Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

minusa
11. aug 2011

@aamonka - no jednoducho by som jej to povedala este vo dverach, ze si to nezelam ... my sme predkozku stahovali vzdy pri kupani, ked mal maly 1,5 roka tak nam vypisala dokina vymenny listok na urologiu, ale my sme tam nesli ... proste pokial nemal problem pri cikani a aspon trosicku to islo stiahnut nebol dovod ... teraz ma 4 roky a prave minuly vikend sa mu podarilo stiahnut predkozku uplne, taky bol hrdy 😀 a rozpravala som sa o tom aj s jednym detskym urologom, tak tiez povedal, ze ziadne nasilne stahovanie, jedine vtedy ak by sa mu nedalo cikat ....

hajanka
11. aug 2011

@lubica69 mojmu sa to uvolnilo celkom v 7mom roku 😉

@aamonka nakopala by som ju do zadku! 😠 ziadne vyhovaranie, ani prehovaranie! nenechas si predsa robit so svojim drobcom co sa jej zachce. Proste nie a basta!

@lizatko1009 ty si asi nevies predstavit, ako mu tym nasilnym pretahovanim moze ublizit 😨 kolko mikrotrhliniek sa mu tam vytvori a kolko minizrastov! Zrasty su 1000x horsie ako take prilepenie! Prilepenie sa odlepi, samovolne uvolni vekom, ale zrast nie, ten mozes jedine tak roztrhnut alebo rozrezat.

lizatko1009
11. aug 2011

@hajanka preave, ze si viem bratrancovemu malemu stahovali a ten mal traumu cikat, bolelo ho to a stale ukazoval, ze ho to boli, tak preto radsej po troche stahovat pri kupani v cistej vode pokial mu to ide, ja to robim od 3m, ked nam to povedala lekarka a ziaden problem, lebo skoro kazda jedna co nestahuje, lebov veri tomu, ze sa to odlepi skoncia na chirurgickom zakroku.

hajanka
11. aug 2011

@lizatko1009 o tomto tu uz toho bolo popisane tolko, ze az. Nech kazdy veri tomu svojmu, ale nech sa potom nestazuje.

lizatko1009
11. aug 2011

@hajanka ved jasne, netreba sa potom tu stazovat, treba urobit podla svojho rozumu, kazda matka vie co je rpe jej dieta najlepsie, teraz to tak prislo, ze nestahovat samo sa to odlepi, niekedy sa stahovalo a ziane take veci ako chirurgicke zakroky a obriezky neboli.

hajanka
11. aug 2011

@lizatko1009 ja tomu teda rozhodne v e r i m ze sa to uvolni samo! Moj syn je toho dokazom 😉
Praveze, vzdy sa tieto zakroky ROBILI! Tak ako sa VZDY balilo nasiroko... ako na beziacom pase, bez zdravotnych indikacii.... teraz ked je viac moznosti na vyber, nez len chir. zakrok, nech sa rodic rozdhodne sam, ci bude stahovat alebo to necha na prirodu, ci pojde dat svojho chlapca rezat, alebo to opat necha na prirodu.

lizatko1009
11. aug 2011

@hajanka robili sa, ale nie v takom pocetnom mnozstve od kedy povedali si, ze NESTAHOVAT! stane sa, ze sa to niekomu uvolni samo, ale male mnozstvo.

hajanka
11. aug 2011

@lizatko1009 je nas tu takych viac a urcite nas nie je malo. Rezalo sa rad za radom, ci sa stahovalo, ci nie, stale. Aj teraz to je u vacsiny dr. stale rovnake.

evaviki
12. aug 2011

pravda je, ze Sebikovi to islo vzdy trochu stiahnut, nie uplne cele.. raz to dr stiahla trochu moc (bola z toho sama nestastna, dala nam nejaky krem), stahovali sme dalej, ale po nejakej dobe zacal maly dost brutus protestovat, takze sme nic nerobili (ja som ho ani len neudrzala a nasilu to podla mna nema vyznam).. tak sme prestali. teraz si to uz da vysvetlit, takze sa snazime stahovat, ale nejde to vobec.. tak uvidime.. naposledy mi dr. povedala (asi rok dozadu, vtedy to este trosku islo), ze sa to neriesi.. ked bude mat 5 rokov a stale nepojde, tak nam da nejaky krem na uvolnenie a potom sa uvidi... tak dufam, ze nema zrasty, ale ma to len prilepene..
mimochodom vo vode sa predkozka stahovat nesmie, hrozi riziko infekcie..

tanja61
12. aug 2011

ja som to nechala na prirodu a maly ma 4 roky a stahuje si sam 😉 niekedy sa na to vykasle a zase sa to priplepi alebo si stiahne az az a to sa uz ani nesmiem dotknut 😒 uvidim ako to pojde a ked nie rozmyslam nad obriezkou 🙂 zijem v UK a tu lekari su vyslovene proti stahovaniu tak neviem

aamonka
12. aug 2011

@evaviki
@hajanka
@minusa dakujem...dufam, ze uz sa pokusat nebude...a ak ano...ze jej dokazem v pravy cas povedat nie 😠
@lizatko1009 nas maly cika super...ziadne staznosti...teraz by si mala vidiet aky ho ma krvavy...chudacik...kamoskynmu synovi DR stiahla a tak mu napuchol, ze musel do nemocnice!!!

lizatko1009
12. aug 2011

@aamonka je to dost neprijemne, ked tak deti musia trpiet ☹

ja som vcera pri kupani mu to stiahla a mojmu ide pekne cely, tak dufam, ze bude to v poariadku.

aamonka
12. aug 2011

@lizatko1009 no to ano...plakala som vcera pre neho poriadne...ale dufam, ze aj jemu to pojde..a bez problemov 😉

hajanka
12. aug 2011

@evaviki presne tak ako pises, mate dobru doktorku 😉 netreba ziadne nasilne chirurgicke zakroky, ak nie su problemy, inak, ja by som pockala aj viac ako do 5 rokov, ale ako uz chces, masticka je urcite lepsia ako nasilne pretiahnutia, alebo rezanie.

evaviki
12. aug 2011

@hajanka uvidime, mame este dva a pol roka, tak snad sa to zmeni.. 🙂 jj, doktorka je vyborna, nemozem povedat nic zle..

slavicita
12. aug 2011

no my ideme mať v nedeľu rok a pol a začala som mu to robiť pred troma mesiacmi...vždy to išlo po troške a pred týždňom mu vykukol celý žaludík...ešte to nie je celkom pretiahnuté ale som strašne rada, že to takto pekne ide🙂 klop, klop, klop...väčšnou sa sprchujeme, tak sa mi to veľmi nedalo robiť vo vani ale keď som ho už mala na posteli a obliekala som ho, tak som mu ho vždy nenásilne poposúvala...keď som uvidela jemnú trhlinku ( lebo malý sa väčšinou pri tom rehotal a bláznil, tak niekedy sebou trhol ) alebo to mal troška červené, natrela som to framykoinom a do druhého dňa to bolo ok, vtedy som tomu ešte dala deň pauzu a potom som začala znova...moja dr. povedala, že keď bude mať malý dva roky, tak sa mu na to pozrie ale teraz keď vidím ako mu to ide pekne aj samé, tak budem rozhodne proti rezaniu...teda pokiaľ nebude mať žiadne zdravotné ťažkosti.. 😉

diabolico
14. aug 2011

Ahojte 🙂 Potrebovala by som poradit. Mám 2,5 ročného syna. Doktorka mu pri očkovaní v 15mesiaci pretiahla pipika, všetko bolo v poriadku ani mu to nekrvácalo a dokonca si to dal stahovat. Asi tak 3 týždne dozadu sa mu to bud prilepilo alebo zrástlo su to asi 3milimetre čo s tým mám robit? Snažim sa mu to často sťahovať , ale žiaden výsledok neuvolnilo sa to ani kúsok a zase drasticky strhnut to nechcem a asi by som to ani nezvládla ☹ . Neexistuje nato nejaka mast čo by to uvolnila? K lekárke s tým ešte nechcem ist viem že ona by mu to stiahla nasilu a bojím sa aby z toho nemal nejaku traumu už je predsa len starší. Dakujem 🙂

janka108
14. aug 2011

@diabolico ahoj my sme mali nieco podobne, povedala som si, ze uz ho nenecham absolvovat to stahovanie nasilu, pokial to nebude nevyhnutne. zasla som za nasou pediatrickou, dala nam Opthalmo-azulenovu masticku, tym mu to potieram, kupem obcas v kamilkach a repiku, po kupani mu to opatrne skusam stahovat. slubila mi este nejaku trojkombinaciu homeopatik, ale mala to doma, este ,mi to nestihla dat. ono by sa to malo casom upravit, , pokial sa to nezapaluje, nechavam to tak. nechcem mu sposobovat traumu s tym nasilnym stahovanim, my sme boli vtedy asi u masiara, nez urologa.. ☹

diabolico
14. aug 2011

@janka108 no a vidíš už nejaký pokrok??žeby sa mu to nejak pomali uvolnovalo? a nevieš či je ta mastička na lekárský predpis?? zatial sa mu to nezapaluje a dufám že sa ani nebude. Dakujem za radu

hajanka
14. aug 2011

@diabolico to ze mu to zrastlo je velmi pravdepodobne (nie prilepene, prilepene to bolo pred tym ako mu dr. stiahla), pri tom ako mu dr. stiahla predkozku (alebo mozno aj ty ked si mu to doma stahovala) sa mu spravila nejake trhlinka, malinka, kt. mozno nebolo ani vidiet, potom ta trhlinka zrastla. To sa stava pri nasilnom pretiahnuti predkozky velmi casto. Ze vznikaju zrasty a tie sposobuju vacsie problemy ako "len" prilepena predkozka pred stiahnutim. Prave aj pre to sa nedoporuca nasilne pretahovat predkozku (ani ist na zakrok) ak chlapec s nou nema ziadne problemy a to nie len do roka, dvoch rokov, ale ani do 5 ci 10 rokov, predkozka sa uvolni samovolne vekom. Existuju masticky, ktore pomozu a urychlia uvolnenie, na predchazdajucich stranach boli uvedene linky s nazvom masticky.
Urcite mu to nasilu opat nepretahuj, moze sa to este zhorsit. Skusaj kazdy den pod tecucou vodou (nie v kupeli aby sa mu tam nedostala infekcia) uplne jemnulinko, len pokial ide, ona sa po case (moze to trvat aj roky) podda a opat roztiahne (vdaka elasticite pokozky ale aj hormonom), alebo to skus tou mastickou.

janka108
14. aug 2011

@diabolico presne tak, ako ti napisala @hajanka v predchadzajucom prispevku. moze to trvat az do veku 5 aviac rokov. preto este pokrok nevidim, my sme boli u dr. len pred par dnami 😉 u maleho sa to zlepilo a nasledne zapalilo, isli sme na urologiu, lekar mu to nasilu stiahol, krvacalo mu to, a odvtedy, ked mu to chcem len natriet, nechce si dat... po par dnoch sa mu to zahojilo, ale pretiahnut uz to tak neslo ako mu to spravil doktor, a tak nasilne som sa o to ani nepokusala. takze dierku ma len mini-pidi na cikanie. teraz mu sem tam namazem tym opthalmo-azulenom (to je ocna mast) a cakam na tie homeo od nasej detskej lekarky. pokial sa nic nezapali, nebudem to riesit, necham to na prirodu, na neho, a sem tam mu s tym pomozem ja 🙂 a tu masticku skus kupit v lekarni aj bez predpisu. ak nie, nech ti ho predpisu

janka108
14. aug 2011

@hajanka niekdy mi pride, ze lekari uz tu svoju robotu robia tak rutinne, bez akehokolvek plynutia veci prirodzene. (v porodnici, ti hned supnu vyvolavacku, potom ta nastrihnu, dieta po narodeni ihned meraju, vazia, ockuju atd.),...chlapcom nedavaju ani moznost, aby dozrel ich cas vyvinu.. podla mna, takych, co sa im predkozka stiahla sama v 5 rokoch je minimum, lebo komu sa to v 2-3rokoch nespravi samo, tak sup s nim do ambulancie.. pride mi to vsetko na hlavu postavene, mechanicky zauzivane bez ohladu na podstatnost a na hony vzdialene od toho, ako by to malo byt a prirodzene fungovat.

dari
14. aug 2011

@aamonka uplne jednoducho jej oznam, ze si to nezelas! nasa lekarka to vobec neriesila, naposledy ho kontrolovala ked mal 3roky a vobec to neriesila, teraz ma 6rokov a este mu to nejde, s cikanim nema problem a nikdy by som nedovolila, aby mu to stiahli nasilu!

diabolico
15. aug 2011

@janka108
@hajanka Dakujem Vám velmi pekne 🙂 tak sa s tým nejdem teda stresovat a hlavne drobca 😉

nana85
15. aug 2011

@hajanka ahoj,prosim ta vsimla som si ze dost mas ohladom tejto temy prehlad,chcela by som sa poradit,moj starsi syn bude mat pät rokov a predkozka sa mu stiahnut neda vobec,ale je to nasilnym pretiahnutim asi v troch rokoch.vtedy mu to islo mozno tak do polovice,potom ako to nasilne stiahli uz si to nechcel dat...teraz neviem ci mam cakat,niekde som citala ze ked je fimoza ziskana(natrhnutim)ze sa to uz same nespravi,ze to iba vtedy ked je to vrodene.maly inak problemy so zapalom alebo podobne nema

mexico_16
15. aug 2011

Maminky ahojte 🙂 Kupila som kvety slezu nebadaneho. Ake mnozstvo kvetu ide na kolko litrov vody ? A ako casto robit sedacie kupele po kolko minut a kolko tyzdnov ci mesiacov.. ?? Dakujem

aamonka
15. aug 2011

@dari no ved keby som vtedy nabrala odvahu :( ale uz sa nedam. diik

hajanka
15. aug 2011

@nana85 ahoj, podobny pripad ako mojho syna :( ja som "uverila" nasej dr. ze ked to v 2r este nejde tak musi pretiahnut nasilu, pretiahla mu skusala pretianut v amb, potom dostal zapal, mal tam hnis (nie smegmu), poslali nas k urologovi "masiarovi" ktory sa ani so mnou nebabral (nie to este s drobcom), po zapale dr. nariadil bezpodmienecne kazdy den stahovat, aj nasilu ked si nebude chciet dat, ale to sa nedalo - nemala som na to srdce, nechce ani len ukazat nie to este dotknut, tak mu to zrastlo. To bolo ked mal 2 roky. Vtedy som o tom tomto "probleme" namala sajnu. Na troj rocnej prehliadke mudr. nariadila zase k urologovi na zakrok, lebo mu to neslo, ale nesla som. Nechala som to tak, nemal potom uz ziadne problemy, ani zapaly ani problem s mocenim, tak som to uplne pustila z hlavy. Ibaze som ho prestala kupat (macat vo vani), zacala sprchovat. Az okolo 4,5r (neviem presne) som zacala v sprche opat skusat, jemne, len pokial islo, ak to bolo iba mala dierka, aj to stacilo, netreba to tahat nasilu, ja som to takto jemne robila potom kazdy den, prestal sa bat, nebolelo ho to lebo to bolo len take kuk, skoro kazdy den po dobu cca 2,5 roka, dlho dlho neboli ziadne zmeny, ale postupne casom bol posun viditelny, prave tou elasticitou pokozky, ta vzdy po troske viac a viac natahovala az teraz v siedmych rokoch (mozno nejake 2-3 mes dozadu) pretiahne celu predkozku cez zalud. Tak ho vzdy oplachneme cistou vodou. Skus to takymto jemnym KUK na dierku a ked sa drobec zisti, ze sa toho nemusi bat, tak to robte kazdy den. Alebo skus pozriet aj tie masticky, o ktorych sa tu pisalo.

hajanka
15. aug 2011

@mexico_16 ahoj, to neviem, my sme ho nepouzivali, ale co som citala v teme o tom sleze, tak je to tak 50 na 50 uspesnost, niekomu pomoze, niekomu vobec. Ja by som osobne od kupelov upustila, kedze v kupeli je zvysena moznost infekcie (co sa predkozky tyka).

nana85
15. aug 2011

@hajanka dakujem ti velmi pekne,si ma ukludnila,uz som sa zacinala bat a som uz vahala ci zase neist k urologovi,ale keby chcel nasilu pretiahnut,to by som uz urcite nedovolila.nas ked okupe,vzdy mu poviem aby si to skusal sam,on si to aj skusi,ale nejde to,ale tak budeme stale pokracovat,ved uvidime...