Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

denisocka
25. jún 2010

moj ked vidi že ideme smerom k pipiku tak krik - nie,pinďo nie

denisocka
25. jún 2010

joj ta ja neviem čo s tým našim pindom,či isť zajtra zas na urologiu jak na pohotovosť,či čo. on ma tu skurku na konci taku červenu a na nej take biele, žalud je OK,ale dnes sme proste mepretiahli,bo včera po pretiahnuti mu ta skurka popukala a dnes je proste na tých popukaných miestach biele . ja už fakt neviem,a to močime v repiku jak blazni. ked sme boli na kontrole minuly utorok,tak mu obvodny urolog na to nič nedal,ani užnečistil,len kukol a toť vsio . na pohotovosti aspon vyčistia striekačkoua nieči,kurnik ..keby mal tu skurku kus taku elastickejšiu abo ako to nazvat

standa82
25. jún 2010

@denisocka ,,,asi bude potom lepšie keď pôjdete na pohotovosť, aspoň mu to vyčistia a potom by som šla aj k urológovi a povedala mu, že čo vlastne je a nech Vám na to niečo dá. To je čo za urológa?

denisocka
25. jún 2010

@standa82 ved ked pojdem tak na urologiu na pohotovost

standa82
25. jún 2010

@denisocka ...aha. No tak im to tam riadne vyjasni. Čo si oni myslia, veď tie deti trpia.

denisocka
25. jún 2010

Fakt nechapem kde je problem.preco mu to teraz tak popraskalo,ci sa mu to scvrklo

denisocka
27. jún 2010

myslím,že ako som mu koniec mazala posledne razy framykoinom,tak z toho sa to tam tak akoby tozmokvalo zas,včera sme ho vykupali len v silnom repíku a kus popretahovali,ale nepretiahli,nech sa to aspon zahoju,bo ma už trafi šlak. na pohotovost sme nešli

standa82
27. jún 2010

@denisocka ...tak choďte na urologickú ambulanciu, aby to potom neskôr nebolo ešte horšie.

anicka164
28. jún 2010

Ahoj,
nemáte někdo zkušenost s dětskou chirurgií v Krči nebo s urologií v Praze Ke Karlovu (jak je porodnice u Apolináře)?
Byli jsme kvůli piňdovi (lehký zánět) ve Vinohradské nemocnici na dětské chirurgii, kde mu ho čistili Rivanolem. Výsledek byl, že po dvou čištěních mu to celé nateklo a nemohl čůrat. Skončili jsme na pohotovosti v Německu, kde jsme byli zrovna na výletě. Doktorka nám tam předepsala nějakou mast, po té se to hned druhý den zlepšilo. K těm Vinohradům už nemáme důvěru, tak bychom rádi šli někam jinam. Naše dětská dr. nám dala na výběr mezi tou Krčí a Karlovem, tak hledám info co je lepší... Nejradši bych teda nešla nikam, ale pediatra říkala, že by se to mělo hlídat...
Díky

denisocka
28. jún 2010

No mi sa ideme zajtra ukazat na urologiu,vraj ak su problemy dalej,tak uz jedime obriezka. O 4dni ideme na svadu,za nejake 4tyz.rodim,tak uz som fakt na prasky

standa82
28. jún 2010

@denisocka ...aj my ideme zajtra na urológiu, no na kontrólu. My zatiaľ problémy nemáme, dúfam, že ani nebudú. Obriezku nám robiť nemuseli, len nám nastrihávali koštičku.
Držím Vám teda palce. 🙂

denisocka
28. jún 2010

ja už som zufala. neviem kde je problem,či zato že ma plienky a nema to navolno .... či ma tu skurku nejaku velku a proste ten koniec sa mu nejak zuži a nejde ho pretiahnuť .... či čo ... nejde nam to zas preťahovať,akoby sa to zas zužilo a vo vode ho ma uplne scvrknuty a pri tom boji aky zvádzame mame problem toho pipika vobec chytiť

denisocka
28. jún 2010

@sjuzi ahoj,boli ste na tej obriezke ? ak ano,ako to maly niesol a ako je teraz-už bez problemov cikanie?

ollski
28. jún 2010

@denisocka, nejdem citat spat ,som tu dlhsie nebola...ma aj nejake problemy pri cikani??? ci len nejde pretiahnut??
my pretahujeme len obcas, ide to velmi tazko, nikdy tam nema ziadne spinky ani nic, no naspat to ide tak zle, ze vzdy som prichystana letiet na pohotovost....inak ziadne problemy nemame...presne pred rokom sme boli na uro a tam nas vytrapili, tak ze som nesla ani na kontrolu...uvidime, co povie dr, ked sa tam raz ukazeme...no ako t y pises, ze stiahnut pri kupani, to by som ho asi skor utopila...na posteli by ho tiez museli aspon 2 drzat ☹ macat v niecom nemam sancu...skusim zase zajtra pretiahnut.... 😔 😔 strasne s chlapami nasimi malickymi 😅
drzte sa!! a napis ako ste pochodili, ak to nie je urgentne isla by som az po tej svadbe...u nas to bolo par dni dost bolestive...tak nech si tu svadbu uzijete 😉

denisocka
28. jún 2010

@ollski ahoj, tak my pojdeme zajtra,nech vieme na čom sme. MM nemože aj tak stale odchadzať z roboty a to mam teraz časte poradne ,monitory, socialka a papiere na MD .. a teraz ešte toto 😖 . všetko mame 30km od dediny

čo sa týka nas,tak to popíšem asi takto - momentálne problem nemáme,cika pekne , občas ma kvoli plienke na pipiku drobne vyražky,asi sa to tam, nejak zaparí ? okrem toho, preťahovať vo vanočke /lavory nam nejde,nech sa s mužom snažime akokolvek ! proste maly sa mätie, cez farbu repíka ani pipik nevidíme,a navyše je scvrknuty. na posteli nam to tiež nejde,neviem či sa ta skurka zužila,alebo čo ,a maly tak skače s panvou a kriči,že proste nejde to ani za boha . navyše po skušani ma potom koniec prekožky červeny a poplakava že ho boli. ale tak zas-asi ho to kus štipe .

ja už fakt neviem čo robiť,už som aj za obriezku,ale zrazu je malo času - zachvílku rodim, ako pojdem do nemocnice ??? mm tam isť nechce,on je taka posera,že ani zajtra na uro nechce isť,bo to bude maleho bolieť .už mi dnes nadal,že ani prežahovať nebudeme,že sa nemože pozerať jak maly ziape

no len ja sa pýtam,kto to bude riešiť,ked sa mu to akutne zapali a ja budem doma s pardnovým babatkom?

denisocka
28. jún 2010

a takto sa močíme,už aspon sadať do toho chce,voláme to "čajík" vždy si kus chlípne na začiatku,kým do toho nepusti cikanicu 😀

ollski
28. jún 2010

zlaty 🙂 aspon to ze vydrzi!! tak drzime palce nech to vse oki dopadne...my mame nemocnicu nastastie blizko asi 5 minut peso, no obcas aj to mi pride ako dialka, 30 km to je kuuuuus poriadny 😔!!

sjuzi
29. jún 2010

@denisocka neboli sme, dá sa nám pretiahnuť do 3/4 - cvičíme už rok poctivo každý večer... ak vidím, že trocha sčervenie, tak natriem Ophtalmoseptonex... 😉

denisocka
29. jún 2010

@sjuzi myslíš ked sčervenie ten konček,skurka

sjuzi
29. jún 2010

Ahoj, aj ty už strašíš na MK? 😀
Áno... lebo ešte stále máme na noc plienku a mám pocit, že niekedy sa sparí... 😒

denisocka
29. jún 2010

😀 strašim,bo ideme za chvílku na uro 😀 ideme len na oddelenie -teda tam na ambulanciu,nech sa mi doky vyjadri. pretože jemu to po uvolneni išlo pekne, a fakt ako píšeš,vdaka plienke t o ma take červene,dokonca teraz ma take pidi vyražky na pindovi . čiže mna trapi jeho červeny konček,nie vždy.niekedy ked sa mu v noci postavi a on sa prečura,a ideme ho prebaliť,tak to ma tiež červene

sjuzi
29. jún 2010

Inak dôležité je odstraňovať to biele... My sme teda na to poctiví, lebo ten zápal, čo mal min.rok, tak to bolo peklo... takže mm sa mu každý večer venuje, malý sa už naučil, v pohode drží, mm mu vat.tyčinkou očistí "špinky"... ale zatiaľ stále nejde celý pretiahnuť... ale oproti min.roku, keď nešlo ani o mm, tak je to obrovský úspech pre nás a urológa teda riešiť nebudeme... 😉

sjuzi
29. jún 2010

Tak držím palčeky 😉, nech to prežijete v relatívnom pokoji... zober mu lízatko, alebo niečo čo má rád za odmenu... 😉

denisocka
29. jún 2010

@sjuzi ale moj je taky,že si na to neda šahnuť ani za boha. naše stahovanie je boj, kedy sme aspon boli traja dospwely,že dvaja držia a jeden stahuje

sjuzi
29. jún 2010

Ono najlepšie je sa o tom poradiť, lebo môže to tam byť rôzne prilepené, prirastené a to je asi od prípadu k prípadu... 😒

denisocka
29. jún 2010

@sjuzi no v klude to nebude,už od včera sa pýta,kde som bola - bo som šla za miestnou sestričkou,nech nas vezme prednostne,ked sa tam ukážeme 😀 . vezmem mu plienku a dudu , hadam postači . škoda,som myslela že dnes spravime nakupy pred porodom,ale s pbolavym pindom budem rada ak zanesiem papiere na socialku

sjuzi
29. jún 2010

Akurát čítam, čo si písala vyššie... no tak to je ťažké... aj my sme bojovali, šak to nebolo hneď tak, ako je to teraz, že v pohode drží a ani okom nemihne... 😅

sjuzi
29. jún 2010

A už mal nejaký vážnejší zápal?

sjuzi
29. jún 2010

Denis, musím ísť vychystať chlapa... držím palce, daj vedieť ako ste dopadli... 😉

denisocka
29. jún 2010

no pred 3 týždnami sme si mysleli,že vie pekne pol dna udržať cikanie a zrazu na 3 den ked cikal až na obed,tak začal pri tom cikani kričať,plakať a stale utekal,v sobotu už ked cikal,tak sa na tom až šmykol a šli sme na uro a odlepili mu tam tu predkožku,bo dovtedy nešlo ani 1mm a pod tým mal asi 3 take hrčky toho bieleho .