Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

pastuska
29. júl 2009

No tak som sa rozhodla, že to nechám zahojiť - ak to nezačne hnisať. Má ešte len rok, možno sa to vyrieši. A idem vymeniť doktorku, ma pekne naštvala.

pistok
29. júl 2009

mastím a kupem ho, už to neni začervenalé
skúsila som teraz večer pretiahnut a nejak to nejde
je vidno dierku na cikanie a dalej nejde - doktorka ho pretiahla ovela viac
ale nechcem mu spravit nové jazvy, tak nejdem nič na silu
vidno mu tam ten maz, ale neviem sa tam k tomu dostat
naozaj nechápem, prečo to doktorky robia, ved by mali vediet, že mu tým sposobia jazvy

dididi30
29. júl 2009

pistok a to takemu malemu? chudiatko ☹
inak moja kamka to robila tak, ze mu ten koncek ako keby sulkala a potom jemne stahovala, no proste to tam nejako nakopila ci co a potom mu ten hnis vysiel, ale to len raz potom to uz nemal......takto to robila stale pre istotu, aj ja to sem tam tak robim, ale nie nasilu len kolko da.....tiez mu bolo vidiet ovela viac ale akosi to ma zas ako predtym, no ale stale mame cas 😉

yanna.o
30. júl 2009

tak to je síla!! 😠 😠 přetáhnout předkožku už v roce násilím a ještě bez vědomí rodiče! vyměň jí okamžitě.
nám dr. řekla přetahovat s citem a postupně a když to ještě přetáhlý nemá (2 roky), tak neplaší.

Jednou jsme byli na chirurgii kvůli ragádám (bála jsem se zánětu močáku, který oni vyloučili). Na kontrole mi doktorka řekla, a to myslím byla přímo dětská uroložka, že dřív to bylo tak, že předkožka musela být "povinně" přetažená do roka a běda jak jí někdo ještě přetaženou neměl. Prý to mám jen mastit, aby ta kůžička zvolněla a že přetahovat to ani nemusím zkoušet.
Nesouhasím úplně z jednoho úhlu pohledu jenom s tou mastí (bepanthen, calcium, linola apod.), protože jsem trpěla na záněty močových cest a znám různá pravidla, co se mají dodržovat. Např. jenom sprchovat, nekoupat. Neumývat parfémovanými mýdly. Max. si udělat koupel z heřmánku. V té masti by se jedině držel bordel asi.. Tak možná to je ten důvod, proč někdo mast nedoporučuje. Když měl malý ty prasklinky a pálilo ho to při čůrání, tak jsme měli jen koupat v heřmánku, větrat a ničím nemazat, ani hojivými mastmi.

yanna.o
30. júl 2009

Jinak k tomu samotnému přetahování. Snažím se přetahovat s citem. Některý den vynechám. Ale nejde to. Jsem zaseklá na jednom místě, přes které to nejde. Čůrá normálně, nemá žádné problémy, ale přetáhnout to prostě nejde, drží to a když za to začnu víc tahat, tak akorát rozevírám tu dírku na čůrání. Odloupnout to prstem taky nejde. Tak už ani nevím, jak na to dál..

darty13
2. aug 2009

patuska- môj názor ak už je to pretiahnuté, tak bude lepšie v tom pokračovať. Urolog vravel že ak sa trhlinky naspäť zalepia, bude to horšie...my sme pred týždňom boli preťahovať a už je to lepšie. každý deň sme to pretiahli, vyčistili predkožku betadinom a močili v repiku. Predkožka je už len trošku ružová a malý už skoro vôbec neplače, samozrejme že to robime nasilu,ale myslím že v tomto veku na to skôr zabudne.

kinsen
3. aug 2009

Ahoj holky, nevím si rady na půl roční prohlídce mi doktorka řekla stahovat, ale skoro všude píšou že u takhle mallého prcka ještě ne, tak nevím co mám dělat 😒

sakura77
3. aug 2009

kinsen,precitaj si dozadu prispevky a jednoznacne sa baby zhoduju stahovat,ved ked len tak jemne poskusas,nic nepokazis,my sme nestahovali a zle sme dopadli-aj ked v nasom pripade by asi ani stahovanie nepomohlo,ale keby mam druhy krat chlpaca,tak nevaham

shaula
3. aug 2009

Kinsen - jednoznačně pokud nejde, tak NESTAHOVAT! Pokud by Vám to šlo, tak teoreticky můžeš, velmi opatrně, rozhodně ne silou, aby se to tak udrželo. Ale já jsem do roka nestahovala vůbec. Zkus si přečíst toto: http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

kinsen
3. aug 2009

Holky děkuji za rady asi bude nejlepší zlatá střední cesta. Budu oparně jen tam kam to půjde a snad to bude ok. 😖

sakura77
4. aug 2009

kinen,tak ,jemne,pokial ide,nic na silu,mate este cas,ale za na druhej strane je dobre to nezanedbat 😉

kinsen
4. aug 2009

no raději to budu opatrně dělat bojím se aby mu to doktorka nechtěla násilně uvolnit 😒

orange79
9. aug 2009

urolog po mojom dovoleni stiahol malemu predkozku,teraz mu to mam robit ja,co sa aj snazim,len je normalne,ze ked mu to stiahnem ma ten zalud cely cerveny akoby krvavy,len zvrchu ma zalud normlanu farbu,moze to byt aj tym ze ten maly kusok sa aj mne darilo pretiahnut uz predtym a ostatne urobil urolog preto ma taky krvavy? inak prvy den plakal pri cikani,druhy trosku a teraz uz v pohode,len vobec nechce sediet v repikovom kupeli,tak mu to tym iba umyvam.prosim o radu,kto mate skusenosti,nechcem sa zasa hrnut k urologovi,ci je to v poriadku.

luissa
9. aug 2009

nemusite sa stresovat ked to nejde, staci ist k urologovi v 10 rokoch, prestrihnu chlapcom uzdicku stiahnu to a vycistia a je vybavene.

sisko78
9. aug 2009

ahoj luissa ty to vies???mas skusenost? 😖

mirkaff
10. aug 2009

mojmu synovi to robili po jednorocnej prehliadke,ambulantne na nefrologii......

shaula
10. aug 2009

Na nefrologii? 😕 Ta se přece zabývá nemocemi ledvin... Já vím, že to je taky součást vylučování moči, nicméně tohle bych čekala spíš na urologii...

allanko
12. aug 2009

Ahojte babule, som tu nova 😉 a kedze prave vcera sme absolvovali navstevu u urologa, tak hladam vsetky mozne debaty na tuto temu. Ide o to, ze ako nam predkozku vcera stiahli, tak je este stale zdurena a bolestiva ☹ Nemala som odvahu ani vkrocit do cakarne ordinacie, tak som poslala manzela. Chcem sa vas spytat, ze pokial ju mozem stiahnut? Stahujem pravdaze len tolko kolko dovoli, ale aj tak zalud neprejde-vlastne vidim ho len zvrchu. Casom to zide cele? Neviem si rady 😢 pouzivame framykoin, ale ani to by sme nemali, lebo urolog povedal, ze staci len cistou vodou, aby vysla spina co tam bola. Lenze mne to nedovoli stahovat vo vode a na sucho to nie je ono 😢 Viete mi poradit? Predkozku len stiahol a nerezal-chvalabohu..

ivusa82
12. aug 2009

ahojte, ja vas zbezne citam...vychytavam rady,, my sme na tom tak,ze mastickujeme framykoinom uz asi tyzden...a odvtedy je viditelny pokrok...este nestiahneme celu kozicku,,ale uz je vidiet zalud a verim ze zachvilku uz budeme aj my chlap 😉 neriesim to vobec...ked mi dovoli..stahujem pomalinky pokial ide..ked nie aj dva dni nerobime nic..mame cas do 5 rokov...nestresujem... 🙂

allanko...asi sme na tom rovnako...ibaze ja som zatial u dokiho nebola...,, natieraj mastickou a uvidis ze to zachvilku pojde 🙂

allanko
12. aug 2009

ivusa82, dakujem za psychicku podporu 🙂 u nas chyba asi v tom, ze som tu nestiahla cele uz aj prvy den 😒 velmi ho to bolelo, tak som mu to nechcela, ale ani nebudem. Akonahle mi povie, ze ho to boli, tak prestavam. Je to vsak lepsie, ako napriklad rano, tak hadam, ze o taky mesiac ho budem vediet stiahnut cely 😀 bojim sa vsak toho, ze to zostane na jednej rovine a potom mozeme k dr. ist na navstevu znova ☹

ivusa82
12. aug 2009

allanko...ak to maleho boli..tak ee...nasilu nie,, neboj to pojde pomalicky,, a este taka vec,,ze ked si maly natahuje pipika..tak to je len dobre..nech si ho natahuje...zmolkuje..aspon sa mu rychlejsie odlupi predkozka..a same dieta citi kolko moze..ked ho to neboli,,tak ja nechavam maleho nech si s nim robi co chce...moja mamina v panike...jeeezis co si ho tak natahuje,,sak si ho odtrhne 😀 😀 😀 ...ale pohoda,,to je len dobre 😉

akdar1
13. aug 2009

Ahojte.Stahovat ci nestahovat? Presne to jsem resila take... Pediatricka mu vzdy na kontrohle predkozku kousek stahovala a uz od narozeni nam to doporucovala. Avsak z informaci na koniku jsem pristoupila k nazoru nestahovat a docela jsme na to dojeli... Pri curani se malemu zacalo okoli penisu nafukovat a nastala litacka po urolozich. Nakonec druha navsteva nam pomohla - dostali jsme krem, ktery postupne predkozku uvolnil a od te doby, i kdyz se stale bojim stahovat a delam to jak nejopatrneji mohu, stahuji temer denne asi od 7. mesice, nebot vynecham-li den, cela drina je fuc, protoze se vse zase prilepi zpet 😒

beata12
13. aug 2009

cawte maminy, môj 6-ročný syn prekonal na jar angíny, pri ktorých bral troje antibiotiká. V tom čase začal mať problémy s pipíkom. Veľmi ťažko sa mu začal sťahovať /dovtedy nebol žiaden problém/ a začsli sa vytvárať prasklinky. Po dovolenke sme navštívili urológa, ktorý nám zatiaľ predpísal nejaké mastičky, ale povedať, že to vyzerá na operačný zákrok. Sme z toho s manželom úplne vedľa. So starším synom nebol problém a teraz toto. Veľmi sa bojíme, že tie mastičky nezaberú a potom hrozí tá operácia. Tú popraskanu kožičku mu budú musieť odstrániť, aby mu to išlo pretiahnuť. Dal nám na to dva týždne a potom ideme na kontrolu. ☹

allanko
13. aug 2009

ivusa82, ide o to, ze dnes sa ho nechcel ani dotknut 😒 bojim sa toho, ze sa to cele zapali a potom mozeme lahnut pod noz 😢 zajtra posielam manzela zas k urologi, lebo mne nedovoli ani ho chytit, tak nech mu to radsej natiahne on ☹ pred cudzim clovekom sa boji a necha si urobit cokolvek 😲 nechapem to, ale nevadi...uvidime

beata12, takto dopadla moja znama, krasne im zisla predkozka a tiez zacal mat problem so stahovanim. Im ani nic nepredpisovali, ale uz aj poslali do nemocnice a dnes chlapcek beha po svete obrezany....v niektorych chvilach(ked si nedovoli stiahnut) by som to uvitala aj ja 😉

lilak5
15. aug 2009

Beata mi dopadli stejně. Bylo mi řečeno, že to pravděpodobně nebude úplná obřízka, ale jen částečná, kdy se odstraní ta zajizvená a zúžená tkáň. My už mu to teď nestahujem, protože mu pokaždý tekla krev. Vymýváme mu to injekční stříkačkou s vodou aby nedostal zánět. Já jsem s tim smířená, myslim, že je to nejlepší řešení, když s tim jsou pak problémy.

macka23
17. aug 2009

Ahojte,
potrebujem poradit, maly bude mat 7mesiacov, predkozku mu nikdy naslu nestahujem,len nasa lekarka poveedala, ze len vecer pri kupeli mu to mam, ze sa nemam bat, ale ja vzdy len jemne pokial ide. ja neviem ako sa to vcera stalo, ale zrazu sa mu stiahla, maly zaplakal, v noci malo cikal, tak som sa rano zlakla, ale to je u neho normalne, potom sa poriadne vypisal, i ked bol taky uplakany, mam pocit ze ho to stipe. ma tam take male trhlinky ☹ a aj troska krvicky ked som mu to dnes popoludni pozrela, asi ho to bolello ked som mu to pozerala, bo hned spustil krik 😔
Neviem ci utekat k lekarke...alebo len niecim umyvat /repikom?/
Poradte prosim.
Dakujem.

lenka386
17. aug 2009

Ahojte kocky!

My sme si tiez uzili so starsim synom a jeho pipikom.. 😢 Teraz by som sa tomu velmi rada vyhla, ale neviem ako.. Matuskovi sa snazim stahovat predkozku asi od pol roka, kusok uz ide, ale nie celkom. V polke septembra ideme na 15-mesac.prehliadku a nas pediater v tomto veku posiela na urologiu, ak to nejde.. Nechcem vsak zbytocne nic silit, aby som nespravila viac skody ako uzitku..
Uz som citala aj v inych forach o masteni - len neviem, ci to treba mastit iba zvonku, alebo ist aj "dovnutra" pokial ide predkozka stiahnut..

petrastudent
17. aug 2009

Ahojte tak i my se přidáme. Malý měl v máji dva roky a jelikož mu penis nešel ani maličkato přetáhnout(i když jsme se o to každý den jemně snažili) tak ná Dr. poslala na urologiu. Strach jsem měla strašný. Dr. řekl ukažte já se na to podívám- podíval se, že mu to stáhl- byla to chvilka- ale pro mě věčnost. Maličký plakal tak strašně, že jsem plakala s ním. chdinečka moje. Ale pak když se už mohl obléci a dostal lízátko a mohli jsme odejít. Byl už klidnější. Za dveřmi ordinace už neplakal vůbec. Odešel po svojich- já si ve svých myšlenkách myslela, že nebude moc ani chodit, ale v pohodě. Došli jsme si ještě na zmrzlinu a koupit za odměnu nějaké dárečky. No byl v pohodě dokud se mu nechtělo čura. To nastala hrůza. A pohled na dvouleté dítě které se kroutí bolestí a staví se pomalu na hlavu- nepřeji nikomu bylo to strašné. Dokázal čurání zadržovat i hodinu a pocelou tu dobu plakal- a když už nevydržel vyčural konečně vše a jedno kde. Ale to mi nevadilo chytali jsme do osušky. Tento scénář se vždy opakoval při potřebě čurat. Mezi tím byl úplně v pohodě. Ale Pak přišel druhý den- bylo to o kousíček lepší. A na čtvrtý den už jen řekl au a čural. Museli jsme zase vysvětlit, že se smí čurat jen do nočníku a na travičku. Ale pochopil hned. A to jsem se bála , aby zase neměl plenky. Př přetahování jsme bojovali asi 3 týdny- museli ho držet dva dospěláci a já přetáhnout. Nyní už si nechá přetáhnout. Náš boj doufám zkončil přetahujeme stále každý den a někdy i při čurání. Už možná na tu strašnou bolest zapoměl.
Nemáme žádnou prasklinu ani krav nám netekla a nyní přetáhneme v pohodě celý žalud. Před zákrokem neměl vidět ani kousíček žaludu. Takže já jsem nakonec ráda, že jsme na zákrok šli. Je to tedy utrpení koukat se na dítě které má bolest, ale ustoupilo to rychle. Tak vám přeji ať máte s pipíky jen a jen dobro. A když už jste jednou stáhli nepřestávejte stahovat- bude to horší.

lu777
18. aug 2009

holky když to tu čtu, tak nevím: je to přetahování fakt tak nutný? když u toho tak brečí a jak čtu poslední příspěvek můžou bejt takový potíže s čuráním a tak?

já malýmu občas zkouším přetahovat, ale fakt nenásilně, opatrně... dostaneme se tak do tří čtvrtin... dál ani za nic, často sebou i hodně mrská, nechápavě na mě kouká proč mu tam sahám a tak... mně to přijde nepřirozený..
a čím víc toho čtu, tím víc vidím že je na to zase milion názorů... jak má pak člověk vědět co je správně?

my byli shodou okolností na prohlídce v roce u dvou dr.... první řekla, že přetahovat, tak jednou týdně, po koupání... druhý dr. řekl "Doufám, že se nepokoušíte mu to přetahovat!!"...
tak jako nevím co si z toho mám vzít 😕 😅 😅

v čt jdeme na 18-m prohlídku tak se na to zase zeptám... podle mě je ještě brzo, ta kůžička mi připadá malá, neumím si představit, že bych to bez násilí přetáhla... jen když je rozbalenej tak ho nechám aby si s ním hrál, to mi přijde normální a dobrý pro to...
jinak ho nikdy neměl červenej apod., žádný potíže, takže já jsem ráda a nechávám tomu dost volnej průběh, je to hodně citlivý místo, nechci ho zranit....

doufám, že nás nebude nutit jít někam na násilný přetáhnutí... malej se k dr. vždycky těší, tak bych nerada, aby tak pak dělal hysterický scény jako občas vidím u dr. u dětí co mají špatnou zkušenost 😒

allanko
19. aug 2009

Macka 23--ahoj, podla mna si mu zakrok urobila sama 😉 podla mna mu to uz teraz natieraj framykoinom a stahuj mu to-pokial sa da. Netreba mu to stiahnut cele, staci ak budes vidiet zaciatok zaluda. My sme uz po tom(chvalabohu) teda mu to uz nenechaj zarast, lebo bude horsie. Ak je to trochu zdurene a natrhnute, tak to nevadi-aj my sme tak dopadli u urologa a teraz stahujeme kazdy den dva krat a uz bez placu 🙂