Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

roka96
1. júl 2009

ahojte nečítala som všetko možno sa tu o tom aj píše tak sorry ak sa opakujem... máme od narodenia zúženú predkožku.. pri stahovaní sa mu tvoria také ranky vraj by sa to nemalo no a teraz najnovšie dnes som si všimla, že sa mu pri cikaní robí na pipíkovi taký balónik... máte s tým niekto skúsenost.. vyzerá akoby ho to aj bolelo a ciká tak prerušovane.. upozornovali nás na to,že ak to tak bude bude dobre urobit obriezku.. ako sa to robí??
Dakujem za všetky vaše skúsenosti... ☹

denisocka
1. júl 2009

no my sme prave preto nabehli na tu urologiu,my sme sce tu mastičku mali spubenu,ale potom nas odbil že kým nema problemy,tak nevadi že nejde pretiahnuť,ale par dni dozadu som si všimla,že pri čurani sa mu tam akoby nahromadi moč ,ako malinky balonik,ale problem nema,ani neplače,ani necika prerušovane,ale predsa sme šli a dali nam tu masť - tak uvidime

roka96
1. júl 2009

aha tak idem hned zajtra aj ja.. moj ciká prerušovane dnes chudáčik aj tlačil, stále si to chytal .. to tlačenie neviem, lebo aj kakal aj s tým máme problém a dnes pri tom strašneplakal. tak mi ho bolo luto--- strašne 🙄

eppik.m
2. júl 2009

ahojky, tak mi pediatr řekl to co jsem věděla, do 3 let neřešit předkožku, do tohoto věku by se měla sama uvolnit a přetahovat každý den s citem co to jde 😉 🙂 takže mu to budu dělat při sušení po koupání hodně opatrně aby se mi znovu nestalo že se mu natrhne ve vodě, asi tím jak kůžička byla rozmočená ... takže pokuď chlapeček nemá problém při čůraní maminky nic se neděje do 3 let věku 😵

tomasek06
2. júl 2009

No můj malý bude mít za chvíli 3 roky a taky nám to pořád nejde. Jen asi do půlky ☹ Už se děsím toho, jak mu to budou přetrhávat. On je strašná citlivka a nechá si na něho šáhnout jen ve vaně, tak u doktorky to bude děs.

maryshka
2. júl 2009

Dievcata....chcela by som len par slov k zmienovanej masti Triamcinolon....nie som sice odbornik, ale budem tlmocit slova detskej urologicky fakultnej nemocnice a urologa pre dospelych, u ktoreho sme tiez boli. Triamcinolon je hormonalna mast, kt. obsahuje kortikosteroidy. Tiez sa pouziva na kozne ochorenia typu psoriaza a pod. Moj brat to uzival, ked boli maly. Ale to len na okraj. Tato mast je vyhradne na predpis a pouziva sa na dlhodobu liecbu. Ma pomerne vysoky obsah hormonov. Je dost starsi konzervativny sposob liecby, pri kt. boli dokazane mnozstva vedlajsich ucinkov u malych deti. Dokonca udajne moze dojst k zvacseniu pipika.Dalej lekar hovoril, ze k dosiahnutiu efektu je potrebny dost dlhy cas. Dufam, ze sa mamicky, kt. tuto masticku pouzivaju nenahnevaju za tento prispevok, len citujem slova lekarov. Takze pri pouzivani tejto masti u malych deti musia byt lekari velmi opatrni a hlavne by ju mal predpisovat iba skuseny odobrny lekar a nie obvodny pediater. Dnes sa uz od pouzivania tejto masti upusta a lekari sa snazia deti setrit aj trapenia so stahovanim predkozky a robi sa to vo vyssom veku dietata. Pripadne sa to riesi radikalne, tak ako v nasom pripade, ked uz dojde k problem pri moceni. Mojim cielom nie je davat rozumy ostatnym mamickam, len som chcela upozornit na fakt, ze Triamcinolon nie je az taka neskodna masticka a mozno v mnohych pripadoch je zbytocna. Pekny den, prajem🙂

sjuzi
2. júl 2009

Ahojte, tiež prispejem k tejto téme, keďže práve prechádzame 4 dňami so zápalom ako hrom... Bohužiaľ i nás čaká obriezka, hormonálne mastičky mi z podobných princípov ako zmieňovala Maryshka dnes vo FN v TT neodporúčali a v našom prípade už vôbec nie. Konzultovala som to aj s primárom, aj s ďalšími lekármi, ktorí nás za tieto 4 dni pozerali...
Miško má od narodenia fimózu, vedeli sme o tom, pretože sťahovanie nešlo ani o mm a dieročka na konci je veľmi malá. S cikaním problém nemal doteraz, ale bohužiaľ sa mu objavil rozsiahly zápal (balanitída), ktorého sa snažíme od zač.týždňa zbaviť, pričom doki vravel, že je zbytočné ho trápiť, vraj by sa to opakovalo a čím skôr, tým lepšie.
Ako matka mám samozrejme rôzne obavy, ako to malý zvládne, lebo už teraz dosť trpí - včera napr. cikal len 3 razy za celý deň... 😒

Budem rada, ak mamičky, ktoré ste so svojim synom absolvovali tento zákrok, opíšete, ako to prebiehalo (v nemocnici), na čo sa mám pripraviť potom... Rada by som vedela, čo nás presne čaká... aj keď to asi nebude ľahké... ☹ 😒 😅

sjuzi
2. júl 2009

Inak pred 2 týždňami ho prezerala pediatrička, pričom mi vravela, že na svoj vek to má Miško úplne v norme a kým nie sú problémy, tak sa to nerieši, že vekom sa to roztiahne... 😕 🙄 Bohužiaľ, možno i dovolenka prispela k tomu, alebo sa mu to tam už zbieralo dlhšie... 😒

maryshka
2. júl 2009

sjuzi: ako som uz pisala v predoslom prispevku, ze som nemohla byt pocas operacie z dovodu chripkovej epidemie ako nekojaca mamicka hospitalizovana so synom, neviem presne ako vsetko prebiehalo. (co som strasne oplakala) Maleho sme niesli vo stvrtok do BB, kde ho prijali. Bol umiestneny sam na boxe, aby neprisiel do kontaktu /resp.co najmenej/ s chorymi detmi. V piatok rano uz nedostal mlieko (mal 8.mesiacov) a okolo 10-11 ho brali na sal. Telefonicky som monitorovala celu situaciu🙂 Predtym dostal infuziu s "oblbovackou". Operacia podla slov lekarky travala cca 30 min.v uplnej narkoze. Po operacii bol podrazdeny a velmi uplakany. Ani si to nechcem radsej predstavovat. Po operacii bol este 24hod. v nemocnici, cize v sobotu doobeda sme si ho vyzdvihli. Pred opustenim nemocnice ho este prezrela detska urolog., kt. ho operovala, dostala som instrukcie ako osetrovat ranu a isli sme domov. 3x denne som na pipik prikladala sterilnu gazu namocenu v silnom vyvare z harmanceka, obmotala som to okolo pipika a zabalila plienocku. Po cca 15-20 min. som dala dole. Ziadne kupanie asi tyzden, ak si dobre pamatam, len sprchovanie. Vecer po sprchovani som musela stiahnut kozticku, co slo strasne lahucko a bol vidiet skoro cely zalud, a natierala som skorocelovou mastickou, kt. mi kazala dr. kupit v lekarni.
Stehova mal Palko asi 6-8ks, neviem uz presne, kt. vypadli same asi po 2 tyzdnoch do posledneho. Tak dlho som asi aj osetrovala pipik. Velmi pekne mu to zoperovali, aj obvodna lekarka bola milo prekvapena. Ja som sa sice velmi bala celkovej narkozy, ale to urcite vsetky mamicky, pri vsetkych operaciach. Drzim palce🙂

denisocka
2. júl 2009

ahojte,neni som zastanca liečby mastou,ale pride mi o dosť lešpia ako trebar operacia či nasilne natrhnutie,pokial je šanca,že masť zaberie.ja som o tom čítala vela, dost vela poziív,sama som zvedava ako to dopadne...ale kolko je toho kortikosteroidu namasteneho 3x denne na pipik? je to ako brať jedny ATB?alebo ako jedna narkoza pri obriezke??? naozaj,je to podla mna indy vindy, tolko svinstiev deti papaju,že možno ta mastička nema až taky vplyv...neviem,viem len že moja segra tu masť gabala na tony na ruku na ekzem ... http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...

jarus74
2. júl 2009

baby to je zbytocne rozoberat ci je to dobre s tou mastou aj na to ma kazdy doktor iny nazor ako aj na tuto temu co to rozoberame aj tak kazda urobi to co si mysli ze je pre jej dieta najlepsie.lenze aj narkoza je skodliva ☹ takze ja tu obriezku beriem ako poslednu moznost ☹

denisocka
2. júl 2009

asi tak

sisstin
2. júl 2009

tak my dostali jinou mastičku, Betnovate, do 14dní bylo vše ok 😕

denisocka
2. júl 2009

to čo znamena ,že sa povolila? či že po 14.dni bolo už NEok?

sisstin
2. júl 2009

denisočka: mazala jsem poctivě 5x denně, po týdnu jsem si všimla, že ta dírka na čůrání se o moc zvětšila, po 10dnech jsem zkusila stáhnout, šlo to těsně pod žalud, a 14. den to šlo najednou úplně, a máme po starostech 😎

sjuzi
2. júl 2009

Sis a v akom stave to bolo predtým. Tiež vám to nešlo vôbec stiahnuť ani o mm al. iba trocha to šlo... ???

sisstin
2. júl 2009

sjuzi: nešlo to vůbec, měl tam jenom pidi dírku na čůrání 😉 ale jinak jsme problémy neměli(čůrání, zápal atd.) 😉

sjuzi
2. júl 2009

Maryshka, ďakujem za info, ja pevne dúfam, že tam budem s ním, keď teda by sme sa k tomu rozhodli, lebo stále som na vážkach. Dohodli sme si na bud.týždeň ešte konzultáciu, uvidíme, či predsa len ešte nebudú aj iné možnosti... Tiež by som sa tomu predsa len rada vyhla... je to posl.možnosť...
Ešte mám otázku, ako sa tá obriezka v rámci "kozmetického" efektu vlastne vykonáva... odstraňuje sa celá alebo len nejaká časť... totiž mám obavy, ak mu to presa len dáme spraviť... aby nám nenadával a aby z toho nemal nejaký mindrák (predsa to tu nie je také bežné stále)... 😒

sjuzi
2. júl 2009

Tak my tiež tak... a pidi dírka, ako píšeš... Skúsim teda ešte o tom hodiť reč s doktorom - určite to stojí za to...

sisstin
2. júl 2009

sjuzi: hele, celá asi ne...to by pak přece nedocházela k tření při sexu 😉 já myslim, že maj holej jenom žalud 😉

sjuzi
2. júl 2009

No, veď to som myslela, že sa odstráni presne celá okolo žaluďa...

sisstin
2. júl 2009

sjuzi: jo tak, já myslela jako úplně celá 😅 😅 😅 😅 mně to divný vzhledově nepřijde 😉

jarus74
2. júl 2009

jej zazrak aj my chceme my tam mame tiez len dierku na pisi ☹
sjuzi moj muz velmi nechce aby sa robila obriezka ze ty chalpy maju potom problem zo sexom ☹

jarus74
2. júl 2009

mal takeho kamarata takze ked my o tom povedal .....preto to bude u nas posledne vychodisko ☹

sjuzi
2. júl 2009

Ja totiž som mala priateľa, ktorý mal tento problém až do dospelosti a vo veku 26 rokov si dal urobiť obriezku, keďže mal z toho dovtedy strašné mindráky a tiež sa mu to zvyklo "zaseknúť", proste problém, nahnevaný bol na mamku, že mu s tým nič v detstve neurobila... atď... Lenže v dospelom veku, to už potom asi tiež inak vyzerá... A to nehovorím o rekonvalescencii, ktorú musel podstúpiť... o iných stránkach tu verejne rozpisovať nebudem, ale nezvládli sme to spolu...

sjuzi
2. júl 2009

Jaruš, presne to mám na mysli, na základe osob. skúsenosti... 😔

sjuzi
2. júl 2009

S tou mastičkou mi to príde ako taká rozprávka... no ale tuším ste ma presvedčili, napriek tomu, že dnes krútili hlavou, tak to ešte skúsim... ich presvedčiť... že mu obriezku nechcem dať robiť a hotovo...
Ani mm nechce, tiež len ako posl. štácia... 😅

sisstin
2. júl 2009

sjuzi: ono asi záleží, jak je ta předkožka přirostlá..nám stačilo, že se zvětšila dírka na čůrání a šlo to 😉 jenže někdo to může mít přirostlé po cele délce nebo z jedné strany..a to asi pak mastička nepomůže 😉

sjuzi
2. júl 2009

To je fakt... Ja dúfam len, že ako mu odznie tento zápal, čo má úplne, tak sa mu na to pozrú predsa len detailnejšie... nech sú si istí... 😉

jarus74
2. júl 2009

tak toto nechapem ako to mohla nechat tak ☹