Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

luciauk
10. jan 2009

sekura, ved tvoj malý nemá ani dva roky......kamarátkin lekár povedal, že do 3r nič nerobiť. ja som za do takých 13 nič nerobiť. prečítaj si o tom na nete. aj na tomto fore maš nejaký link. všade sa dočítaš, že je to prirodzená ochrana penisu, močových ciest atd. ked nemáte problémy, tak nechápem ten zákrok...

hanzelka, ty sama sa musíš rozhodnúť. 😒

hankaajirik
10. jan 2009

Souhlasím s Luciauk, taky jsem četla, že není nutné do tří let s tím nic dělat.Že jak si s tím kluci začnou hrát a omakávat, tak si to budou tak trochu stahovat sami. I když lékařka mi řekla ať stahuju, protože tam má mázek.My s přetahováním nemáme žádné problémy a Jiřík se moc na pindíka sahat nedá.

beli
10. jan 2009

Ahojte baby som rada ze niekdo tuto temu zacal ja mam tiez dilemu mam 2apol rocneho syna a doteraz som si predkozku nevsimala len ked nasa doktorka mu ju pretiahla a poslala na urologiu som sa akosi musela zacat.Je mi to proti srsti urolog mi dal mast ze mu to mam natierat a za tri mesiace kontrola no moj syn reve ako o ratu a nechce si dat na pipika ani kuknut a nie to este mastit .tak teraz neviem pretiahnut sa mu neda ale ani som to nejak extremne neskusala lebo mi je ho luto chcela by som poznat nazor nejakej mamicky co ma uz toto za sebou robili ste chlacom nieco alebo to proste islo samo lebo ja neviem ci mam na pretiahnuti trvat alebo to nechat na syna ked bude vecsi.dakujem

mufo24
10. jan 2009

Kočky kukala som v telke diskusiu s nejakým docentom urológom práve na túto tému a ten sa vyjadril asi takto: Pokiaľ chlapček nemá žiadne problémy ani príznaky zápalu a pod. treba pipíka nechať do dvoch rokov tak. Po dvoch rokoch opatrne skúšať preťahovať aby nevznikla pod predkožkou infekcia. Pokiaľ to nejde treba zájsť za urológom a riadiť sa jeho odporúčaniami. Rovnako vo veku do dvoch rokov ak sa vyskytne nejaký problém.

sanny21
12. jan 2009

dobry vecer...rada by som sa pridala k tejto teme...mam syna 5 mesacneho a skoro od jedneho mesiaca mu stahujem predkozku pri kupani jeden - dvakrat.mozem sa opytat co vlastne znamena zuzena predkozka a ako to vyzera???zatial dufam, ze to ma v poriadku.moja starsia sestra svojmu synovi stahovala predkozku od narodenia vacsinou kazdy den a teraz ma uz 7 rokov a zatial ziadny problem nemal...ale to je individualne.dakujem za odpoved

kamilecka
12. jan 2009

Ahojte

my mame tiez problem s pipikom, velmi tazko nam to ide a nasa dr hovori ze stahovat aj vsetci z okolia, my sme mali len taku malilinkatu dierku,stacilo akurat na vypisanie,ale od kedy stahujem tak sa ta dierka pomaly zvacsuje.

Znama Dr povedala ze nemame ist v ziadnom pripade na urologiu,lebo jedine co tam spravia je ze to nasilu pretiahnu a potom z toho ma dieta len strach a bolest. Ze mam kazdy vecer po kupani po trosku pretahovat a to povoli a tak sa aj stalo, pretahujeme kazdy druhy treti den. Takze volim tuto metodu radsej ako ist za urologom,ktory to len nasilu stiahne. Jasne ze je ine ak uz ma chlapcek niejake problemy s mocenim,alebo ma to zahnisane.

luciauk
13. jan 2009

sanny, na str. 9 máš link na článok.

kamilecka, v roku a pol to podla mna nie je problém ale prirodzená ochrana 🙂

edita33
22. jan 2009

nas maly nema ziadne problemy.ale tiez mu chcem pri kupany stiahnut,no neda si ,stiahne nozky k sebe a nedovoli,a ked sa k pipiku dostanem tak ho nanajvis stiahnem len tak ze kuk,, 🙂 idem na nho pomaly ,aj starsi brat si stiahne pred nim aby videl,tak neviem ci ho to boli,alebo sa boji,,bojim sa toho aby tiez nedoslo az k zakroku,,

katarinka1107
26. jan 2009

zdravim maminy.Problem s pipikom mame aj my.Pomaly som sa mu snazila to stiahnut, ale moc nam to nejde.Bojim sa ,ze ked sa nachystame na urologiu bude to mat nasilu stiahnute.Neviem snazim sa vo vani , aj po kupani, ked si nevsima moc co robim ,ale potom stiahne nozicky a mame po tom.Existuje na to nieco? Ci treba len urologa.Niektore maminy tu v okoli vravia , ze nemam s tym robit nic.Ale Jurko ma 26mes, tak asi pomaly zacat.Co vy na to? 🙂

astrane
26. jan 2009

Zdravím,tak náš má 23 měsíců a ještě jsem to nezkoušela-počkám až to zkusí sám 😎 Starší syn to kolem 2,5 roku testoval sám-dokonce mi to i ukázal 😀 a pak jednou asi jako tříletý přišel,že mu to nejde zpátky,tak jsem mu řekla,že na to nemá chvíli sahat a půjde to.za chvíli přišel,že už je to dobrý 🙂 .já na to klukům nesahám,stačí,že jsem do 3 let kontrolovala varlátka(ale taky jen občas a ve vaně-od roku a půl mají být obě sestouplá-s tím teda taky válčíme).Doktorka se jen ptala na tříleté prohlídce,jestli to přetáhnout jde a byla spokojená.Problémy nemáme.

katarinka1107
26. jan 2009

astrane si ma upokojila, lebo mne uz znama predpovedala katastroficky svenar ako to ide u urologa.Dakujem 🙂 Skusime len jemnou formou pri kupani ako doteraz a budeme dufat, ze to pojde ako pri tvojich chlapcoch 🙂 🙂 🙂

astrane
28. jan 2009

No já to neřeším,pokud to nečervená a nemá potíže s močením,tak podle mě není co řešit.Naše dr řeší v 1,5 roce varlátka a ve 3 se ptá,jestli jim to jde přetáhnout.Oni jak přestanou nosit plínky,tak to stejně musí prozkoumat 😉 Do té doby se k tomu nedostanou a pak když se nudí mají ruku v trnýrkách 😝 .takže bych se tím nějak zvlášť nestresovala.Já se jim teda ještě snažím vysvětlit,že jim na to nesmí nikdo sahat,jen občas já-pokud je to pro jejich zdraví a pan(í) dr,pokud to dovolím já nebo táta a kdyby to někdo jinej zkoušel,tak mě to mají říct,protože to se nedělá.A že oni si na to můžou sahat,když je nikdo nevidí-třeba pod peřinou-ale to už odbočuju od tématu

katarinka1107
28. jan 2009

no diky astrane.Tak somozaj kludnejsia.Ja som vcera zas skusala jemne ale neda si to.A nasilu to nechcem skusat.Tak som ho nechala bez plenky a trosku sa "ponatahoval sam"Diky moc.Lebo ked som zasla na inu stranku ohladom tejto problematiky ,tak tam sa nachadzali mladsi chlapci a ti to "maju uz za sebou"Co im to ide same do kelu?

nyve
29. jan 2009

Sa mi paci,ako tu urologiu vacsina mamiciek opisuje 😀 ja tam robim piaty rok a ziadne masakre som tam doteraz nevidela,hehe. podla tohto tu si n to clovek predstavi asi takto --- vrieskajuce deti sa nam tam plazia v bolestiach po chodbe, nasi doktori ich nahanaju so sklapelmi a sondickami ...

😀

bystricanka
29. jan 2009

no tak ja som malému s tým do jedneho roka nič nerobila. Teraz mu to pomaly sťahujem. Som tak v polovici...ono dalo by sa to pretiahnuť úplne, ale ja sa bojím, že mu to nebudem vedieť vrátiť. 😅

bran
29. jan 2009

Ahoj, take s timto problemem mame zkusenost. Kdys se maly narodil, mel vsechno v poradku. Predkozku jsme cas od casu pretahovali, ale nikdy se nepretahla cela. V 1/2 roce se Jachymkovi ztratilo jedno a za nejaky mesic i druhe varlatko. Jelikoz se jedno z nich vychylilo ze sve trasy, museli jsme jit na operaci. Na termin jsme cekali pul roku. Ted pred vanoci jsme operaci prodelali (maly mel 1,5 roku). Jelikoz se mu i predkozka nedala v posledni dobe stahnout, v ramci operace mu ji uplne pretahli.
V den operace to bylo krusne. Musel byt na infuzi, privazany (nohy i ruce) a jeste ho bolelo se vycurat. Jakmile to prekonal (jednou), viditelne se mu ulevilo a pak uz to slo vzdycky dobre. Nesmeli jsme ho koupat (jen sprchovat), čas od času polévat (ne koupat!) v heřmánku, často vyměňovat plínku a každý den ve sprše maximálně 2x přetáhnout a zpátky. Všechno je uplně v pohodě.

No nevím, ale vždy, když slyším, že nějakému chlapečkovi přetahovala předkožku pediatrička, vždy s tím měl x dní problém a při čůrání taky. My to prodělali na urologii a není problém. I když, jak nad tím tak přemýšlím, že to může být i psychické. Jáchymek byl v narkoze a pak nevěděl, co se stalo a proč ho to bolí. Když to překonal tak dobrý. Vaši chlapečci, kteří to přetahování viděli s tím čůráním můžou pak mít těch pár dní psychický problém. No těžko říct...

Ale nakonec musím říct, že kdyby nešel na tu operaci, že by se mu to nejspíše nechalo tak. Doktorka říkala, že skoro do 3 let se čeká, jestli se to samo nespraví.

to jsem se rrozepsala 😅

mady
30. jan 2009

ahojky všem. Tak já teda pomalinku přetuhuji asi ještě před 1 rokem. Jednou už nám naše mudra musila prpíchnout kousek přdkožky neboť tam měl kuličku která se začala zapalovat. Teď sem tam se tam pak udělá otvůrek a jde to vyčistit. Nám jde vpohodě dolů předožka jen kolem žaloudku máme ještě přirostlou kůžičku pod kterou se nám tvoří ten sekret.No mudra se mě už jednou ptala zda mu to má strhnout. Ale to si pak raděi seženu dětského urologa a nechám umrtvit 😉

fru.fru1
30. jan 2009

ahoj,já mám dva kluky a tomu staršímu to take nešlo.Když mu byli asi 3 měsíce,tak nám na to dali kortikoidy,ale já jsem nemazala,protože to je driák,na doktory jsme se vykašlali,protože nás strašili operací.
Když mu bylo asi dva a půl začal si s pindíkem ustavičně hrát a on sám docílil přetažen.a spousta kamárádek to měli také takhleí

sassi
30. jan 2009

naš ma 23 mesiacov a ide mu to uplne stiahnuť, sťahujeme od roka, pomaly to povolilo, asi do 2 mesiacov
a teraz si už sam kaže po kupaní urobiť "pipi kuk" 😀

dadka212
7. feb 2009

ahojte 🙂

náš Maťko má fimózu, ale asi pred 3-mi týždňami mu hrozne napuchla predkožka, išli sme k urológovi a mali sme mu tam striekať repík, ale on si to hrozne často naťahuje sám, tak mu to navyše aj popraskalo tak som dávala framykoin...ale po týždni už je to ok 🙂 len mám pokračovať v tom repíkovaní kým mu to neodčervenie...

...ale dnes sa mi mykol ako som mu ho pozerala a dávala na noc framykoin a asi som mu to stiahla na jednej strane, lebo sa mu odtial začal vysúvať taký biely hustý maz...nemáte niekto s tým skúsenosti, neviem či je dobré teraz mu tam dávať framykoin a striekať repík, či mu nemám radšej robiť kúpel, aby som mu tam niečo nezaniesla, keď to nemá úplne stiahnuté a nemôžem to vyčistiť celé a keď mu ho idem kuknúť tak plače, že tam má bobo...

lucija
7. feb 2009

Dadka, myslím si jestli tam nemá hnis. Když byl malýmu rok, tak mu pindík zrudnul a při každém čůrání plakal. Tak jsme jeli na pohotovost. Do té doby jsem mu na něj nešahala ani nepřetahovala. Doktorka koukla a říkala že je to zánět, malinko mu to přetáhla a tam bylo jakobz rýžové zrníčko. Prý hnis, tak mu to setřela a říkala, že teď už máme občas přetahovaT, ale že by neměl mít problém, že mu to jde krásně do půlky, zbytek přirostlý. Tak jsem mu do toho týden stříkala Betadine a pak opthalmoframikoin a do týdne byl v pohodě.
No ale přesně za měsíc mu opět zrudnul, tak jsem ho pořádně přetáhla a našla zase zrníčko, ale zdálo se mi jakoby pod blankou, tak jsem to jakoby malinko prstem zmáčkla a vystříklo mega hnisu a zůstala mu po tom dírka. Tak jsem opět valila do lékárny pro ingredience a k mudře samozřejmě taky. Do týdne opět klid.
Teď jsme na Moravě, jiná doktorka a opět zánět. Bez hnisu, bez bolení, mudra poradila místo Betadinu heřmánek a framikoin. No a jak to před tím šlo krásně stáhnout, tak teď se mu stáhnul úplně, jako by srostl a má tam úplně mini dírečku. Začínám mu to přetahovat ve vaně a jak jsem se tu dočetla tak doufám, že mu to pomalinku půjde zase jako před tím. Doufám. 😔

dadka212
8. feb 2009

Lucija takže tiež ste si užili s pimpulákom svoje 😒 ...ja neviem podľa mňa čo to tam má môj malý nie je hnis, ale taký ten maz, ale teraz mi to už nechce ukázať plače, že ho to bolí, ale keď ciká nehovorí nič, iba mi ho nechce už ukázať...a vlastne hovorí, že ho bolí iba keď má erekciu 😝

euforbia
9. feb 2009

Ahoj holky, taky jsme se snažili přetahovat od malička jak radil doktor, ale neukázal nám jak. Na tříleté prohlídce mu to doktor strhnul, no řev, hrůza! Týden jsme to mazali a chodili na kontroly. Příšerný zážitek! Nakonec jsem koupání zbaběle přenechala manželovi, protože mi to nešlo stáhnout a malej u toho příšerně ječel. Asi ho to naučil jak se to má dělat, ptotože teď už si to malej dělá sám. Akorát mu při koupání řeknu, aby si umyl ten "tvaroh" co má na pindíkovi a je to. A ještě jeden postřeh - vždycky jsme se to snažili stáhnout jako když si natahujete rolák přes hlavu, ale to je špatně. Kůžička se musí chytit za špičku mezi palce a ukazováčky a jakoby rolovat dolů. Jde to pak lépe. No nejlepší bude, když vám to ukáže nějaký chlapl 😅 těžko se to popisuje 😀 Závěrem - týden jsme si protrpěli, ale teď už máme rok a půl pokoj. Kamarádka má chlapečka 6 let a nenechali mu to udělat. Dodnes to nepřetáhne a občas dostane zánět. Tak mu to propláchuje ze tři dny heřmánkem a zase mají na chvilku pokoj. Ale jsou to starosti navíc.

renatalen
15. feb 2009

Ahojdy! Tak nám teda přetahování moc nejde. Ze začátku to šlo jako po másle, ale pak jsme se zasekli. 😖

rozela
15. feb 2009

Ahoj, u nás si malej začal přetahovat sám kolem roku a půl a bez problémů, i když mu to šlo zatím přetahnout tako do půlky. Minulý víkend přišel, že ho bolí bimbulka, měl ho oteklý a zarudlý. Namazala jsem mu ho framykoinem, za 2 hodinky už ho neměl oteklý ani zarudlý, ale mě na něm takovou bouli. Ráno byla boule větší, tak jsme jeli na pohotovost, doktor byl fantastický, vysvětlil mi, co to je a jak to vzniká i co bude malýmu dělat. Nějakou sondičkou mu na té straně u boule rozlepil předkožku vylítlo šílený množství zelenýho hnisu, vypláchl mu to, dal framykoin, druhý den jsme šli na kontrolu, zas mu to vypláchl a doma týden oplachujeme borovou vodou a mažeme framykoinem. Za 3 měsíce jdeme na kontrolu s tím, že mu odlepí zbytek předkožky, aby měl od toho pokoj. A já teď přemýšlím, jak toho docílit doma, aby malý nemusel ten zákrok podstupovat. Má půl předkožky uplně uvolněné a půl ještě přilepené k žaludu. Stačí když budeme denně stahovat? Odlepí se to za ty tři měsíce? Máte někdo tip, jak na to šetrně? Za odpovědi předem díky.

janazuza
15. feb 2009

rozela, najlepšie je to vo vani, keď je koža zmäknutá, tak postupne sťahovať. Každý deň(obdeň) po troške

rozela
16. feb 2009

janazuza děkuji, určitě to budu praktikovat. snad se nám to podaří rozlepit i bez zákroku.

dadka212
16. feb 2009

nám povedal urológ že až po kúpeli sťahovať....

mady
17. feb 2009

Tak posílám zajímavý článek. Nevím zda tu už náhodou není. Ale máme to těžký s šuldíkama
😉 ale dle toho co jsem přečetla nám nejde přetáhnout 😠 😖 ☹ máme tam ještě přilepenou tu blanku a jde vidět jenmalinký kousek žaloudka. Ta vrchní kůže jde krásně ale blanka ne ach joooooooo

http://www.azrodina.cz/1580-resite-problem-s-pr...

janka2121
18. feb 2009

nám urologička tiež povedala že musíme sťahovať a nepomohlo. v marci musí ísť malý na zákrok ☹ . má tak zúženú predkžku že ciká s potiažami to znamená že pri cikaní tlačí chudáčik