Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

macka.m
4. máj 2011

@katecameron jasne, v dospelosti je neskoro... ale aj take pripady poznam a tiez prezili... chudak chlap bol asi dost precitliveny :D

alias313
4. máj 2011

použijem jeden článok z internetu-takto nám to v BB vysvetlila aj naša urologička:
Fimóza je zúženie predkožky. Pri fimóze nie je možné stiahnuť predkožku cez žaluď penisu, prípadne sa dá predkožka stiahnuť len s veľkou námahou, záleží od stupňa zúženia predkožky.Do 2. roku života sa fimóza pokladá za fyziologickú. V tomto období sa odporúča postupné rozširovanie predkožky počas kúpania dieťaťa , pretože v predkožkovom vaku sa nachádzajú drobné žliazky produkujúce bielu hmotu - smegmu., ktorá ak sa hromadí môže dráždiť a viesť k zápalom. Ak nie je možné predkožku stiahnuť, tenkou kovovou sondou sa uvoľní vnútorný list od povrchu žaluďa penisu a predkožka sa stiahne. Ak fimóza po 2.roku života pretrváva, je potrebné ju odstrániť chirurgicky cirkumcíziou - obriezkou. Cirkumcízia sa vykonáva aj vo vyššom veku, keď fimóza znemožňuje dodržiavanie hygieny, kontrolu povrchu žaluďa a ťažkosti pri pohlavnom styku. V staršom veku môže byť fimóza následkom zápalov predkožky...

Je možnosť to operovať aj v neskoršom veku, ale nie nadarmo sa hovorí, že deti zvládajú takéto veci najlepšie. Ale všetko je to o názoroch urológa, určite by som však zúženú predkožku nepodceňovala!

kilian
8. máj 2011

jaj,baby z nahody som natrafila na tuto temu.moj maly ma fimozu,bude mat v juli tri roky.doktorka povedala,ze mame este s operaciou pockat.len som si vsimla,ze pri moceni mu penis uplne napuchne a dost pritom musi tlacit.vzdy som sa tohto bala a uz od malicka som sa doktorky vypytovala,ze ci mu to musim vo vani ked sa kupe ,,natahovat,,(neviem ako by som to inac nazvala).ona mi vzdy odpovedala,ze nemusim s tym nic robit.a teraz je uz samozrejme neskoro!!!

katecameron
8. máj 2011

@kilian tak toto je fakt nebezpecne ked musí tlacit rieste ihned

kilian
8. máj 2011

@katecameron idem vo stvrtok k lekarke na ockovanie.tak hned jej to aj poviem.ona mi naposledy vravela,ze mam pockat,lebo vtedy som mala kratko pred porodom.a teraz neviem ako to riesit s tou op kvoli kojeniu druhej dcery.... ☹

katecameron
8. máj 2011

@kilian no to je tazko ale malemu sa to musi ndat do poriadku lebo z tohoto moze dostat chronicky zpal obliciek a potom dovi dopo dozivotne trapenie moc sa vracia spat hore a tym sa mu cievy rozsiria co je pruser j som mala kamosku co jej 1rocny syn takto tlacil jak fras a moc len po kvapkach tak isli na pohoitovost a este v ten den ho perovali urobili mu obriezku celkovu

odrik
8. máj 2011

@katecameron daj na to pozor, nas syn zasa dostal balanititu, teda zapal predkozky s hnisom a krvou v moci. Bolo to neprijemne. Ale mam pocit, ze lepsie je to vyriasit operacne a poriadne, a mozno aj v neskorsom veku, pretoze ked mu to len lekarka stiahne, mozu sa zrasty znova vytvorit, i ked budete pri kupeli poctivo stahovat. Uvidis, co Ti navrhne lekarka. Drzim palce, nie je to prijemne, viem.

kilian
8. máj 2011

@katecameron no to uz ani spat nebudem.on sa vymoci normalne,prudom ,ale videla som nanom,ze tlaci to von.to teda budem musiet prestat s kojenim,ale to je momentalne prvorade...uvidim co povie lekarka ,ked jej to poviem.

odrik
8. máj 2011

@kilian pozri odpoved, ktoru som poslala omylom katecameron. Dobre vyrieste! 🙂

kilian
8. máj 2011

@odrik diky.uz aby bol stvrtok....

katecameron
8. máj 2011

@odrik inak moj syn mal balanitídu kazde 2mesiace pravidelne tak viem co je to za svinstvo 😝 chudaci chlapci

odrik
8. máj 2011

@kilian neboj, vsetko dobre dopadne. Moj syn mal operaciu ako 6 rocny a vsetko je v poriadku. Zakrok trval asi 20 minut. Tak sa tym vobec netrap! Ja mam teraz tiez bolavu dusicku. Vcera som prisla o 8 tyzdnove babatko v brusku, nerastlo. Aj taku tvar ma niekedy zivot. Boli to celu rodinu. Tak si povedz: "Ake male starosti ja mam!!!" Drzim palce!

kilian
8. máj 2011

qodrik oje,to je strasne.no to je tazka faza,ja som svoje prve stratila v 12 tyzdni....a este to mam ped ocami ☹

odrik
8. máj 2011

@katecameron veru chudaci chlapci, no a vo vyssom veku zasa dievcatka. Asi to ta nasa priroda vyrovnava.

odrik
8. máj 2011

@kilian priroda je silna, niekedy to tak zariadi, ze nechapeme preco. Mrzi ma, ze aj Ty si si tym presla a este pri prvom dietatku. Dufam, ze mi moj vyssi vek dovoli este byt snazilka a tehulka uspesna. Uvidime. Nevzdavame sa! A Ty sa drz, vsetko sa vyriesi! 🙂

kilian
8. máj 2011

@odrik nejako to vsetko musime zvladnut...

ivett1
9. máj 2011

ahoj, aj my sme mali pred nedávnom problém so sťahovaním predkožky...asi pred dvoma mesiacmi sa zrazu predkožka "zúžila" a nedala sa stiahnuť...cikali sme vonku a malý pravdepodobne "chytil" slabší zápal...teraz je už v poriadku...pomohli nám hlavne kúpele v repíku...aj keď to trvalo dlhšie, ako keby sme použili aj nejakú protizápalovú mastičku 😝 ...

myscha
10. máj 2011

@katecameron Trochu od věci, ale musím reagovat. Takovéto obří vizity (dle mého názoru vcelku zbytečné), které absolutně nerespektují soukromí a důstojnost pacienta se dělají snad jen u nás a u vás 🙂 Pokud vím, tak mnohde v zahraničí už pochopili, že pacient se občas může i stydět a je to lidská bytost🙂 Chichotajícím sestřičkám bych řekla, ať se jdou chichotat někam jinam a dovzdělají se. A je jedno, jestli je to dospělý, nebo 12-leté dítě, i dítě je člověk, co se může stydět a má nárok na soukromí.
Poud bych u něčeho takového byla osobně, tak bych se ozvala, že není z toho třeba dělat takovéhle divadlo a 2 doktoři mi ke štěstí bohatě stačí. V tomhle naše zdravotnictví fakt dost pokulhává....
No nic, zpět k pindíkům 🙂

beatrixe
15. máj 2011

Pridám sa k vám....zhruba od roka som Markovi skúšala sťahovať predkožku, stále mu to išlo tak do polovice...ďalej ani za svet ☹ ....dlho som sa radila s našou dr. a aj s mnohými mamičkami, nakoniec sme absolvovali chirurgický zákrok na detskej urológii a to pred 5 dňami. Pán doktor pri prvom vyšetrení povedal, že ja som žiadnu chybu neurobila, uzdičku mal Marko jednoducho úzku a mohla som robiť čokoľvek, nepovolilo by to samo. Takže dievčatá....ak to raz neide, tak neide !!!!!! Poznám veľmi málo chlapčekov, ktorím to ide pekne a bez problémov. Ten zákrok sme ťažko znášali, ale už je to za nami. Pri piškaní sa na šťípanie sťažoval len na začiatku. Dva krát denne pipík preťahujeme v harmančeku...toto je najhoršie a určite so mnou budú súhlasiť mamičky ktoré to absolvovali tiež. Marka to pri stiahnutí bolí, strašne plače a my s ním. Je to len chvíľka, moment, ale hrozne nepríjemné a vtedy by som najradšej všetko prevzala na seba, nech ten malý netrpí. No musíme to robiť, lebo ak to prirastie späť tak by ma asi porazilo. Zajtra ideme na kontrolu, som zvedavá čo povie doktor. Malému Damiankovi /9 mesiacov/ to ide tiež asi len do polovice..no po tejto skúsenosti asi len toľko - čím skôr, tým lepšie. Marko bude mať 4 roky, už si všetko viac uvedomuje a prežíva a možno si aj bude čo to pamätať ☹ ...takže mala som to riešiť skôr, toľko moja skúsenosť a pevne verím a dúfam, že to bude stále lepšie a bolesť žiadna...Držím vám palce !!

katik80
15. máj 2011

Aj ja sa pridávam.
Starší syn mal 2,5 roka ked sa mu pindurik zrazu zapálil a riešilo sa to ambulantne.Pán doktor za 2 sekundy s dlhou špajdlou oddelil kožtičku vičistil a tým aj povolil. Bola to ťažká bolestivá chvíla, aj týžden potom.
Mladšiemu hned od narodenia sa mi nezdal, mal len dieročku na cikanie, nič sa mu do 1,5 roka nepovolovalo, to už som bola zmierená, že to bude horšie, chirurgicky a v narkoze ako operácia. Mal 22 mesiacov ked sme to absolvovali, plakala som s ním ked cikal. Vidieť stehy na takom malom pišovi...
Po 3 dnoch už neplakal, len ked sme mastili a umyvali ale aj to prešlo po týždni. On si to však dobre pamätá aj v tomto veku,čo mu dr robila. Už to máme chvalabohu za sebou. Naozaj, čim skôr tým lepšie.

arina32
17. máj 2011

My našťastie nemáme problém so sťahovaním predkožky, ale máme problém s tým, že malému – 6.rokov dosť často sa tvorí biela hmota, ktorú mu pri dennom sprchovaní umyjem detským mydielkom a opláchnem vodou, ale hneď na druhý deň má okolie žaluďa sčervenané a na žaludiku malinké drobné červene vyrážky. Keď sa ho opýtam, či ho to bolí, páli alebo štípe, odpoveď znie: NIE. Detská doktorka poradila natierať mastičkou Framycoin – antibiotika, aj to robím, hneď na druhý deň to zmizne, ale o 2-3.dní sa to objaví znova. Už mám strach tak často používať danú masť, ale neviem čo mám robiť. Urológa sme ešte nenavštívili. Poraďte prosím. Ďakujem.

zdenka_pp
23. máj 2011

@arina32 Navštív urológa, je to lepšie ako len tak naprázdno tápať. Budeš si naistom.

teuska
23. máj 2011

Dievcence chcem sa opytat, u nas ide predkozka pekne stiahnut a treba ju aj cistit? Ja mu ju stahujem po vykupani, ale necistim. Mam mu to stiahnut pri kupani a umyt? Mydlom?

zdenka_pp
25. máj 2011

@teuska Ahoj, mydlo určite nepoužívaj, stačí čistá voda a opláchni žaluď aj stiahnutú predkožku. Aspoň tak to robíme my. 🙂

honzulka
26. máj 2011

Ahoj holky..byla jsem tu asi před rokem a přikláněla jsem se Triamcinolonu..Bohužel ale včera syn dostal zánět a pindíka nám dnes strhli... 😢 Doktor mi to ani neřekl,čekala jsem,že bude dělat výplach a ono tohle..Malý hodně brečel,jeho slovíčka "Maminko to bolí"slyším ještě teď... 😢 Malej byl moc statečný a od rána vlastně až teď poplakával,že ho pinďa bolí..stahovat mu to ve vodě nevadí,ale mazání je boj,u kterého hrozně pláče..Musím vydržet,aby na to nemusel znovu a doufám,že ta bolest brzy přejde,chudinka moje malá... 😢

katecameron
26. máj 2011

@honzulka neboj to prejde a bude dobre este ze najmladsie je dievcatko 😉

honzulka
27. máj 2011

@katecameron no už aby to přešlo...přemýšlím,zda koupat třeba v řepíku nebo heřmánku? 😕

katecameron
27. máj 2011

@honzulka repík to mu prejde za 2dni ked pouzijes repík aspon 3 krat denne

honzulka
27. máj 2011

@katecameron tak naštěstí zlepšení přišlo brzy... 😉 Už dnes jen kňoural,že mastička studí... 😵 😵

slavicita
28. máj 2011

Ahojte baby, môj malý má niečo vyše 15 mesiacov...zatiaľ som mu predkožku pokúsila stiahnuť len párkrát vo vani..v týchto dňoch sa však len sprchujeme a kúpeme len v nedeľu, kedy sa mu snažím s tou predkožkou pohnúť, čo samozrejme nejde. Mám z toho dosť hrôzu, neviem ako to mám chytiť a ako silou sťiahnuť, pipík sa mi krčí a malý sa mi pri tom smeje 🙂) a keď mu to robím dlhšie odstrkáva mi ruky...zdá sa, že ho to len šteklí..bojím sa, že malému ublížim...doktorka mi povedala, že to nemám siliť a len po troške skúšať a že keď bude mať dva roky, tak ho pošle k urológovi, kde sa to urobí...ja ale nie som presvedčená o takomto spôsobe, zdá sa mi dosť drastický...neviete mi poradiť spôsob ako mu tú predkožku sťahovať, prípadne nejakú mastičku alebo kúpeľ v čom by to išlo dobre?? Budem vďačná za každú radu, rada by som bola keby to išlo pozvoľna a nemusela to riešiť takým drastickým spôsobom..ďakujem za rady🙂