Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

zuzanat
12. nov 2009

ahojte, chcela by som vas poprosit o radu, v utorok synovi museli stiahnut predkozku, teraz ked mu to doma stahujem a natieram framykoinom, tak ma zalud uplne krvavy cerveny, viete mi povedat ci to je v poriadku?

Syn mal ten vodny pruh a tak nas dr. poslala v pol roku k urologovi, ten mu hned aj stiahol predkozku, ale sa mu tam vytvorili trhlinky a tie mu tam prirastli.... Nasla som si druheho urologa, lebo som s tym prvym nebola spokojna a tento mi povedal co som vsade inde citala, ze s predkozkou sa do dvoch rokov nema nic robit, ona sa sama uvolni. cize synovi to cele pokaslal ten prvy urolog, ked to stiahol 😔

nataly
13. nov 2009

zuzanat, my sme boli s malym v pondelok u urologa, ma zapal predkozky, tak mu to stahovali sondičkou. dnes uz neplacka ani ked mu to umyvam, ale tiez to ma este celé červené. aj nam to pretiahli ked mal 3 mesiace. Uz by sa mohli riadne urologovia dohodnut čo robiť - či sťahovať, alebo nie. lebo u každého sa dozvieš niečo iné........

maxima2
13. nov 2009

ahojte, mam dvoch syncekov, 19 mesacneho a 8 mesacneho. tomu starsiemu robili dnes taky zakrok, stiahli mu to za sekundu, plac nenormalny. s nim sme boli ked mal rok prvykrat, mal to uz trochu zrastene, lenze ja som mu s tym nic nerobila, lebo sa mi nechcel dat ani chytit, tak ked sme teraz isli po 4 mesiacoch na kontrolu, tak mi doktor povedal, ze to ma este horsie zrastene ako to bolo.ja som mu to vlastne robila do takych 4 mesiacov, tak po trosku stale, ale potom som z toho nejak upustila ☹ , takze potom bol aj taky vysledok, no a mladsiemu to robim uz preventivne vkuse od narodenia, ale jemu to aj tak ide od zaciatku nejak lahsie....no dnes mame strasny den, samy plac, vkuse, nic nam na to nedali, tak len dufam, ze zajtra bude uz len lepsie.

pancake
23. nov 2009

baby ja mam taky isty problem.
zapalia sa mu cikulka, tak sme sli na pohotovost a poslali nas do nemocnice k urologovi. ten mu to tou spajdlou prepichoval,lebo tam mal vela hnisu. 😢 trvalo mu to 20 minut a maly strasne plakal a ja s nim. 😔 😔
vobec mu to neslo pretiahnut. iba hnis vytlacil.povedal ze tu nic nepomoze iba obriezka. 😢 😢 😢

na druhy den sme sa mlali hlasit u svojej urologicky a ta povedala ze ziadna obriezka, ze ked mu to do marca nepretiahnem ja, tak to potom spravi ona.

uz je to mesiac, co sa snazim mu to pretahovat, a vovec to nejde. ja ten zaludik ani len nevidim.
tiez mam strach z obriezky a dufam ze mu ju nebudu musiet robit.
a tiez dufam ze dovtedy nieco vymyslia co bude bezbolestne. 😔 😔 😔

angie14281
23. nov 2009

Ahojte, ja mam ročneho syna a zatial teda nemame problemy ale stahovat mu to urcite nebudem,podla mna a aj podla znameho doktora urologa sa to nema vobec robit a uz vobec nie do 2 rokov,to je priroda a ona to zariadi pokial niesu okolo aj ine problemy a ja mu od malicka bolesti robit nebudem pokial nemusim. 😉

leka323
24. nov 2009

Ja som staršiemu nesťahovala, sťahol mu to urológ keĎ MAL 3 roky, behom jednej sekundy, lenže potom tá bolesť, ktorú mal, bola hrozná. Mastili sme to framykoinom, a asi 5 dní mi pri čúraní vrešťal. Maldšiemu som sťahovala od mala, urológa zatiaľ chválabohu nepotrebuje, ide mu krásne dole.

beruthiel
24. nov 2009

já vám s tím přetahováním až po třetím roku nevím, jednak si myslím, že čím déle se s tím čeká tím větší je to pak pro chlapečka trauma a tím horší případné komplikace. Ale my tohle našťěstí vůbec řešit nemuseli, synovi šla stahnout lehce.

kulimka
24. nov 2009

Ahoj malému mudr přetáhnul v roce, měl to OK., ale teˇmu to jekoby zase srostlo, má tam jen dírečku na čurání. Měla jsem mu to přetahovat každý den? a co teď mám s ním jít k mudr, nebo mu to přetahovat sama? Nevím jak moc můžu ☹ a fakt nevím co s tím ☹

burina111
24. nov 2009

kulimka, my s tým máme tiež problémy...radšej to skús najskôr sama, dr. to nechaj fakt iba v krajnosti...ved ho poriadne vymoč, a potom pomaly postupne skúšaj s olejčekom aby ho to nebolelo..postupne, dokade ide...nič nasilu, lebo si to nebude chcieť dať robiť...nám tiež sťahovali ked mal malý 6 mesiacov, odvtedy sťahujeme po každom kúpaní s olejom a celé mu to ide, postupne sme to roztiahli za ten 1,5roka...tak držíme palce 😉

kulimka
24. nov 2009

Dobře zkusím. mě mudr řekl, že je to přetáhnuté a že s tím nemusím nic dělat a nedávno jsem to zkoušela a ono to srostlo, kdybych věděla, tak mu to přetahuju každý den. Toho jsem se fakt bála, že budu mít kluka a nebudu vědět co s tím 😀 😀 😅

pancake
24. nov 2009

burina ja sa mu to snazim robit kazdy den. ale nevidno mu ani zaludik. a ak chcem potlacit viac, tak ako keby sa spravila trhlinka. stale to ma take iste. ma len dierku na cikanie a vobec sa mu to neda posunut ani o milimeter.
ako si to robila ty??

kuky8
25. nov 2009

Ahojte baby, potrebujem poradiť. O chvíľu budeme mať 2 roky a nevieme stiahnúť predkožku až dole. Je tam menšia dierka, cez ktorú ciká a je mu aj vidieť trochu žaluď. Ale mám pocit, akoby medzi tou dierkou, ktorú po každom kupani jemne naťahujeme a žaluďom akoby bola nejaká tenulinká blanka. Môže tam niečo také byť? A ten kúsok žaluďa, ktorý je vidno je krvavo červený. To je tiež normálne? Ináč malý je spokojný, žiaden hnis, fimóza, ciká v pohode jednym prúdom moču, dokonca si nechá na pipíka šahať. Ja som myslela, že do tých 3 rokov by som mu len takto pomaličky naťahovala a ak by to potom nešlo, tak by sme šli k urológovi. Ale po tom, čo som si všetko o tejto téme prečítala, mi z urológa behá mráz po chrbte 😒

marianka1122
30. nov 2009

ahojte baby.ja mam 13mesacneho syna a tiez mi dr.kazala mu to stahovat,lenze matusko sa mi strasne vrti.raz som mu to stiahla uplne,ale mali mi strasne vrestal.Tak som to vzdala.asi pockam na dr. co povie.

mikkisek
12. dec 2009

Ahoj holky,
omlouvám se, všechny příspěvky nestíhám pročíst - mám 2letého syna, před 2měsíci měl zánět na pinďovi - mazali jsme framykoinem + řapíkové/heřmánkové koupele. Na kontrole se mu snažila Dr. přetáhnout, ale v jednom bodě jako by se mu to podvázalo nití. Dala mi mast TRIAMCINOLON - až doma jsem si přečetla, že obsahuje kortikoidy a je určen od 3 let. Takže se toho docela bojím. Nemáte některá zkušenost s nějakou "alternativnější - šetrnější " variantou této masti? Díky

ilijanka
12. dec 2009

baby, predkožka sa nemá vôbec sťahovať- narobíte im tam drobné trhlinky, ktoré sa zhoja jazvou a potom až bude problém.. Ona sa postupne ako bude chlapček rásť stiahne sama- niekomu to môže trvať aj niekoľko rokov, kým sa bude dať sama pretiahnuť. Obriezka sa robí iba keď majú problémy s cikaním. Nedovoľte urológom, aby im to preťahovali nasilu, ak nemajú nijaký problém, je to zastaralý postup!
Synčekovi jednej mojej známej to urobila detská lekárka, predkožka sa mu zaškrtila a nešla pretiahnuť naspäť- volá sa to parafimóza a museli ísť urgentne na operáciu. Takže pozor...

kamilka12
13. dec 2009

Pridám svoj názor a skúsenosti:

Ked sa malý narodil, dr. nám vravela, že do 2 rokov NIČ s tým nerobiť. Pri kúpaní sme mu pipik iba umývali a i ked sme to nemali robit, predkožka mu krásne sama chodila hore dole...aj ked nikdy sme mu ju nestiahli. Ale mal to úplne voľné. Raz sa mu akoby zaparila koža okolo pipika, dostal zápal a od vtedy sa mu predkožka úplne zúžila a má tam iba dierku.

Ked mal malý rok, boli sme na operácii hernie a popri tej operácii v narkóze mu dr. stiahol predkožku ( o tom ma nikto ani neinformoval vopred 😕 ). Pri každom cikaní do plienky malý veľmi plakal...to bolo asi 2 dni. Po operácii hernie sme v nemocnici zostali ešte 2 dni, vtedy mu pipika nikto už nekontroloval, iba nám povedali, že ked prídeme domov MUSÍME mu s tým robiť, sťahovať a tak...Ale kým mal štychy,nesmeli sme ho kúpať, takže sme to skúšali olejčekom. Nešlo to vobec ☹ Neviem, či mu to za tie 2 dni v nemocnici mohlo opeť zarást...ale má tam stále rovnakú dierku ako mal predtým. Podla mna bola chyba, že sa mu tam tomu už viac nevenovali...tak potom nechápem, načo mu to vlastne robili. Akože,..ked už je v narkoze spravíme rovno aj toto? Po operácii mal na plienke krv, takže ho to určite riadne bolo aj predtým.

Teraz má malý 15 mesiacov a naša pediatrička nám vravela, že už možme začať postupne sťahovať...a ak sa mu to do 2 rokov nebude dať, máme sa príst ukázat.

ZÁVER: keby som vedela, ako sa to celé skomplikuje, sťahovala by som hned od narodenia, ked mu to pekne išlo same...a nečakala by som, že tým, že mu s tým nič nebudem robiť, mu to prirastie.. 😒

angie14281
13. dec 2009

No moj maly ma 13 mesiacov a nic mu stym nerobim a ani neplanujem,mysli ze sa to ani nema ale kazdy ma iny nazor a tak sa mi zda ze aj doktory maju rozne nazory 😠 , a kazde dieta je tiez ine, mozno niekomu prospeje zacat skor a mozno u niektorych ci zacnes skor alebo neskor aj tak musia ist na zakrok.

suuzanee
29. dec 2009

Ahojte.Ja mam 1,5 rocneho syna.pred mesiacom sme boli u urologa,mal pipika zrasteneho tak na polovicu,ten mu to precvakol a kazal mesiac stahovat kazdy den.poctivo sme stahovali a ked sme isli po mesiaci na kontrolu bol tam druhy urolog a ten povedal ze mu to staci raz za tyzden.tak som mu s tym tyzden nic nerobila a ked som mu to isla vcera pretiahnut tak to vobec neslo.neviem ci je mozne aby mu to za tyzden uplne zrastlo.nemate niekto s tym skusenosti.som zufala vobec neviem co mam robit ci ist znova k lekarovi.ci skusat dalej.prosim poradte.

pavlina05
29. dec 2009

😕 Mě dr. řekla neřešit do 3 let nic!

cmulinko
5. jan 2010

Ja som zacala stahovat predkozku ked mal maly 1 rok...az miluly tyzden sa nam to podarilo stiahnut cele.Maly ma 2 a pol roka,takze netreba sa stresovat a len pekne jemne nie nasilim stahovat.Niekedy sa to nasilim stahuje,kazdy je stastny,ze konecne sa to stiahlo,ale vytvori sa tam ranka a predkozka znova prirastie vdaka tej ranke.Takze pomalicky dalej zajdes a hlavne dieta z toho nebude mat traumu.

gabik76
6. jan 2010

Ahojky přispěju taky svou troškou do mlýna,my mazali pokaždém koupání od narození heřmánkovou mastí,lehce masírovat a lehoulince přetahovat,neee násilně...postupně to povolovalo a malý se v pohodě nechal,neměli jsme nikdy problém 🙂 Ale je to osm let a názory pediatrů se opravdu dost různí...to je má zkušenost...

ollski
7. jan 2010

Ahojte, snad budem mat chvilu precitat to tu cele...lebo okolo tohto sa toci moja obrovska dilema ☹ ...nam pediatricka kazala od zaciatku trosinku po teplom kupeli natahovat predkozku...no akosi sa jej to nezdalo a ked mal maly rok 3 mesiace nas poslali na urologiu, kde bol pan doktor, ktory mu to nasilu necitlovo pretiahol, az som sa skoro rozplakala. co nasledovalo potom, ani si nechcem spominat...bezala som sa do lekarne poradit co mu mam na to dat, lebo ho to pri kazdom cikani palilo a bolelo, strasne plakal, tielkal mu krvicka...kupali sme s harmanceku a repiku natierali canadermou...o tri dni to bolo ako tak dobre. no mali sme ist po troch mesiacoch na kontrolu, to malo byt v oktobri, ale doteraz som nenasla odvahu tam ist. najradsej by som sla ku nejakemu detskemu urologovi no o nijakom sikoko daleko neviem. nasa dr, kazala skusat pretahovat...trosinku sa nam to zlepsuje, ale ja sa bojim mu to pretahovat nasilu, a som aj citala ze sa to nema, a dokonca vobec chytat do dvoch rokov...tak iba obcas skontrolujeme ako sa to vyvija a bojujem s predstavou ze nas tam opat poslu...koncom aprila bude mat maly dva roky...tak neviem.. 😕 ???

lizatko1009
7. jan 2010

tak ja som prisla s malym na poradnu alekarka mu ho stiajla az som sa zlakla aky ho mal spinavy a kazala kazdy den pri kupani stiahnut a s vodou poumyvat a pekne mu to cele ide a treba pretahovat, tie co nepretahovali potom im to tam prirastlo a nechcelo stiahnut a potom musi nastat ten bolestivy sposob ako pisala ollski.

paja1975
8. jan 2010

Já se na to ptala hned v porodnici a pediatr mi řekl,že určitě stahovat 😒 a tak to dělám, u dr na kontrole mi to potvrdila a jsem ráda. Sestra to nedělala a malému se ve třech letech tak zanítil,že z toho byla divoká. a dr mu to strhla a teklo dost krve. chudák strašne plakal a hodně dlouho si na něj nenechal sáhnout. Už jsem slyšela o případu kdy muselo dojít k obřízce jak to měl chlapeček srostlý,ale to je z druhé ruky 😒 KAždopádně já to dělám každý den od narození a jsem ráda..vše je v pořádku..žádná špína a zánět..a navíc jak malej si něj pořád už sahá - což je prý přirozené a hlavně je to dobře podle mé dr - tak si ho také přetahuje a procvičuje 🙂

sweetangel20
8. jan 2010

ahojte, maminky, nemáte skúsenosti so slezom nebadaným? niektoré mamičky to odporúčajú, ked nejde stiahnuť predkožka.

andy001
8. jan 2010

ahojky holky,,,

Určitě stahovat! Prvnímu synovi jsme začli až po roce, pokaždé krvácel, plakal, (měl ale trošku větší ten žalud)
nakonec to srostlo a urolog nás poslal na částečnou nevím jak to říct prostě poloviční obrizku a má klid,, prý
by měl asi i tak problémy no kdo ví 😖

U druhého syna jsem začla kolem cca 2-3 měsíce po troškách a až ted se mu to uvolnilo úplně, taky to měl kolem červené, vždycky před koupelí trochu stáhnu a je to pak umyju a po koupeli bud olej (pokud to teda nemá zarudlé) jinak trochu máznu Clotrimazolem (ma stejne složení jako Canesten akurát se používá u Všech věkových kategorii) 😉

andy001
8. jan 2010

ještě jsem zapoměla napsat, jak byl maličky tak v teplé vaně 😉

sunea
8. jan 2010

My sa nachadzame v Brne, tu som aj rodila a hned v porodnici nam vraveli, ze nepretahovat minimalne do roka... takze vsade je to ine, ale ako je to spravne, to teda netusim.

andy001
8. jan 2010

sunea lepší je fakt když pomalu přetahuješ pak to většinou nejde, a dělá to urolog a pekně je to bolí takhle nasílím ,,, ale asi jak u koho, od me známe synovi to přetahovali nějak v roce a půl násilím, brečel teda šíleně, ani čurat nechtěl, zadržoval to a když čural plakal, a od té doby se bál doktorů a bojí doted 😒

andy001
8. jan 2010

jo a na pindu si nenechá bohužel ani sáhnout, takže jsou zoufalí 😒 😖