Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

tanija133
2. aug 2013

Ahojte baby, chcem sa poradit, pediatricka pozerala mojho krpca 3 roky, a vraj ma predkozku zrastenu....chce nas poslat na zakrok, ale to velmi nechcem....Pocula som o masticke co pomaha na lahsie pretiahnutie.....ako sa vola? alebo co odporucate, aby sme sa vyhli zakroku?

jaross
18. aug 2013

Potrebujem poradiť. Zohnala som si pre malého masť triamcinolon. A potrebujem vedieť ako sa má správne používať.

lu777
18. aug 2013

@tanija133 já na zákroku byla s M. ve skoro 5 letech a můžu říct, že jsem měla jít dřív... bylo to hotové za zhruba minutu a v pohodě, trošinku brečel, ale od té doby to je pohoda, přetahuje si sám a nemusím nic řešit 😉 chce to jen šikovného doktora, nás poslali na chirurgii a dali na to znecitlivující gel... měl dvakrát zánět, sice s velkým odstupem časovým, ale pak už se mi to nezdálo, že se to vůbec neuvolňuje a radši jsem si o to u pediatra řekla a jsem ráda, že to máme z krku 🙂

tanija133
18. aug 2013

@lu777 dakujem za nazor, ak by sme mali zapal, isot by som to riesila uz taktko..ale kym nemame problemy , chcem cakat....

lu777
19. aug 2013

@tanija133 no záleží jak moc mu to nejde přetáhnout... našemu to šlo tak do půlky a dál ani za nic... zkoušeli jsme to a čekali dlouho, někomu se to prý uvolní,ale já jsem tomu nějak nevěřila, protože to bylo pořád naprosto stejné... a když mu to u dr. zkoušeli stahovat, tak ho jen stresovali... nakonec to bylo o mnoho rychlejší a jednodušší než jsem to čekala, opravdu drobnost 🙂

viviannka
20. aug 2013

ahojte, my sme dnes boli na urologii, malemu sa tiez nedalo uplne stahovat, mal tam ako keby hnis alebo nieco take,kvoli tomu sme tam sli, trvalo to ani nie minutku, ale maly strasne plakal.dr. vravel, ze to boli, ale nie velmi, ale myslim, ze tak skoro ho k nejakemu dr.asi nedostanem....dufam ze to prejde, ma 3r. a ze nebude mat z toho nejaku traumu, ak by tam nemal ten hnis,ci co to bolo, tak ani nejdem, nechala by som, kym by to slo stiahnut same...ale strasne mi ho je luto, vecer sadne do harmanceku, nechce cikat do nocnika,strasne place, tak bude cikat do vody, dufam, ze to bude lepsie ....

sonice
20. aug 2013

@viviannka počúvaj, nám sa doktorka uroložka vyhrážala operáciou kvôli fimóze v roku a pol. (boli sme tam kvôli dilatacii v panvičkea vrámci všeobecnej prehliadky mi oznámila, že má fimózu).

Povedala som, že pod 6 rokov ho operovať nedám. Teraz v lete - má 3,5, sa kúpal v bazéniku, mu vravím, vyzleč si pipíka u umyj si ho. No s svete čuduj sa - napriek predpovediam detskej uroložky - si pipíka celkom pretiahol úplne v pohode.

MMCHD nám doktor takto nasilu stiahol predkožku a skončili sme v nemocnici! Zápal ako sviňa,.. pipúíf fialový. Som sa už normálne začala báť, že odídeme domov bez pipíka!!!!

sonice
20. aug 2013

@viviannka to nebol hnis, to bolo smegma,... prirodzené "mazivo" ktoré sa tam tvorí a má tam byť :(!!!

viviannka
20. aug 2013

no presne tak sa to vola, pozerala som do papiera, ja som nevedela co to je, jemu to ani nevytekalo ani nic, sa mu to tam nahromadilo, vyzeralo to, ako keby mal napuchnuty pipik, dost tam toho mal...preto som isla k dr. uvidime, ako to bude zajtra a potom, viem ze teraz ho to boli, dufam, ze harmancek pomoze

sonice
20. aug 2013

@viviannka to sa tam tvorí stále, je to naozaj prirodzené! Nemá to nič spoločné so zápalom. Len ten zápal sa tam teraz spraviť môže ale z dôvodu toho, že mu natrhli predkožku - má teda poranenú kožu.

HArmanček pomôže,no ak muto budú zasa sťahovať, tak,... 😕 je to taký začarovaný kruh 😒 . Musí sa to teraz zahojiť.

janka256
20. aug 2013

ahojte ... aj my mame s tymto problem syn ma uz 8 rokov a vraj fimozu ale islo mu to stahovat asi viac ako do polky teraz ma pipik na konci cerveny a nejde mu stiahnut ani milimeter co mam robit na ur. velmi nechcem aj bez toho ma dost diagnoz...

lian35
20. aug 2013

@tanija133 nám pomohla mastička-Triamcinolon a to nám hrozila operácia.

sonice
20. aug 2013

@janka256 vyzerá to na zápal a opuch. vraj 2% chlapcov stým má naozah problém - s fimozou. možno padáte akurát do tých 2%.
Skúsila by som lokálne framikoin na 2-3 dni a pokiaľ by to nezabralo, tak až potom doktor.

Ťažko povedať, možno by sa mu to ešte samé odlepilo, no už nieje najmenší. MOžno naozaj bude potrebovať chirurgický zákrok.
Existujú aj mastičky ako písala Lian 35 , a kúpele v kvetoch slezu. Skús...

jaross
20. aug 2013

@lian35 Neviete mi poradiť, ako sa správne má používať mastička triamcinolon. Mám ju už doma.

lian35
20. aug 2013

@jaross nám kázala pani dr. každý večer po okúpani-ked je kožička zmeknutá-natierat 5 týždnou a potom sme šli na kontrolu za 2týždne a dala nám 2 mesiace pauzu.Po 2 mesiacoch sme zopakovali natieranie-lebo nešlo to na raz-a potom čo nešlo mastičkou tak odlepila sondičkou-bez kvapky krvi - a bolo po probléme.Teraz ideme po pol roku na kontrolu.

jaross
20. aug 2013

@lian35 A natiera sa zvonka, alebo striahnuť a dookola natrieť.

lian35
20. aug 2013

@jaross Stiahnuť pokial ide a natriet,ale nie vela mastičky,lebo to sú kortikoidné masti.Želáme aby aj vám mastička pomohla.🙂

janka256
20. aug 2013

@sonice takze framikoin ale ten je len na predpis nie ako vravim krasne mu to islo a teraz toto... ale on ma velmi maleho pipika tak si to musi sam ...

sonice
20. aug 2013

@janka256 no je na predpis, ale možni ich v lekárni presvedčíš, alebo si ho nechaj napísať. Tak to bude istotne "len" tým zápalom,... bolí ho to, tak si to nechce stiahnuť

janka256
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sonice
20. aug 2013

@janka256 snáď nie, nak sa mu to najskôr zahojí, asi Vás tie atb neminú,.. a potom by som skúšala preťahovať. Teda aj tak treba aspo§ troška, aby sa tá masť dostala na miesto, kde treba

darzneba
20. aug 2013

@lian35 aker ste mali davkovanie a na aku dobu? teda kolko sa to smi , lebo mi mame, aj sa mu zvacsuje dierka ale neviem dokedy mu mozem davat

lian35
20. aug 2013

@darzneba pozri vyššie už som písala🙂

jarmila2010
21. aug 2013

@lian35 ahoj 🙂 citam,ze si zbehla v probleme,tak ta tiez poprosim o radu 😉 myslis,ze aj nam by ta mast mohla pomoct?
ciastocne prirastena predkozka u 3,5r syna
...asi pred mesiacom synovi nasilne siahli predkozku v urolog.amb...prisli sme tam s problemom mazovych lozisk pod kozou penisu(problemy pri moceni nemal,ani zapaly)...neviem,ci sa loziska nedali inak odstranit,ale urolog si zvolit,takyto drasticky postup a syn ma z toho zakroku traumu!nasledne 2dni mocil len do vody a o nejakom systematickom pretahovani nemohlo byt ani reci,nakolko si syn nedal vobec siahnut na penis...zo strachu z bolesti...teraz uz si pomaly da povedat,ale dnes som zistila,pri pretiahnuti,ze na jednej strane(nie uprostred zaluda)je predkozka uz prirastena...ako mozem napravit tento stav,bez dalsieho bolestiveho zakroku u urologa? to som pisala na jednu online poradnu,tak som to len skopirovala...

lian35
21. aug 2013

@jarmila2010 Ahoj.Ja si myslím že by mala mastička pomôcť,ale neviem či sa k nej dostaneš bez lekárskeho predpisu.Držím palce aby pomohla.

sashabb
21. aug 2013

@jarmila2010 ako si zistila, že je prirastena a nie iba prilepena?
@tanija133 tvoja Dr. by mala isť na školenie, keď nevie rozoznať prilepenie a prirastenie 🙄 V takomto veku sa jedná IBA o prilepenie a časom to povolí aj samo. O prirastení môžeme hovoriť vtedy, ak je predkožka nasilu strhnutá, následne sa zúži, urobia zrasty a nastane jeden velky problem.
Pokiaľ tvoj maly nema žiadny problem, tak to nerieš. Stačí iba bežná hygiena, naučiť ho aby si predkožku skušal pri umývaní stiahnuť, nakoľko aj tuto časť treba umyť. Postupne príde na to sám, čo a ako 😉 netreba to siliť a daný zákrok jednoznačne odmietnuť!

jarmila2010
21. aug 2013

@sashabb prave podla toho,co pises...malemu ju nasilu pretiahli a potom si to ,od strachu,nechcel dat pretahovat doma...tak si myslim,ze mu tam vznikla trhlina...ze mu tam prirastla....v ambulancii bol vtedy mn(musela som malu krmit v cakarni) a on ten zakrok povolil...ja by som to urcite nebola dovolila!

sashabb
21. aug 2013

@jarmila2010 keď mu to robili aj mu to krvacalo? potom je to možné. Určite to netreba siliť, stači postupne, skus ho kúpať v sleze nebadanom. Ja som mojho malémo učila tak, aby pri kúpaní urobil kuk 😝 treba aby prišial na to sam, nakoľko sam vie koľko môže bez toho aby ho to nejak obmedzovalo alebo bolelo. Stačí len umyť a takto opakovať každy deň a pôjde to pekne postupne. My sme si počkali do 4,5r. bez akýchkoľvek zásahov Dr.

danca7
21. aug 2013

ahojte,citam tu vsetky vase prispevky a neviem ci patrime aj my medzi vas...malemu predkozku nestahujem pravidelne len obcas ide mu to tak asi dopolovicky aneviem ci staci alebo by to malo ist az uplne dole...mam taku otazocku moj syn bude mat uz 4 roky a neustale si ho chyta suvisi to s tym ze mu to nestahujem,alebo je to len taky reflex?

sashabb
21. aug 2013

@danca7 všetko je v najlepšom poriadku 😀 v podstate je to len dobre, že si "ho "chyta, takto sa mu to same postupne uvolní 😉