Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

kviotecek
24. júl 2016

@adazdca ahoj mohla by si mi napisat o tom slezovom kreme?

bar12
25. júl 2016

Na moj vkus sa slezovy krem dost precenuje, az taky zazrak to zase nie je ☹ a je dost drahy.. Ak sa predkozka aj malinko uvolni, po douzivani sa dostanete do starych kolaji.. Nic sa tym neurychly, jednoducho ked ta predkozka este nie je pripravena na pretahovanie, nepomoze ...

adazdca
25. júl 2016

@bar12 mne ked sa podarilo malému úplne stiahnuť predkožku, tak sa mu nikdy naspäť neprilepila... Denne mu stiahnem a vysprchujem pipíka.. Aj ma na to upozornovali, aby sa to denne preťahovalo, lebo som počula aj od urológa, že je kopec prípadov, že sa to opäť prilepí..

martiinka2
25. júl 2016

Ahoj, z jakého důvodu tě tam doktorka poslala? Máte nějaký zánět? nebo má problémy s močením? Nechápu proč by měli uvolnovat předkožku tak brzo. První, kdo by si měl předkožku stáhnout je právě tvůj syn. Pracuji jako lékařka na klinice dětské urologie a nefrologie a vůbec nedoporučuji nějaký zákrok. Maximálně kortikoidní mastičku. Klidně mi napiš na e-mail martiinka2@seznam.cz.

lubicakovac
25. júl 2016

Ahojte, ja mám teraz so synom takú psychickú barieru s týmto sťahovaním, má tesne pred 6. narodeninami, so sťahovaním predkožky bojujeme od 3,5 roka a momentálne je to kvázi už aj vyriešené. Pred 2 týždňami sme boli na kontrole po 8 mesiacoch, už som to sem raz písala, takže nadviažem na to kde som prestala:
Tak teda, že mu to šlo cca na 75% stiahnuť, ale na jeho ľavej strane sa to ešte trocha držalo a naspodu okolo žaluda. Prišli sme k urologovi, ja už v tom že od poslednej kontroly sa to pohlo pomerne málo, takže som čakala, že ideme riešiť čiastočnú obriezku. Na moje veľké prekvapenie pán doktor mu to krásne stiahol a natrel mastičkou, malý síce protestoval chvílu ale prešlo ho to do minúty.Po stiahnutí mal to podráždené, červené, ale inak nič zlé. Ištrukcie boli že to máme prvé 3 dni šťahovať uplne dole a oplachovať bud v čistej vode alebo harmančeku. To aj praktizujeme, prvé 2 dni nechcel malý ani na záchod, že to bude bolieť, že to bude štípať a pod., a z tohto je teraz veľký problém, pričom neskôr aj po kriku a plači sám mi povie že nič z toho sa nekonalo.
Bolieť ho to neboli, neštípe, proste nič, ale on sa so svojím novým penisom nevie uzmieriť 🙂 a toto proste riešime v jednom kuse, že on nechce mať tú "hrču na cike" (rozumej žaluď) :D muža som musela donutiť nech mu ukáže jeho, bo mi neveril že takto to má byť, proste groteska :D ale aj tak, ja som ako pokazený gramofon, nahánam ho na záchod a presviedčam že musí si to sám stahovať a zakaždým, každý večer ho nahnať do vane a trénovať, ale vždy príde s nejakou hláškou, že čo s tým bude zle, lebo tá hrča tam nemá byť, na nervy a už mi dochádza trpezlivosť. 🙂

adazdca
25. júl 2016

@lubicakovac no zaujímavá skúsenosť.. to bude asi tým vekom, že ti malý špekuluje nad tou hrčou 😀 To sa pri mojom napr. vôbec nestalo, však v dvoch rokoch mi začal ledva vyprávať, tak to ani neriešil 😀

alison11
25. júl 2016

@lubicakovac Ahoj,nemáš náhodou v rakovi narodeného syna?Mne ten môj si ani zasvet nechce sťahovať,lebo jemu je tak dobre...môj má 5rokov,ale hrôza...je precitlivený na všetko mrnčí...

lubicakovac
26. júl 2016

@alison11 nie, moj je septebrový, panna, ale je hrozne tvrdohlavý a premudrelý 😀 ale ako píšeš, nechce tiež, bo jemu sa nechce, tak ked počujem že otvára dvere na kupelni, letím za ním, lebo on síce povie že áno stiahol som si mamka, ale vždy ked som ho načapala náhodou, tak si nestiahol 🙂 sa cítim jak eštebák, furt ho vyšetrovať čo ako robí 😀

gin124
26. júl 2016

nevím, nevím

jedna matka napsala ohledně svého sedmiletého, kterému to nešlo vůbec stahovat, že pokud to sám nerozcvičí, jak se to řeší chirurgicky a že mu už ta "hrča" nepůjde do toho koženého "domečku" vůbec schovat. Prý pak trénoval několik měsíců poctivě, a dnes mu to funguje bez problémů.

Nevím však, zda je dobré kluka takto strašit.

Vůbec není nutné kluky takto trápit. Podle skandinávských zkušeností, kde to na rozdíl od anglosaských zemí nechávali na pokoji, je průměrný věk, kdy ta předkožka jde stáhnout až 10,4 roku. Znám plno případů, kdy jim to šlo až ke konci puberty.

Ono takovým nucením mohou chlapci fyzicky strádat. Ty manipulace jsou často bolestivé a při tom fyzickém strádání pak mohou často strádat i psychicky, jak píše MUDr Vladimír Němec PhD.

I kdyby ho to přetahování už nebolelo, tak se může stát, že může mít ten žalud velmi citlivý až bolestivý na dotek. To je u malých chlapců a pubertálních kluků poměrně časté, dospělí muži tuto nadměrnou citlivost až bolestivost na dotek už nemají. Proto se mu asi do toho stahování vůbec nechce. Mario Lichtenheldt má na to jeden recept, který tu okopíruju:

3) Snad šálek čaje?

Pokud to nepomáhá, nemějte strach! Vyzkoušejte, jestli to nebude lepší po koupání v čaji.

Koupejte penis dvakrát až třikrát denně ve studeném zeleném nebo černém čaji. Tyto čaje obsahují tříslovinu tanin v neškodném množství, které je ale však dostačující pro vaše účely. Při této čajové koupeli budete penis se staženou předkožkou koupat v šálku čaje, aby se žalud a vnitřní předkožka stali méně citlivé. Efekt však zmizí, když přestanete s koupelemi.

(Tu je třeba něco dodat. Čaj je potřeba připravit jinak, než čaj k pití, U čaje k pití se louhuje asi tak pět minut, aby se uvolnil thein, kvůli kterému se čaj pije. Po pěti minutách louhování se však začne uvolňovat tanin, který svou nadměrnou hořkostí kazí chuť čaje. Oproti čaji na pití je však potřeba při přípravě čaje k této koupeli ho nechat louhovat co nejdéle. A samozřejmě to koupat v čaji vychlazeném, ne vřelém. Redakce PNVT)

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/sex-obre...

Na druhou stranu, pokud mu to už jednou bez bolesti stahovat jde, tak by se to mělo stahovat pravidelně, aby se mu to znova nezatálhlo.

Ani částečná obřízka není dobrá, poněvadž je při ní nenávratně amputována rýhovaná tkáň, nejcitlivější část mužského pohlaví, což je v klidu vnitřek špičky předkožky penisu, v přetaženém stavu je to rýhovaný přechod mezi vnější a vnitřní předkožkou.

alison11
26. júl 2016

@lubicakovac Presne ako môj tiež povie,že si stiahol a ani sa ho nedotkol,ale ako tu pán píše neriešim,snáď si bude sťahovať v čase puberty keď ho bude jeho telo zaujímať 🙂 a ak bude mať vtom čase ťažkosti tak snáď nám to povie sám a budeme riešiť vtedy,je to naňom,pokiaľ mu je tak dobre tak ho nejdem stresovať,mladšímimalmykózu tú sommu liečila z candibene krémom a je ok bez lekára 🙂.

gin124
26. júl 2016

Kluci v pubertě na to mají své webové stránky, kde mohou nalézt návod.

Více zde: http://www.strankyprokluky.cz/jak-o-sebe-pecova...

Pokud vím, tak se najdou i jedenáctiletí, kteří se o to na internetu začínají zajímat.

Původně se ty stránky jmenovaly www.mojepuberta.cz, ty však koncem märca zanikly, poněvadž jejich webmaster to časově nezvládal. Psal mi, že je s jinými věcmi časově vytížený na 250%. Pan MUDr Staněk dělal na původních stránkách pouze odborného poradce. Nakonec se rozhodl, že se celého projektu ujme, stránky poněkud předělal, přejmenoval a teď je vede sám.

Byl pokus i o vytvoření slovenské verze www.mojapuberta.webnode.sk, jenže tam se to žel nějak zaseklo, takže ten pán, co se ujal slovenské verze (jeho jméno znám) v tom nepokračuje.

Byl bych velice rád, kdyby někdo, nejlépe někdo z lékařů, kdo má atestaci na dětskou urologii, jako ji má MUDr Staněk vytvořil podobné stránky i pro vás matky, které máte malé chlapce a dobré by byly i pro děvčata. Doufám, že časem takové stránky budou.

gin124
26. júl 2016

Mám překlep v adrese www.moja-puberta.webnode.sk

martiinka2
26. júl 2016

Jsem ráda, že jste to prošli bez větších problémů. Tím že to urolog stáhl a ani to nebolelo byla jen Vaše zásluha, že jste poctivě cvičili a mazali. On jen stáhl a drželo to jen na krajíčku. Ted doporučuji pravidelně stahovat a první dny koupat v heřmánku, rychleji se to zahojí a bude dobře. V případě, že se to začne zase slepovat, tak neváhat a hned navštívit urologa.

rainbow0508
26. júl 2016

@alison11 ako keby som citala p mojom mladsom...starsi si uz stahuje v pohode sam...alee si 4 a pol rocny...na drzovku ho musim chytit a poriesit...nie nejak sadisticky ale musim lebo uz mu to 2x nazad zarastlo spat...ale cirkus taky az sa bytovka otriasa...malokedy je to tak ze si necha v pohode stiahnut...starsi v jeho veku uz davno v pohode stiahol skoro uplne...a toto moje tedlo ani nahodou 😉

martiinka2
26. júl 2016

A nezkoušela jsi vzít staršího syna, aby to s ním probral ve vaně, bez Vaší přítomnosti? Teda nevím kolik má ten starší syn. Možná kdyby viděl jak stahuje brácha, tak by to bylo bez cirkusu. Přece jen se děti dokáží dohodnout.

adazdca
26. júl 2016

@rainbow0508 kočky, ako to tu čítam, tak som normálne rada, že to máme za sebou a malý si to sťahuje sám.. dokonca som ho naučila, že ked ide cikať, tak si má obnažiť pipíka, aby cikal pekne rovno.. Lebo ked cikal normálne a mal na tom tu predkožku, tak sa vždy poocikával, lebo prud nešiel rovno.. tak teraz odhalí hlavičku a čurká 😀

martiinka2
26. júl 2016

Jak dlouho ti trvalo ho toto naučit? 🙂 můj syn má 11 a nikdy nechtěl ani slyšet, že by si ho přetáhl před čůráním. Jinak ted je pár měsíců po obřízce, takže nemusíme nic řešit.

adazdca
26. júl 2016

@martiinka2 môj ma teraz 4 roky.. a od 2 rokov máme pretiahnutu predkožku uplne.. a teraz som mu to parkrát povedala, že ked ciká , nech si to najskôr obnaží a hned pochopil, že sa tak neociká.. lebo predtým mu to išlo kade tade, než sa to dostalo do riadneho prudu..no je to zábava s tými chalanmi.. Ked bol menší, tak sme robili v sprch.kute každý den "kukuk".. t.j. stiahli kožku a mrkli pipíka .. a teraz už hovorím normálne.. Tomi stiahni si predkožku a vysprchujeme, aby bola čistá.. a v pohode, nemá s tým problém

martiinka2
26. júl 2016

@adazdca Je super, že to máte takto vyřešené. Já syna mordovala do 9 let a nic příjemné to není. Uvolnění sondou absolvoval asi 5x, takže každá návštěva urologa byla horor :(.

gin124
26. júl 2016

@martiinka2

To co mu bylo prováděno dlouhé roky je neskutečné zbytečné trápení neviňátek. Takoví zpravidla berou tu obřízku jako vysvobození. Pokud tedy nepatří mezi těch 10% nešťastníků, kteří mají kvůli obřízce poničený sexuální život.

Německý spisovatel Mario Lichtenheldt s kterým jsem v kontaktu a který byl obřezán když mu byly čtyři roky, věří, že nesmyslně a který bere svou obřízku jako velkou osobní křivdu píše:

ZÁKEŘNOST OBŘÍZKY JE V TOM, ŽE JEJÍ ÚČINKY NA BUDOUCÍ SEXUÁLNÍ ŽIVOT JSOU ZCELA NEVYZPYTATELNÉ.

Nějak se mi nechce věřit, že pracujete jako lékařka na dětské urologii jak jste tu nahoře napsala, ten váš první příspěvek, který tu teď ocituji:

martiinka2 Ahoj, z jakého důvodu tě tam doktorka poslala? Máte nějaký zánět? nebo má problémy s močením? Nechápu proč by měli uvolnovat předkožku tak brzo. První, kdo by si měl předkožku stáhnout je právě tvůj syn. Pracuji jako lékařka na klinice dětské urologie a nefrologie a vůbec nedoporučuji nějaký zákrok. Maximálně kortikoidní mastičku. Klidně mi napiš na e-mail martiinka2@seznam.cz.

mi s tím, co tu píšete teď vůbec nesedí dohromady. Chtěl jsem vám něco napsat soukromě, šlo o dotaz. Teď jsem rád, že jsem s tím nespěchal. Teď vidím, že by to nemělo vůbec žádný smysl. Pokud jste lékařka na dětské urologii a nechala jste svého syna takto zbytečně trápit, tak je to katastrofa.

martiinka2
26. júl 2016

@gin124 Ono je to trochu složité, mě se syn narodil, když mi bylo 19 let, takže studoval celou dobu se mnou. Jednoduše řečeno - Já studovala a rodiče se starali o mého synka, takže jsem ani nemohla nějak ovlivnit tu problematiku. Ale děkuji za Váš názor. Nechtěla jsem to tu takto zbytečně vysvětlovat.

gin124
26. júl 2016

Já to naprosto chápu, je mi 55 let a o tom, že může někomu obřízka někomu poničit sexuální život jsem ještě před dvěma a půl roku nevěděl vůbec nic. Naopak jsem tu obřízku měl po celou dobu za dobrou a prospěšnou věc, takže to pro mne bylo před dvoumi a půl roku opravdu velkým překvapením. Na českém internetu bych se nic podstatného nedověděl, dělám však už 20 let v Německu, takže mám všechny vědomosti z německých zdrojů. Jenže malými dětmi jsem se původně nezabýval.

Až před vánocemi 2014 jsem na www.emimino.cz zjistil, jaké škodlivé nesmysly někteří doktoři v tomto dělají, tak jsem se zaměřil právě na osvětu pro matky. Puberťáky se vůbec nezabývám, protože to dělá MUDr Staněk. To emimino už monitoruju přes rok a půl, tu na modrém koníkovi jsem se to naučil teprve nedávno. Bez zázemí u německých kolegů z hnutí bych to však vůbec dělat nedokázal. Rozhodl jsem se, že nebudu anonymní.

martiinka2
26. júl 2016

@gin124 Je to od Vás velmi milé a moc si toho Vážím. Jste člověk na svém místě a věřím, že pomůžete hodně maminkám vyřešit tyto choulostivé problémy.

rainbow0508
26. júl 2016

@martiinka2 skusala...tvrdohlava povaha s vecnou odpovedou CHOD PREC...JA SAM

gin124
26. júl 2016

Jenže já si někdy také nevím v ožehavých případech rady. Lékař nejsem, i když mám tuto problematiku poměrně dost ze zahraničních zdrojů nastudovanou. Jenže to bych spíše očekával od vás. Měla byste to dohonit. Je smůla, že se mnozí doktoři drží předpotopních škodlivých postupů.

gin124
26. júl 2016

@rainbow0508

Tak je to ale jedině správně, jedině on sám. Žádné násilné stahování od rodičů nebo doktorů.

Já to osobně z mých vzpomínek nic napsat nemohu, osobní zkušenost s tím jako dítě nemám, protože jak já tak můj mladší bratr jsme byli z těch šťastlivců, kterým to šlo lehce stahovat už od malička. Dospělí se nám do toho vůbec nemotali. To nás samotné fascinoval ten stahovací bambulík.

lubicakovac
26. júl 2016

@rainbow0508 to mam aj ja doma, ja sam nie ty, len ked uz tam nestojim nad nim, povie nestihol som. 🙂 Ale dnes mi zadrel ze uz mu z toho odpadnu usi, ze mu to stale opakujem,ze si to ma stiahnut ked ide na wc. :D tie deti su spekulanti

alison11
27. júl 2016

@rainbow0508 Nechaj tak,ak mu to časom nepojde tak to valíš na neho,takto bude mať ztoho stresy,a možno ke´d bude vídať staršieho tak si bude sám skúšať.Mne sa mladší od staršieho učí aj na záchod chodiť od neho odkukal a aj pipík si skôr mladší umyje než starší toho vôbec nezaujíma,že by si mal umyť...Mladší saučievajú od starších radšej posielaj za starším menšieho ked ciká a tak,mne starší za mužom beháva a ten si nesťahuje tiež,tak preto mne starší syn nechce sťahovať a mladšiemu ke´d poviem nech si ponaťahuje tak si ponaťahuje a aj umyje keď mu poviem pri kúpaní,predca aj naťahovaním sa uvolní od penisu predkožka.A ke´d budú mať ťažskoti tak to na nich proste zvalím,keďže ja som im vravela a vždy vravím nech si skúšajú sťahovať keď mne nenechajú mladší povie že stačí...a starší sa mi ototčí chrbtom a povie nie.Takže nesilím... je to nanich.

jajka.20
6. sep 2016

Baby poradte....syn má 7 a už 2 a pol roka predkožka krásne stiahnuta bez urológa ...ale dnes sme boli na pohotovosť ma zapálenu a opuchnutú predkožku, že sa mu nedala pretiahnuť späť. verdikt doktora: nasilu vrátil predkožku,striekol pamykon,a tri dni močiť v repiku a ak sa to bude zle hojiť tak nás čaká obriezka... dokaže sa to do troch dni preliečiť?? veľmi tu obriezku nechceme.... ved predkožka fungovala bez problémov až doteraz...je tá obriezka fakt nutná v tomto pripade??

zmokito
6. sep 2016

@jajka.20 no mojmu bratovi mama nasilu stiahla predkozku, ked bol este malicky a neslo mu to vratit naspat, potom bezali na pohotovost a tam mu to doktor pretiahol spat, neviem uz, ako to liecila vtedy, ale ostali mu z toho zrasty a musel ist ako dospely na obriezku, lebo mu to robilo problemy. Ale nam repik uzasne pomaha na taketo zapalene stavy, syn mal zapaleneho pipika (akurat sa mu odlepovala cast predkozky vtedy) a kupala som ho zo tri dni v repiku a nadherne sa vsetko vyhojilo, uz na druhy den nemal bolesti a na treti zmizlo aj zacervenanie.