Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

luciahaluskova
30. jan 2016

Ahojte mamičky, nestretli ste sa so svrbenim pokozky po aplikacii slezoveho krému? Ja keď ho malému večer po sprchovaní natriem na cikulku tak sa v noci zobudí ze ho svrbi.Dakujem

unique26
30. jan 2016

@annav pisem Ti ip

moonlighting
30. jan 2016

@unique26 Tiež by som veľmi prosila o info ohľadom slezu, objednala som si teraz bylinku - kvet, teraz čítam aj vyššie príspevok od luciahaluskova o slezovom kréme, nebola by to lepšia resp. jednoduchšia forma? Namiesto kúpeľa len pomastiť.

unique26
30. jan 2016

@moonlighting pisem ip

evelyn25
31. jan 2016

Ahojte mam syna 2 a pol rocneho a mame ist na urologiu lebo predkozka mu vobec nejde stiahnut ale problem pri cikani nemame ani cervene alebo zapalene to nema. Obvodna lekarka mu to skusala ale vobec to neslo tak nas poslala na urologiu, mam z toho velky strach ze mu to pretiahnu nasilu :( mozem mu este nejako pomoct s tym doma alebo sa ten urologii uz nevyhneme? Kamaratka chodi k tej istej obvodnej a u nich to neriesila do 5 rokov :(

moonlighting
31. jan 2016

@evelyn25 Asi by som ešte počkala ak nemá problémy pri cikaní, nezapaluje sa mu ..., máme rovnaký problém, tiež 2,5 roka, k Dr. ešte určite nepôjdem, skúsim najprv ten slez a uvidíme.

evelyn25
31. jan 2016

@moonlighting slez by mal pomoct? Lebo maly tam ma len taky malicky otvor ako spendlikova hlavicka. Radsej by som mu ja nejako pomohla doma a s citom ako by mu to mali robit nasilu a s bolestou :(

mircalla
31. jan 2016

@evelyn25 maly mal to iste, urologicka bola nazoru, ze cakat. vdaka kupelom zo slezu a kremu to mame perfektne.ono to hrozne zavisi od urologa, niekto je nasilne riesenie, iny nie. nasa pani doktorka nastastie bola ta druha skupina a len sme obcas sli na kontroli....poviem ti tak, ze kazdy to riesi inak a ja som nebola tiez nadsena z nasilneho stahovania, ziadne problemy sme nemali, len maly otvor. pediatricka nas posledne tiez pochvalila, ze to ma super

evelyn25
31. jan 2016

@mircalla a kde by som zohnala ten krem? Da sa kupit v lekarni?

unique26
31. jan 2016

@evelyn25 nekupis v lekarni,poslem ti info do ip

spirit16
31. jan 2016

@evelyn25
Ahoj tento krem sa da kupit len cez poradcov Justu.

Pisem Ti IP

mircalla
31. jan 2016

@evelyn25 uz ti odpisali. a kombinovat s kupelom s kvetu slezu, ak chces poslem postup do IP. musi to byt kvet, nie vnat
vobec sa zatial nestresuj, u nas urologicka kazala cakat a vyplatilo sa.

adrika_77
31. jan 2016

@mircalla prosim ta a ako si praktizovala ten kupel?Lebo mne v tom nechce sediet,uz neviem ako nanho,mam j\ust,tak po kupeli natieram tym,no ale neviem,bude mat 6 v marci,mal tam dierocku ako spendlikova hlavicka,teraz je to uz tak na pol centimetra.Takze sa to asi zlepsuje,ale strasne pomali,bojim sa aby to tak neostalo 😒

mircalla
31. jan 2016

@adrika_77 aj u nas to bolo pomaly. dokonca sme to prestali davat a bolo to za 2 mesiace tam kde predtym, teraz je to uz trvale. ale maly sa dost v tom case bal lekarov, tak som to riesila takto...
ja som do asi 5 litroveho hrnca dala 2 hrste, nechala 24 hodin stat (studena voda), potom zohriala, cez sitko naliala do vane a dopustila vodu
vody som nedavala vela, tak 10 cm vo vani

adrika_77
31. jan 2016

@mircalla aha diky,no skusim, a kazdy vecer sa v tom kupal?

spirit16
31. jan 2016

Navod je taky, ze zo slezu je treba robit tzv macerat. Teda luhovat bylinky za studena, idealna je 5 litrova flasa, do ktorej hodite za hrst byliniek a nechate cez noc macerovat v uzavretej flasi v studenej vode.
Macerat je treba potom zahriat na teplotu vhodnu na kupanie. Rozhodne nie varit. Varom sa rapidne znizuje ucinok.
A v takto ohriatej vode potom dieta kupete.
Drzim palce

Slez viete zohnat napriklad na tejto stranke
http://www.predajbylin.sk/index.php?ref=11146

mircalla
31. jan 2016

@adrika_77 kazdy druhy,a ano nie varit,zohriat

evelyn25
1. feb 2016

Dakujem za info. Nasa doktorka trva na tom ze mame ist na urologiu ale co som citala skusenosti mamiciek tak tam mu to bez akehokolvek varovanie nasilu pretiahnu a potom 3 a viac dni maju chlapci problem sa aj vycikat. Toto sa mi hrozne prieci a mam o maleho strach lebo uz zlu skusenost s lekarmi mame a dost dlho mu trvalo kym sme zacali chodit k obvodnej bez zachvatov placu :(

sandey
1. feb 2016

@evelyn25 môjmu to sťahovali ako 5 ročnému, žiadne bolesti ani zápal nemal, úplne v pohode

mircalla
1. feb 2016

@evelyn25 To, ze mas ist na urologiu neznamena, ze to hned nasiliu pretiahne. My sme tam tiez boli prevy raz ako 2-rocny na odporucanie pediatricky a dokopy asi 3-4 krat, len to kontrolovala

moonlighting
6. feb 2016

Baby a pomohli slezové kúpele aj keď bola predkožka prirastená?

moonlighting
7. feb 2016

Ešte otázka prosím. Som si dneska naložila slez, a má takú tmavo modro fialovú farbu až do čierna tá voda, je to okej? Lebo som zohnala slez kvet ale neni napísané či je nebadaný. Inak pochybujem že mi malý do takej vody vlezie.

portret7
7. feb 2016

dievčatá, pokiaľ chlapci nemajú zápaly a problem s močením, netreba sa stresovať a ani nič sťahovať. Predkožka sa niektorým chlapcom oddelí až okolo 10 roku života!!! Treba si načítať odkiaľ táto "kultúra" prišla a uvedomiť si, že našim pradedom nikto predkožky nesťahoval, nestaral sa a problem nemali, deti robili. Osobne som svojmu synovi nedala, ani mama môjmu bratovi - v 80ˇrokoch sa chlapci kontrolovali až na ZŠ okolo 7-8.roku a väčšine sa predkožka stiahla sama. Takže kľud, prečítať naozaj kvalitnú literaturu a nedať sa zastrašiť urológmi🙂 A nesledovať toľko tie deťúrence, ľudské telo je oveľa inteligentnejší system ako väčšina svk lekárov 🤐

mircalla
7. feb 2016

@moonlighting hej, je to ok
moj maly tam vliezol, ukecala som ho, ze je to "special water"
@portret7 nie vsetci urologovia su taki, ja som mala taku, co nic nesilila a spravilo sa to

portret7
7. feb 2016

@mircalla vynimka potvrdzujúca pravidlo, super🙂 len je škoda, že je málo takých uvedomelých 😢

unique26
8. feb 2016

@portret7 len vies,takisto zdielam tvoj nazor,len doktori rychlo rezat a rezat

mircalla
8. feb 2016

@portret7 ano, tiez som si nevedela predstavit, u nas to bolo take, ze by sa to muselo robit dokonca pod narkozou a teraz ziadny zakrok nutny....len som chodili obcas na kontrolu. mala som stastie na urologa
Moj maly mal vtedy navyse panicky strach z lekarov, totalny by ho to traumatizovalo, nastastie uz mame toto obdobie za sebou

mariannax
8. feb 2016

@unique26
@spirit16 ahojte, dievčatá, môžete aj mne poslať bližšie info o tom kréme do IP... tiež máme so synom problém s predkožkou... ďakujeme 🙂

unique26
8. feb 2016

@mariannax jasan

althejka
8. feb 2016

Cestne prehlasujem, ze neplati co urolog to sadista😀😀😀😀 ze nesputavame deti a nepretahujeme predkozky jednu za druhou a ze nasi lekari nenosia skalpel vo vrecku len aby uz rezali🙀 Dokonca od nas odchadzaju deti s usmevom a bez bolesti ci deliria❤️