Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

hajanka
10. okt 2011

@adrica6 tak prepac ze sa pytam 😉
Len ma zaujimalo, kvoli comu si s nim isla k urologovi, ale vidim, ze ziaden zdravotny problem nebol, ibaze len kozmeticky.

sashabb
10. okt 2011

@adrica6 povedala by som skôr ano ako nie 😕 zrejme ste nemali žiadny problem, IBA lekárka poslala. Čiže to nebolo vôbec potrebné a tvoje dieťa si zbytočne tento zákrok vytrpelo. Treba si aj niečo o danej problematike naštudovať, resp. prečítať skúsenosti iných a nie len slepo dôverovať Dr. 🤐
Neber to v zlom, čo ti sem my píšeme, ale naozaj je zbytočne skoro aby toto podstupovalo 15mes. dieťa. Ja už som to tu písala veľakrát, môjmu malému sa to samé! odlepilo v 4r. BEZ akéhokoľvek zásahu nejakého lekára. NIKDY by som toto nedovolila aby to urobili môjmu dieťaťu!
A myslím si, že k tomuto netreba NIKOHO povzbudzovať!

Teraz napíšem len taky môj postreh či pocit 😕 povedala by som, že je tu toho veľmi veľa napísaného, @hajanka je tu už stálica 😀 ktorá neúnavne odpovedá všetkým a stále dokola, no mne to príde ako-keby to tu nikto nečítal 😅

hajanka
10. okt 2011

@sashabb vzdy to tu bolo, aj bude, ako ospravedlnienka:
- dr. povedala (ako svate pismo) 😖
- nahromadila by sa tam "spina" 😖
- treba to poriadne cistit (dobre ze nie drhnut) 😖
- ved ho to ani nebolelo 😖
- ved iba trosku poplakal 😖
- cim skor tym lepsie 😠
- cim mensie dieta tym menej boli 😖
- mensie dieta si to aj tak nebude pamatat 😖
.....

myscha
10. okt 2011

@adrica6 Je fajn, že chceš jiné povzbudit, ale na druhou stranu psát, že to "jiné zbytečně dramatizují" zas není úplně jen o povzbuzování.
Některé to třeba "dramatizují", protože mají špatnou zkušenost, takže na to mají právo ne? Jen proto, že vy jste měli štěstí, to neznamená, že jiní přehánějí. Nedělala bych takové závěry o druhých z jedné vlastní zkušenosti. A názory na ty zákroky jsou různé, s tím se musí počítat.

mata1001
10. okt 2011

ahojte baby...mam otazku...mojmu malemu stahujem predkozku pravidelne po kupani kazdy den,no neviem ci je to dostatocne.stiahnem vzdy pokial to ide,no nie nasilu.mala by som sa opytat pediatricky ci to tak staci ako to robim,alebo sa nepytat nic a pokracovat stahovanim nadalej?

adrica6
10. okt 2011

@myscha, mas pravdu, ale ja som skor myslela tie, ktore s tym skusenost nemaju a uz to popisuju hrozostrasne, lebo poculi alebo citali. Nechcem sa nikoho dotknut, moju skusenost som sem dala, nech si ju kazda vezme ako chce.

miamia3
10. okt 2011

@denisočka ďakujem za radu, už sme OK pomohla... 🙂

hajanka
10. okt 2011

@mata1001 ahoj, urcite len pokial ide, nie viac, nie nasilu. Aj tak si myslim, ze je to este velmi skoro.

maggie2
10. okt 2011

@adrica6 urobila si dobre

mata1001
11. okt 2011

@hajanka ako myslis ze skoro?a kedy by sa s tym malo zacat?ja mu to stahujem uz asi od 4 mesiacov...

hajanka
11. okt 2011

@mata1001 povedala by som, najskor od troch rokov s tym zacat, je dost mozne, ze sa to dovtedy zacne uvolnovat aj samo, ak nie, nic sa nedeje. Nie je ziadna pevne stanovena hranica veku, do kedy sa ma predkozka uvolnit. To len dr. sa ibu zblaznit, ked este v roku-dvoch to nejde.

katula77
12. okt 2011

chcela by som len poradit urcite nestastnym mamickam, nam detska lekarka povedala po narodeni neskusat, nechat tak a to povedala opakovane, ked som sa prestahovala a zmenila detskeho lekara, povedal okamzite k urologovi, je to uzicke, tak sme zazili horor, maly urcite najvazcsia trauma kratkeho zivota, ved to isto baby ktore to zazili vedia, teraz nam maly nechce ist, ani ku zatvorenym dveram, ked sme u niekoho na navsteve..., lekar mu to stiahol, povedal na druhy den to hned vyskusat a po mesiaci ak to nepojde rezat...samozrejme ze to na druhy den neslo ☹ ,ale k veci, skusili sme na radu pouzit slez nebadany, taky 10min kupel, stacilo tusim takych 20 dni, ani nie kazdy den, trosku sme mu to uvolnovali a krasne to povolilo, treba mat len trpezlivost, skoda ze sme to neskusili skor, pred navstevou urologa, poviem len tolko, stoji to zato, to vyskusat.

lillah
12. okt 2011

@adrica6 nebud si ista, ze keby to maleho bolelo dal by to najavo. Mozno sa len boji, ze ked bude plakat a povie, ze ho to boli budu mu to robit znovu alebo este horsie. Tak je radsej ticho a trpi.

majkaa
12. okt 2011

@katula77 ahoj prosim ta ten slez nebadany to sa da kupit v lekarni?
My mame totizto problem. Malinky bude mat o mesiac 2 roky. Teraz mi manzel ukazoval ako ide dole predkozka a ono to islo len tak, ze vlastne trosku a spravilo sa mi taka mala gulicka na vrchu a na spodku z toho ostatneho penisa. Normalne som sa zlakla. Predkozka isla trosku dole a mala som pocit, ze to ma aj ako keby zilku prasknutu. Strasne som sa zlakla.

tanika5
12. okt 2011

ahoj maminy, možno tu táto otázka už padla, ale môžte mi vysvetliť ako sa má správne zvliecť predkožka? teda nemyslím postup, ale kedy je správne zvlečená?ako to viem, že je správne zvlečená?

hajanka
12. okt 2011

Moj nazor je taky, ze vela infekcii, zapalov a natrhnuti, vznika z nevedomosti rodicov o spravnej starostlivosti o predkozku. Rodica, v domneni ze sa to musi cistit a pretahovat od narodenia (alebo co najskor), to vela krat robia nasilne a neprirodzene a velmi skoro, otvaraju tak branu infekciam a necistotam napr. v kupeli, v plienke. Potom sa cuduju, ze ich 1, 2, 3oj rocne deti maju zapaly a infekcie, trhlinky a zrasty.., potom hned bezia k urologovi, ktory to cele nacisto odtrhne od zaludu, uplne zbytocne, v lepsom pripade sa to zachrani, v horsom (co je castejsi pripad) potom zacina kolotoc...

tanika5
12. okt 2011

@hajanka nevedela by si mi odpovedat na predoslu otazku?

hajanka
12. okt 2011

@tanika5 ked je vidno cely zalud

tanika5
12. okt 2011

@hajanka náš Drobec má 2roky aj 4mesiace, nepretahovali sme, len na preventívnych a ozaj minimalne. Dnes som mu to skusila pretiahnut, nakolko sme mali problem s plienkamy, tak som chcela pozriet či nema zapalenu žalud a prišla som na to, že vôbec neviem či to má tak ako to má byť :( žaluď mu je vidno, potom tá predkožka je taká akoby dostratena, stačí ozaj len aby bola vonku tá žalud, normalne sa teraz za seba hanbim, bo si pripadám akoby som nevedela ako má vypadať správne zvlečená predkožka :( vždy som si myslela, že to musí prevliect cely penis, vlastne až ku korenu

hajanka
12. okt 2011

@tanika5 nie az ku korenu, len cez cely zalud, dalej to nejde 😉 ani dospelemu chlapovi

tanika5
12. okt 2011

@hajanka no ved som porovnávala 😉 ale čo ked som mala v živote len manžela tak mi všeličo vrtalo hlavou :D :D takže by sme to mali mať teda v absolutnom poriadku potom 🙂 to si ma teda potešila a môžem ísť kludna spať 🙂 dakujem

katula77
13. okt 2011

@majkaa, da sa to kupit v lekarni, mozno to budu musiet objednat, ale oplati sa ten den pockat, ja som presla asi 6 lekarni, kupila som potom hned 4 balenia, nas maly ma 21 mesiacov, nedalo sa mu to stiahnut vobec, iba vtedy u urologa mu to spravil nasilu prvy raz, potom to zas neslo, po kupeloch to krasne povolilo, len sa nevzdavajte po tyzdni, my sme si tiez mysleli ze je to zomarina, ale nieje, pozor tych zlesov maju viac druhov, nejaky lesny, alebo maorsky, ty si pytaj nebadany, uvidis zabere, vy to mate v lepsom stave ako to bolo u nas.

macka23
13. okt 2011

Ahojte, tak sa pridame do klubu, s tym rozdielom, ze nasmu drobcovi sme stahovali len pokial islo, trcal kusok zaluda. Lenze v utorok ho operovali /mal herniu/ a po operacii som zistila, ze mu stiahli predkozku uplne, teraz ho to stale strasne boli, boji sa chodit cikat. Skusame repikovy sedavy kupel...viete poradit este nieco? Ked sedi v lavori, trocha mu to pretiahnem a omocim...ale vela mi nedovoli ☹

hajanka
13. okt 2011

@macka23 ja by som ti poradila stazovat sa na toho lekara co mu to bez tvojho informovaneho suhlasu spravil!

Kopirujem z predchadzajucich stran.

V tejto casti tela sa nachadza velke mnozstvo nervovych zakonceni, preto je logicke ze to ma teraz podrazdene, citlive, bolave, ci krvave.
... hm, precitaj si podobny pripad na str. 82 od @valika_val to ze ta lekar/ka vopred neinformova/a o tom co sa rozhodla vykonat je protizakonne a ak by si chcela, mozes sa na neho/nu stazovat, mas na to pravo, pravo je na tvojej strane.
Predkopokladam, ze ta ani nepoucil/a o tom ako sa mas teraz o bolaveho pipika starat a co s nim robit dalej..., masticku ti tiez urcite pre neho nedal/a...., dr. nasilne pretiahne bez upozornenia a bez informovaneho suhlasu rodica vykona zakrok a dalej sa nestara!!!!! a vy rodicia sa teraz starajte a trapte... fakt z tohto jednania lekarov mi ja na..... (grcajuci smajlik) ti doktori su hrozni bezcitni masiari!

Framykoin ti predpise aj pediatricka. Harmacek kupis ako caj, da sa kupit vo vreckach, aj sypany pre kupel, kolko harmanceku na kolko vody by malo byt napisane na krabicke, to si uz nepamatam, sprav toho viac, aby sa si v tom mohol posedkat, napr. do lavora, harmancek zalej horucou (nie vriacou) vodou, nechaj zakryte vyluhovat nejakych cca 5-10 min, aby to nebolo prilis silne,ked ochladne nechaj ho v tom posediet. Repik lekarsky kupis sypany aj v sackoch tiez v lekarni a spravis rovnaky kupel.

Ako mu mozes pomoct? Hlave to neprestavaj mastit (framykoin), osobne by som este nepretahovala, musi to mat riadne bolave, a zalud opuchnuty (moze sa stat, ze mu predkozku stiahnes a kvoli opuchu ju uz nebudes moct stianut naspat - parafimoza), preto nedovoli sa toho dotykat, hlavne to treba mastit, aby to mu pripadne vzniknute mikrotrhlinky nezrastly a nevznikli jazvy kt. by znili pruznost predkozky, potom sa bude jednat uz o sekundarnu-ziskanu fimozu, kt. liecba je narocnejsia. Mastit, ak sa da, tak nechat volne bez plienky (aby ho mechanicky nedrazdila a netrela sa), plienky dost casto menit, aby mu rozkladajuci moc v plienke (amoniak) nepodrazil este viac, mozes mu spravit aj harmancekovy alebo repikovy kupel. Ked sa to trosku upokoji, tak by som skusila po kupeli stiahnut pokial pojde, nie nasilu, takto pokracovat az kym to nepojde pekne hladko, mozes mu to pri skusani aj namazat. Nepretahovat v kupeli! Tolko mozes urobit teraz.
A hlavne, na toho dr. by som stazovala!

stefi76
13. okt 2011

@hajanka mám 1,5 ročného syna, ktorému sa nedá vôbec stiahnúť predkožka, nemá problém s pišaním, zápaly sme doteraz nemali, ale pediatrička nás chce poslať na urológiu, rada by som sa vyhla zákroku príp. násilnemu stiahnutiu predkožky, všimla som si, že si dosť orientovaná v tejto problematike, tak sa chcem opýtať na tvoj názor- či to ešte nechať tak a počkať alebo mám navštíviť urológa?

hajanka
13. okt 2011

@stefi76 ahoj, pisala som o tom o par prispevkov vyssie, najskor od troch rokov (kludne aj neskor) zacat pretahovat (kolko ide, nenasilne, jemne), je dost mozne, ze sa to dovtedy zacne uvolnovat aj samo (napr. aj balooningom), ak nie, nic sa nedeje. Nie je ziadna pevne stanovena hranica veku, do kedy sa ma predkozka uvolnit, moze to trvat aj do 10 rokov. To len dr. sa ibu zblaznit, ked este v roku-dvoch to nejde. 18 mesiacov je este velmi skoro, este je malinky, urcite by som to nerobila, je to zbytocne, moze to byt drasticke, bolestive, stresujuce.. nikto ti nezaruci, ze chlapec ktory nemal doteraz ziaden problem nebude mat prave po nasilnej retrakcii skutocne problemy ako mikrotrhlinky, zrasty, zvysenu citlivost a bolestivost zaluda (z ktoreho bude zakrokom nasilne odtrhnuta membrana spajajuca zalud a predkozku), skutocnu sekundarnu fimozu, zvysene riziko infekcie (kvoli naruseniu prirodzenej ochrany ktoru predkozka plni) ... a ine.
Skus si precitat aspon par stran dozadu, alebo aj tento clanok https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...
Dolezite je dodrziavat hygienu, umyvat len zvonku pod tecucou vodou, neskusat pretahovat v kupeli a stojacej vode, casto menit mokre plienky, prijimat dostatok tekutin, treba davat pozor aj na to, ci nie je infekcia v mocovych cestach (ta sa vie zachytit na predkozke).

stefi76
13. okt 2011

@hajanka ďakujem za odpoveď.

petka28
13. okt 2011

Holky jak se prosím jmenuje ta hormonální mast co uvolnuje předkožku? díky

hajanka
13. okt 2011

@petka28 napr. Triamcinolon E, lieci fimozu (primarnu a sekundarnu) citaj na predchadzajucej strane, alebo str. 81

macka23
13. okt 2011

@hajanka ked mam byt uprimna, ani neviem na koho by som sa stazovala, lebo neviem kto mu to urobil nemam sajnu kto ho operoval/ take veci sa proste na kramaroch nehovoria, a zasa chodit a nahant sestricky, na to nebol cas, lebo som sa venovala drobcovi ☹ proste vecer po operacii sa nestazoval na bolest operacnej rany ale ze ho boli pipik ☹ ked som sa pytala sestricky, povedla ze to bezne robia ☹ dnes namazzeme framikoinom, vecer okupeme v repiku...aj vcera mi sedel v lavori, tak som mu to len trocha potiahla, ale nie uplne, aby sa ten repik aj tam dostal. Nastastie uz sme davno bez plienok, takze tato starost odpadava 😖
Strasne trampoty s tymi chlapskymi vecami...ale zasa v inej teme som citala ze ani s babami to nie je lahke 😕
Tak budeme sledovat, uz to nazad nevratime.