Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

spirit16
9. feb 2016

@althejka
O to nejde. Ide o to, ci je nutne to rezat aj v pripade, ze by dieta odchadzalo s usmevom.

althejka
9. feb 2016

@spirit16 to urci urolog, moze byt skratena uzdicka, moze byt len prilepena predkozka, moze byt zuzena predkozka, kazda diagnoza ma svoj postup. To ze predkozka nejde stiahnut neznamena, ze nepojde stiahnut cvicenim, alebo aplikaciou horm. maste. Alebo slezovej masticky.
Hlavna otazka je teda PRECO nejde stiahnut. A to niekedy ani obvodny lekar nepovie, lebo nevie. 🙂

spirit16
9. feb 2016

@althejka

Toto vsetko vsetci chapu, akurat ze faktom je aj to, ze v minulosti sa to takto neriesilo a tolko chlapcov na narezanie nechodilo a zjavne vacsine sa to upravilo casom samo.
To tu je teraz ta hlavna otazka.
Ci sa ten chirurgicky zakrok casto neriesi zbytocne.

magic08
9. feb 2016

@mircalla prosim ta, ked mal tvoj maly v 2,5 roku len spendlikovu hlavickku, kedy mu predkozka povolila? Kolko mal rôckov?

mircalla
9. feb 2016

@magic08 no az asi ako 4,5 roka - slo to pomaly a postupne
to zase neni, ze budem davat krem ci kupel mesiac a problem vyrieseny,
tiez mal dierku ako pises

althejka
9. feb 2016

@spirit16 hlavna indikacia je a bude : opakovany zapal. to je aj u mna pre mojho vlastneho syna moja hlavna otazka. 🙂

magic08
9. feb 2016

@mircalla aj si mu mastila kremom, ci si to nechala tak a odliepalo sa to same?

magic08
9. feb 2016

@althejka čiže, ak dieta nema problemy s mocenim, nezapaluje sa mu to, tak nie je dovod navstevovat urologa, ci? cize, tym padom, ani nie je dovod nejako prehnane riesit predkozku.

althejka
9. feb 2016

@magic08 presne. cela tato bublina okolo predkoziek je vyvolana aj tym, ze este aj kazdy lekar vam povie nieco ine. moj syn nepretiahne ani kusok, nema zapaly, cika normalne, vzdy ked sa kupe ponatahuje sam pipika. to je cele co s nim robim.

mircalla
9. feb 2016

@magic08 davala som krem aj kupel, urologa sme navstevovali cca raz za par mesiacov, poslala nas tam pediatricka, uz som pisala, ze nenutila ho do zakroku, ze to ma cas, len to sledovala
problemy sme nemali ziadne - ani zapaly, ani cikanie
Zase toho urologa som nechcela ignorovat ci zanedbat

magic08
9. feb 2016

@althejka a kolko ma rokov? Moj mal teraz tri, kozišku mu pretiahnem max 0,5 cm, viac to nejde, vidiet, ze to ma prirastene

magic08
9. feb 2016

@mircalla nas nasa dr posiela, lenze viem, ze u nas nasilne pretiahne predkozku, takze tam zaryto odmietam ist a nasa dr nas nenuti. Len furt hodi poznamku, ze ci chcem byt ako cigani :-P neriesim, prepocuvam, nevyjadrujem sa k tomu. No synovi odmietam dat pretiahnut predkozku nasilne

althejka
9. feb 2016

moj mal 3 v oktobri. ukazala som ho v praci urologovi, tiez to ma prilepene,ale ono to pusti. len to kazdy vecer ponatahujeme a hotovo.

mircalla
9. feb 2016

@magic08 no sila
inak kamoskin syn bol u 2 lekarov - jeden to chcel hned nasilu, druhy presne naopak
nasa urologicka je z BA z kramarov, ozaj dobra...ked som tam sla nevedela som, aky postoj zaujme, nastastie bola velmi v pohode
okrem toho podla mna ta nutit nemozu, to nie je vec, co si povinna urobit - kludne by som argumentovala, ze su na to rozne nazory
mne sa to zda skratka drasticke robit - a este to boli par dni potom....kebyze to je len to stiahnutie
Vela stastia, spravi sa to. davaj ten krem a kupel a pravidelne stahuj

magic08
9. feb 2016

@mircalla dakujem. mastili sme uz kadečim, aj kortikoidmi, no nepohlo sa to ani o kusok. Teraz mastim Just-om. Zatial bez uspechu. Mam pocit, ze je to vobec nie zavisle od masticiek a stahovania, ale jednoducho od dospievania. Ako chlapec rastie, tak mu to pomaly bude povolovat. Neviem, fakt... len pocit

magic08
9. feb 2016

@althejka snad to pojde aj nam. zatial bez uspechu, ani o kusok dole. :-P

sandey
9. feb 2016

mojmu to stiahol urolog z Dubravky a vobec ho to ani potom nebolelo, bola to len sekunda, takze ani pri tom ho to nebolelo, vobec neplakal... mal to trosku cervensie a trosicku opuchnute potom, ale ziadna bolest, ziadny zapal, ziadne problemy s mocenim, takze asi zazracny urolog 🙂

adrika_77
9. feb 2016

@sandey ale on asi nemal fimozu,ked mu to len tak stiahol,moj mam fimozu a ked trosku viac stiahnem a uz to boli...

althejka
9. feb 2016

@magic08 ono je to tak, ak ma skrtiaci prstenec, ktory nepusti, ani kortikoidmi, tak vam predkozku nasilu nestiahne ani kuzelnik. 😀 takze fimoza je bohuzial vacsinou vhodne riesit ci uz ciastocnou alebo uplnou obriezkou,alebo mu to nechat do dospelaka a pojde s tym sam.

magic08
10. feb 2016

@althejka ja mu to stiahnem asi 0,5 cm, potom je riadne vidiet, ze to ma prirastene. Takze nemyslim, ze by mal zuzenu predkozku, to by som mu tym nepohla vobec, ci?

stanislava8677
10. feb 2016

Ja natieram slezovim kremom uz mesiac a zatial bezo zmeny stiahnem iba kusticek a maly 5 r. uz krici ze staci. Neviem kedy to povoli viacej ale uz som z toho zufala. Asi ozaj viac sledujeme tie deti ako volakedy nase mami. Bojim ze sa mu to zapali lebo ma tie zilky tam na cikulakovi take dost cervene. Ale nasa detska mu to zatia iba sama pretiahne o kusok dalej a nic nesili.

janulicok
13. feb 2016

malý za mnou včera pribehol, aha mami! a predkožka pretiahnutá 🙂 predkožka mu vôbec nešla pretiahnuť, mal otvor asi ako gulička na špendlíku...už som mala obavy, lebo pediater to keď bol ešte malinký označil ako fimózu a tiež mal niekedy balooning(či ako sa to volá, to nafukovanie predkožky pri močení) ....boli sme však s mm názoru, že to chceme nechať na prirodzený proces...a keď som si všimla, že sa už malý začal o svojho pipíka zaujímať (cca 3mesice dozadu), ukázala som mu ako má s predkožkou cvičiť, že takto trénuje, aby mu predkožka pekne zišla a že potom bude pipík v poriadku. Malý sa toho tak ujal, že keď bola príležitosť (išiel piškať, po kúpaní, pri obliekaní, niekedy si počas dňa dal dole tepláčiky ponaťahoval, vytiahol tepláčky a hotovo), vždy si sám predkožku ponaťahoval párkrát. Zanedlho bolo vidno, že to pomaličky, ale predsa bolo čosi vidieť, že povoľuje. No a včera som myslela, že odpadnem, keď za mnou prišiel s úsmevom vyškerený, ahááá mami....vôbec sa mi nezdalo, že už by to mohlo zísť, takže maminky, dôverujte svojim chlapcom, pekne im to vysvetliť a využiť obdobie, keď sa dieťa začína intenzívne zaujímať o svoje genitálie. Malý má 2,5 roka

lanugo
13. feb 2016

Kocky, zozente si krem Dermovate ( registrovany v ČR) tyzden mazat a povoli

spirit16
13. feb 2016

@lanugo

Podla linku nizsie su v kreme kortikosteroidy, plus nesmie sa pouzivat v okoli genitalii a analneho otvoru.

http://www.medbroadcast.com/Drug/GetDrug/Dermovate

lanugo
13. feb 2016

@spirit16 o.k v niektorych krajinach ich predpisuje urolog na uvolnenie predkozky.Ja nikoho nepresviedcam, len som dala tip. Costi sa tiez nesmie uzivat pocas dojcenia a bezne ho zeny uzivaju a zachranili si kojenie.

1234lubka
13. feb 2016

Ja som svojmu malemu zacala stahovat az tesne pred 4rokom...vzdy ked sa kupal tak trosku, bala som sa vela...asi po mesiaci (kupe sa podla potreby ale vacsinou kazdy druhy-treti den) som mu povedala nech skusi sam...a sam si celu stiahol 🙂 teraz vzdy ked sa kupe mu poviem nech sa pozrie na pipik ci tam nema chrobaky a zojde mu 🙂 nic sme nepouzivali vobec..ani kremy gely rastlinkynic nic...voda...v ktorej sa kupal

lanugo
13. feb 2016

@1234lubka aj my ideme cez chrobaky.Vlastne vo vsetkom, zubky, spinave rucicky,... vsade chrobaky. Urcite z neho nebude "hmyzolog"😂

1234lubka
13. feb 2016

@lanugo presne aj my tak na zubky spinu 🙂 funguje to 🙂

mia29
16. feb 2016

@unique26 mohla by som aj ja poprosit o info o kreme tiez mame problem s predkozkou...Dakujem velmi pekne za pomoc a radu 🙂

korytnacka7
16. feb 2016

baby, moj maly ma 18mes a nechcela som to riesit, ked vacsina nazorov radi nechytat, neriesit v tomto veku. Ale jemu sa to nedalo ani pohnut. Nechcem zasahovat do jeho intimity takto na verejnosti 🙂 ale mal to uuplne zuzene ako lievik. Natahovala som kozu najskor smerom hore, natiahnutu zaroven aj do stran oboma rukami, aby sa tkanivo postupne uvolnovalo niekolko dni. Slusila som aj smerom dole a fakt postupne to slo dalej a dalej... Cela misia trvala asi 3 tyzdne a podarilo sa mi to stiahnut prvykrat. Viem ze to treba teraz pravidelne lebo to znova zostane napevno... Takze moja skusenost, urcite aj malym babatkam aspon natahujte to tkanivo po kupani, treba skusat, nenechat to celkom tak.