Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

brinzulka
2. júl 2008

Vavka33...dakujem, kupila som, citam....Pockame este pol roka do dalsej kontroly a potom sa popytam otvorene doktora, co a ako.

martinka16
2. júl 2008

Ahojte aj ja sa pridam k tejto teme moj Samko mal 7 dni ked mu pediatricka ppredkozku stiahla,,,boli sme na beznej prehliadke a ked mu ho pozerala a videla ze mu to ide tak mu to urobila islo to lahko bez bolesti a krvacania,,,doteraz to ma super akurat na kusocku asi milimeter a pol ju ma este prirastenu ale to uz necham na neho 😉 ....ak mozem vyjdrit svoj nazor a po skusenostiach kolegyne....mala traumu z urologa este aj ona nie len jej syn....krstna mama to vyriesila tak ze synovi dala urobit obriezku ,,,vsetko sa zahojil a nemalo sa co prirast a ma pokoj uz niekolko rokov...

medka29
4. júl 2008

ahojte, ja som sa prave vratila z Kramarov kde nam robili predkozku, maly ma len 14 mesiacov ale rozhodol urolog, ze je to nutne...strasne som sa bala, ale maly je evidentne viac statocnejsi ako jeho mamina 🙂
chcem povzbudit mamicky, ktore sa chystaju so svojimi chalanmi, ze nie je to vobec take hrozne, mozno chvilocku po operacii, ale na druhy den je po vsetkom. Chcela by som pochvalit aj cely personal urologickeho oddelenia velmi profesionalny a ludsky.

zuzkafuny
4. júl 2008

Nám mudr. povedala po mesiaci a pomaly sťahovať predkožku... Každý deň kúsoček... a je to super...!!!

rybecka
4. júl 2008

Ahojte,
my mame rok a pol a predkozka nam nejde ked som bola u lekarky povedala ze to ma cas ze to raz pojde.
Myslite ze je to ok? ako tak citam tak uz takym chlapcom ide predkozka alebo uz boli u urologa tak je teraz neviem ako dalej postupovat. ci cakat alebo co ked doktorka s tym nic nechce robit

rybecka
4. júl 2008

a este nieco moj maly si vobec neda na neho sahat velmi tazko sa mi stahuje mu predkozka vlastne sa snazim ale to nejde 😒

mata987
4. júl 2008

ahojte, moj syn ma uz 7,5 roka a zhruba do 3,5 rokov nam lekarka stale vravela, ked mu celkom predkozka nesla dole, ze je to ok. Ja som mu ju stahovala od nejakych 3-mesiacov nepamatam si presne, poctivo kazdy vecer. Nemal ziadne zapaly ani sa mu pod predkozkou nehromadil maz. Ale kedze som si dala hranicu ze cakat budem max do 4 rokov, tak som sla za znamym urologom a jedinym tahom bola predkozka dole.Maly sice pritom trocha plakal a par dni ho to stipalo, ale dalo sa to kludne prezit.Ked som sa opytala lekara ako to ze mne to takto neslo, povedal ze maminky by to robit nemali, lebo maju v rukach velky cit, plus citove puto k dietatku, takze niekedy sa stane ze sa to proste nevydari, ze treba popriosit ocka, aby to urobil, sice s citom ale trocha vacsou silou 🙂

martinka16
4. júl 2008

rybecka...neboj vela bab pise a su aj starsi chlapci co ju este nemaju stiahnutu...ono to pojde a uvolnuje sa aj neskor ako v roku a pol

sylvie
5. júl 2008

teraz je o tom nejaky clanok v mama a ja..

mucha
9. júl 2008

tiez som ten clanok citala a som z toho vsetkeho uz sprosta.. 😒 tam pisu nic nerobit, nestahovat a pockat, kym si to dieta urobi samo... no a inde pisu zase opak a aj nasa doktorka kazala stahovat po kazdom kupani, tak stahujeme... ale iba jemne, kolko nas to pusti..

annaola
23. aug 2008

ahojte, uz nejaky tyzden brazdim po internete a snazim sa najst pomoc pre mojho maleho. lekarka ho poslala na urolgiu, lebo mu v jeho 3,5 roku nejde stiahnut predkozka. teda ona mu ju v ordinacii stiahla do polovice, ale to sa nam nikdy nepodarilo. chudatko, tak ho to bolelo.k urologovi sme nesli, bola by som najradsej keby sme mu to nechali iba tak, ci sa mu to do puberty neupravi same, ale s muzom sa na tom nejako nemozeme zhodnut. objavila som este masticku, ktora pomaha hlavne na fimozu,vola sa Diprosone.je neskutocne , ked som citala reakcie na nu , hovorim si ze ked sa na to sam syn zacne stazovat, kupim mu ju a bude.

matima100
25. sep 2008

ahojte,moj syncek ma 19 mesiacov,skusala som pomaly stiahnut predkozku,ale nejak sa to nedari ☹ teraz neviem ci to skusat,alebo nechat tak?? 😒

grmitko
25. sep 2008

ahojte, my sm ev pondeolk obsolvovali stahovanie predkozky u chirurga, tiez to iba chytil a strhol, mali sme dva dni strasne ubolene a uplakane, ale uz bude dobre, nasim to neslo stiahnut, mali to zrastene, ale osm rada, ze to maju za sebou teraz, keby im to robili ked budu vacsi, asi by to bolo horsie

apropo, ja by som to zatial neriesila, doktorka vravela, ze do troch rokov je to v pohode, ale Domkovi sa to zapalilo, tak sme to riesili potom u obidvoch naraz

matima100
25. sep 2008

mne maly ani velmi nedovoli,aby som mu pipka chytala....takze ani skusat nemozem........

golemocka
26. sep 2008

Ahojte. Prave dnes sme sa vratili od chirurga, lebo tiez maly zapaleny pipik, tak obvodna mi povedala, ze nech sa mu na to pozrie. Lekar mi povedal, ze sa predkozka stahovat nema, pretoze ak to stahujeme postupne a nejde to uplne, vznikaju tam male jazvicky, ktore tvrdnu, a potom sa mu urobi okolo toho taka jedna kruhova jazva ci ako, a je tvrda, a potom sa to musi rezat, lebo to cez tu jazvu nepretiahneme. Taktiez mi povedal, ze je dobre to nestahovat aj preto, ze tam sa nemoze dostat ziadna infekcia tym padom, ked to ma uzavrete, a mame to nechat na prirodu, ze to ma cas. Takze mamicky netrapte sa s tym, chlapci si s tym uz nejako pomozu sami. 🙂

sulamith
26. sep 2008

Ahojte tak my nestahujeme predkozku vobec. Vsade si clovekprecita nieco ine. Tak ja som to zatial nechala tak.Dufam ,ze robim dobre.

matima100
26. sep 2008

golemocka tak si ma normalne ukludnila 😉 , najhorsie je,ze kazdy hovori nieco ine o tom ci stahovat,alebo nie,ale ja to radsej necham tak,pre istotu 😉 😉 🙂 🙂

tanja61
28. sep 2008

ahojte zeny ja si myslim ze pedkozku treba nechat tak ved predsa si myslite ze niekedy sa stahovala predkozka?myslim si ze dieta ked dorastie tak pride na to ze si moze sam stiahnut a este k tomu mu to bude prijemne...je to tak od prirody dane...ja som pisala aj na ceske stranky lekarom kazdy mi odporucil nechat to tak pokial samozrejme niesu ine komplikacie ktore ste spominali no ale zase obvodacka malemu stiahla predkozku vraj ju mam stahovat pri kupani ale ja som to nechala tak a zatial ine problemy nemame no mozno to bude dobre a mozno budeme musiet niekedy navstivit urologa neviem ale ja zije v UK a tam vyslovene lekary zakazuju nieco take robit do 8rokov..no co lekar to nazor..takze je na kazdej z vas ci to bude robit alebo nie ale ked naozaj niesu problemy nechala by som to tak..a maly sa uz teraz hraje s pipikom 😀

tonita
30. sep 2008

Ahojky,
potrebujem pomoct:teda mam taky maly problem.Dnes sme maleho kupkali a keed som mu trocha stiahla predkozku tak tam taky biele ako keby maz ale myslim si skor, ze je to spina.anni som mu to cele neumyvala lebo som do toho moc babrat nechcela.a teraz neviem co mam robit.Mam to nechat tak?Vdaka za kazdu radu

sakura77
1. okt 2008

treba to "vybrat"-normalne mu to umy,neboj,lebo ked sa mu to tam moc nahromadi,moze dostat zapal,neboj,je to normalne 😉

lenkaajarek
1. okt 2008

Ahojte baby citam tu to uz dlhsie a neda mi tiez zareagovat.Mojmu synovi sa predkozka este tiez neda stiahnut a ako sa len snazimuz od 3 mesiacov nechcem to robit na silu.Raz som to tu citala a pisalo sa ze sa to musi trosku so silou a tak sme skusili 😠 maly ho mal potom jemne cerveny a nechcel si nan dat potom sahat.Mal tam aj taku malu bielu bodku ako ked podkozny tuk co sa mi podarilo vybrat vycistit.No ale tiez si myslim ze by sme to mali nechat tak.Uplne suhlasim co napisala golemocka asi v tom nieco bude co ten lekar povedal.

sakura77
1. okt 2008

no ja uz neviem,my sme tiez pred necelym mesiacom boli u urologa,lebo mal zapal,a doktor jednoznacne povedal,ze treba stahovat,ak sa to do pol roka nenapravi ideme "pod noz",tak ja uz som z toho fakt tatar,kazdy hovori inak 😒

trixi
1. okt 2008

ahojte, sakura, nie si jedina, aj ja si pripadam ako "tatar". Ked si precitam tie hrozostrasne pribehy, tak mi beha zima po chrbte, ale zasa ked to zanedbam budem mat vycitky. Studujem ako viem a dosla som k zaveru, ze kazdy lekar na Slovensku ma iny nazor, je to tak 50:50. Niektori zakazuju akukolvek manipulaciu s predkozkou a ini (aj Matkova doktorka) by len stahovali. V casopise vysiel clanok nejakeho docenta, ze nestahovat. Tak vobec neviem co teda mame robit. Sestra zije v Kanade a tam sa ziadna predkozka nestahuje, lekari to doslova zakazuju. Nasa dokina mu to chce v decembri silou stiahnut, tak som jej povedala, ze si zajdem k nejakemu odbornikovi, pretoze povedala, ze to asi nepojde. Ale kam zajst? A ako sa rozhodnut? To je otazka?!

sakura77
1. okt 2008

no prave,sak sa uz dohodnite ,ludia! 😅

3558
2. okt 2008

aj mna by to zaujimalo,pretoze moj maly ma tri mesiace, a ja som to este ani len neskusala. tak teda co mam robit? len obcas jemne stiahnut, alebo pockat do kedy bud starsi. a kedy je ten spravny cas?? 😒

bibo
5. okt 2008

Ahojte, moj malý má rok a pol a sťahovali sme od narodenia pri kúpaní vždy len kolko išlo.Postupne povolovalo a pre týždňom povolil úplne. Potom to mal trošku začervenané ale dávali sme mastičku Ophthalmo Framykoin a po dvoch dňoch bolo všetko O.K. 🙂 Tak som rada, že mu to nemusí robiť žiadny lekár 😉

adrica
5. okt 2008

Ahojte.
Tak nas Danko ma 1.5roka a stahujeme predkozku od narodenia.
Nam lekarka tak odporucila, tak sa tym riadim.
Je pravda, ze aj moja sestra tiez stahovala svojmu synovi a nicomu neuskodila.
Staci pomalicky stahovat pri kupani a ono by to malo povolit.
Lekarka hovorila, ze do 2 rokov sa tym nemame zatazovat. 😉
Takze tolko moja skusenost a urcite budem aj nadalej. 😵

tanja61
5. okt 2008

tonita no ano treba to vycistit ale ak nechces do toho elmi babrat tak skus pipika umyvat pod tecucou vodou a malo by sa to vyplachnut ja tak umyvam drobca vzdy a zatial problemy nemame...stiahni predkozku pokial ide a poumyvat pod tecucou vodou ale nie silnym prudom mozno ho to bude aj bavit 😀

lucik77
7. okt 2008

ahojte, ja viem, že vysomáriť sa z rád doktorov je dosť zložité, lebo čo Ti jeden odporučí, to Ti druhý zakáže. Ja som dala na rady mamičiek, čo mali chlapca a predkožku som začala sťahovať pri kúpaní od 3 mesiacov. Pomaličky, nič nasilu, koľko išlo toľko išlo a teraz, keď máme 15 mesiacov nám to ide krásne. 🙂 Držím palce všetkým, lebo vraj tá bolesť pri chirurgickom zákroku je "zážitok" ako pre dieťatko tak aj pre mamičku

lenkaajarek
8. okt 2008

baby ja sa tiez snazim pravidelne uz od 3 mesiaca ale zda sa mi ze sa mu to nestiahlo ani milimeter 😠 😠