Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

zora256
1. dec 2012

@zaria611 Ahoj!Čítam tu o predkožke,viem písali ste to ešte v lani v marci,som len zvedavá ako malý dopadol,potom,že sa mu znovu nedala predkožka stiahnúť,ďakujem pekne za odpoveď vopred.Môj má len rok a 4mesiace ale rozmýšľam že skúsim slez nebadaný,píše sa tam že za hrsť sa dá do 5l fľaši a zaleje studenou vodou a na druhý deň sa zohreje a naleje do kúpeľa.Asi skoro,chcem,ale ja som počula,že od 1roka by sa malo sťahovať,nuž detská mu na silu stiahla už 3x a mal popraskaný koniec predkožky a framikoinom sa mu zahojilo,lenže viac ako na konci sa stiahnúť ani nedá,ešteže má voľnú močovú rúrku,aspoň,vyzerá akoby bola prirastená,nuž neviem,na jednej strane sa uisťujem,že v puberte povolí,lenže čo ak na preventívke sa to detskej nebude pozdávať,tiež nechcem ho brať na chirurgiu a nehovoriac o obriezke☹malý mi má hrozný strach z lekárov už len keď ich uvidí,reve a neprestane revať,kým nie sme preč z tej budovy:-/kde je detská.

zora256
1. dec 2012

@157misicka Ahoj!Aj tebe ináč vravia pediatri,než je po novom?Mne prvý vravel,že už od 1roka sa má postupne sťahovať,le dokedy to ide,a terajšia pediatrička,tam sme prestúpili,ke´d mal malý len 7mes. a hneď mu nasilu stiahla,stým som nerátala,že mu bude sťahovať predkožku,prvý len uľky kontroloval:-/A od 1roka mu našťastie nesťahuje,a dúfam,že už nebude,lebo mal zakaždým trhlinky,ktoré mu zahojil framikoin.A zatiaľ je vporiadku našťastie,hlavné je,že vie pekne cikať,a ako som tu čítala,do 3rokov je to vpohodke,je vo vívoji,a verím,že keď bude pekne sám cikať už do wc naučí sa si sťahovať sám a pôjde mu to tak ako má🙂.Váš syn má koľko rokov?Môj rok a 4mesiace.

katun
8. dec 2012

dievčatá, ktoré ste so synmi absolvovali uvoľnenie predkožky /či už sondou u urologa, alebo to urobil urolog rucne strucne ako u nas/ mal vas syn potom teplotu? mojmu adamkovi uvolnil predkozku urolog vcera, vecer sme mali repikovy kupel, cika pod studenou vodou, stipe ho to riadne, place. ale uz ma aj teplotu 37,7. Neviem, ci je to reakcia na to uvolnenie, alebo sa mu nieco zacina ine. v skolke totiz maju kiahne, tak neviem, ci mu dat nieco proti teplote /u kiahni sa neodporuca/.. ach jaj. bala som sa, ze ma fimozu a caka nas operacia, tak som dovolila mu to uvolnit. urolog povedal, je to "len" prilepene a on to odlepi, suhlasila som 😒 a teraz neviem, ci som spravila dobre. ach jaj. do prcic. syn ma 4,5 roka. dik za vase skusenosti ohladom tej teploty.

dorinek
22. dec 2012

Ahoj maminky - jen tak zběžně jsem sem nakoukla, protože mě zajímá, v kolika letech se tento problém řeší. Mám 3letou dcerku a teď 3 měsíčního syna. Tento týden jsem s ním byla na tříměsíční prohlídce a docela mě zarazilo, že už to můj pediatr řešil. Myslím to stahování. Když se to prý neuvolní do 6 měs. , tak nás taky chce poslat na urologii, prý mu to nějakou sondou objedou a tu předkožku uvolní...mě to ale připadá brzy 😕

tiffanytheo
22. dec 2012

@umatko Ahoj ja som bola s malym pred mesiacom na tom 🙂 neni to nic hrozne za 2 minuty to stiahol.Trosku pomrncal a to tiez je moj maly citlivy fuuu strasne 🙂 potom vzdy pri kupeli mu to stiahni ho motivuj ze ahaaa pozreme sa na pipikaa a tak 🙂 a neboj potom to bude chiet aj potebe 🙂) ja ssom mu potom este zo 4 dni stahovala 1 den jeden krat.A ani uz nevieme ze to bolo.Trochu ho to bolelo pri cikani ale v poho.

renatalen
22. dec 2012

Ahoj, synek bude mít šest let a ještě pořád nemáme "stáhnuto" a doktorka to nějak moc neřeší. Když s tim nemá problémy, tak to nechává jít přirozenou cestou. Holt nám to jde pomaleji než jiným 😀

moon1979
22. dec 2012

@dorinek tak ho pošli do teplých krajín ... do dvoch rokov sa s tým nemá nič zásadné robiť ... koľko má pediater rokov? pred dôchodkom?

moon1979
22. dec 2012

@katun má nizku teplotu na to, aby si to musela nejako riešiť ... uvidíš ako sa to vyvinie dalej, ale pokial nie je vyššia ako 38,5 tak by som to neriešila ...

moon1979
22. dec 2012

@zora256
tak jej to nedovoľ, na silu sa nemá nič robiť, treba len pomaličky toľko koľko ide a aj to len pri kúpaní, keď má kožku zmäknutú ... len jemne poumývať, žiadne sadistické veci nerobiť ... márnosť šedivá, toto keď čítam až mi je zle ...

dorinek
22. dec 2012

@moon1979 - přesně tak..je mu 60. Nám v porodnici taky říkali, ať si toho moc nevšímáme, nestahujeme...když se strhne, tak to prý krvácí, je to všechno dost překrvené...kluci se prý o to časem budou sami zajímat a sami to přetahovat...proto mě to docela zarazilo ??? 😕 😕 Já to vždycky jen tak opatrně ohrnu ve vaně a čistou vodou opláchnu, nenapadlo by mě to nijak přetahovat... Je to asi stará škola, na žádnou sondu s takhle malým miminem se mi teda nechce 🙄
Dík za odpověď 😉

moon1979
22. dec 2012

@dorinek
no vidiš, ani nepoznám Vašeho pediatra a odhadla som úplne presne ... stará škola ... takéto sadistické metody majú akuráttak za následok, že sa vytvoria prasklinky, ktoré sú doživotné ... treba uvolnovať postupne, koľko ide, žiadne násilie a najlepšie len pri kúpeli ... niektorých chlapcom trvá dlhšie kým sa uvolní, niektorým kratšie, pokiaľ nie sú vyslovene problémy pri cikaní, alebo nejaký zápal tak by som to neriešila ... môj malý bude mať onedlho tri roky, ešte mu to nejde úplne stiahnuť, sťahujeme len kolko ide pri kúpeli, on sám sa už začína so svojou "hračkou" hrať, takže nič nesilím ... a pediater sa mu doteraz pipiká nechytil ...

dorinek
22. dec 2012

tady je to docela pěkně popsané

http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

takže zůstanu v klidu a pediatra odkážu někam 🙄

moon1979
22. dec 2012

@dorinek
úprimne? dôchodcu by som veľmi rýchlo vymenila za mladší model ...

zuzanae
22. dec 2012

Tak aj ja by som sa chcela podelit so svojimi skusenostami Mam dvoch chlapcov - starsiemu v 2,5 rokoch povoloval predkozku chirurg (vobec mu nesla stiahnut ) - nocne mory ma do dnes (a to uz ma skoro 4 roky) a na pipika ani siahnut Mladsi mal rok a pod predkozkou sa mu hromadil mazok - na urologiu som sa pytala sama - tiez mu uvolnovali predkozku (je pravda, ze si poplakal, ale za par dni zabudol a dnes ma rok a pol a ked cistime pipik tak sa mi smeje Keby som sa mohla vratit v case a rozhodnut sa opat, urcite by som aj starsiemu dala urobit zakrok skor CIM SKOR TYM LEPSIE - nie je to nic strasne (predkozka a aj samotny zalud su navzajom oddelene dvomi blankami, ktore by sa mali prirodzene uvolnit - takze nie je to rez do ziveho masa alebo tak) a robi sa o ambulantne - mladsie deticky skor zabudnu a taketo nocne mory ako mame pri starsom by sme nemuseli zazivat

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanae
22. dec 2012

mimochodom kamaratkin maly mal skoro 12, ked to konecne zacali riesit - predkozka mu isla stiahnut len troska a ani pediater ani kamoska maleho nechceli zbytocne trapit - ved to vraj povoli Prisiel na to sam, ze nieco nie je v poriadku. Hoci sa bal dohovoril mame, aby isli urologovi Ten skonstatoval, ze na podobny zakrok ako je oddelenie predkozky je uz neskoro lebo uplne zrastla so zaludom a museli mu teda urobit obriezku Dnes ma 19 a chodi k psychologicke, pretoze sa boji nadviazat vztah s dievcatami a preziva totalnu paniku pri predstave, ze by sa mal s nejakou sexualne zblizit. Sama rozmyslam co ma nakoniec podnietilo, aby som dala mojmu malemu v 2,5roku urobit zakrok - bala som sa toho, ze ho to bude boliet, bala som sa toho, ze mu to bude krvacat, ze bude kricat,... Ano, to vsetko tu bolo - lenze to preslo, ale ani vo sne by ma nenapadlo, ze este aj po vyse roku sa mi bude v noci budit, vykrikovat zo sna a plakavat az tak, ze sa povracia (co si samozrejme rano nepamata) Pochybujem, ze keby som este cakala jeho reakcia by bola miernejsia - a lutujem, ze som tak dlho cakala Keby som sa na to odhodlala skor, bolo by to lepsie

dorinek
23. dec 2012

@moon1979 - já taky, problém je, že okolo je 9 pediatrů a jeden starší (horší), než druhý 😢 Na mladé doktory dneska těžko narazíš, buď pracují v nemocnicích, nebo c cizině. Soukromou praxi si snad už dnes nikdo nezakládá, nebo co ??

moon1979
23. dec 2012

@zuzanae
dosť zle sa to čítalo :( ... chirurgovia sa poväčšine všetko mäsiari, skôr by som išla k urologovi a určite nie nejakému dôchodcovi, lebo tí majú tiež herodesovské praktiky ... ja viem, že niektorým deťom stačí jeden negatívny zážitok a potom sa toho zbavujú veľmi dlho :(
snád na to časom zabudne drobec ...

sashabb
23. dec 2012

@zuzanae absolutne nesuhlasim !!! a o vyjadreniach "nieje to nič strašne" si myslím svoje. By som ti to dopriala, aby si to zažila na vlastnej koži! Čo sa týka tvojich známych, nechápem ako viedli toho 12r. k hygiene. 🤐
Sťahovať stačí začať až v 3r. aj to pri bežnej hygiene - iba jemne pokiaľ to ide. Same sa to postupne oddelí, netreba robiť nič násilne. Píšem z vlastnej skúsenosti. Treba si o tom niečo naštudovať a nie slepo veriť doktorom!

@dorinek tvojho Dr. by som poslala do teplých krajín. Panebože, ja toto NECHÁPEM. Načo potrebuje mať pol ročné dieťa stiahnutú predkožku? Ide nebodaj sexovať? či načo je to potrebné? Asi len aby sa mu tam zaniesla infekcia a chodili ste po doktoroch. Mám dosť 🤐

aldream
23. dec 2012

@zuzanae napisem Ti nieco v skratke co som si nevymyslela dnes ,ani vcera,ani pred tyzdnom..ale co som si davno vydedukovala po mojom dlhodobom studiu v roznych diskusiach,odb.knihach,clankoch v casopisoch atd...Predkozka sa musi u chlapceka stahovat postupne,nie nasilne a uz vobec nie chirurgickou cestou !!!Ak sa to robi spravne popri kazdodennej hygiene nenasilne,slabym pretahovanim,nie je mozne aby tam nieco zrastlo...co je horsie ak sa to robi nasilu,a zanesie sa tam infekcia,alebo chirurgicky adietatko ma z toho celozivotnu traumu...Neviem preco sa to len u nas takto riesi ihned zakrokom,preco to aj nasi lekari nenechaju radsej na matku prirodu ako je to zauzivane v zahranici vo vyspelejsich krajinach.No jedno viem,ze mladi lekari uz to riesia inak ako tí starsi aj u nas na SK,co myslis preco???

zuzanae
23. dec 2012

@aldream na to ti neviem odpovedat. Nastudovane som mala toho dost a aj urologa som si vyberala z radov mladych, skusenych a preferovanych Jeho odpoved bola, ze naozaj sa to v zahranici nechava tak - je to vraj trend poslednych rokov, ale ak je zretelne jasne, ze to podla matky prirody nepojde (ako to bolo u nas pri starsom - lebo hoci mal velmi zuzenu predkozku a vpredu naozaj len otvor na cikanie, ine problemy sa u neho neobjavili) tak netreba otalat.

zuzanae
23. dec 2012

@sashabb Nechapem preco hned globalizujes Pisala som z vlastnej skusenosti - nepovedala som, ze to plati na kazdeho a uz vobec nie, ze to treba robit ako na beziacom pase ... Mimochodom, ked si taka scitana, to myslis, ze do troch rokov netreba iste casti tela umyvat 🙂 Keby som sa toho drzala pri mladsom uz by mal pod predkozkou hrubsiu vrstvu mazku ako bola hrubka celeho zaluda Dakujem, ale o loziska hnisu pod nestiahnutou predkozkou naozaj nestojim. Myslim, ze potom to uvolnovanie a odhalovanie bolaveho zaluda musi byt pre dieta naozaj krute ☹ A pri starsom by som mohla stahovat jemne do aleluja a nic by sa nepohlo - mal velmi zuzenu predkozku a vpredu naozaj len otvor na cikanie, predkozka bola vpredu tak zuzena, ze by sa vraj samovolne nikdy nenatiaha

A este nieco: prosim, ak nieco komentujes skus si to precitat pozornejsie - neviem kde si zobrala vek pol roka

sashabb
24. dec 2012

@zuzanae posledný príspevok, čo si napísala je trochu odveci 😝
NIKDE nepíšem, že sa dieťa NEMÁ umývať! Práveže to PÍŠEM že treba robiť - bežnú hygienu, a aj pomocou nej sa predkožka uvolňuje.
Za ďalšie, ako tak čítam nevieš o tom absolutne NIČ, nakoľko žiadny maz ani hnis dieťa pod predkožkou NEMÁ! Volá sa to SMEGMA. Tak si trochu o tom naštuduj, a potom sa ozývaj na moju adresu 🙄

A posledná veta je ale uplne od veci! Zrejme to v tebe tak vrie, že niekto vie viac ako ty a nesúhlasí s tebou, že poriadne nečítaš. NIE JA.
Posledná veta, bola určená pre inú osobu, je tam na začiatku vety aj označená ak si si nevšimla.

Čiže na tvojom mieste, by som tu moc "neradila" keďže o tom vieš, veeeľmi málo. Treba najprv študovať až potom písať. Pokiaľ máš nejaké nezrovnalosti, kontaktuj @hajanka tá vie o tom ešte o 100% viac ako ja 😎
Pekný deň

hajanka
24. dec 2012

@katun uz sa stalo, ale to ze si suhlasila bola chyba, neodstane sa... ci moze mat teplotu, moze, moze u neho prebiehat zapal (ale nemusi....)

@moon1979 ale ani mladsi model nie je zarukou 🙂 vezmi si, ze vsetkych tych mladych ucia predsa len stale tie iste stare skoly 😉 🙄 🙄 🙄

@zuzanae chudak dieta (nocne mory a pod.) CIM SKOR TYM HORSIE
ze mladsie deti si nebudu pamatat? omyl, mazok, hnis a pod. tiez omyl, vobec nemam pocit zeby si o tom mala nieco nastudovane (mas uplne mylne informacie)
"pri starsom by som mohla stahovat jemne do aleluja a nic by sa nepohlo - mal velmi zuzenu predkozku a vpredu naozaj len otvor na cikanie, predkozka bola vpredu tak zuzena, ze by sa vraj samovolne nikdy nenatiaha "
nikdy nehovor nikdy a duplom ak si to nevyskusala 🙂 ja mam s tym vlastne skusenosti
nasilna retrakcia nie je jedinym riesenim, riesenie je omnoho viac, len vacsina rodicov nema trpelizovst, informacie, chcu mat s tym pokoj a cim skor, pricom vobec nepozeraju na chuda dieta ako sa musi pri tom citit 😔 (btw. u starsich chlapcov sa to robi pod lokalnym anestetikom, pricom u malych deti "zaziva")

moon1979
24. dec 2012

@hajanka to je síce pravda, ale s mladým vieš trošku viac diskutovať ako so starým nepríjemným zarytým dedkom ... a mladí majú tendenciu sa dovzdelávať a sú prístupnejší na nové metody než tí starí ...

sashabb
24. dec 2012

Ja by som ešte napísala taký dodatok, ale nebudem nikoho označovať, lebo sa mi NECHCE hádať a dohadovať.

Pokiaľ má starší syn z toho nočné mory a pod. tak myšlienkové pochody v zmysle druhému to dám urobiť skôr aby si nepamätal .... no neviem. Moje myšlienkové pochody by boli v znení, čo urobiť inak aby to aspoň druhé dieťa nemuselo zažiť 🤐

Ale keď si to tak vezmem, na základe takej jednej veci, keď som počula, " dali sme to urobiť 2r. lebo manžel mu to pozeral, nezdalo sa mu to, že ASI to tak nemá vyzerať" ... mala som dosť. Potom sa veru nečudujem, ako to berú poniektoré matky, keďže ani chlapi nevedia ako to má vyzerať a ako "to" funguje 😕 😕 😕
A najradšej mám "mamičky" ktoré "toto" nechajú urobiť svojim deťom a potom ešte na ne reaguju, "bože čo zas reveš" 🙄 .. bola som svedkom 🤐

hajanka
24. dec 2012

@sashabb hlavne ze nastudovane maju toho dost 🤐

zuzanae
25. dec 2012

@dorinek ahoj, mas pravdu, ze v troch mesiacoch je to naozaj skoro Mozno by som pockala este nejaky cas a ak by som po roku nevidela nejake zlepsenie alebo aspon naznak uvolnovania, alebo ak by dovtedy mal nejake problemy, tak az potom by som to riesila

samantha223
25. dec 2012

Nas syn ma 6 rokov, nesli sme ku chirurgovi, detska nam do 6 rokov odporucila cakat. Zvazujem ci ano alebo nie, porozpravame sa otom s chirurgom, totiz moja svokra hovorila ze ani manzelovi to neslo a on sam si to v puberte strhol a nema ziadne problemy. Znama mi tiez povedala ze manzelovi neslo a v 17,-tich si sam strhol. Tak neviem ci je to v poriadku a priroda si to zariadi alebo nie. Tiez som skor proti tomu .

zuzanae
25. dec 2012

@sashabb sorry ak to beries ako utok Nehram sa na lekarku, ktora ostatnym hovori, ze sa maju podla toho riadit a ak maju opacny nazor tak ich niekam poslem ...Ja som len hovorila ako to bolo u nas. Nastudovane som mala toho dost a aj teraz sa este o danu temu zaujimam aj ked by som to mohla hodit za hlavu. Mimochodom nastudovane je jedna vec a skusenosti mamiciek, s ktorymi sa stretavam druha - keby to tak nebolo a vsetko by prebiehalo podla knih, nevznikali by ani taketo fora Je len na rodicoch ako sa k tomu postavia, ci to zacnu riesit ked je dieta male, nechaju to na matku prirodu, alebo v horsom pripade, ked uz nic nepomoze, na rozhodnutie syna v produktivnom veku.
V tomto pripade je vsak tazke radit, lebo u kazdeho to prebieha inak - u niekoho skor, u niekoho neskor, u niekoho len s pomocou lekarov Urcite vsak nezastavam nazor, ze sa s tym nema robit nic a len cakat ako to dopadne - kazda matka predsa pri kazdodennej hygiene vidi ci dochadza k nejakym pozitivnym zmenam alebo nie. Ak je to pozitivne a predkozka sa pomaly uvolnuje tak nevidim dovod nepockat, ale na druhej strane ak predkozka nepovoluje a dokonca mazok, smegma (ako to nazves je uplne jedno) sa zacinaju objavovat vo velkom mnozstve (myslim tym loziska vystupujuce niekolko mm nad uroven zaluda) a predkozka napriek tomu nepovoluje ani po niekolkych mesiacoch - nevidim dovod natahovat to a cakat