Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

alysea
8. mar 2007

Ahoj umatko, moj maly ma 2r a jeden mesiac a tiez mu to nejde, nam doktorka povedala, ze to sa ma uvolnit do dakych troch rokov, ale co som ja citala v detskych casopisoch Dieta a Mama a ja pisali, ze v zahranici je normalne aj ked to ide u osem rocnych deti, ze nasilu sa to nema. Nasa doktorka mu to vzdy stahuje a on potom krvaca a mozu mu tak vznikat jazvy. A vraj by to malo ist az vtedy, ked si to dieta vie urobit same. Tiez sa bojim, co nam lekarka povie, ze mu to stale nejde, ale ja by som asi pockala este. Vy ste pevne rozhodnuti, ze mu to date urobit?

briluxina
8. mar 2007

ahojte, ja som mojmu malemu stahovala iba pokial to šlo...nikdy nie nasilu a aj tak sa stalo, ze sa mu zapalila predkozka.Myslim si o tych metodach svoje.Moja mama mojim bratom nestahovala predkozku a vobec nemaju problemy.Viem nazory sa roznia ale v jednej knihe som citala, ze sa do toho nema babrat.

alysea
8. mar 2007

http://www.dieta.sk/dieta/deploy.dieta.pub.Inde... toto je clanok v Dietati, pozri si, este nieco pohladam

alysea
8. mar 2007

http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i... toto je tiez dobre, asiby si mu to nemala dat robit, suhlasim s brulixinou

alysea
8. mar 2007

http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i... tu pise aj lekarka, ze ak maly netrpi infekciami mocovych ciest, do 6 rokov treba pockat

olinel
8. mar 2007

Ahoj umatko.
Môjmu Edkovi sa oveľa neskôr dala stiahnuť a naša doktorka to práve oddalovala.Podla mna by sa to nasiu nemalo robiť.Tiež som sa tým trápila, ale uvolnilo sa mu to časom.Občas som mu to naolejovala, hlavne po kúpeli.Riadne to zváž.pa

expertka8
8. mar 2007

..umatko..kuk..tu sme na danú tému nadebatili až až... 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

certica
8. mar 2007

ahojte, uz som tiez chcela otvorit tuto temu a tiez som uvazovala, ze pojdem najblizsie pre listok k urologovi. nas krpec mal takisto 2r. a tento isty problem s predkozkou. nasa pediatricka je takisto toho nazoru, nic s tym nerobit, nestahovat. pocas kupania sa mu tiez snazim trochu hybat s predkozkou, ale bez vysledku. kedze uz ma maly dva roky prec, zacinam mat dost obavy a zaroven sa hrozne bojim ist s nim k tomu urologovi. musi to byt hrozne, len ked si to predstavim, je mi do placu aj za neho. takze fakt neviem 😒 , normalne nemam odvahu...
alysea, tie linky si kuknem. vopred dik. najhorsie je, ze su na to absolutne protichodne nazory, co lekar, to opacna reakcia. nerada by som krpkovi sposobila v bud. problemy 😢

expertka8
8. mar 2007

..umatko...my sme boli u detskeho urologa minuly tyzden..ako "dosledok" rocnej prehliadky u pediatricky...samotny zakrok bol niekoloko sekundovej zalezitosti..maly si ani nestihol uvedomit..co sa deje...ja som to ako matka prezivala horsie ako moje statocne rocne dieta 😅
..od samotneho zakroku kazdy den maleho kupem v harmanceku a repiku...stahovanie predkozky mame kazdy den v popise prace....po par dnox nas bolest presla a tyzden po zakroku sme OK 🙂

franti
8. mar 2007

umatko no nam povedala doktorka, ze do 3 rokov sa to ani nema skusa stahovat, ze sa to uvolni samo najneskor do 5 rokov...a az potom chirurgia...

mimi
8. mar 2007

umatko,ja som z toho tiez hotova,lebo som pocula vselijake nazory na to.moja kamaratka zije v zahranici,je pediatricka a vravela,ze sa nema do toho vobec zasahovat a ako ty pises franti do 5 rokoch sa to ma samo uvolnit.Mojej sesternice maly mal s tym problemy v dvoch rokoch,musel ist s tym na urologiu a odvtedy ma traumu,ked vidi lekara 😢 Nasa pediatricka mi doporucila malemu stahovat predkozku a dokonca aj zname,co su zdravotnicky....tak ja fakt neviem 😒

marfusaklimca
9. mar 2007

baby, môjho Miška pediatrička poslala k urológoci, keď mal 3 roky, nedala sa stiahnuť predkožka. v ten deň mu to urológ "opravil", Miško do večera nevedel a nechcel chodiť (on mu to spravil za pár sekúnd), krvácalo mu to, ešte aj na druhý deň, umývali sme v harmančeku, v repíku, lenže miško mal takú traumu, že po zákroku nechcel ísť cikať, abol sa vycikať až po24 hodinách -to som ho takmer brala na pohotovosť..
sťahovať-ani len pozrieť sme mu to nemohli, tak sa bál.
predkožka mu znovu prirástla... išli sme znovu... a dookola to isté- bolesť, nechodenie, cikať nie, dva dni ručal od bolesti, samá krv...
a tak teraz má 5 rokov, predkožku prirastenú, a znovu sa chystáme k urológovi, nech poradí čo stým.ale Miškovi to zvykne hnisať, hnis vyteká a to bolí...tiež neviem čo robiť. Čo človek, čo doktor to íný názor..

certica
9. mar 2007

ja vazne neviem, ale uz len zo strachu z toho, co tu popisujete v suvislosti s urologom, sa tak skoro asi neodhodlam. nas maly nemal nikdy problem z nejakym zacervenanim, zapalom alebo mocenim (aj to ma trochu zuzene).
marfusa, chodite k tomu istemu urologovi - ja by som mozno vyskusala aj nejakeho ineho na odporucanie, aj ked neviem, ci existuju aj nejake "setrnejsie metody"

marfusaklimca
9. mar 2007

certica, u nás v okresnom meste iný uroloóg nie je, takže veľmi na výber nemám, hoci ak si predstavím tú tortúru s tým dotyčným, je mi tažko. nie je zlý, ale chudák Miško, niečo šetrnejšie, alebo znecitlivieť, alebo je neviem. je ešte ďaľší v nemocnici na urológii-chirurg, ale on takéto ambulantné zákroky nerobí, iba ak po známosti. myslela som, že jednoducho pôjdem za ním a poviem čo a ako... ale kamoška bola u neho po známosti s malým, malého priviazali o posteľ s remencami, tak plakal, že 13 poschodová budova sa otriasala- je to moja dobrá kamoška, ale povedala, že doktor známy, nezmány, v živote ho nechce vidieť, a jej syn (8r.) má traumu odvtedy z lekárov, a robili mu to pred 5rokmi...keď ideme spolu detskej pediatričke, chalan strášnš narieka..tak sa bojí, a pipík? prirastený.

certica
9. mar 2007

no tak to by som ani nedovolila, asi by som dotycneho lekara rovno prizabila, to mi pripada jak v stredoveku - priviazat dieta o postel. no nic, nieco si ohladom toho zacnem zistovat. zatial som sa tym nezaoberala, lebo sa utesujem, ze s tym este netreba robit horory a upravi sa to same, ale cim dalej, tym viac pochybujem 😒

marfusaklimca
9. mar 2007

je vám držím palce, aby sa to upravilo, ja som rozmýšľala že pôjdem s ním aj do Blavy kvôli tomu, len....ako zistiť, že nedopadneme rovnako ako u nás..budem hľadať na wwww, pozriem aj expertkine rady, expertka ďakujem!

certica
9. mar 2007

marfi, ked nieco zistim, odporucanie na nejakeho dobreho urologa tu, dam vediet. odkial si?

marfusaklimca
9. mar 2007

čertica, choď na IP

zuhana
9. mar 2007

Ahoj, aj my sme mali ten problém. Od narodenia nám kázala doktorka sťahovať predkožku na pipíku. Každý sa bál, tak to ostalo na mne. Nešlo to, tak sme museli aj my navštíviť urologa. Môj syn mal niečo po roku. Bolo to dosť brutálne, celá som sa triasla keď som ho držala a doktor mu to drsne stiahol. Veľmi nám plakal, mal to celé krvavé. Dostala som inštrukcie od lekára ako mám pipík ošetrovať, dostali sme mastičku. Síce prvý deň cekal len s plačom, ale druhý deň to už bolo ok. A od vtedy máme svatý pokoj. Pipík mu sťahujem len pri kúpaní, a už nám to funguje. Tak sa držte. Veľa sily prajem tvojmu hrdinovi.

kejla
9. mar 2007

Ahojte, mojmu prvemu synovcovi stiahli predkozku pri operacii pruhu,kde mu chirurg pre istotu skontroloval aj pipika.Nastastie.Kedze bol v narkoze,ani o tom nevedel a to ani potom po prebudeni. S druhym synovcom sla sestra k urologovi,ked mal nieco cez rok,aby to mal co najskor za sebou.vravela,ze sa to dalo zvladnut,den sedel v lavoriku s repikovym odvarom (ktory mu menila za cerstvy).Prve obavane cikanie bolo nastastie uplne bezproblemove,vycikal sa sediac v tom repikovom odvare.Dnes ma 6 rokov a odvtedy to ma ok.

Ja myslim,ze je dolezite to vyriesit,kym su maly.Mam totiz kamarata, ktoremu to spravili v 17-ke,ked sa nasiel prvu vaznu znamost a to bol iny masaker.

sillas
9. mar 2007

tak z tohto mam aj ja strach..uf..malemu to tiež nejde stiahnut, a niekto vravi stahovať niekto že nechať tak, fakt sa z toho nevyznam ale skusala som a malemu nejde.. ☹

mimi
9. mar 2007

sillas,nam to doporucila pediatricka a ja to prenechavam manzelovi,ja mu to nemozem robit ☹

sillas
9. mar 2007

no budem sa musieť spýtať aj ja dr..lebo zatial mi nič nevravela a malemu sa to dá?

mimi
9. mar 2007

uz to ma lepsie,hoci som tiez bola proti,aby sa to zacalo robit tak skoro,ale niektore kamaratky mi nastrasili,ked skoncili s malymi na urologii.Inac,vobec neplace pritom.Co doktor to iny nazor.Potom napis,co povedala tvoja doktorka!

vilki
9. mar 2007

aj ja som to skusala, malemu to zatial stiahnut nejde ale skusala som len dva krat a mama mi hovorila ze je to este skoro. dr.mi o tom zatial nehovorila nic takze tiez neviem co robit.

sillas
9. mar 2007

no som zvedava čo povie dr. ale fakt ma to prekvapuje že su o tom rozdielne nazory..

mimi
9. mar 2007

sillas,to su fakt rozdielne nazory!moj maly ma akurat 7 mesiacov a my to uz mesiac robime.
vilki,ono to musis robit viac krat,ani nam to neslo hned.Doktorka vravela iba pokial sa da.

martanko
9. mar 2007

ahoj maminy, aj my mame 16-mesacneho mladenca, ktoremu nejde celkom stiahnut predkozka. Na moju radost v poslednom cisle mama a ja na tuto otazku odpoveda prof. Dluholucky: ,,... k uvoleniu prilepenin dochadza postupne vekom, hlavne v puberte... nasilne stahovanie predkozky v utlom detstve je prinajmensom zbytocne.. o zuzeni predkozky, ktore si vyzaduje nejake riesenie, mozno hovorit iba vtedy, ak dochadza k jej castym zapalom, resp. stazenemu moceniu .... ziadne nasilne pretahovanie predkozky v ranom detstve nie je namieste a je skodlive. ...,, ja s tym len suhlasim a nasmu malemu zazraku nebudem ublizovat, kym to nebude nutne

justina
9. mar 2007

Baby, nechajte im tie pipiky na pokoji 🙂 urologovia su hrozni masiari. Mojmu to tiez stale neslo a raz si to stiahol sam vo vani, ked mal uz vyse 5 rokov.