Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

sebastianela
16. júl 2009

Ja som davala tiez framykoin a canesten.

gedgitka.a
16. júl 2009

ahojky holky, taky se přidám malému bude za 10dní rok a dr mi řekla, že na roční zase mrkne, ale, že mu to přetahovat zkoušet nemám, že se to časem povolí samo a řeší se to nejdřív ve 2 letech a je to dva dny malému po rozbalení stál pindík a já si všimla, že na konci kůžičky má 3 malilinkaté prasklinky, taky jsem na to civěla nevím jestli si to neudělal jak si za něj tahá nebo jak mu roste a snaží se ta kůžička jakoby sama stahovat 😨 každopádně jsem to namazala masťulí dnes, už to měl ok uvidím co na mě vybalí dr na roční prohlídce 😅

lilak5
17. júl 2009

Mýmu synovi bude 6 let a s přetahováním jsme si taky užili. Na ty prasklinky pozor. Nás, díky právě zahojeným prasklinkám, čeká pravděpodobně částečná obřízka. Asi v roce nás pediatrička poslala na urologii, kde mu to přetahli takovou jakoby jehlicí. V té době jsem o tom moc nevěděla, ale pokud bych měla syna teď, nenechala bych mu to dělat.Přetahovali jsme pak každý den, ale všimla jsem si, že se mu právě po tomhle zákroku udělala jizvička na předkožce, problémy s tim žádný nebyly, ale začaly až asi před půl rokem. Po přetažení mu začala pokaždý téct krev, ono ho to ňák nebolelo, ale samozřejmě to neni normální. Psala jsem si o tom s jednym dětskym urologem a ten doporučuje klidně vyčkat do 5-ti let, pokud nejsou žádný problémy. Násilný přetažení právě způsobuje to zajizvování, který začíná vadit ve vyššim věku.

pistok
18. júl 2009

poradíte mi niektorá skúsenejšia mamička prosím?
zatial som mu nejak ani neskúšala nič s nim robit, ale som si všimla, že má akoby na žlaudi pod predkožkou najakú podlhovastú "hrčku" zrejme niečo nejaký "material" bielej alebo svetlej farby.
ciká pekne a asi mu to zatial nevadí
čo s tým?
vstrebá sa to nejak, alebo nás pošle doktorka za urologom? a čo tam?
mám strach , aby mu niečo nerobili

sakura77
19. júl 2009

pistok,to je prave to mazivo co sa tam uklada a treba to nejak "vytlacit" von-ked sa nahromazdi vela,moze sa to zapalit a sposobit neplechu,skus mu to pretiahnut,ono by to malo vyjst von-inak nie je to nic nebezpecne,tvori sa to vsetkym-nam sa prave pipik nedal stahovat-mal zuzenu predkozku a kedze som mu to nemala ako dostat von,casom sa mu to zapalilo-a teda nic prijemne to nebolo veru

denisocka
19. júl 2009

baby,tak mi mažeme tou mastou už asi necely 3týžden,ale sice mu to už ide stiahnuť,ale prdčasom som pochopila že to ma stale ešte zužene,pretože ide stiahnuť len ta vrchna čas predkožky,pekne vidno žalud aj dierku na cikanie,ale potom okolo toho je ešte jemna pokožka,ktora nejde stiahnuť a pod nou ma ako konči zalud tiež to biele mazivo,tak budem volať urologovi čo s tým ,toto už nejde stiahnuť,teda nasilu som neskušala

lilak5
19. júl 2009

denisocka, já myslim, že to vůbec nevadí, že mu to nejde přetahnout až uplně dolu, to se časem povolí.

pistok
19. júl 2009

jemu to pretiahnut nejde
neviem ako mu to vytlacit-vycistit, aby som mu este viac neublizila
a treba to?

shaula
19. júl 2009

Pistok, já bych to nechala tak. Jak se mu bude předkožka uvolňovat, postupně to vyjde samo. Dokonce bych řekla, že tohle pomáhá odlučování předkožky, protože se to tvoří vlastně mezi předkožkou a žaludem, čímž tu předkožku odtlačuje... Ano, je tu riziko zánětu, jak píše Sakura, ale to je vždycky (i u volné předkožky) - a taky to může být úplně bez problémů... Takže pokud mu to nečiní nějaké problémy, tak bych to nechala přírodě.
Bavila jsem se s doktorkou o předkožce na roční poradně - potvrdila mi, že pokud to nejde, NESTAHOVAT. Nám to jde, takže mám opatrně stahovat, aby se to tak udrželo.

pistok
20. júl 2009

jo dík shaulo
budeme len pri kupaní jemne skúšat, lebo trošku mu ide s predkožkou pohybovat, no nejde pretiahnut - iba troška
a ako zistím, že tam je zánět?
on si ho stále natahuje, ale to je asi normálne u chlapov v každom veku 😀

shaula
20. júl 2009

Pistok, naši si ho taky natahují, asi je to fakt normálka 😀 S tím zánětem ti neporadím, naštěstí s ním nemám žádnou zkušenost. Předpokládám, že asi červená nateklá bolestivá špička? Spíš ti asi poradí Sakura nebo někdo jiný...

pistok
20. júl 2009

dik
a doufam, že taky vůbec nebudeme mít žádnou skušenost se zánětem
hezký den přeji

lenocka80
23. júl 2009

Vcera v telerane, ci co to bolo 😉 bol pozvany urolog a ten hovoril, ze chlapcom sa vyslovene "nema stahovat predkozka, az do druheho roku zivota...!!!" vraj podla najnovsich zisteni. A to preto, lebo elasticita predkozky nieje dovtedy vyvinuta.

Ja som to doteraz robila, ale asi som skoncila a budem "utocit" na svoju dr. ako to je, nech zistuje novinky 🙂

shaula
23. júl 2009

Lenocka, "útočit" nemá smysl 😉 Na tohle má každý lékař jiný názor, kdyby tam pozvali jiného, tak ti bude tvrdit, že se stahovat může a musí... Je na to tolik názorů jako na lepek...

jarus74
23. júl 2009

kazdy doktor ma na to iny nazor ☹ a teraz budme mudre my 🙂

susanh
24. júl 2009

Mne doktorka radila ze treba od malicka kazdy den trosku uvolnit predkozku aby bolo vidiet dierku na cikanie.

darty13
25. júl 2009

pripajam aj moju skusenost s predkožkou. Naša Dr. mi kázala do roka nechať tak a potom pri kúpani skúšať sťahovať. No trapila som sa s tym par mesiacov a nič...ani trošičku sa to nepohlo. tak nás Dr. poslala na urologiu, kde sme to absolvovali....bola to katastrofa.....urolog povedal že sme prišli včas, lebo tam bolo vela mazu a mohlo sa to zapáliť...predkožka bola tak zlepená som ju ja vraj nikdy nestiahla....na druhy den sme mali pokračovať v sťahovaní doma, tak sme sa na to podujali.Len nastal problem že sa predkožka nedala stiahnuť naspäť...utekali sme s tym na pohotovost a tam nam ju pomocou gelu stiahli späť. Dnes sme to preťahovali opäť a bolo to trápenie,malý pritom reve ako o život a mne trha srdce....neviem či postup lekárov bol srávny a či sa naozaj nemalo ešte poškať, ale mohol by byť aj menej drastickejší spôsob ako to urobiť. Ja len dúfam že ten plač už nebude dlho trvať a už nebude mať s tým žiadne problémy :(

markiza
26. júl 2009

darty, osobne nechapem kam sa lekar ponahlal 🙄 v necelych dvoch rokoch je uplne bezne, ze predkozka sa neda stiahnut. pokial to nesposobuje problemy, tak to netreba riesit.

pancake
26. júl 2009

baby ja malemu nic s bakulkou nerobim a asi ani nebudem. pokial nema problemy s cikanim, tak kaslem na to. neviem ako sa to riesi tu v uk, ale radsej to necham tak, ako by som mala utekat na pohotovost. ja som niekde citala ze si to chlapci pretiahnu aj sami, ked sa hraju s bakulkou. ako 2-3 rocny.

lenocka80
27. júl 2009

ved prave aj to hovoril ten urolog, ze ked sa to stahuje skor ako je vyvinuta elasticita predkozky, vznikaju trhlinky na nej a potom sa robia nasledne zapaly. mne sa to zda celkom logicke

pistok
28. júl 2009

babulky pomoc naozaj
nám doktorka predkožku stiahla pri ročnej prehliadke
malý pri tom nijak neplakal, ale doma pri kupaní som zistila, že tam má až 3 trhlinky, tak som mu nepretahovala, len oplachla vodou a dala bepanthen
ale čo dalej? doktorka má dovolenku
som pozerala dnes a má to trošku červené, ale trhlinky sú tam naozaj až 3
ale neplače a ciká v poriadku
no pretiahnut si ho nechce dat a ani mi to nejak nejde
čo s tým? nepretahovat, nech sa ranky zacelia alebo pokračovat? neviem som bezradná
doktorka povedala, že teraz už pravidelne pretahovat, nech sa to uvolnuje stále viac
tak čo mám robit?

reruna
28. júl 2009

pistok na trhlinky mě dr. radila ophtalmoframykoin, a jestli to už jednou přetáhla, tak bys to opravdu měla asi už přetahovat, aby to zase neřirostlo, což se bohužel stává, pokud se to přetáhne moc brzo a vzniknou trhlinky, jestli to nejde, tak ti bohužlel neporadím a možná budeš muset na urologii ☹

pistok
28. júl 2009

a mám počkat, kým sa to zahojí?
alebo hned pokračovat??
dostat ten ophalmo..... bez predpisu? doma nemám
zatial dík

gabik76
28. júl 2009

ahojky narazila jsem tady na tuhle diskuzi a přidám svou zkušenost...já mazala malému každý den špičku heřmánkovou mastí a kousíček po kousíčku stahovala už od narození,a šlo to krásně bez komplikací 🙂

denisocka
28. júl 2009

pistok,kludne kup normálny framykoin,nemusiš ten očny,podla mna uplne stači 2x denne kupel v harmaneku,repíku.

JA by som chcela zbilancovať naše mazanie kortikoidom Triamcynolon-po 14dnoch nam išlo krasne stiahnuť,po 20dnoch už nemažeme, stiahne sa nam to asi 4mm okolo dierky na cikanie,takže krch žaluda a dierka je vidieť,zvyšok ešte jemdne drži,pod žaludom pod pokožkou vidieť to biele mazivo,ale neriešim,zaklad je že z našej pidi dierky sa nam podarilo dopracovať až tak daleko,ako sme sa dopracovali-verim že bez nasledkou mastičky , takže baby sržte sa

denisocka
28. júl 2009

teda držte 😀

pastuska
29. júl 2009

Tak moja pediatrička mu to na ročnej kontrole pretiahla, ani som nestihla všimnúť kedy, malý reval, týždeň to krváca, musela som mu to pretiahnuť, pretože mu začervenal, tiekla mu zasa z toho krv, má tam nejaké prasklinky...asi to nechám tak, mastím framykoinom, nech sa to zahojí a nebudem to preťahovať, veď to bolí určite hrozne, a už tam má také miesta ako odlúpená koža - to ako ona strhla. Nedala by som mu to urobiť, kebyže povie popredu. A teraz fakt neviem - mám to preťahovať ďalej? Každý večer po kúpaní to skúšam - stále krváca...

reruna
29. júl 2009

pistok zeptej se v lékárně, nebo kup i ten obyčejný framykoin, jestli počkat až se to zahojí nevím, aby to do té doby zase nepřirostlo, pak to nepůjde a budete tam kde jste byli, možná by ses měla raději zeptat dr. co s tím.
Já fakt nevím, proč ti doktoři tak na to spěchají a ještě přetahují vez vědomí rodičů 😠

shaula
29. júl 2009

Holky, já bych to rozhodně nechala napřed zahojit, než budete pokračovat ve stahování. JInak mu ty prasklinky můžete zvětšit nebo způsobit nové a to je celkem nebezpečné - když bude kůže moc zajizvená, ztratí pružnost a to je pak příčinou fimózy...

sjuzi
29. júl 2009

Ahojte mamičky! Tak sa hlásim, ako som tu prednedávnom písala, máme za sebou prvý zápal, jediné jeho pozitívum bolo, že sa mi malý celkom odučil od plienok zo dňa na deň a to i v noci... 😅
Zápal bol spôsobený nahromadením toho mazu, čo sa usádza pod predkožkou... (balanitída)

V každom prípade, ako zápal odznel (chodili sme do nemocnice každé ráno na výplach betadinom), mali sme ešte jednu konzultáciu dohodnutú s primárom, ktorý sa na to pozrel ešte raz a ukončil to tak, že fimóza je do 3 rokov veku fyziologický jav a pokiaľ sa zápal nebude opakovať, malý nemá problém s cikaním, nevzniká tam žiadny balooning (akoby nafúknutie predkožky pri cikani do tvaru balónika), tak by to teraz neriešil. Vraj, ak chcem, mám ho večer dať sedieť počas 2 týždňov na chvíľu do kamiliek a skúšať pomalinky sťahovať, ale ak to nepôjde, nechať tak...
Tak fakt neviem, lebo zase jeho kolega mi predtým, ako sme tam chodili vravel, nech sa objednáme na obriezku...
A k tým mastičkám, som im spomenula, že som počula o prípadoch (aj som povedala o konkrétnych názvoch), že sa to riešilo nimi, tak sa vyjadril primár, že to musel vymyslieť nejaký kožný lekár, že urológ by nikdy k niečomu takému nepristúpil... 😒 Tak sa v tom čert vyznaj... ach jaj...