Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

gin124
6. sep 2016

Nevím, jak je tomu na Slovensku s odměnami lékařů, u nás jsou odměňování dle bodového systému. Obřízka je v ČR velmi dobře bodově ohodnocená, a tak admin jednoho fóra napsal, že mnozí lékaři,kteří velice rádi zbytečně obřezávají patří ke zvláštnímu živočišnému druhu, který se nazývá "HRABOŠ BODOVÝ".

Jednorázový akutní zápal není v žádném případě důvod pro obřízku. Něco jiného, kdyby se jednalo o opakované chronické zápaly. Lékaře, který takto časově tlačí na obřízku, pokud je neústupný je třeba bez milosti změnit. Takový zákrok není léčení, ale je to UBLÍŽENÍ NA ZDRAVÍ. Jeden primář chtěl mému bratrovi uříznout prsty, protože měl zápal od nafty, která se mu dostala do zranění. Naštěstí má můj bratr prsty dodnes.

Jako obvykle, tu něco zase okopíruju.

Nedejte žádnou šanci MUDr. Obřezávači!

Pokud se kvůli problémům s předkožkou rozhodnete navštívit lékaře, buďte opatrní. Mohli byste totiž narazit na „MUDr. Obřezávače“ – lékaře, který vám bude tvrdit, že jediným způsobem léčby fimózy je obřízka. Nevěřte tomu. Použijte své vědomosti a udělejte všechno proto, abyste se obřízce vyhnuli.

Před návštěvou lékaře si můžete napsat „tahák“. Poznamenejte si všechno, na co se chcete zeptat. Může se stát, že při vyšetření penisu budete rozrušeni, a tak můžete snadno zapomenout důležité věci.

Více zde: http://www.strankyprokluky.cz/jak-o-sebe-pecova...

Nikdy nedovolte, aby vás v tomto lékař dostal pod časový tlak. Pokud si nejste jistí, tak si vemte souhlas na rozmyšlenou, než vyslovíte souhlas. Někdy MURr. Obřezávač řekne, že má jen jeden termín k dispozici a to hned zítra nebo pozítří. To je samozřejmě nesmysl!

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/problem-...

Předkožka vašeho syna je stále užší. Nemůže už být přetažena. Musí být obřezán!

Někdy se může stát, že dříve volně přetahující předkožka už nemůže být přetažena bez odporu, z důvodů, které nemají nic společného s přicházející pubertou. V těchto případech otvor předkožky vypadá suše a pálí to při močení. Toto zjištění však již dnes není indikací k operaci, je to něco jako rozpraskané rty: předkožka jen dělá svou práci. Ve skutečnosti při neexistující předkožce bude nezdravě suchý žalud a ústí močové trubice. Popraskání kůže je často způsobeno příliš chlórovanými bazény, nevhodným mýdlem, perličkovými koupeli a přílišným množstvím sladké stravy. Toto jsou faktory, které ničí přirozenou rovnováhu pleťových bakterií a je jim třeba se vyhnout, pokud dojde k oné suchosti. Předkožka není tak dlouho přetažitelná, pokud se neobnoví přirozená bakteriální rovnováha.

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/chrante-...

gin124
6. sep 2016

@zmokito Na obřízku jít nemusel, znám případy, kdy to bylo řešeno jinak. Jen si nikdo nesmí dát od některých doktorů nakukat, že jediným řešením je obřízka.

althejka
6. sep 2016

@jajka.20 ked mal syn predkozku dole a nesla vratit spat, islo zrejme o stav parafimozy, jedine riesenie je naozaj ju vratit na miesto bud ambulantne, alebo operacne. Inak sa zalud tzv. skrti a nedokrvuje . 🙂
Ak bola predkozka opuchnuta a cervena , islo by len o zapal tzv balanitidu, vtedy sa predkozka vyplachuje a zapal ustupi po niekolkych dnoch. Jednorazovy zapal nemusi byt indikacia k obriezke😊 Takze mi nie je jasne ktory presne stav to bol

gin124
6. sep 2016

@althejka Mně to toho příspěvku také není jasné, o co přesně jde. Hlavně se s tou obřízkou nedostat od lékaře pod časový tlak.

althejka
6. sep 2016

@gin124 tak u nas v BA termin dostanete najskor od oktobra hore. Cize casu je az az😊

zmokito
6. sep 2016

@gin124 no, kedze mal zrasty, neviem, ci sa daju odstranit inak ako obriezkou - nemam to nastudovane.
Syn ma 7 rokov, predkozku este nema uplne stiahnutu, ale vidim, ze sa postupne odlepuje, takze sa s tym nikam ponahlat nebudem a dam mu cas.

1radula1
6. sep 2016

@althejka to na takýto zákrok sú v ba mesačné čakačky?? 😒

jajka.20
6. sep 2016

Nechali sme žaludika vonku cez noc a predkozka bola za nim vytiahnuta,a do rana ta predkozka tak opuchla ze ju neslo vratit spät. Pritom s tym sme nemali nikdy problemy a bezne nechavali takto ju "vyvetrat" pri štipani a do rana bolo vsetko ok a dal si ju syn sam v pohode spät. No a dnes opuch jak ďas. dnes este v skole fungoval ale mne to nedalo a tak sup na pohotovost a verdikt doktorky uz poznate...

jajka.20
6. sep 2016
althejka
6. sep 2016

@1radula1 ano, bud obriezka, alebo aj prerusenie uzdicky je naozaj stav, ktory nevyzaduje termin do tyzdna🙂 Ine to je pri obriezke pri opakovanych zapaloch , ked sa drobci trapia bolavym cikanim a vyplachmi, ktore pomozu kratkodobo🙂

althejka
6. sep 2016

@jajka.20 tak potom slo o parafimozu, predkozku treba vzdy vratit namiesto, vzdy. Tento opuch sa kludne moze vstrebavat aj tyzden, ale myslim ze obriezku netreba, ved slo o jednorazovy stav a vy uz budete do buducna vediet

yoxinka
6. sep 2016

@1radula1 My sme boli na Kramároch v júli, termín nám dali na DECEMBER!!! Malý samozrejme ochorel, tak sme šli v marci. Áno, tu sú také čakačky. :(

jajka.20
6. sep 2016

@althejka tak to som aspon trochu kludnejsia....tiez sme boli prekvapení,ze hned take radikalne riesenie ked sme nemali s predkožkou ziadne problemy...ani so zapalmi,ani s mocenim...

gin124
6. sep 2016

@zmokito Vím o dvou případech, kdy to šlo jinak. Ono je to obřízkou nejjednodušší. Já jsem ještě před dva a půl rokem proti řešení obřízkou vůbec nic neměl, než jsem narazil na případy, kdy obřízka někomu zničila sexuální život. Tak jsem se tím začal do hloubky zabývat.

gin124
6. sep 2016

@jajka.20 Dle všeho toto na obřízku vůbec není. Jen mu to už nenechávejte na noc takto přetažené, u těch chlapců, kterým to byť jenom malinko otéká, to není vhodné, je to škodlivé. To už však teď víte sama.

1radula1
30. sep 2016

@althejka jasné rozumiem ale aj tak. Prečo sú také dlhé čakacie doby? veď lekárov je v ba toľko že až!
@yoxinka to jedného by z toho snáď aj kleplo. Zdravotníctvo na ukážku teda....

althejka
1. okt 2016

@1radula1 pretoze operacne saly tiez nemozu operovat len urologicke deti 🙂

annamivo
4. nov 2016

nechápem teda ja prečo naša lekárka ma "buzeruje" že nesťahujem synovy predkožku keď má len 5 mesiacov a vôbec sa mu nedá stiahnuť 😒

marcah
4. nov 2016

@annamivo ??? to myslis vazne? tak su na to rozdielne názory ze dokedy cakat, kedy uz ano, kedy este pockat, ale 5 mesiacov???.... tak toto som este nepocula aby takému malému babu trebalo stahovat predkozku. Vymenila by som lékarku a urcite by som nestahovala

althejka
4. nov 2016

@annamivo ona je este anatomicky zuzena, chrani zalud. to je naozaj este miminko na to,aby ju mal dole. 😀

petuska2110
4. nov 2016

Malý mal to isté bude mať 3roky urológ mu to stiahol trvalo to chvíľu potom ho to bolelo 1den nechcel cikať a plakal že bolí dávali sme paralen a nurofen od bolesti aj doktor kázal na druhý deň bolo lepšie už sa aj vycikal do vody najprv a potom už pekne cikal na tretí deň nevedel už že mu niečo robili. Dostali sme nakazane sťahovať každý deň už to pekne ide aj sám si stiahne. Urologovi sme išli lebo keď sa mu postavil pipik sťažoval si že bolí stiahnuť mu išiel minimálne plus tam mal také tie biele hrčky. Tie mu už pekne vytiekli . Zabudla som napísať že sme mu to po sťahovaní a pokiaľ sa nezahojilo natierali repikovou masťou a sám si ju pýtal chodil za mnou že dáme masticku 😊 takže nwm či je dobré čakať až do 5-6rokov ako tu píšu nás sa drobec si sťažoval aj urológ hovoril že lepšie teraz že potom už len operácia tak nwm ako to . Dúfam že už to budeme mať v poriadku 😊

senta_sofia
4. nov 2016

@marcah nasa lekarka kaze stahovat od narodenia,ale iba kolko ide a nie nasilu takze treba sa pozriet na to,co sa mysli stahovanim a akym sposobom sa robi. Neznamena to,ze sa ma takemu malemu dietatu hned odokryt zalud.

hivanik
4. nov 2016

SLEZ je na taketo problemy uzasny. Kupel pekne uvolny a naozaj pomoze. Su aj kremy.

kviotecek
4. nov 2016

ahojte kupeme v sleze aj mastime slezom a nic nepomaha uz som z toho na nervy

zarica
4. nov 2016

Nasmu synovi neslo vobec, ani trosku zaluda nebolo vediet,stale akoby zlepene.... rozhodli sme sa to vobec neriesit, len vzdy v sprche oplachnut kym to slo.... inak nic... Bude mat 3 roky a asi pred 3tyzdnami sa mu to same uvolnilo a pretiahne uz celeho zaluda 🙂 bez masticiek, doktorov a slziciek

kviotecek
4. nov 2016

@zarica tak to mas stastie nas ta operacia asi neminie

zarica
5. nov 2016

@kviotecek podla mna keby sme to riesili cez Dr, tiez by sme museli.... aj sa mu nafukoval ked cikal (ballooning) ale povedal sme si, ze ak nema ziadne problemy s cikanim, zapalmi, tak to proste riesit nebudeme.... a tiez ked sa mu postavil, tak ho to obcas tahalo.... moj otec je zo 6 deti (chalanov) muz z 3 (chalanov) a vsetci povedali, ze priroda si s tym poradi.... jedine muzovmu bratovi to Dr pretiahol nasilu a mal s tym problem az do dospelosti a musel ist nakoniec na obriezku, takze asi tak.... tvoj syn ma nejake problemy? Lebo moj syn isiel uplne z nulovej pretiahnutosti (zalud bol total v nedohladne) a zrazu to islo cele, ziadne postupnost tam nebola....

hivanik
5. nov 2016

@kviotecek nam to pomohlo ale chce to trpezlivost. Robili sme kupel dovtedy kym sa to neuvolnilo. Ale naozaj pomalicky nie nasilu. A mali sme od urologa masticku lebo nam sa tvoril hnis.

26lenka6
5. nov 2016

Baby, taka blanka v stadiu pretahovania ked je vidno dierku na cikanie je bezna? Nas ma 3r aj 3m. Papier na urologiu mame od 3r prehliadky ale nesla som s nim este. Dostali sme sa po to, ze mu vidno dierku na cikanie a okolo ma taku blanku a ta vlastne drzi predkozku a zalud. Natieram uz asi 3mes slezom ale ziaden pokrok. Ta blba blanka drzi alo besna ☹

gin124
5. nov 2016

Na staré kolena jsem se velkou obklikou dostal k této poblematice. Nejsem lékař, ale poněvadž mám studijní vlohy, tak jsem tuto problematiku poměrně do hloubky nastudoval. V tomto případě je natírání slezem naprosto bezpředmětné a nesmyslné. Teď tu v Duisburgu musím ještě někam na rychlo letět, snad se mi podaří později vše vysvětlit.