Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

uzlik23
13. máj 2009

Ahoj maminky my na přetažení u urologa byli. nešlo nám to ani kousíček. u doktora to bylo s velkým pláčem, ale spíše to bylo kvůli toho,že jsem ho museli všichni držet než bolest. měl tam opravdu hrozně moc toho mázku než mu to doktor vyčistil. doma jsem ho koupala třikrát denně v heřmánku, to stahování bylo pak asi tři dny s pláčem, protože je to opuchlé a citlivé, ale po těch třech dnech už v pohodě. a když jsem šli na kontrolu po měsíci, tak už jsme ho ani nedrželi postavil se držel sám, doktor stáhnul a hotovo. bála jsem se toho hrozně od začátku ale teď musím říct,že jsem ráda,že je to za náma pindík je v pohodě. hlavně doporučuji po zákroku ty koupele a mytí v heřmánku.

sakura77
15. máj 2009

jarus,uz sa nam to hoji,aj si to uz necha v pohode natriet,uz ho nemusi manzel nasilu drzat,troska sa mykne,ale hrdinsky drzi 😉 teraz mu zacali vypadavat stehy,tak potom to uz bude asi celkom ok-inak je "besny"jak keby mu ani nic nerobili 😀 som rada ze uz to mame za sebou a mame na cely zivot s pipikom pokoj-dufam teda 😉

jarus74
15. máj 2009

sakura tak sa drzte 🙂

zuzanat
3. jún 2009

ahojte, pocula som o nejakej masticke, ktora vraj uvolnuje predkozku, aby sa dala uplne stihanut. neviete mi prosim poradit, ako sa vola? Dakujem 😉

many
3. jún 2009

holky a kdy to musí jít stáhnout 😉 já to vůbec nevím ☹ doktorka mi řekla na roční prohlídce,že máme zkusit začít stahovat,ale že to asi stejně nepůjde 😒

reruna
3. jún 2009

many ve všech odborných publikacích, ale i v různých časopisech, kde přispívají odborníci, je názor, že do tří let nestahovat násilím, jen zkoušet při koupání, pokud to jde, někomu to jde brzo, někomu později. Když ale čteš zkušenosti maminek, tak co doktor, to jiný názor - někdo stáhne násilím už v roce, jiný ve dvou letech, někdo tomu zase nechává vokný průběh do pěti let a pak pokud to stále nejde, tak se provádí chirurgické stažení v narkoze. Asi záleží na tom, jestli s tím chlapeček má nebo nemá nějaký problém, jestli trpí na záněty nebo, jestli má vrozneou zúženou předkožku nebo je to normální stav, ale to je asi na posouzení u odborníka, urologa.

zuzanat
3. jún 2009

my sme boli v 6mes u urologa, lebo maly ma vody pruh a vtedy mu to nasilim stiahol, ja som to stahovala iba pokial islo. Ale ked sme boli na kontrole, tak mi dr nadal, ze to mam poriadne a zase mu to stiahol, odvtedy to skusam stale, ale ma to prirastene, takze mu to nejde uplne. v septembri nas opat caka kontrola a mam stach, ze mu to zase bude stahovat...pocula som, ze je na to nejaka masticka, ktora to uvolnuje a ide to lepsie, preto sa pytam..

sisstin
3. jún 2009

zuznaat: je to Betnovate, ale je to kortikoid a pouze na předpis 😉 syn měl jenom malou dírku na čůrání..problémy teda neměl a nemá, s touhle mastičkou mu po 10dnech mazání(3-5xdenně) jde přetáhnout skoro do 3/4 pindíka 😉 důležité je to pak nezanedbat, a stahovat už každý den po nebo při koupeli, jinak to může zarůst znova 😉

zuzanat
3. jún 2009

sis dakujem 😉
Filipovi to ide stiahnut iba trosku, lebo potom tam ma taku akoby trhlinku a zrastene z jednej strany, dufam, ze to pomoze.

sisstin
3. jún 2009

zuzanat: tak jsem to zkusila ted, a už mu to jde úplně..takže hurááá...ale už se tam začíná tvořit mázek, jak je to víc přístupné..takže se to musí poctivě umývat každý den 😉

zuzanat
3. jún 2009

tak to tisko zavidim, ze vam to ide tak pekne. Skusim nejako kupit tu masticku, aby sme to dali do poriadku kym pojdeme na kontrolu. Ja mu to stahujem pri kazdom kupani, ale zial ide to stale rovnako 😔

sisstin
3. jún 2009

zuzanat: já nestahovala vůbec, jen jsem mu mazala ten vršek pindíka..a asi po týdnu jsem si všimla, že se ta dírka zvětšuje 😉 a až včera jsem to zkusila..a najednou to šlo samo 😉 on to neměl přirostlý po stranách asi..jen měl prostě malou tu dírku a ta mastička to odlepila..a pak už to šlo 😉

denisocka
3. jún 2009

aj nam tu mastičku doky slubil,len si musim najsť čas zbehnut po vymenny listok a k nemu po recept, nam stale nejde ani milimeter stiahnuť, ,,a v noci ked sa maly prečuuta a idem ho prebaliť a pindo mu stoji jak vratnikovi rampa tak vidim,že tam na konci to ma uplne natiahnute,jemne červene a o žaludi ani chýru 😠

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dianga
6. jún 2009

baby ani mojmu Davidkovi sa to neda, zapalil sa mu pipik tak pred dvoma mesiacmi a pediatricka tu v taliansku mi povedala ze ak to nepojde stiahnut do dvoch rokov budeme to riesit chirurgickym zakrokom...skusam mu to vzdy ked sedi vo vani lebo som pocula ze vo vode to boli menej ale nic...

dididi30
6. jún 2009

ahojte
tak mojmu syncekovi sa to zruba pred mesiacom pekne dalo tak do poly stiahnut(nestahuvam, len som skusala) no a vcera som skusala opat a opat tam ma len taku dierocku na cikanie a na konci ako keby tam nieco bolo 😕 alebo sa mi len zada, neviem.....co mam robit?? ked sa vykupe stiahnut, lebo mozno je tam ten maz? 😕 🙄 zeby mu to zrastlo opat ci co? 😒 poradte, sa bojim co je to ok ☹ dakujem za odpovede...

katka.m
11. jún 2009

Aj môj malý to má takto, tiež sa to 1x povolilo, ale je to opäť spojené ☹

dididi30
11. jún 2009

katka, a nepytala si sa lekarky ci je to ok?? lebo ja som v anglicku a vraj to je ok, tu je vsetko ok 😠 ☹
no nic len dufat,ze to bude v poriadku🙂
inak ziadne reakcie??skoda 😔

katka.m
11. jún 2009

Moja lekárka si predstavuje, že predkožka má ísť dole do 1. roka. Ja si to nemyslím, prvý syn mal staršiu lekárku, ktorá išla do dôchodku a ona kvôli tomu nestresovala. Ja súhlasím s tým článkom, na kt. link dala tvoja.mima trošku vyššie. Tvoril sa mu tam aj ten maz, mal tam asi 2x1 cm hrudku, ale práve pred pár dňami sa mu to zvrchu trošku otvorilo a maz vyšiel po troške von. Teraz to má čisté, dieročka ostala, tak hádam sa mu to už začína samo uvoľňovať. Ani staršie som nasilu netrhala a ja mám 3 bratov a nerobila to ani moja mama. Tak si myslím, že príroda vie čo robí.

jarus74
11. jún 2009

baby kazdy doktor ma na to iny nazor uz sa my to potvrdilo ja som sa rozhodla ze pockame do 2rokoch ci sa daco nezmeni a to nas este s pipikom caka kontrola v septembry na urologii lebo malemu chcu urobit obriezku ale neviem nie som si ista ci s tym budem suhlasit ja som toho nazoru ze do tych 3rokov by sa malo urcite pockat ved u kazdeho dietata je to individualne aj co sa tyka toho dakomu to ide a niekomu nie.

melysa
13. jún 2009

nečetla jsem z hora moc příspěvků.. přidávám svou zkušenost - malej má 22 měsíců a stáhnout mu nejde skoro vůbec. Teď je to cca 3 týdny, co se mu objevil bílý útvar, který prosvítá pod kůžičkou. Doktor řekl, že je to maz a vůbec ničemu nevadí, až půjde přetáhnout, vypadne to samo. S obavou se ho vždy ptám, jakto, že to nepovoluje to přetahování, posledně mi odpověděl, že mám být klidná, že než půjde do školy, tak to přetáhne. A myslel to naprosto vážně, rozhodně tedy není zastáncem nějakých operačních výkonů. Takže já už to neřeším, co jde stáhnout to stáhnu, opláchnu a basta.

zuzanat
16. jún 2009

ahojte, ja som dnes chcela kupit tu masticku Betnovate, ktora uvolnuje predkozku, ale vraj sa uz nevyraba... Ze je namiesto nej nejaka ina, len lekarnicka nevedela aka,neviete mi poradit?

nikka.vo
16. jún 2009

melysa, tohle měl i synovec (3,5 roku) a ten maz se mu teď sám od sebe uvolnil 😉 Pokud to prý nerudne a není to zapálené, tak to nevadí 😉 Ale pindík mu nejde přetáhnout pořád stejně. Takže máš pravdu, taky bych se tím nenervovala... věřim, že až bude můj syn šikovnější na ruce 😅 (cca 5 let) tak to bude zkoušet přetahovat sám podle toho jak bude cítit bolest a třeba to uvolní sám.

dididi30
17. jún 2009

ahojte, takze sa nemusim strachovat, ma este len rok, nema to zapalene a snad sa mu to bude opat dat stiahnut, teda dufam 😉

nikka.vo
18. jún 2009

dididi, já hlavně vim, že ikdyby mě lékařka posílala na zákrok, tak pokud se mu to nebude zapalovat a nebude mít problémy s čůráním, tak tam s ním nepůjdu. Kor když vim, že polovina lékařů je zastáncem zákroku, polovina by to nechala být aani samotní urologové nejsou jednotní. Synovi to jde stáhnou cca do půlky žaludu, dál ne, časem to snad půjde, neřešim to 😉

martao
18. jún 2009

Predkožku netreba sťahovať ak mu nerobí cikanie problém- pipík sa pri cikaní nafúkne, vtedy je zúžená predkožka. Ako im pipík rastie, predkožka sa uvolní sama.

nikka.vo
18. jún 2009

Synovi pipík moc neroste 😀 Když byl mimočo, tak se zdál dobře obdařenej, ale nějak s tělem neroste 😅 😅 😅 jako trochu asi jo, to zase nevim, tak v oku to nemám 😀

romana.st
23. jún 2009

Ahoj holky,
na roční prohlídce jsem se ptala MUDr., zda mám začít přetahovat. Bylo mi řečeno, že pokud nemá problémy s čuráním, tak do 3 let nemám přetahovat. Kamarádka má chlapečka 1,5 a už byli na urologií na přetažení a za týden se mu opět předkožka přilepila. Fakt co lékář jiný názor.....

briketa
23. jún 2009

predkozka u chlapcov ma cas na uplne stiahnutie az do puberty, ked sa uvolni posobenim hormonov. akekolvek zasahy predtym, okrem normalnej prirodzenej hygieny su tyranim deti. jedine ak je problem s mocenim riesi sa to.