Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

nyve
26. mar 2007

marfusaklimca, necakat,prist. Jasne,ze to nie je uplne bez boleti, predsa len si vsak myslim, ze nez chranit dieta pred pripadnym zakrokom je horsie (aj ked v dobrom), nez keby v 15 prisiel sam tajne na ambulanciu,ako to dost vela chalanov robieva. u nas na oddeleni sa pipiky riesia ako na beziacom pase a tie tri dni prezijes. :o))

sunny6
27. mar 2007

marfus na tvojom mieste by som navstivila ineho urologa,aj sukromnu kliniku,potrebujes mat viac nazorov od odbornikov,a co vsetko by si mala robit aby sa to neopakovalo,lebo ja si neviem predstavit kebyze syn tou bolestou uz raz prejde a musi to robit znova ☹ ,tam nie je nieco v poriadku.
Inak tiez som sa pred tyzdnom pytala doktorky ci pretahovat,ona ze do 3 rokov nic nerobit,potom pomaly zacat pretahovat............na zakrok by som dieta pokial nema zapaly nikdy nedala-to je podla mna drastak,ak ma chlapec s mamou dobry vztah povie jej aj ked ma 15 ze ma problemy a vtedy ked si uvedomi ze co zakrok obnasa a bude pripraveny aj na par dni bolesti po zakroku.Neviem si predstavit rocne miminko trpiet pri cikani,a vidiet ho v bolesti 😢

majkac5
28. mar 2007

ahojte mam 6 mesacneho synceka,no my stahujeme predkozku asi od prveho mesiaca a nemame ziadny problem.Odporucila nam to nasa pediatricka

expertka8
28. mar 2007

..fuuuu.."iny kraj..iny mrav" 😅 ...tak by sa dala xarakterizovat dana problematika...ale od prveho mesiaca???...to som este nepocula..necitala..

vilki
28. mar 2007

no ja som maleho pred chvilou kupala tak som to skusala a on ma ocikal 😀 ale ide mu len kusok... 😨

mimi109
28. mar 2007
majkac5
28. mar 2007

expertka,jasne ze sme mu ju nepretahivali neviem ako no len po trosicke

majkac5
29. mar 2007

a inac dokonca nam to odporucila moja svokra kt.je zdrav sestra na novorodeneckom oddeleni no samozrejme kazdy ma ine skusenosti,takze netreba odsudit nici nazor...

nyve
1. apr 2007

je pravda, ze u kazdeho dietata je individualne,kedy sa zacat troska "hrajkat" s predkozkou, neznamena to drasticky pretiahnut, iba pomalinky skusat. a ak budete mat poruke framykoin,este lepsie. v predkozke sa prirodzene usadzaju bakterie a vytvaraju sa biele hrudky,ktore sposobuju zapaly.
Pokial predkozka nejde stiahnut,alebo pri jej stahovani sa robia male trhlinky, nezaskodi ukazat to lekarovi. doteraz sa nazory na to,kedy zacat s pretahovanim rozchadzaju, takze kazdy lekar povie nieco ine.
samotna hospitalizacia a operacny zakrok sa urcuje podla toho, ci ide o odstranenie casti predkozky ktora brani normalnemu cikaniu ( t.j ked sa pri cikani vytvori z predkozky akysi balonik),alebo ide o kratku uzdicku,ktora neumoznuje normalne pretiahnut predkozku.
oba tieto zakroky sa robia v celkovej anesteze , u nas sa teraz vyuzivaju nove formy anestetik pre deti. kazde dieta je po operacii tlmene proti bolesti, aj ked kazda ranka prirodzene pobolieva. v 80% na druhy den odchadzaju domov.

other_side
20. apr 2007

teda 😖 my sme s nasim syncekom museli ist k urologovi ked mal 1 rok, tiez mu to neslo stiahnut, doktor mu to stiahol ale ako... mne sa to zdalo dost drasticke, od vtedy chodime na kontroly kazde 2 mesiace a malicky sa tam uz boji chodit, vzdy sa rozplace ked vojdeme dnu, pamata si tu bolest... a ked mu to robime doma tak mu to vacsinou nejde, a ked nejde tak nejde, nechcem mu sposobovat bolest, bojim sa ist uz aj k doktorovi na dalsiu kontrolu... keby som vedela toto vsetko dopredu tak tam nejdeme, tiez som citala ze sa to nasilu nema robit, ze sa to uvolni samo, tak ja fakt neviem ...

briluxina
23. apr 2007

Ahojte, my sme dnes boli na urologii, lebo maly mal zacervenanu predkozku a stale si tam dole chytal akoby ho to bolelo. Urolog bol velmi mily a ukazal mi ako sa ma predkozka stahovat a vraj to nemal zapalene ako sme si s pediatrickou mysleli. Aj ked maly strasne reval, nemyslim si, ze to bolo az take hrozne. Ja osobne som sa hrozne bala, ze to bude masaker ale nastastie to prebehlo v poriadku. Mam mu to pri kupani stahovat len neviem ci sa to mne podari tak ako to robil lekar. Este mam obavy, ze sa mu to teraz zapali.

yesno22
23. apr 2007

Ahojte mamicky. Mam dvojmesacneho synceka a uz pri prvej navsteve pediatricky som sa na predkozku pytala. Povedala, ze mame kopec casu, ale ak chcem mozem pri kupkani alebo prebalovani opatrne koniec pipika utriet a predkozku malililinko stiahnut...pod predkozkou sa mu totiz tvori spina, take biele hrudky ako pisala nyve, a tie treba vzdy umyt, no a pri tom umyvani sa vlastne ta prekozka aj stahuje...takze aj mi na tom pracujeme v podstate od zaciatku... 😉

marfusaklimca
24. apr 2007

yesno22, tak vám všetkým držím palčeky, aby boli pipíky v poriadku, my sme robili všetko od malička postupne ako bolo treba, a predsa.... ☹
pekný deň

bibinka
26. apr 2007

my našťastie tento problém nemáme, aspoň si myslím. naučili sme Fifka "hrať" sa s pipíkom a on to berie normálne. keď ide cikať, tak vidno, že ju už má skoro komplet stiahnutú. som tomu rada. naša dr. povedala, že do minimálne 2 rokov sa s tým nemá manipulovať násilím. ale čo doktor to iný názor.
moja kamoška má takú dr, že tá káže chlapcom sťahoovať predkožku od narodenia. zdá sa mi to divné a skoro.No a pýtala sa svojich kamarátok a všetky už majú obrezaných chlapcov od 2 rokov. tam to robia automaticky, pokiaľ sa do 2r. nestiahne predkožka.
a nie každá mamička to aj vie a nechtiac môže malý pipík viac poraniť a z toho vzniknú zápaly a následne prirastanie kožky.
😲 😲

majkac5
3. máj 2007

Ahojte mamicky, boli sme vcera zo syncekom na urologii lebo mu nevedela pediatricka nahmatat vajicka.Urologicka zistila ze tam tie vajicka ma no su vyšššie a ked bude mat okolo roka tak ho budu operovat.Mate niektora z vas s tym skusenosti?

mimakro
3. máj 2007

Kamarátkina kamoška má syna a ten s tým mal problém. Semeníky mu putovali z mieška do brušnej dutiny, keď veľmi plakal, alebo sa namáhal. Potom mu ich násilím museli ťahať späť. Vraj tam je akási prepážka, ktorá sa neviem do akého času má zrásť. Preto je dôležité, aby boli semeníky v miešku a nezarástli náhodou v brušnej dutine spolu aj s prepážkou. Keď ich má Tobi vyššie, operáciou chcú predísť práve tomuto. Stiahnu ich a prepážku zašijú, aspoň tak mi to vychádza. Ale osobné skúsenosti nemám, iba s obriezkou. ☹

majkac5
3. máj 2007

dakujem

ajka
18. máj 2007

🙂 Ja mam 6 mesacneho syna a predkozku som zacala pomalicky stahovat hned po mesiaci pri vecernom kupeli vo vanicke stale po trosicku(ale nie nasilu) a po 2-3tyzdnoch sa nam to vsetko pekne stiahlo.

andy.a
18. máj 2007

my sme boli s fimozou u chirurga,keď mal malý necelé 2 roky,predkožku som dovtedy dosť zanedbávala,lebo malý sa tomu bránil...chirurg mu to mabulantne uvoľnil tupou stranou n ožničiek,malého to asi veľmi bolelo,lebo plakal ako najatý...cca 3-4 dni pri každom cikaní strašne nariekal,kúpali sme ho repíku,natierali framykoinom,čo robíme dodnes-po každom kúpaní predkožku stiahnem-nieje tým veľmi nadšený,občas tiež troška mrnčí-...očistím a natriem Framykoinom... 😉

leva
18. máj 2007

Doktorka povedala ze to nemam robit,teraz ma mali 10mesiacov a pitala sa ci to pomalicky robim,zdasa ze sama nevie ci ano alebo nie,teraz neviem ci som neurobila chybu ked som mu to nestahovala.A ci neni neskoro?Nemate niektora podobny problem. ☹

andy.a
18. máj 2007

majka,tvoj syn má zrejme inguinálnu herniu-.prietrž,pruh ľudovo povedané...preto mu vajíčka putujú do br.dutiny,lebo je tam otvor,ktorý užmal byť dávno uzavretý...opwruje sa to už u malých bábetiek,ja som na tom bola s Aďkom,keď mal 11 týždňov-zistilo sa to v jeho 6.,týždni,dosť často to detičky dedia po rodičoch/hlavne tatinoch/...zákrok by sa mal urobiť čo nasjkôr aj pre riziko komplikácií-do tej dierky mu môže vojsť črievko...

andy.a
18. máj 2007

majka,pozri sa ešte na forum HERNIA,tam sa o tom píše viac,aj veľa príspevkov tam je k tejto téme... 😉

majkac5
19. máj 2007

andy.a,boli sme u urologa no nepovedala nic o pruhu,len ze mame prist ked bude mat rok.Dufam ze to bude ok

umatko
autor
25. máj 2007

Ahojte všetky mamičky, mám dobrý pocit z toho ako sme vyriešili nás problém s pipíkom. Bola som úplne zúfalá že musíme íst na tú obávanú urologiu, ale dnes uz nemusíme. Asi pred takými dvoma mesiacmi ma moj syncek Viktorko nadsene volal aby som sa prišla pozriet do kúpelne. Vyriešili tento chúlostivy problém spolu s nasim ocinkom, bezbolestne a lahko. Bude to asi tym, ze sme poctivo kazdy vecer trenovali s pipikom, ja v panickom strachu pred urologiou samozrejme. Dnes mu to ide uplne samo kazdy den to skusa, a som velmi stastna ze som ho nemusela podrobit takej sokujúcej skusenosti. No a nasa mila pediatricka sa nestihla cudovat / nic v zlom / ako nam to krasne zislo, vraj strach urobi svoje.

vilki
24. jún 2007

no nam to doteraz neslo vobec, a asi pred 2 ci 3 tyzdnami po 2 mesacnom kazdovecernom skusani to zrazu islo a uplne lahulinko, teraz stahujeme pri kazdom kupani a maly sa mi pri tom smeje a ja som velmi stastna ze je to v pohode.podla mna len treba skusat kazdy vecer, najlepsi vo vode ale nie nasilu len trosicku vzdy a treba byt trpezliva... 🙂

zuzana19851
6. júl 2007

Ahojte mamičky som taka rada že tu prebieha takáto diskusia.Mám 15 mesačneho synčeka a na kontrole u lekárky nám zistili že mu tu predkožku stahujem málo tak nás poslali na urologiu.Neviem sa rozhodnut či íst alebo nie nechcem mu ublížit ,ani aby mal nejake nočne mory z toho a nechcem aby mal nejake problemi neskor.Nechcem aby to dopadlo tak že pojde na obrazku.Nemá to zapalane a nemám pocit žeby ho to bolelo.Neviem čo mám robit ako sa rozhodnut aby bolo všetko o.k.Poprosím vás mamičky ktoré ste tym prešli poradte.Dakujem

hana033
12. júl 2007

Nuž, mne to tiež nešlo, len málinko. Povedala som to drahému, ten si s drobátenkom sadol do vane a jupí, išlo to nádherne. Moja rada, skús ho zveriť tatkovi 🙂

sloboda4
14. júl 2007

maminky prosim poradte aj mne. nasemu davidkovi sme predkožku do 1,8 roka vždy iba trošku stiahli a poriadne poumývali zvonček...išlo nam skor o to aby ho mal čisty, ale pred 2 týždňami sa mu na nom urobili take biele zdureninky tak sme isli k lekarke. ta mi povedala, že to je maz, ktorý vlastne tu kožku drži a mame mu to žačať pomaly vo vode stahovať, trpezlivo a nie na silu. vraj mu z toho može začať trošku aj tiacť krvička - na to dať repík a framykoin. ja mu to pomaly stahujem ale ono to fakt ide iba po milimetrikoch len ked sa už dostanem k tej zdureninke tak dostanem strach lebo si neviem predstavit ako ten maz vyzera a ako mu to mam vyčistiť. prosim poradte tie ktore ste to už svojim detom stiahli...ako to vyzera? a ked sa to už "načne" odlepi sa to cele? dakujem

maruschka
3. aug 2007

ahoj sloboda,ja som toto absolvovala u môjho maličkého brata.Boli sme s ním na urológii a pán doktor nám odporučil presne to, čo tebe.Normálne pretiahnuť,pomaly,namáčať a natierať s framykoínom.Ale nam dal aj Mesocain gel-to mu troška zakaždým umŕtvilo a išlo to bez plaču.Prvé razy sme sa báli a maz sme mu vyčistili iba zvrchu, lenže to je zradné,a znova to zarástlo a tak sme museli ísť znova k doktorovi a to sme si vypočuli kázanie, aké sme citlivé,pokazili sme to, atď.Ja mu verím, zbytočne sme tým celý proces preťahovania predĺžili a malý to už mohol mať dávno za sebou.Ale treba len trpezlivosť,city nabok a všetok maz dostať von-samozrejme opatrne.
Držím palce!

verulka
4. aug 2007

sloboda, ak tam ma tie biely maz, treba dat bacha- to sa uz moze zapalit. Moj Risko tomu to kvoli zapalu robili v cca 2 rokoch a bol to brutal. Radko tam tie usadeninky nema, a este ani zdaleka mu to nejde. Za posledne 2-3roky mame urcite "uspechy" ale nic moc. Takze ja to riesim tak. Ak su usadeninky =hroziaci zapal, ideme k dr. Ak nie je nic, tak to nechavam na prirodu a syna 😉