Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

hajanka
13. okt 2011

@macka23 no, to je dost zvlastne, ze ani nevies kto ho operoval... to si vlastne s tvojim dietatom mohol robit kto chce co chce... ty si rodic, zakonny zastupca, ty si za neho zodpovedna, nikto iny, ak by sa nieco prihodilo, iba ty nesies zodpovednost. Lekari sa veeeelmi radi a lahko zo vstkeho vyvlecu.
... hovoria, nehovoria, aha, kopirujem:

"Od roku 2000 platí u nás Dohovor o ľudských právach a biomedicíne, podľa ktorého sa musí informovaný súhlas vyžadovať pred každým zdravotníckym zákrokom.

Bližšie to rozoberá zákon č. 576/2004 Z.z. v § 6.

Takže už pekných pár rokov platí táto povinnosť, a ak to lekári nedodržiavajú, porušujú zákon a sú teda za to žalovateľní."

... takze mohla by si zalovat, nebola si o tom vobec informovana a lekar ma pruser, lebo nema ziadny doklad o tom ze si suhlasila, nie je kryti vobec nicim.
... ze bezne robia... nemam slov 😔

valika_val
13. okt 2011

ahojte, ako dlho pouzivat framykoin? pouzivali sme intenzivne asi tyzden a potom asi 1-2x denne este dalsi tyzden. teraz ked mu stiahnem predkozku tolko kolko ide (mozno ide aj viac, ale bojim sa), tak tam vidim biely povlak, ktory ale nezapacha. vycistit mu to nejak, ci nechat tak?

macka23
13. okt 2011

@hajanka jasne ze som citala a podpisovala informovany suhlas, viem presne co mu isli robit, som zdravotna sestra, snazila som sa zistit maximum infosiek, lenze bohuzial, nie som z blavy, nepoznam tych lekarov. Nikdy by ma nenapdalo, ze sa nieco take moze prihodit, zial stalo sa idem to riesit tak ze pomozem drobcovi ako sa da.
Pediatricka mi vcera povedala, ze to bezne robia....poradila mi repik, ta ako aj chirurg /nas osetrujuci lekar, nie operater/ ...zial stari lekari asi musia najprv vymriet a az niova generacia vie komunikovat s pacientami.
Lebo komunikacia s lekarom...nula bodov ☹

hajanka
13. okt 2011

@macka23 podpisovala si informovany suhlas k nasilnej retrakcii predkozky? Alebo k akemu ukonu si im dala suhlas? Alebo len k tej operacii hernie? Ak si nedala suhlas k retrakcii, len k samotnej operacii hernie, tak porusili zakon.

macka23
13. okt 2011

@hajanka tak jasne ze k tomu som suhlas nepodpisovala 😔

hajanka
13. okt 2011

@valika_val Framykoin by sa mal pouzivat takych 7 dni aj 3x denne, to je na pribalovom letaciku. Smegmu mu umy len pod cistou tecucou vodou.

hajanka
13. okt 2011

@macka23 tak potom porusili zakon. Ten suhlas sluzi lekarovi aby ho kryl (a teba tiez), ak sa nieco stane, tak je lekar proste kryty ze mu rodic (pacient) dal k ukonu suhlas. Ak nema suhlas, tak ma problem 😉 a mozes ho zalovat.

nika251
13. okt 2011

Ahojte. Potrebujem poradit. Mam synceka 4 roky. Predkozku mu pretahujeme od mala.Nikdy to nezniesol bez frflania, kriku, ale posledne dva-tri mesiace vzdy velmi place ked mu to robime, krici ze ho to boli. Predkozka sa da stihanut- podla Dr. v poriaku: Ale ak mu kozku necham chvilu stiahnutu, casto sa stane, ze mu popraska a potom trosku krvaca. Nikdy nie moc, len proste ranka zakrvaca. Dole pod zaludom sa kozka sprava tak,a koby bola uzka- len ked ju pretiahneme, a vyzera to tak, akoby tam ,,skrtila,,. Uz som strasne zufala, neviem co robit. Vzdy stahujeme az pocas dlhsieho pobytu vo vode. zapaly nema ani nemal. AK sa mu pipik postavi tak to ho absolutne neboli . A to nie je malych rozmerov (prosim toto berte tak, ze napriek tomu, ze pipika ma vacsieho, neboli ho to ked sa mu postavi- neberte to nijak inac 😒 😒 😒 😒 ) Poradte mi prosim nejaky postup 😢 😢

majkaa
13. okt 2011

@nika251 ja mam presne ten isty proble, ze sa mu stiahne zle a tiez uplne ako keby ho ta predkozka skrtila ale totalne. Bojim sa to stiahnut nasilu.

hajanka
13. okt 2011

@nika251 ahoj, priznam sa, neviem ako reagovat bez toho aby som nebola ostra 😅
Precitaj si moj prispevok z predchadzajucej strany (str. 84) odoslany Včera o 21:48, sadne presne ako sa hovori "ako rit na serbel" (sorry za toto prirovnanie).

Tvoje dieta ma 4 roky.
Od mala! mu predkozku pretahujes, od mala pri tom place, krici, frfle a tebe to nevadi? Ty v tom len tak pokracujes?
Vies, ze ja sa mu ani necudujem, ze pri tom place, krici, ze ho to boli?!?!
Kolko krat mu ta predkozka za ten cas musela tym pod nasilym asi popraskat?!
Vies si predstavit ake je to bolestive??? Ked musi s popraskanou predkozkou mocit, napr.?
Vies si predstavit to mnozstvo mikrotrhliniek a naslednych zrastov na tak citlivej casti tela, ktore opat popraskaju a natrhnu sa a opat zrastu... mozno sa nestihnu ani zahojit... atd???
Dieta z toho bude mat do buducna traumu (ak uz nema, co si myslim ze na 95% uz ma) taku aku si nevies asi ani len predstavit, psychicke nasledky z fyzickej bolesti, este sposobovanej rodicom.
Ty si vobec neuvedomujes co mu tym uz od mala sposobujes. To miesto je najviac husto nervami popretkavane miesto muzskeho tela, nasledkom takychto procedur byva castokrat infekcia, pretoze otvorena predkozka a rana je vstupnou branou pre bakterie a patogeny. Vies co vsetko moze sposobit taka infekcia? moze preniknut az do samotnej mocovej trubice a moze vzniknut stenoza, disfunkcia mocoveho mechura, neschopnost kontrolovat mocenie, odmietanie mocenia, zadrziavanie mocu, z coho vyplyvaju infekcie mocovych ciest, strata pruznosti pokozky, opuch zaluda, pri uzkej nasilne pretahovanej predkozke aj parafimoza!!!!! (google) ktora vznika pri nasilnom pretiahnuti predkozky za zalud, pri ktorej je zalud doslova uskrteny! a nedokrvovany a neokyslicovany - to je presne to co pises, cim dlhsie ostane predkozka za zaludom utiahnuta, tym dlhsie ostava zalud uskrteny bez prisuny krvi a kyslika, tym viac sa zvacsuje opuch zaluda a predkozka viac a viac skrti a zalud opucha a tym je tazsie ju pretiahnut spat, ostava uvaznena za zaludom, ak sa nedostane okamzitej odbornej pomoci, dieta nemoze mocit, vznika infekcia moc. ciest, mechura, obliciek, septicky sok, zive tkaniva zacinaju odumierat..., koncit to moze aj smrtou, v tomto pripade nepomoze nic ine len okamzita radikalna obriezka.

Urcite by som takto dobrovolne nehazardovala so zdravim svojho dietata!
Uzka predkozka sa nesmie! pretahovat! Ak mu chces pomoct, tak s tym okamzite prestan.

@majkaa

nika251
13. okt 2011

@hajanka skor ako zacnes takto ostro reagovat, skus si prosim precitat opat moj prispevok a skus pochopit vetu Predkozka sa da stihanut- podla Dr. v poriaku a ze bolestive to nemaval, bolo mu to neprijemne, ale nebolievalo ho to. V prispevku pisem ze na bolestivost sa stazuje asi dva mesiace/ pocas tychto mesiacov sme u Dr. aj boli. Si si ista ze som to dost jasne napisala??? a ze si vyznam tychto viet aj pochopila???? A ze som napisala aj to, ze zapal nemaval, ani nema?????? A ze sa na akekolvek bolesti nestazoval ani pri moceni ani vobec? Len ked stahujeme? S malym to preberam stale, ci ho to inokedy neboli... Takze prosim, nabuduce az zacnes takto ostro dakoho kritizovat, akoby nemal stipku rozumu, skus si precitat a skus aj pochopit co pise.
Predkozku mu za zaludom nenechavam nikdy dlhsie ako je cas, kym si ju on nenatiahne spat. Pytala som sa viac krat Dr. ci s tym netreba cosi robit, ona vravela ze je to v poriaku- stiahla mu ju az pokial sa to ma. Ale kedze ja nemam pocit ze to je v poriadku, zaroven ale nie som chlap aby som o tychto veciach vedela dost na rozhodnutie ohladom operacie, tak som sa chcela opytat tu ci ma dakto podobnu skusenost. Ale ako vidim, su tu samozvany sudcovia, ktory urobia z cloveka rovno vola a vyjadruju sa ako ty teraz- ostro, bez uvazenia.
Svojho syna milujem a prave preto chcem radu co s tym, nie kritiku svojej osoby. Takze miesto reci aku bude mat traumu ( rovnako ako aj z toho ak ho nazeniem k nejakemu neodbornemu urologovi, ktory miesto toho aby mi dal moznost ci ho chcem dat operovat rovno predkozku neodborne osetri a z toho veru dieta traumu mat bude!!!!) . Potrebujem vediet ako postupovat, ku komu sa mozem obratit a ake moznosti mozem mat- ci ambulantne- comu davaju Dr. prednost, ci v nemocnici v lokalke, ci v anesteze...) Ak nevies co dodat k tomuto, tak prosim nedodavaj nic. Dakujem

nika251
13. okt 2011

Hm- okamzite prestat? Si si ista tym co pises? Ak prestanem, tak sa mu tam naklada maz- nakolko sa jedna uz o 4 rocne dieta a ten sa moze zapalit - a ak som to uz pretahovala a kozka mu praskla- ta sa moze nestahovanim asi zas zuzit, takze najblizsie to bude o to horsie. Toto nie su rady ktore som cakala ale vdaka.

hajanka
13. okt 2011

@nika251 som si uplne ista tym co pisem. Nerob zo mna blazna 😉 taketo bolestive pretahovanie a praskanie pokozky urcite nie je ok 😉

Nie maz 😉 ale smegma, ked sa nahromadi, staci ju vyplachnut cistou tecucou vodou. Ak je raz predkozka pekne uvolnena, ako pises, tak sa len tak sama z nicoho nic nezuzi, ale prirastie len vdaka mikrotrhlinkam a naslednym zrastom! - popraska a krvaca - zrastie - a pokozka straca prirodzenu elasticitu. Samozrejme ze ho to boli. To ze nemal zapal, neznamena ze ho mat nebude alebo nemusi dostat, ked sa mu do popraskanej otvorenej mikroranky dostane infekcia. Napriklad. Ja by som okamzite prestala pretahovat. Pockala, az sa mu to uplne ukludni, zahoji. Potom zacala pretahovat, jemne, nenasilne, s pouzitim maste, aby nedoslo k poraneniu povrchu predkozky - popraskaniu a uskrteniu zaluda.

Som si ista ze citam presne to co si napisala, v prvom prispevku pises:
"Predkozku mu pretahujeme od mala. --------- Nikdy to nezniesol bez frflania, kriku, (pises ze to nikdy nezniesol bez kriku a frflania) ---------- ale posledne dva-tri mesiace vzdy velmi place ked mu to robime, krici ze ho to boli." - cudujes sa mu? Ja teda nie.

Co si cakala ze ti poradim? Stahuj mu to a poriadne, este viac nez doteraz?! Drhni mu "maz" a z krvacania, bolesti, placu a uskrteneho zaluda si nic nerob???? Podla toho ako to opisujes, robis to rovnako neodborne ako ktorykolvek neodborny urolog. Prepac, ze som ta upozornila na mozne rizika pri takejto manipulacii. Skus si toho nastudovat viac o alternativnej liecbe zuzenej predkozky, predkozky samotnej a starostlivosti o nu.

romcovaklarka
13. okt 2011

@hajanka Ahoj, můžeš mi prosím hodit nějaký odkaz, kde si to můžu taky nastudovat? Malej má zatím jen 4 měsíce, takže mu s předkožkou samozřejmě nic nedělám, pač Dr. říkala, že nic nedělat s pindíkem do roka neo dvou. Ale ráda bych věděla, co pak, kdy a jak a ty vypadáš, že tomu docela rozumíš 😅 Díky.

hajanka
13. okt 2011

@romcovaklarka ahoj, citam zo zahranicnych odbornych stranok, studii, je toho vela, staci googlit, mozes si precitat napriklad tu: http://www.doctorsopposingcircumcision.org/info... (to iste s prekladom + viac mam v clanku v mojom fotoblogu), alebo http://www.doctorsopposingcircumcision.org/DOC/... , http://www.doctorsopposingcircumcision.org/info... , http://www.cirp.org/library/hygiene/ , http://www.cirp.org/library/general/oster/ , http://www.cirp.org/library/hygiene/osborn1/ a vela dalsich.... vsetko s full textom, vysvetlivkami a hlvane referenciami.

romcovaklarka
13. okt 2011

@hajanka Dík moc, jsi hodná 🙂

majdula
13. okt 2011

Boze muj nechte ty chlapecky na pokoji, nechte je zit, nesahejte jim na pindourky, kdyz neni problem...
mne je uplne ouzko, kdyz tu ctu, jak deti krici, ze je to boli a maminky presto stahuji 😢

nika251
14. okt 2011

@hajanka / nevadi mi to ze ma upozornis, ale to, ze z matky spravis necitliveho neandertalca. Viem ze cosi nie je v poriadku. A viem aj to, ze tov poriadku bolo. Zacalo to asi vtedy, ked si maly zvykol pocas akehokolvek znervoznenia, vzrusenia, hry pipika riadnenatahovat, drvit.... Upozornovali sme to, teraz to uz nerobi, ale asi to nechalo nejaky nasledok 😒 . Hovoris ze nestahovat- nie som si ista ci tomozem risknut ☹ , ak som mu to nerobila jeden den, na druhy den mal na kozi take biele mazivo- ako si ma upozornila smegmu a pod tym cervene. Zalud poraneny nema, ani nemal, tym som si ista.

A ako som ti uz pisala, nezanedbala som to, bola som u Dr. a ta usudila ze stahovanie ide v poriadku. Ale vraj existuje nejaka mast, ktora teoreticky uvolni predkozku.

pucca144
14. okt 2011

Ahojte meminky.Ja som sa toho tiež bála.navštívila som tak dobrovoľne urológiu so svojím synčekom mal asi 1,5 roka a tak zistili,že to ma zanesené a tak po prečistení sme sa zákroku vyhli.A to som mu ju sťahovala každý deň pri kúpaní ale to viete ako mama som sa snažila jemnučko,a tak sa mi to nepodarilo stiahnuť tak ako by sa malo.lekárka to urobila "šup šup ".Miško síce pritom plakal ale týždeň po vyšetrení sa naučil sťahovať si to sám.Ten týždeň čistenia a sťahovania je asi najhorší na nervy.jasné že to nechcel nikto urobiť tak pre dobro syna som sa obetovala ale vo vnútri mi to nebolo jedno,ale dá sa to.Potom som to nechala na manžela predsa sa tomu lepšie rozumie 🙂 Takže by som vyšetrenie odporúčila aby ste predišli zápalu a sú vo veku kedy na to zabudnú.Suseda tak išla so 7 ročným synom a rovno na zákrok,takže aj to bolo pre mňa rozhodujúce.Teraz má 3,5 roka a chvála Bohu žiadne problémi.

sashabb
14. okt 2011

@nika251 hajanka ti dobre radí 😉 a myslím si, že tvoj malý je už dosť veľký aby sa staral o seba sám - myslím tým, aby si pri kúpaní predkožku stiahol sám pokiaľ sa mu dá. Napíšem to "tvrdo"? načo sa s tým ty babreš? načo mu to vy necitlivo sťahujete? že popraská 😕 preboha! chúďa dieťa!
Uvedomujete si, že toto je jeho najcitlivejšie miesto? Ja normálne nechápem ako toto môžete robiť, alebo že neviete. Nemáte manželov? priatelov? neviete ako vyzerá mužské prirodzenie? neviete ako funguje? ... veď toto sú základné veci 😖

nika251
14. okt 2011

Baby, verite ze som nie raz skusila nahovorit ho, vyhrazala som sa, vysvetlovala ze ked si to spravi sam, tak to boliet nebude atd. Ani za svet. Verte mi, pred tym ho to nebolelo, len nemal rad ak som mu pipika chytala ja. Vtedy sme to spravili raz/ dva a bolo. Viem ze sa to nasilu nema- robime to dobre od zaciatku len v case ako som pisala sa to dajako zvrtlo,. Ked stiahneme a vytiahne to spat, tak sa ho opytam ci ho to este boli. On mi odpovie ze nie, len ked mu to dam dole- teda stiahnem. Akonahle je to na mieste uz to neboli, hra sa vo vode dalej akoby sme nic nerobili. Keby som si myslela, ze to je ok, tak sem nenapisem a nevystavim sa kritizovaniu. Ale kedze si myslim, ze to v poriadku nebude (dufala som, ze sa to po chvilke natiahne ako to bolo) tak som sa rozhodla poziadat tu o radu ako mam postupovat dalej- hlavne od mamin co si podobnym presli. Teoriu ovladam aj ja, mam prestudovane clanky, ale ide hlavne o skusenosti. Viem ze to praskat nesmie- stalo sa nam to dva krat- to prasknutie, inac len tie namietky...
S prepacenim - po dost tvrdom kritizovani uz ani nemam chut tu ziadat o skusenosti ☹ , Cloveka prejde chut tu s dakym diskutovat. PReco radsej normalne nenapisete radu bez zbytocnych reci?
Pucca144 - dakujem za skusenost, asi mi nic ine neostava, len zajst k Dr. Moj syn vie velmi stresovat, je velmi silny, bude to dost narocne ☹ ☹ . Boli sme uz v nemocnici a znasa to velmi zle. Nebolo to koli zakroku, ale aj tak sa na to treba psychicky pripravit- dobrovolne vystavit dieta zasahom Dr. Skusala som uz volat detskeho urologa, ale zial dnes nepracuje. Nechcem uz stracat cas, nech sa uz netrapime a radsej si to rovno obehat. Ale bojim sa, aby mu to nerobil ambulantne ☹ ☹ ☹ ☹ alebo bez liekov proti bolesti 😢

sashabb
14. okt 2011

@nika251 ale veď pokiaľ nemá žiadny zápal či nejaký problem netreba to extra riešiť. V takomto veku deti objavujú svoje telo, taktiež býva raňajšia erekcia a toto všetko napomáha k uvoľňovaniu. To že to bude robené na silu, urobia sa mikrotrhlinky vedie iba k problémom a prípadnej obriezke 😖 Čiže môj laický pohlad na Váš problém je ten, že násilným sťahovaní sa mi tieto trhlinky urobili a tým sa mu predkožka zúžila a preto ho to teraz bolí. Ak by ste v tom pokračovali, tak sa obriezke určite nevyhnete

hajanka
14. okt 2011

@nika251 uz nebudem viac reagovat, je to tvoje dieta, tvoja zodpovednost. Iba zareagujem na posledne, nie je v poriadku pretahovat babetku predkozku OD MALA. Uz len to nie je v poriadku. Cely ten zaklad ktory dostal (v dobrom presvedceni, ze to robis pre jeho dobro) bol zly. Tak nehorovor, ze predtym to bolo v poriadku, je to sice tvoj pohlad, ale je uplne mylny, mysli si aj tak co chces... uz som to tu pisala 100x ze kazdy ulorog starsej generacie (ale aj mlady, uceny starou generaciou) ti povie ze musis pretahovat cim skor 😨 no v skutocnosti to nie je pravda!
Ak sa pod predkozkou nachadza smegma staci ju umyt cistou teplou vodou, smegma vobec nie je taka zla ako si myslis, smegma hydratuje penis a plni mazaciu funkciu a je normalne (dokonca nevyhnutne), ze ju maju deti pod predkozkou. Smegma je sekret vylucovany zo zliaz v predkozke, so zmesou koznych buniek zo zaluda a vnutornej predkozky (nie moc!), je pritomny uz od novorodeneckeho veku az po cely zivot. Prilisne umyvanie a drhnutie za kazdu cenu za ucelom zbavenia sa smegmy nie je spravne. Smegma najma v detstve plni ochrannu funkciu a jej prirodzene zlozenie pomaha prirodzenemu oddelovaniu predkozky od penisu. Hydratuje zalud, udrzuje ho hladkym, jemnym, makkym a vlacnym plni mazaciu funkciu, jej antibakterialne a antivirusove vlastnosti udrzuju penis cisty a zdravy. Bez jej pritomnosti je prostredie suche a pokozka sa narusa a praska 😉
Za necistotu ju mozes povazovat len vtedy ak z tela odvadza nasledky nejakej infekcie (moc. infekcia...) vtedy moze sposobit zapal pod predkozkou, aj tomu sa da lahko vyhnut umyvanim cistou vodou, alebo vyplachmi hadickou. Nadbytocne nahromadenu smegmu staci omyt cistou vodou, pri nedotknutej predkozke zmolenim a rozmasirovanim dostat von, alebo pomocou hadicky spravit vyplach.

Nie je absolutne nic zle na tom, ze sa s pipikom hra (samozrejme s cistymi rukami!!!, nie s rukami od pieskoviska, napr.). Inak je to normalne a prirodzene spravanie a praveze je lepsie ak si to chlapcek v takom veku vie spravit sam, rodicia by mali dieta v tom podporovat. Ak nerobi nieco zle alebo si nejako neublizuje, tak to ma len velke vyhody a vy spravite najlepsie ak budete len dohliadat na to ci to robi spravne (ak vies ako sa to robi spravne) a rozne "hry" budete ignorovat, vela chlapcov si prave takto pri "hrach" samo uvolni predkozku, bez akejkolvek pomoci. Nespravne je, ze ho od toho odhovarate a zakazujete. Rodicia by mali umyvat len z vonkajsej strany. Najlepsia rada je nechat to na neho, len on sam najlepsie vie ako daleko moze zajst a zasunut si predkozku bez bolesti a trumy.

Ak mas este chut, prestuduj si aspon par z tych linkov co som poslala hore, len pre zaujimavost, nemusis vobec menit svoj nazor 😉

Vravis, ze predkozka mu ide pretiahnut, od urologa chces co? Chce ho dat obrezat? Pretahujes mu v kupeli?

nika251
14. okt 2011

@sashabb juj, toto mi ani nevrav 😒 . Pri erekcii problem nema. Neviem kde presne nastal problem, lebo ako som pisala, do roka sme problem nemali. Pomalinky sme sa dostali tam, kde aj Dr. usudila ze je vsetko ok a az potom nastal ,,zlom,,. Ale aj tak asi bude najlepsie ak sa predsa len, napriek mojmu strasnemu strachu obratim na urologa. Dufam, ze obriezke sa predsa len vyhneme. Dakujem za nazor

nika251
14. okt 2011

@hajanka od mala myslim tak ako sa vsade pise. Nie ako babatku, ale ako sa vsade pise a ako radili aj maminy tu-neviem presne kolko to bolo- dva roky? Druhemu synovi to len teraz zaciname pomalicky pretahovat- len pokial to ide, nic nasilne

nika251
14. okt 2011

Tu neide o zmenu ci nezmenu nazoru, uznavam ze cosi sme nerobili dobre, alebo sme prehliadli, len vysvetlujem, ze som sa snazila nic nezanedbat, ci pripadne svoje konanie a hladam najlepsiu a najprijatelnejsiu cestu ako to napravit tak, aby moj syn co najmenej trpel.
Nevadi mi ak mi dakto napise rozdielny nazor, ci postoj, ale nech je to tak, aby to nebolo urazlive.
Som rada, ze mi pomahas najst riesenie bez toho aby som sa urazila. 😉

nika251
14. okt 2011

@hajanka Od urologa chcem to co hladam aj tu- vysvetlenie, nazor - riesenie preco ho to boli a co by som mohla skusit aby to preslo. Obriezku nechcem. To zvolim len ako posledne riesenie ☹ . Ano- pretahujeme az po dost dlho trvajucom teplom-nie horucom kupeli- cize rozmocenu kozku. NIkdy- ani jediny raz s vynimkou u Dr. sme nestahovali na sucho, dokonca ani pocas sprchovania nie.

hajanka
14. okt 2011

@nika251 nie ja ta v ziadnom pripade nechcem urazit, mozes ho nechat vymacat vo vani, aby sa mu pokozka uvolnila, ale pretahuj mimo pod tecucou vodou. Neviem akeho mate urologa, ci mu to on tiez len nasilne opat nepretiahne a tym neposobit opat este viac skody do buducna.

nika251
14. okt 2011

Ved to- prave preto sa nehrniem rovno k Dr. Chcem najprv skusit daco ine. Len sa bojim, ze ak mu to necham ,,odpocivat,, tak aby sa mu to zas nejak neprirastlo k zaludu, ci nezuzilo viac ako teraz......

adrica6
14. okt 2011

@lillah , má 15 mesiacov, ešte nerozpráva a celkovo je primalý na to, aby vedel rozlíšiť veci typu, keď nezaplačem a vytrpím, už tam nepôjdeme. Nie je to ani plaché, ani ustráchané, ani utrápené dieťa a keby si ho poznala, vedela by si, že každú svoju nevôľu vie dostatočne prejaviť. Keď raz poviem, že to celé zvládol bez veľkých bolestí a rýchlo sa mu to zahojilo, tak to tak je a žiadna z Vás ma nebude presviedčať o tom, že to tak nie je. Malý ešte v ten deň behal, šantil a smial sa. Nemá žiadnu traumu, ani neabsolvoval krvavý masaker. Všetko prebehlo rýchlo a odborne, keďže neboli komplikácie a do dvoch dní bola predkožka zahojená.