Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

evaviki
20. júl 2011

@rybenka79 no ja uz len jeden dotaz, na margo tych info. keby som mala vypisovat pre dr. dotaznik, tak toto je asi ta posledna vec, ktora by ma napadla.. a ze to napadlo vsetky mamicky chlapcekov v skolke - paraaada.. 😀

rybenka79
20. júl 2011

@evaviki neviem ako u vas, u nas sucastou 3rocnej detskej zdravotnej prehliadky je aj kontrola predkozky pipika, ci pozna pismenka, farby, drzanie tela, ci ma/nema blatfus, ci bol/nebol u zubara, vyslovnost sykaviek, ci streida nozicky po schodoch, skace s oboma spolu a pod. vela je toho.... tak nakolko mas synceka ktory nema este 3 roky je ti to ospravedlnenim 😎

rybenka79
20. júl 2011

@evaviki v skolke nedostatnes cisty list A4 a pis co chces... no mozno ty to tak budes mat 😀

my sme ako rodicia spokojny so skolkou, pekne sa staraju a venuju detom predovsetkym po sportovej stranke a iba s 26% chorobnostou co je v skolkach priam raritou. bezna chorobnost je 50-60%, tak opodstatnenie skolkoveho lekara ja uznavam.
Ries svoje dieta a neryp do toho co ta nic nie je...hawk!

sashabb
20. júl 2011

@kamilka12 neviem čo to bolo za odborníka ale absolútne nesúhlasíms touto vetou "vek 2 roky je hraničný vek" ak by to tak bolo tak by sa našim deťom sama neuvolnila až po 3r. bez zásahov.
Pokiaľ by to bola pravda, tak by zrejme žiadna z nás nemala skúsenosť s tým, že sme nemuseli isť s deťmi doktorovi na nasilne sťahovanie.

Ak to už musim napísať polopate. Každý chlapec od útleho veku má erekciu (ako to tu bolo spomínané) to je prirodzené tzv. naťahovanie pri ktorom sa predkožka uvolňuje SAMA! taktiže sa chlapci veľmi radi "hraju" s pipikom, čiže to je ďalšie nenásilné a prirodzené sťahovanie a uvoľňovanie.
Ako ja nechápem, čo je na tom nepochopiteľné! 😕

evaviki
20. júl 2011

@rybenka79 ja som nehovorila o povinnej trojrocnej prehliadke, ale o lekarke v skolke.. mna vytaca to, ako mozes tvrdit, ze to vies na 100%, ze to vsetkym chlapcom ide.. lebo a) bud klames alebo za b) lekarka porusila lekarske tajomstvo a to je trestny cin. trestny cin mas zo zakona POVINNOST hlasit.. takze ak to naozaj vies, mala by si ju ist udat. alebo klames a v tom pripade si rozmysli, co tu pises..

rybenka79
20. júl 2011

@evaviki co je a co nie je moja pravna povinnost viem velmi dobre nakolko je to moja profesia! a podotykam pokial informacie sam rodic poskytne a lekar to statisticky vyhodnoti, nic na tom nie je ak ma nas suhlas. Opatovne podotykam, po svojom si vysvetlujes co je napisane a robis nasledne z toho zaver!!!!!!!!!!! svoj zaver!!!!!!

dovidenia!

kamilka12
20. júl 2011

@sashabb - preto som písala, že 100 lekárov 100 názorov 🙂 Naša pediatrička nám zase tvrdila...že do 3 rokov je to ok... urolog u ktoreho sme včera boli ma hranicu 2 roky.. každý inak... Ale i napriek všetkému to neľutujem, že sme na tom boli.... Keď som videla čo všetko tam mal po tou nestiahnutou predkožkou, len som sa čudovala.... som rada, že konečne budeme môct robiť hygienu tak ako sa má...

zuzana581
20. júl 2011

Nikdy by som nedovolila takto dieťaťu ubližovať. Veď to je hrozné, že vedome niekto dovolí, aby dieťaťu spôsobil ktokolvek takúto hroznú bolesť. Prepáčte tie, ktoré ste to dali urobiť a dotkol sa vás môj príspevok, ale ja to proste nepochopím nikdy. Súhlasím s tým, že ak má dieťa problémy, tak ich treba riešiť. Ale problém s predkožkou nastane podla mňa až vo vyššom veku a nie u 2-3 ročných chlapcov. Ak sa dodržiava hygiena (každý večer pipika umyť a samozrejme aj počas dňa po stolici atď), tak sa zápaly nemajú prečo robiť. Predkožka a maz pod ňou sú tam asi z nejakého dôvodu, nie??? Aby chránili. Pokial ma vo vyššom veku chlapec problém, tak nech sa páči. Chirurgicky, bezbolestne problém vyriešiť, ale nie nasilu roztrhať. Ach jaj.. Už to tu niekto prirovnával k ženskej obriezke a aj plne súhlasím. Divím sa, že v civilizovanom svete sa toto ešte deje.

mimys
20. júl 2011

@tesinka urcite to nech, na chirurga je vzdycky cas, pokud neni akutne nutný kvuli nejkakym zanetum, nebo tak... s doktorkou bych se klidne i pohadala. \|Jako rodic máš právo říct poslední slovo, pokud nejde o život.

hajanka
21. júl 2011

@kamilka12 neviem ci poburil, ale osobne s tymto nesuhlasim vobec. Ci ste maleho zobrali ci nie to je len Vasa vec, o tom hovorit netreba.

Ale nesuhlasim hlavne s tym, co ti pan doktor povedal a to: lebo od dvoch rokoch má predkožka tendenciu skôr uzatvárat! 😨

To je taka hlupost!!! A prikladom toho je mnozstvo deticiek, ktore nesli na zakrok ako na beziacom pase v Afrike ale pockali a uvolnilo sa im to samo.

Drzim malemu palce, aby mu ranka nezrastla v mikrotrhlinkach a zakrok po sebe nezanechal zrasty.

hajanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
21. júl 2011

@zuzana581 pekne si to napisala

veroveronika
21. júl 2011

moja skusenost so synom: lekarka nas v 2och rokoch poslala na urologiu, tam lekar synovi predkozku uvolnil- podotykam nazivo, rev taky, ze ho bolo pocut hadam aj v druhom okrese, strasne ho to stipalo ked cikal, doslova sa triasol a strasne plakal, lekar nam to kazal pri kupani stahovat, ibaze to neslo, lebo syn si na pipika nedovolil ani siahnut, zacal sa hned triast a priserne palkat. tak sme to nechali tak, ja predsa nebudem trapit svoje dieta, ked nema zapaly ani nic podobne. v septembri ide syn do skoly a predkozku si stale nemoze pretiahnut, a cuduj sa svete, ziadne ine problemy s tym nema, ked bude vacsi, nech si to poriesi chirurgicky s tym , ze mu to umrtvia, ale fakt sa mi zda sibnute uvolnovat to dvojrocnym detom, inak po urologickej stranke uplne zdravym.

nikiii
21. júl 2011

@evaviki Přesně to jsem taky chtěla říct - ať už to školková lékařka ví z jakéhokoliv zdroje (tedy ikdyby všechny maminky do těch dotazníků uvedly právě tohle - což je opravdu velká náhoda), tak jsme u toho, jak to může rozšířit mezi ostatní maminky? Kdyby vedla statistiku, které dítě už mělo neštovice a které ne, budiž, ale tohle, to je fakt směšné...

nikiii
21. júl 2011

@hajanka Naprosto souhlasím!

hajanka
21. júl 2011

@veroveronika asi ste podobny pripad ako my, len moj to mal zacervenane a veru bola som hlupa a neskusena ze som tam s nim isla :( rovnake to bolo u nas, ja som nemala srdce mu to cez rev nasilu pretahovat, nechala som to tak, zacala som opat skusat tak po roku mozno (aj viac) lebo mal z toho riadnu traumu a nedal si ani len pozriet, ale to len tak, pokial slo, len aby sa dierka ukazala a nic viac. A takto raz za cas som skusila a vzdy bolo vidno ze to je lepsie a lepsie, vzdy o kusok viac sa to samo natiahlo, hlavne maly sa toho prestal bat a tesili sme sa spolu z kazdeho doslova milimetra. A za 5 rokov to mal uz cele uvolnene! 🙂

kamilka12
21. júl 2011

Po niektorých vašich reakciach mám pocit, že som hádam zlá matka že som tam s ním šla.. hmm 😕 Dokonca že som hadam nedodržiavala hygienu, kedže sa mu to par krat už aj zapálilo pred tým...ako to tu niekto už písal, že keby sa hygiena dodržiava, zápaly nehrozia... No comment!

Včera sme prvý krát sťahovali...a urobili sme to presne ako nám to kázal urolog..najskôr som ho dlho močila v repiku...predkožka tam pekne zmakla a potom som mu chytila ruky a muž mu to stiahol behom jednej sekundy... plač bol..ved to bol druhý den po tom čomu to robil dr. ale zdaleka nie taký aky som čakala...A robili sme to vonku..mimo vane..aby malý ležal..lebo po sediačky vo vani by sa to asi ťažko dalo tak dobre..a až úplne dole ako nám to prízvukoval.. Velmi pomohlo že sa predtým dlho máčal v repíku...Hned ako sme mu to spravili, začali sme sa hrat a zabudol, že niečo sme aj robili... Ja neviem či sme mali my také šťastie, že to nebolo až také hrozné ako to všetky opisujete...(niekedy mám pocit že sa tu bavíte o obriezke za živa alebo čo!!! trošku to už preháňate a nafukujete)... malému pri tom nešla ani krv ani nič...len to mal proste prilepené.. Som rada že sme sa konečne na to odhodlali a už teraz sa teším na to, že možno o týžden si to bude robit malý sám.. Už teraz každému hovorí, že už má peknú dierku na cikanie...a dociká až z jednej izby do druhej 😀 ..že až tak daleko.. Ja len nechápem čo by akože naša detská lekárka mala z toho, že nás tam posielala... a urolog tiež..čo mu to radost robí že deti pri tom plaču?? A všetko sú to ludia okolo 30 r., takže žiadna že "stará škola".. Ja som sa spolahla na ich odbornost a som rada... Možno keby som mala nepríjemný zážitok inak hovorím... ale nám to v podstate dopadlo dobre..a možno sme mali fakt šťastie na odborníka!

kilian
21. júl 2011

moj syn bude mat teraz 3 roky.mala by som s nim ist na operaciu,lebo jemu to vobec neide ani troska stiahnut.ale uz to odkladam asi rok,lebo by som mu to chcela usetrit.doktorka nam predpisala teraz masticku s kortizonom,objednala som si slez nebadany v lekarni a skusim to s tym.
ale nas asi ta operacia urcite neobide,lebo on to ma ako sloni chobot. 😖

hajanka
21. júl 2011

@kamilka12 nikto nepovedal ze si zla matka. To iba niektore matky nedokazu pochopit, ako sa ine matky dokazu na to pozerat. Ze to musi byt - a basta, ked vobec nemusi! Ine vychodisko vraj nie je. Vedome a dobrovolne bez zdravotnych indikacii dieta nedobrovolne dotlacit do niecoho takeho chulostiveho a drastickeho.
Osobne nedokazem pochopit, ako dokazu svojim babetkam takto ublizovat, pozerat sa na to... ved uz len predstava "chytila som mu ruky...."... mne sa to vobec nepaci.
Neverim, ze by niektora matka prehanala alebo nafukovala!!!! To skor vy ste museli mat stastie ako pises.
Co by mala detska lekarka z toho? neviem... mozno aj niektorym rodicom robi radost ak deti placu..., doktore to teda moze byt suma-fuk ci budu plakat, ci nebudu, ci budu vrieskat ci nebudu, ci ich to bude boliet... a ako sa z tohto zazitku budu zotavovat a pozerat na neho.

Pre doktorov su to "len" deti, iba pacienti, ktori ako pridu, tak aj odidu.....

Pre mna pride uplne nezmyselne citat slova typu "konecne sme sa na to odhodlali" a "som rada ze to mame za sebou..." a pod. Ked to vobec nemuselo byt.

skeptik
21. júl 2011

Tak za prve, urcite by som nedovolila, aby lekar vysetroval syna v mojej nepritomnosti. To su divne sposoby v skolkach.
Za druhe, moj syn ako babatko mal infekciu mocovych ciest(reflux), nikdy sa predkozka neriesila. Proste lekar skonstatoval, ze ma to trochu uzke, ale "to sa vekom spravi". Ako dvojrocny bol na vseobecnej prehliadke, lekar mu jemne skusil pokial to ide (moc to neslo), a opat povedal (iny lekar), ze to sa vekom spravi. Tak sme neriesili, lekar povedal, ze mu to nemame chytat, ze on az bude ready to sam urobi.
Maly ma 5 rokov a pri kupani sa s tym hra a ide to hore/dole bez problemov.
Zijeme v zahranici.

sashabb
21. júl 2011

@kamilka12 nikto ťa neodsudzuje, ale hovoríme tu každá o niečom inom.
My píšeme o násilnom sťahovaní u detí, ktoré NEMAJÚ žiadny problem, Nie o deťoch čo majú zápal alebo iny problem

sashabb
21. júl 2011

@kilian nič sa neboj 😉 väčšinou tie maste pomôžu a je len dobre že máte takú doktorku, ktorá to rieši aj takymto spôsobom.
Máte času dosť, pomaličky to určite pôjde 🙂

stefi76
21. júl 2011

@kilian Chcela by som sa ťa opýtať na tú kortikoidnú mastičku, dávaš ju na predkožku alebo pod ňu? ako často ju dávaš? môžeš mi do IP napísať jej názov? Ďakujem.

kilian
21. júl 2011

@sashabb no dufam,ze to pomoze.vsak potom napisem skusenosti.zatial mazeme kazdy den,ale mozme len 7 dni.tak este potom skusim toho sleza,co tu nejake kocky uz pisali a uvidime.

zuzu101
21. júl 2011

Ahojte.Mám na vás otázočku maminy.Môj synček ná červený pipík, ale len okolo "pišacej dierky".Dnes som si všimla, že už mu začervenáva aj predkožka, ked mu pretiahnem pipíka(nedá sa celkom, iba trochu) Asi týždeň som ho kúpala v harmančeku a močila som mu pipíka v silnom čiernom čaji (to nám poradila lekárka ked tam mal hnis) a zdalo sa mi že sa to zlepšilo a teraz znovu.Máte s tým niektorá skúsenosť a čo s tým?

mam4
21. júl 2011

@zuzu101 aj moj syn mal asi pred rokom takeho cervenkasteho pipika, hlavne na spicke, neskor sa mu vyhodili take cudne flaky vraj sa mu tam nazbieral ten vylucok kedze sa mu este nedala uplne stahovat a umyvat predkozka... takze sme s tym museli ist k urologovi a ten mu to naraz pretiahol, vycistil a potom sme to doma museli tyzden 2x denne stahovat a mastit s mastou- baneocin ... to pretahovanie a 2 dni potom boli strasne ☹ ale odvtedy mame pokoj ...

rybenka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rybenka79
21. júl 2011

@hajanka dovidenia hajanka 🙂

skeptik
21. júl 2011

@zuzu101 to je normalne, to sa obcas stava, ked s tym nebudes nic robit, same to zmizne, neries