku do ucha namočenú vo vode on si ho stiahne najviac ako ide a tou paličkou si dáva preč ten biely maz čo sa mu tam tvorí 🙂

andrea78
18. feb 2009

dadka, to mi ani nehovor 😝 no skúsim a potom sem dám vedieť, dúfam, že sa do konca týždňa vytrepem do lekárne, som ešte trochu chorá....

je super, že si to sám poňaťahuje (sám sebe neublíži) , aj môj si ho začal chytať, no zatiaľ s ním nič extra nerobí...a mne si ho chytiť nechce dať, plače a uteká, kope a mláti ma, neviem, či ho to bolí.... 😝

dadka212
18. feb 2009

Andrea ono možno ide aj o to v akom štádiu je tá fimóza keď tam má chlapček len nejakú dieročku ako špendlíková hlavička, tak to asi nepôjde ale keď už tam má dierku čojaviem ako lentilka tak to možno zaberie 🙂

No to aj kamoškin malý robí to isté čo tvoj, nechce si ho dať chytať ale možno sa iba bojí.....asi tiež pôjdu na zákrok 🤐 lebo jemu tam skoro nič nie je vidno má tam iba malilinkú dieročku 😝 Môj si ho dal v pohode chytať až dovtedy, kým sa mu to nezapálilo a keď som mu tam striekala so striekačkou ten repík tak to bol koniec, teraz už mi nedovolí chytať, iba keď mu poviem že mu tam dám krémik (framykoin) občas mu ho tam dávam, keď sa mi zdá, že je moc červený, alebo zbadám prasklinku....

andrea78
18. feb 2009

dadka, asi to nemáme až také zlé, doki povedal, že sa nemám báť, že mu to pretiahne bez nástrojov, ručne....no ale ve´d vieš, neboj sa toho 😝 😀

dadka212
18. feb 2009

Andrea asi to fakt nie je také zlé 😉 a to mu budú preťahovať teraz? lebo u nás to robia až po 3-ťom roku života...a jasné, že sa bojím, preto som rada, že si to naťahuje sám 😀 aj keby to nemusel robiť stále 😅

andrea78
18. feb 2009

ano, povedal, že teraz, keď sa mu ten stav z piatku zahojí, že mám prísť....že on to tak robí chlapcom vždy a je pokoj
viem, aj mňa mätie, že sa má neskôr, po 2. roku, ty píšeš po 3.roku, tých informácií je veľa a všade píšu inak....a potom si má človek vybrať a nestresovať 😝 😀

sakura77
18. feb 2009

andrea,my sme zazili toiste-tiez maly dostal zapal-na urologii to bol cisty horor,ked mu to cistil-tri dne sme sedavaliv repiku-fakt zabralo-pipik sa mu neda stiahnut vobec-dal nam polroka ze este teda mam skusat ci nepovoli- o tri tyzdne bude ten polrok anic,proste to ma tak zuzene ze nehrozi ani ň prejst cez to.takze to vidim na tu operaciu-a este nam povedal ze ak sa mu ten zapal este raz zopakuje tak na operaciu pojde okamzite,ze je to nebezpecne

miriamka
18. feb 2009

Ahojte,
tak maly mal vcera 9.mesiacov...predkozku som sa mu snazila stahovat ozaj len obcas,cca 3x doteraz...ale vcera ked som skusila,ide mu uplne kompelt uz stianut.Treba co teraz robit,umyvat mu to tam alebo co?A mam to pravidelne stahovat?

sakura77
18. feb 2009

vraj vzdy pri kupani mu to treba stiahnut,aby sa tam neusadzali tie necistoty
normalne ti to zavidim ze to mate ok,ja sa tak bojim,ze budeme musiet ist pod noz 😝

miriamka
18. feb 2009

Sakura...ale nie je to nejako skoro,ze mu uz ide komplet stiahnut? 😕

sakura77
18. feb 2009

bud rada-my sme ten poacny pripad,jemu to nejde vobec 😒

tanja61
18. feb 2009

no miriam tak bud rada ked mu to ide pekne stiahnut a samozrejme stahovat stale pri umyvani a pravidelna hygiena vtacika 😀 mi mame 18mes.a vobec nam to nejde ale kym nema maly nejake problemy s tym tak to zatial neriesim ja sa priklanam k nazoru nebabrat 😉 kym neni potreba

dadka212
18. feb 2009

Miriamka prečo by to bolo skoro 😉 buď rada, len ako píše TAnja teraz treba sťahovať a čistiť 😉 ono sa to lúbi znova prirásť 😝

janka2121
18. feb 2009

miriamka jéjda to buď fakt rada a riadne čisti!!!!!!!!!!!!

baby no tak som teda išla kúpiť slez nebadaný a nemali v lekárni. zajtra skúsim znova v inej lekárni. keby to chcelo pomôcť ....

andrea78
18. feb 2009

kočky, čítam, že "ide mu to komplet stiahnuť". asi blbá otázka, no ako, koľko je u takého bábätka komplet?

dadka212
18. feb 2009

Janka ja som ho u nás nedostala v 4-roch lekárňach tak som sa na to vykašlala 😝 šak máme ešte rok času a hádam mu to dovtedy stiahnem...

Andrea aj mňa by to zaujímalo 😀 by som to rada videla naživo, ale najskôr budem asi pri malom 😅

andrea78
18. feb 2009

dadka 😀 , no dúfam, že nám niekto odpovie a poučí nás, lebo ja chcem fakt vedieť, koľko to má byť, koľko je "normálne"....aby som to zase nedajbože neprehnala 😀 🤐

janka2121
18. feb 2009

baby to ste nikdy nevideli pipík? 😅 🤐 ako však aj vaši muži nech vám ukážu 😀 😀 😀 ako sa im to dá stiahnuť keď neviete 😀 . s týmto by som problém teda nemala že po kade stiahnuť aby som to neprejela

andrea78
18. feb 2009

janka, ja stále muža volám, že to má spraviť namiesto mňa, že ja sa bojím, že to maťka bolí a že mu ublížim 😀 len poučuje, mudruje, no spraviť mu to on nechce 😝
mne sa na tom malom pinďúrovi zdajú aj 2mm dosť 😅

janka2121
18. feb 2009

andrea čo nechce. nech mu kukne a čo ?!? alebo potom kukni ty mužov aby si vedela čo a ako 😀 alebo mu daj na výber že buď ty jemu alebo on malému ale myslím že viem čo by odpovedal 😀

ináč môj muž teda keď som za ním bežala či to cikanie je normálne pekne prišiel a čakal a aj sa mu pokúšal sťahovať. tak mužovi pekne povedz že je to mužská záležitosť nech sa stará 😅

andrea78
18. feb 2009

ja ho k tomu nejako dokopem, už dávno som mu povedala, že také má on, nie ja, tak nech sa stará, že ja to neviem 😀, on kuknúť kuká, ako mu to tam skúšam....no kukaním to končí 😠 mne už z pinďúrov hrabe, aj sa mi o tom sníva 😝 😀
kuknúť môžem aj mužov, pre porovnanie, no aj tak sa neviem v tom veľkostnom rozdiele zorientovať😀 , koľko je to teda u bábätka normálne, na dospelom po takmer 11rokoch manželstva predstavu už mám 😀

....dokelu, v živte by som nemyslela, že budem riešiť takéto veci, no a už vôbec nie verejne 😀