Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

blanocka
24. jan 2011

@landrea velmi zaujimavy clanok, trosku si ma ukludnila 🙂
my sa tiez trapime s predkozkou, ide nam stiahnut len kusok a uz som sa pripravovala, ze niekedy na jar ideme na urologiu, ale snad to nebude nutne

landrea
24. jan 2011

ja som synovi predkozku nikdy nestahovala netrenovala,len som obcas kukla po kupkani ci sa nam to uz da viac.

vela som o tom citala, a vsade, ( samozrejme nepochadzali tie clanky zo slovenskych vyskumov a od slovenskych urologov, lebo tu je akosi vsetko take skostnatele.. od plochej nohy, cez nosnu mandlu, siroke balenie az po tento , akoze problemik) sa uvadza ze ak sa predkozticka neupravi okolo 3-4-5 rocka sama, co je az 60 percent, tak ma este stale cas do puberty, kedy nocnymi erekciami tiez trenuje 🙂 . vtedy vraj uz az 90 perc, chlapcov sa zuzenia zbavi.
maly chalosi maju pipika tak akurat na cikanie, preto maju zaludik zakryty a chraneny, aj pred romzym osuchnutim aj pred stolicou .ak sa nic nezapaluje a nic nie je patologicke, nema sa zasahovat do thto ochranneho prostredia.

balonikovanie je tiez uplne v poriadku a svedci o tom ze predkozticka prirastena nie je ale len na konceku zuzena,
nas drobec to tak mal od narodenia.
teraz som sa rozhodla aplikovat vzdy vecer masticku, ma takmer 4 rocky a sice je na to cas, ale v poslednej dobe mal koncek cervenkasky, tak som si povedala ze to skusime.
aplikujeme 5 dni a cerveny uz nie je , tak som sama zvedava aky uspech budeme mat celkovo 🙂

ja som aj pri kontrole dokine vravela, (mal asi dva rocky ) ked mi povedala ze skontrolujeme cikacika.. ze nema to zatial nejde a nechcem aby mu to stahovala, dala mi podpisat papier ze nesuhlasim, a zdala sa mi trocha zaskocena, asi to nik neziada, ale celkovo to brala v pohode, ziadne vrazedne pohlady :O)

na nete je toho naozaj vela, pisnite si aj v cudzom jazyku, v googli je fajny prekladac, prelozi vam zahranicke clanocky.

nebojte ono sa im to popravi , a na zakroky je vzdy cas.
.prinajhorsom, ak k nemu musi dojst, nech ho teda vykonaju.
ale pre mojho syna to bude posledna moznost, naprv skusime vsetko ostatne 🙂

papa










brisilda
24. jan 2011

@landrea naozaj zaujimavy clanok ja sa stale bojim toho ze ked mu to stiahnem, ze to nevytiahnem a potom ja sama skolabujem od strachu 😀 asi budem musiet najst s kade si to skopirovala aby somto ukazala nasej dokine a nasledne urologovi co na to povedia 😉 lebo pri prvom sme si presli svojim 😔

landrea
24. jan 2011

este je malicky, ma cas, popravi sa neboj, zabudni, ze ju ma a hotovo. a ked bude naozaj treba poriesite najprv setrne .

tanja61
25. jan 2011

baby a ohladne vajicok mate nejake skusenosti?maly ked sa narodil mal spadnute obidve vajicka ma 3a pol roka a v poslednom case nevieme najst to druhe je mozne ze je tak vysoko ze maly potrebuje nejaky zakrok alebo spadne samo?co sa tyka predkozky ja ju nestahujem a ani neskusam pri kupani som malemu ukazala co ma robit 😀 ale nejde dole tak to sa povoli casom,nemame zaidne problemy takze si myslim ze to nasilu nieje nutne 🙂

jenovefa
25. jan 2011

Holky, já koho se kolem zeptám (teda kámošek, ne kolemjdoucích 😀 ), tak má se synkem tento problém. Taky hodlám s případným řešením čekat tak na 3/4 roky, pokud tedy nedostane nějaký zánět... Syn má fimozu, takže balonek při čůrání. Přijde mi podivný, že by příroda byla tak blbá, a tolika chlapečkům vyrobila špatnýho pindíka. Nebo že by byl blbej někdo jinej? ...

landrea
25. jan 2011

@tanja61 presne tak 🙂
skus daco vygooglit o semenikoch

tanja61
25. jan 2011

@landrea no skusala som nieco hladat ale natrafila som len na to ze ked jeden semennik chyba tak sa to ma operovat v 6mesiacoch 😒 ale moj maly mal semennik lebo sme to casto kontrolovali a teraz neviem asi zajdeme k lekarke 😉

mcoya
26. jan 2011

@tanja61 ahoj, kamoskin maly to mal tiez a jemu to operovali - 3 dnova zalezitost, mal 5 rokov vtedy. Operovali iba jedno a na to druhe povedali, ze sa to bud casom upravi, alebo to budu musiet tiez operovat. Takze ja by som na Tvojom mieste este cakala.

Baby inak s tym stahovanim je to tak, ze kazdy urolog a pediater, ktory si studuje najnovsie studie a poznatky vam povie, ze sa s tym nic nema robit vobec. Ze sa to samo spravi a ze az ked sa to nespravi po puberte, ze to treba riesit operacne. Vsade okolo vo svete to tak funguje a nikto nema problemy.

No, ale vzhladom k tomu, ze nasi lekari k tomu pristupuju po svojom, my mamicky sme z toho vyplasene, zaoberame sa s tym a radsej dopredu skusame, ci to ide, alebo nie. Ak nie, tak skusame bylinky, masicky, aby sme nase deturence uchranili pred drastickym a nasilnym stiahnutim.
Ja si tiez viem predstavit, ze keby to malemu na nejakej dva a pol rocnej prehliadke neslo stiahnut, tak mu to skusi jeho pediatricka, alebo ma rovno posle na urologiu, ze "ved by mu to uz malo ist" a tam mu to stiahnu nasilu. A to by len potom vznikli ZBYTOCNE problemy.
Takze tak.

ivett1
26. jan 2011

@landrea výborný článok...

talinka
26. jan 2011

@mcoya suhlasim s tebou uplne co si napisala o stahovani predkozky 😉 tiez som bola vyplasena, a ked mal nieco s pipikom vyslali nas na chirurgiu,ja stres najvacsi,ale taky pohodovy doktor, bol velmi jemny a praveze povedal, ze v ziadnom pripade nikdy nasilne by nestahoval ,ako som citala vela reakcii mamiciek, co to ich detom spravili 😖 hrozneeee....desila som sa toho...a a velmi milo prekvapil...dokonca ja som bola v tom, ze mu to nejde a on mi ukazal vtedy,ale len malinko, nakolko mal ho vtedy zapaleny, ze to ide...ja som len zle na to sla, povedal,, ze to nebude problem a mame sá tam tento mesiac ukazat a ukaze mi to..takze sa bojim menej 🙂

tanja61
26. jan 2011

@mcoya ahoj dakujem za odpoved neviem ci v tomto pripade chcem cakat,poznam viacere pripady kde chlapci dostavali kvoli tomu injekcie do brucha no a ak sa to ma upravit snad nam to doktorka povie🙂zachvilku ideme k lekarke tak dam vediet 😉

tanja61
26. jan 2011

@mcoya no tak sme boli u lekara ma obidve semenniky co je dobre ale jeden mu este celkom nespadol tak mam pockat este pol roka a ked stale to bude rovnake tak nas posle za pediatrom a ten urci co robit 😉 dufam ze sa to upravi samo 🙂 uz som kludnejsia ked viem ze drobec ma obidve vajka 😀

jankakkk
26. jan 2011

@tanja61 my sme mali do 6 mesiacov obidva semenniky v poriadku. Potom akosi samo od seba mu vysli hore do bruska. Boli sme uz aj na operacii = musi sa to operovat do 2 rokov veku dietata, lebo moze ostat neplodny a zvysuje sa riziko rakoviny o 25 %. Ja som googlila : nezostupene semenniky. Ale nakoniec nam doktor, ktory maleho operoval povedal, ze mal pruh, ktory mu semenniky tahal do bruska.

petronelas
26. jan 2011

Ahoj!
Chtěla jsem se zeptat,třeba jste to už tady psali,ale nemám čas to dočítat.....od kdy mám stahovat předkožku?
Mně pediatrička řekla že už mám začít.Moje kámoška zase tvrdí,aby jsem to nedělala.
Co myslíte? můžete mi poradit? 😖

xlucia
26. jan 2011

@petronelas mne osobne povedal primar na detskej urologii na kramaroch ze do dvoch rokov dietata to okrem umytia nemam chytat

tanja61
27. jan 2011

@jankakkk neviem ale co doktor to nazor?mam znamu ona ma dvoch chlapcov a s obidvoma mala problem ze nemali zostupene semenniky na jednej strane doktor kazal pockat do 5rokov ze by mali zostupit a zostupili nemali ziadne problemy,mojho syna otec mal ten isty problem a v 6tich rokoch dostaval injekcie do brucha a hormonalne tabletky takze neviem co sa mu upravilo a aj lekarka vcera mi kazala pockat este pol roka a ze potom sa uvidi 😉

landrea
28. jan 2011

@mcoya je to presne tak ako si to pisla, mam niekedy pocit, ze to samovzdelavanie je velmi vzdialene starsim lekarom, maju proste vedomosti od praxe po skole a potom uz neriesia az do dochodku.
skoda len ze je kopu maminiek, ktore si infosky najs nemozu, alebo im vlastne ani nenapadne hladat. ved preco aj? mi pre ne urobime cokolvek najlepsie a netusime mnohokrat ze by to slo inak. fakt je to nemile zistenie , ze si postupy musime pomaly overovat v roznych zahr. studiach,
kua.. to aby sme zacali behat po kongresoch 😀

catrin1
30. jan 2011

ahojte...mam skoro trojrocneho synceka....a predkozka sa mu da stiahnut asi len do stvrtky a uz dlho to takto ma....ale teraz som si vsimla ze ked mu to stiahnem tak na kazdej strane pod tou kozkou ma take biele....citala som ze by to mohol byt nahromadeny maz..ale neviem ako presne by to malo vyzerat..ale chcela som sa spytat na tu masticku co sa tu spominala...to vam dali na predpis?lebo v lekarni mi povedali ze bez predpisu mi ju nemoze dat...

dharma148
30. jan 2011

ahoj mamicky my sme s tym mali tiez problem v roku a 3 mes nemal vobec stiahnutu ,,bola som u urologa dal na to masticku a jemne sme mu to natahovali vo vode a potom po kupani masticku ,,,,po par dnoch sa to uvolnilo a je to ok az do teraz,,,ma 2 a 4 mesiace a obcas mu to este urobim aby som kukla ci tam nie je hnis alebo to nie zase stiahnute...lebo on si to uz nenecha natahovat a ja ho nechcem zbytocne trapit ale ked musim tak kuknem lebo je to pre neho,,,citala som milion krat ze redkozka sa detickam nema natahovat nasilu vacsinou cikjau v pohode lebo tlak to prerazi a dietatko pokial nedava najavo ze ho to boli pri cikani je to ok,,,,uz len vacsie deticky sa potom kontroluju aby sa tam netvoril zbytocny maz...dufam ze som niekomu pomohla a urcite to nestahujte nasilu boli a to by nemal ani lekar,,,,mne to tak vysvetlili a citala som to aj..

emilka110
1. feb 2011

@majkac5 Emilka110 ahojte ja mam 4 mesacneho synceka a aj nam nasa pediatricka kazala stahovat a vcera sme boli v poradni a povedala ze je to dobre

emilka110
1. feb 2011

s malym som prisla domov z nemocnici a svokra malemu stahovala prt prvom kupani samozrejme nic na silu

sendi
2. feb 2011

ahojte chcem sa opytat,syncekovi v lete robili obriezku alebo ako sa to vola,kedze chudak videl doma tie obvazy a krv a´ma doteraz panicky strach zo stahovania,museli sme ho 3ja drzat ale marne,place az zvracia,tak sme to nechali tak,lenze mam strach aby sa mu to nezapalilo.sice nema problemy,hygienu samozrejme dodrziavame,len....nestahujeme už! 😒

sendi
2. feb 2011

@dharma148 ahoj,aj ja som to citala ze to mam nechat tak,sebi mal uuplne zuzenu kozicku,takze preto isiel na obriezku,ale teraz to uz nechavam tak.ta smrt v ociach ked vyslovim ze treba stianut kozku.....tak to nechavam tak.snad ked bude vacsi.aj ja som citala ze ak nema problemy,bolesti a cika normalne...netreba s tym nic robit!

marianna535
2. feb 2011

Ahojte, my sme stahovali predkožku od narodenia. Dalo sa mu to len kúsoček. Malý má 11 mesiacov a vôbec sa to nezmenilo. Samozrejme nič na silu, len tak jemnučko. Veľa som o tom čítala a dospela som k názoru, že čím skorej to uvoľniť tým lepšie. Kým si to ešte neuvedomuje. Dnes sme boli na urologii. Vôbec to nestahoval na silu ako tu baby písali. Natrel mastičkou a takou tyčinkou mu to šup-šup uvolnil. Samozrejme že plakal, nič príjemné to nebolo, no po zákroku hned prestal. Urol. povedal, "dobre že sme prišli, trošku na konci to mal už aj prirastené, riadne to vyčístil, lebo tam mal hnis a niečo ako mazivo. Bolo by sa mu to skôr alebo neskôr zapálilo. Napísal nám framykoin mastičku, oplachovať repíkom.
Ked cikal tak ho to dosť štípalo, lebo plakal celý deň. Dúfam že zajtra to už bude lepšie. Teraz mu pekne vykukne celá žalud, len je celá červená zapálená.
Ked bude väčší nič si z toho nebude pamätať.

dharma148
3. feb 2011

@sendi ano presne tak mas pravdu ja to uz nestahujem raz len ked bol mensi ale tym kremikom co mi dal doktor povolilo to dost a vobec som to netahovala vela,,len som tam dal ten krem vzdy po kupani a slo to samo po par dnoch,,,druhy ma skoro 10 mes a vobec mu to nerobim takze radim amickam nestahujte to netreba to pokial dietatko nemabolesti ale vacsinou to tlak prerazi a vycika sa dobre....

sendi
3. feb 2011

moj mal taky zuzeny ten koniec ze sa to vooobec nedalo,lenze odbornik mu to obrezal,zazil a pri pohlade ako to vyzeralo som mala husiu kozu,az potom som v casopise citala,ze si z toho netreba nic robit,pytala som sa babky a hovorila ze ani jej mama po cely cas babkinmu bratovi vobec nestahovala.....teraz je to uz jedno,maly ne a ne stahovat,tak som povedala a dost!dr ma ,,postrasil" ked sme boli na kontorle ale ta ,,smrt" v ockach,ten strach a plac...necham to tak,zatial nema problemy,klop klop 😉

katecameron
3. feb 2011

@sendi obriezku? 😕 😕 😕 😕 😕 tam uz niet co stahovat jedine keby ciastocnu obriezku je to rozdiel obriezka je celkove odstranenie predkozky ciastocna obriezka je len ten koncek z predkozky odrezu

sendi
3. feb 2011

🙂 asi som sa zle vyjadrila,ten koniec mal strasne zuzeny a na papieroch ma ,,elipsovitym rezom pretaty vonkajsi list.predkozky,vykonana circumcizia" zaludika nema maly vonku,je ako normalny pipik,tak asi nema uuplne ze obriezku,ja vlastne ani neviem porovnat kedze som nevidela obriezku,len ja to tak laicky volam 😉

katecameron
3. feb 2011

tak to ma potom ciastocnu obriezku lebo keby mal uplnu obriezke tak predkozku by vobec nemal ja som videla aj uplnu obriezku u 4rocneho chlapceka a ciastocnu ma moj synovec tak je v tom velky rozdiel ale musím povedat ze ta celkova obriezka krajsie vyzera ako ciastocna no ale zas na SR sa nazia predkozku zachovat a ked mu to nepretahujete to sa mu nemoze znova zlepit? to by som sa bala inak mojemu to nadstrihli a pravdu povediac sa nam kusok predkozky zlepil asi take 2mm hore tak som nestastna lebo uz raz koli tomu trpel a netusím ci sa mu to odlepí ten kusok verím ze ano lebo na jednej strane mu to povolilo takze teraz to ma divne