Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

certica
20. mar 2008

my sme dnes boli na prehliadke v 3 rokoch a lekarka povedala, ze zatial netreba nic riesit

eliska7
20. mar 2008

mudra žena,presne tak priroda si sama poradi 😉

silvinka
23. mar 2008

babulky ahojte, my sme sa teraz vratili z nemocnice kde sme boli na urologii na operacii hudrokely, dr. nam povedal ze okrem hydrokely malemu este "pretiahol predkozku" a ze to mame zacat robit aj my kazdy vecer pred spanim a potom mu davat odvar z repika aby sa pipik nezapalil, mne je z toho na odpadnutie a je mi to proti srsti robit to ale hadam na urologii vedia co robia a co mi kazali robit aj ked nasemu zdravotnictvu neverim ani trocha , lezalo tam s nami vela deticiek do troch rokov co im uz predkozku museli uplne odstranit alebo aspon operacne upravit ale ked citam vase prispevky tak zasa neviem co je spravne ci nechat to tak ci mu do toho babrat aby nedopadol ako tie ostatne deticky ☹ 😒

certica
23. mar 2008

silvinka ahoj, ako zijes? 🙂
ja neviem, osobne sa riadim svojim instinktom a jednoducho som sa rozhodla nic nesilit, zatial sa vobec neznepokojujem.
vies, co ma akurat na celej veci se.e, ze ti lekara bez tvojho vedomia jednoducho spravi nejaky ukon a oznami ti to az potom. akoze asi by som mu dobre vynadala, uz bezo hladu na to, ci to spravne rozhodnutie bolo alebo nie. je ine, ak by islo o zivot, ale s tymto by ma fakt vytocil...

eliska7
23. mar 2008

silvinka,možno som trafena,ale ja po svojej skusenosti neverim vtomto lekarom-vobec u nas na slovensku nejdu z dobov,držia sa akýchsi starých metod 😒

eliska7
23. mar 2008

ešte som chcela aby si pochopila čo som chcela povedať,je to ako z našim porodnictvom,kolko im trva niečo nove zaviesť-napr,že rodiť sa da aj v inej polohe ako na chrbte,že netreba trpieť-epidural a tak 😉

vanila
23. mar 2008

Ahojte! Tak ja som bola u lekarky minuleho tyzdna a pre istotu som sa jej opytala na to, povedala ze mam to robit postupnostou tak to skusam ale na silu by som to urcite nedala celkom stiahnut aby chudak stoho reval lebo ma dost teraz zuby silna nadcha a este toto tak to by bolo silne kafe. ☹

liliandax
23. mar 2008

aj mne doktorka odporucila postupne.. najma, ked sa kupeme, tak vo vode sa pokusat jemne potiahnut.. my sme to parkrat skusali, ale maly sa tak pri tom vzdy skrci, ako keby ho to bolelo ☹

vanila
23. mar 2008

liliandax...
presne to robi aj moj ale on sa pritom smeje ako keby sa hanbil alebo ho to steklilo 🙂 😀

silvinka
23. mar 2008

certica ajoj no mam sa polooblacno 🙂 sa mi vobec nepaci tento blby stat a nase zdravotnictvo ..... :( nielen ze urobili nieco o com sme nevedeli ale dokonca ani neoperoval dr. s ktorym sme boli povodne dohodnuti, proste po operacii dosiel k postielke nejaky dr. ze prisiel pozriet maleho a ja len tak ze vy ste ho operovali ked sa pytate a on ze ano hovorim si fasa ani meno neviem ale co uz ... som maximalne sklamana a to uvazujem ci napisat detaily ale mozno ako mini varovanie pre dalsie mamicky ktore caka pobyt na urologickom oddeleni DFNsP, absolutne nelogicky su matky na inych izbach ako deti ale pritom matky cele noci aj dni travia pri detoch na ich izbach kde spia pod urovnou na kreslach len aby nenechali deticky same, matky nemaju zabezbecene nic ani stravu a ak ma dieta viac ako 3 roky mamicku este skasnu pri odchode o 150 sk /neviem presne/ /den pobytu v luxusnej nemocnici .... akoze nenadavam na personal, sestricky boli mile aspon k nam, ochotne pomoct ako sa dalo, aj dr. som si ista ze robia vsetko co je v ich silach ale ta nemocnica by potrebovala riadnu financnu injekciu na opravu napr. okien cez ktore poriadne prefukuje .... a vedela by som piiisat vela o nasom niekolkodnovom pobyte ale myslim ze to nepatri do tejto temy ak by mal niekto zaujem mozem opisat cez ip 🙂

eliska nie si trafena a urcite nie si jedina ja tiez nasemu zdravotnictvu ako aj skolstvu a hlavne pravnemu systemu neverim ale niekedy si clovek asi zial nevyberie

petova
23. mar 2008

Mne sa to vo vode vôbec nedá, lebo sa skrčí tiež alebo sa zvrtne ku mne chrbtom a to by som mu potom natiahla nielen predkožku 😕 Teraz si ho aj sám rád naťahuje a hrá sa sním, ale predkožku ťahá opačne než treba a žmolí ju medzi prštekmi ako omrvinku. 😀

vanila
23. mar 2008

moj si brnka po nom ako an strunu 😀 😀 😀 😀 niekedy ked sedi na nocniku tak si ho vystopuje a vytiahne a brnk..brnk 😅 😅

vanila
23. mar 2008

Baby ja si myslim ze na nestahovani predkosky sa neumiera. Ako som uz raz tu pisala ked bude to nevyhnutne a bude potrebny zakrok tak pojdeme ale ked mu nic neni tak zbytocne budem to kazit pretahovanim. kolko sa da spravim ale zle mu robit nebudem. 😉 😉

liliandax
23. mar 2008

vanila - moja rec! 😎 .. ako pozeram, nase deturence sa narodili priblizne rovnako, nie? my sme 6.11.06, co vy? 😵

vanila
23. mar 2008

My sme sa narodili 10.11.2006 😉

liliandax
23. mar 2008

super! takze takmer naraz 🙂 a poslucha? 😉

vanila
23. mar 2008

Ako kedy? je ako aprilove pocasie 5 dobrota 😵 15 hneva 😠 a tak striedavo 😉

vanila
23. mar 2008

A tvoj Petko? U nas tatinko sa vola petko chceli sme dat aj my ale v rodine mame tolko petrov ze musim cislovat 😀

liliandax
23. mar 2008

tak to si mozme podat ruky! aj Petko je ako 100 certov, to ma po ocinovi, inak tiez Petovi 😀 my sme sa akosi nevedeli dohodnut na mene, tak som sa rozhodla ja v porodnici 😅

liliandax
23. mar 2008

vanila - neprestahujeme sa radsej na "spolocny termin - Novembrove babatka 2006"? nase prispevky sa do tohto fora akosi nehodia 😕

vanila
23. mar 2008

ok!

liliandax
23. mar 2008

tak fajn, budem tam, ale az od zajtra, lebo musim ist k malemu 😨

leva
24. mar 2008

Ahoj,tak stohoto mam nocnu moru,skusala som mu to stahovat,no vobec sa mu to nepaci,bojim sa co mu budu robit,no troska som kludnejsia ked som si precitala vase prispevky.

olejanka1
1. apr 2008

No pokiaľ viem sťahuje sa len pod vodou, na sucho to je nepríjemné,
mohli by ste to škaredo poškodiť aj ostala by jazva.
Tiež sme absolvovali návštevu urologickej ambulancie, stiahli mu to takou
kovovou paličkou .Ej bisťu!!! až mi bolo mäkko keď som to videla.Mala som chuť vrieskať s ním. Doktor poved al vraj žiadne obavy len kúpať v harmančeku, po týchto kúpeľoch sa mi obsypal...tak sme už len mastili Bactrobanom.Teraz to má trochu prirastené zas a trochu mu to pri sprchovaní natiahnem, k urológovi už ma s ním nik nedostane..kým to nie je nič vážne poradíme si aj bez týrania😉

ruth
1. apr 2008

my sme tiez s tym boli u urologa, ked mal syncek asi 8 mesiacov, a musel mu to az narezat, chudatko, aj som si s nim poplakala, vtedy som pocitila hroznu bezmocnost ako matka, ale som rada ze sme boli, teraz uz ma pokoj, su rozne nazory na to pretahovanie, ale podla mna to zavisi aj od jednotlivca, poznam jednu rodinu, kde to museli vykonat 7 rocnemu chlapcovi operacne pod narkozou, a to maju viac synov, cize tam ani nejde o zanedbanie - vraj to ma (problemy s tym) jeden chlapec z tisicich

maca66
1. apr 2008

ahojte.no nam kazala doktorka po druhom roku ist k urologovi.a to bude uz v juni.normalne som uz teraz nervozna.niekto povie,ze to len sup a ani si to dieta nevsimne,ze az potom to zacne stipat a tak.a samozrejme tie dni ked sa drobcek nebude chciet vycikat,ale ,ze to prejde a niekto zase ,ze je to horor a ja sa priklanam asi k tomu druhemu.neviem si to ani predstavit.maly zacne plakt len ked sa doktor k nemu priblizi a este ked mu potom spravia taketo daco neotvori mi uz ani usta o pediatricky.no co uz.o rok si hadam ani nespomeniem 🙂

krajcoanka
2. apr 2008

my sme boli na urologii, lebo mal malý zapal. pipika (museli sme ho vyplachovať repíkom) a hovorila že pokial sa mu ta kožka nestiahne do 2 mes. tak ho budu oper.

medka29
2. apr 2008

ahojte,
mam rocneho syna a ideme o mesiac na operaciu, ma to uplne zarastene len hrozne malu dierku kadial cika /akoby ste len pichli ihlou/. Povedali nam ze je to akutne lebo to skor ci neskor zahnisa.
Mam z toho des ako ho uspia a budu rezat, ved je este taky maly...

junovka
2. apr 2008

pamatam si ako mojmu bratovi museli urobit obriezku na 1 rok, robili mu to ambulantne 😖 😕

krajcoanka
2. apr 2008

medka, skús ho káždý deň kúpať a potom mu tu kožičku opatrne sťahuj. Ak ma zápal, skus kupiť čistu- velku striekačku, repík. Tu striekačku naplň vlaž. repikom a daj mu to k tej dirke, nahrŇ kožku na striekačku-trocha , striekni- trochu a potom tu kožičku stiahni smerom k brušku. 😝 😀 Ťažko je to vysvetliť. Nám to ukazovala urolog. Mi sme boli na tom tak isto a už sme natom omnoho lepšie. Chcem presvedčiť urolog. aby mu tu operaciu nerobila. Ona sama povedala, že ked sa to do dvoch mes. zlepší, tak nebudu mu nič robiť.
Kamoškinemu malemu to robili a do dnešneho dna si pamätá na tú bolesť. ☹