Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

sloboda4
7. aug 2007

kocky dakujem za rady...ja som vzdy presadzovala trpezlivost, ale asi bude lepsia navsteva lekara....bojim sa aj toho ze sa maly nebude chciet vycikat, on sa totizto prave odnaucil od plienky a to uplne bez problemov a bola by som nerada, keby sa to pokazilo. viete mi povedat ako ten zákrok vyzera...aj deti vela placu pri tom? ja viem že city musia ist nabok ☹ 😖 ved drobcom chceme iba dobre nie? 😔 😅 co hovorite na to cikanie?

maruschka
9. aug 2007

ten zákrok-preťahovanie vyzerá následovne.doktor zoberie vatový tampón chytí predkožku a normálne to za dve sekundy pretiahne.Natrie s mesocainom a je potom.Len sme sa pozerali,ako mu to rýchlo išlo.Doma sme sa s tým hodinu babrali,malý plakal a to bol horor.Predsa len,doktor má viacej skúseností,s takými malými detičkami.Aj nás to potom naučil a už to išlo.treba len ísť, nech sa mu na to pozerie odborník

sloboda4
9. aug 2007

jaj boze maruschka to si ma potesila 🙂 len dufam ze natrafume na fakt dobreho doktora, ale už som odhodlana.....povedala som si že mozem byt rada ze nas trapi IBA NEJAKA PREDKOZKA...ved chudatka tie "skutocne" chore deticky. chystame sa na to piatok alebo hned v pondelok, podla toho kedy prijde nas tato z prac. cesty - predsa len nech je aj on pri tom 🙂 ☹
Aj maleho už pripravujem....kade chodi tade rozprava, že ujo mu opravi zvoncek 🙂 🙂 🙂

nyve
9. aug 2007

Sloboda4
V lekárni si kupte repik,alebo kamilky, co lekar povie,ale lepsi je repik. zarobite ako caj.Date do vacsieho mnozstva vody.
Pipíka mozete od druhého dna po zakroku v kupeli macat,popri tom uz aj pretahovat predkozku.

sloboda4
17. aug 2007

kocky dakujem za rady. stiahnutie predkozky sme už absolvovali. nabrala som odvahu, odhodila veeeelmi daleko materske city a isli sme na urologiu. super doktor, zakrok rýchly, žiadna krv, obrovský rev a slzy ako hrach 😢 🙄 ☹ ale co už. je presne týžden po zakroku a neviem si rady, doktor mi kazal pipika umyvat 1-2x týždenne nie je to málo? to nemusim pretiahnut každy den pri kupani?????PROSIM PORADTE. a este dajte radu....mylý má total zachcaty ked mu ho chcem umyť...fakt som skusala všetko po dobrom, aby to bolo bez plaču ale nejde to.myslíte že ked ho jednoducho s manželom na silu chytime a za 5 sekund mu to poumývam a namastim aj ked s hysákom, je to zle???? ako boli na tom vase deti????PROSIM PORADTE

jankamanikova
17. aug 2007

sloboda - tieto veci su velmi citlive a mozu detskej dusi ublizit (a aj nie). Nas Janik ma dva a pol roka a predkozku ma este nepretiahnutu. Nic si z toho nerobim a dr. povedal, ze pohoda. Neda sa, tak sa neda. Zapaly nema, takze pohoda.
V Tvojom pripade treba pokoj. Nechavaj ho vo vodicke sa hrat, nech sa clapota a nech si pripadne umyje "pipika" sam. Nasilu nie. Je to len moj nazor. Ale viem, ze ak na dospeleho ide niekto nasilu, tak to dospely rad nema. Tak si myslim, ze deti to beru ovela horsie. Tvojho Davidka to tam boli, a on asi velmi vnima tu bolest. Treba mu len hovorit, ze si to ma umyvat a nechat to tak. Bude dobre. Pripadne sa porad s dr. Ale urcite sa neplas.

maruschka
18. aug 2007

Sloboda,musíš mu to preťahovať každý deň,inak mu to zarastie znova.Iba zo začiatku bude plakať,po pár dňoch to prejde.Nesmieš prestávať,inak za dva týždne môžeš ísť znova na urológiu..Nám sa to stalo a nič moc.To chce železné nervy aspoň na štyri dni a potom pohoda.Ale nevzdávaj to! 🙂

sloboda4
19. aug 2007

maruschka ...pevne nervy, už pevnejsie asi nemozu byt 😉 🙂 konecne sme si s tatom vypracovali bojový plán 🙂 🙂 a ide to. aj ked z revom ale ide. obaja sme usudili že ten rev je iba tak....aby tam nejaky bol 🙂 😀 takže dakujem za rady maminy

maruschka
19. aug 2007

držíme palce 😀 😀 🙂

zlatucka
20. feb 2008

Mam 13mesačného syna ktorý mal tiež problémy z predkožkou.neskor aj menšie problémy s cikanim kvôli tej predkožke.ked mal rok pediatrička nás ma moje požiadanie poslala ku chirurgovi aj s odporúčaním.hneď ma zobrali dnu a malému to surovo stiahol bolo to bolesti,horúčky,atď.ked to mal čerstvé tak som mu to nemala sťahovať,a teraz už cika v pohode a aj mu to kľudne bez bolesti sťahujem.

digysa
20. feb 2008

To som nevedela, ze je tolko starosti a trampot s predkozkou. Chudence chlapcia a mamicky tiez....
Nas maly je obrezany, takze my ziadne problemy nemame. Ale tiez som bola v hororch, ze to nedovolim aby ho dali obrezat. Lekar mi ale vysvetlil,ze zakrok trva tak 15min aj z celou pripravou a po zakroku to zahojenie vobec neboli. Akurat musel mat maly gazu namocenu v masticke na penise asi tyzden.

Len by ma zaujimalo, ci je tu niekto, kto dal syna obrezat.....na slovensku to nie je velmi zauzivany zvyk, preto by ma zaujimal vas nazor.

eliska7
22. feb 2008

http://www.babetko.sk/user/viewpage.php ahojte ked si sem kliknete je tam članok z 13.2.2008 o zuženej predkožke a ked ho otvorite je tam aj liečba
Moj syn ma teraz 12r.,ale ked mal rok doktorka mu chcela pretiahnuť,nešlo poslala nas k urologovi,kam sme chodili do 6 rokov,stale mu to len zaživa tou lyžičkou oddrapil od žaluda a v kuse mal trhlinky,uhry čierne 😕 zakaždym hrozne trpel,vrieskal od bolesti nakoniec sme išli ako zo 6 roč.na operacii,mali mu robiť obriezku a ked bolo po zakroku doktor povedal ,že mu odrezal len kuštik kožky lebo nebolo treba 😅 -boli sme z toho uplne hotovy,po OP mal hrozne bolesti,zapalilo sa mu to ,nasledne ATB,kupele sedacie a cele ceremonie.Od vtedy sme tam boli len raz ,zase mu to odlepil za živa a potom som sa dočitala o takom to niečom a nechala som to na prirodu.Dnes to ma ok,a postupne sa dala predkožka sťahovať ako rastla,no zažiť by som to už nechcela,100%keby mam chlapca teraz postupujem podla toho članku 😉

certica
22. feb 2008

eliska, uff! z mi je zle. ja taketo veci tiez nemusim a nechavam to zatial radsej na prirodu. chuda si pekne vytrpel.
idem si citnut ten clanok. a super, ze uz to mate za sebou 😉 . inak mame rovnake motto 😀

helka101
22. feb 2008

ahojte maminky, nám sťahovali predkožku tesne po roku, urobili sa nám tam okolo biele hrčky z plienočky, usadeniny,tak sme navštívili násho urologa, môžem povedať milý pán doktor.. Aj ked som ľutovala malého,pretože ja som mu držala ručičky, sestrička nožičky a doktor to nechtom strhával, neplakal až tak veľmi... Nakoniec mu to natrel mastičkou, framykoinom a šli sme domou... Doma sme mali veselo,pretože plakal pri cikaní,ale aj to len jeden den, a to sme vyriešili teplou vodou, sedel vo vani a tak to tak necítil a potom na druhý den, nám už nič nebolo! Ale!! aj ked dr. kázal to sťahovať hned po zákroku,ja som to nechala malému týždden v klude a po týždni sme to sťahovali vo vodičke, a teraz mito kľudne dovolí... Aj na sucho, ked mu chcem vyčistiť pipík a nalepiť sáčok! A som rada, že sme to prekonali teraz ked nato ešte malinký zabudne ako o pár rokou pozdejšie.. Na kontrolu sme šli po mesiaci, tam nám ešte kus stiahol na konci, už pri vajíčkach, to mal kus tam ešte prilepené,ale hlavne že je už dobre.. zatial.. No držíme vám všetkým palce!!!! 😉

uhlikova09
12. mar 2008

Ahojte neviete mi poradit lebo stretla som kamosku a jej dokina povedala ze do roka ma uplne predkožku pretiahnut ze ak nie pojdu rezat a ja ani z daleka malemu celu nepretiahnem.... 😖 inak mali sme tu v pp taku staru doktorku ktora mi nikdy nevravela nic o stahovani predkozky a dokina sa nam vymenila stara sla do dochodku,a ta mi kazala zacat pretahovat predkozku,len skoda ze maly mal 10 m. ked sme zacali......

certica
12. mar 2008

uhlikova, ved sama asi citas, ze co clovek/lekar to uplne opacny nazor, takze je to viac menej na tebe. ja osobne by som mu nic rezat nesla

uhlikova09
12. mar 2008

juj ved ani ja sa nechystam kym to nebude uplne nutne

eliska7
12. mar 2008

uhlikova 😕 ta dktorka nieje normalna-robila som na dets.obvode,ale to som nezažila že do roka 😅

briluxina
12. mar 2008

Ahojte, my sme si tiež s predkožkou u malého užili trápenia. Tiež mi bolo povedané že do roka sa musí predkožka uvolniť postupným preťahovaním. My sme to samozrejme nestihli keďže sa mi malý bránil, zrejme mu to nebolo príjemné tak som to nerobila nasilu. Ešte sa mi stávalo že mal tú predkožku zapálenú vďaka tomu preťahovaniu aj rozpraskanú, tiekla mu krvička a strašne plakal. Lekárka nám predpísala framykoin ale ten vobec nezabral. Poslala nás k urológovi a ten bol fakt veľmi milý, pretiahol mu tú predkožku bez problémov aj keď moje chúďa veľmi plakalo. Kázal nám to preťahovať ale mne sa stalo že som mu to pretiahla a nevedela dať spat. Už mu pipík úplne sfialovel, behala som po susedách či mi nevedia pomocť a mala som šťastie že som natrafila ne jednu ktorá mu to stiahla naspať. Od vtedy som sa strašne bála mu to sťahovať a malý začal mať problémy z močovými cestami. Dostal infekciu ktorú sme museli liečiť atb a samozrejme mu nezabrali lebo nám nefrologička povedala že si myslí že to bude mať s tej predkožky. Tak som chodila po lekárňach a pýtala sa či nemajú niečo iné ako je framykoin na dezinfekciu, že mám problém s predkožkou u malého, tak mi jedna milá pani precovníčka poradila že mu to mám zmakčiť obyčajným olejčekom z Avirilom-azulénom že to pojde ľahšie, tak som doma vatovú tyčinku namočila do oleja a cez tú dierku som mu premastila žaludik a potom som mu to krásne pretiahla bez problémov, bolo tam dosť nečistot a postupne sa dostal aj z tej infekcie od kedy mu to pravidelne sťahujem. Teraz už nepotrebujem nič len ho osprchujem- okúpem a v pohode. Na nete som niekde čítala že ak vám tá predkožka nejde dať naspať tak musíte stlačiť žaludik aby sa odkrvil a potom sa dá pekne stiahnuť.
Tak to je moja skúsenosť, dúfam že niekomu pomožem, chce to ale trpezlivosť.

eliska7
12. mar 2008

no som fakt prekvapena že do rokampreboha ved doba napreduje,medicina tiež tak načo trapiť a stresovať ked to ide aj prirodzenou cestou.skuste si tie čo ste to ešte nerobili prečitať ten prispevok čo vyššie uvadzam je to z časopisu babetko 😉 ved zato nič nedate,len troška budete uvažovať a zvažovať.lekar vam nemože nič nasilu vnutiť,vy sa možte slobodne rozhodnuť čo chcete spraviť 😉

evulik6
12. mar 2008

Ahojte. Mne v nemocnici vravela doktorka ze mu to netreba robit. Nasa pediatricka mi o tom nic nevravela, a ja som sa na to nejako zabudla opytat - vlastne ma to ani nenapadlo. Az ked mal okolo 10 mesiacov sa ma pytala ci mu to stahujem. Ostala som z toho v soku lebo som si myslela ze je este malinky a netreba mu to robit. Tak odvtedy som mu to zacala stahovat, ale len tak po trosicke vo vani. Vcera sme boli v poradni, maly ma uz 15 mesiacov aj tyzden a ona mu tu predkozku tak riadne stiahla - vyslo mu tam dost mazu. Vcera chudatko zakazdym ked cikal tak strasne krical....mudi ho to riadne boliet. Kazala mi, aby som mu to stahovala vo vode, do kupela mam davat repikovy caj, vraj mu este bude vyplavovat maz. Tak som ho vcera kupala v repiku. Dnes to ma uz o nieco menej cervene, ale stale bolestive. Ked ho prebalujem, cistim mu pipik gazou namocenou v repiku, ale je to strasny boj, nechce aby som sa mu pipika co i len chytila. Vcera vecer mal aj trosicku krvicky v plienke -len tak slabucko. Mali to aj vase deticky? Dufam ze to bude ok, o mesiac mame ist s pipikom na kontrolu, uz teraz sa toho bojim.

eliska7
12. mar 2008

daj mu nato framykoin masť,krv ma preto lebo mu to natrhla pri nasilnom preťahovaní,maz je uplne normalne,maju to aj dospelý chlapi,ked sa zle umyju a ženy takisto okolo pyskov

vanila
12. mar 2008

Ahojte! Tak ja svojemu to vobec nepretahujem a nechavam to na prirodu. Mam brata o dost mladsieho a tomu to vobec mama nerobila a stym nema problem. Ked bude potrebny urolog tak pojdeme k urologovi. Zatial nema vobec problemy s cikanim alebo nieco ine: ked sa pokusam ju trosku stiahnut tak ju stiahnem do takeho 1,5 cm a viac sa neda lebo ma celu dokope. keby mu ako prvy krat to stiahla pediatricka tak by som mu to stahovala.

tretulka
12. mar 2008

mne dr, kazala od narodenia po troske naznacovat pretahovanie predkozky, nie na silu, ale pokial pusti, ak je tam maz tak vycistit, robim to malemu pravidelne pri vecernej hygiene, mal obdobia ked prostestoval, zatial sa mu neda stiahnut uplne, ale casom sa to dufam podda...ked citam niektore prispevky, ze co si museli deturence vytrpiet, az mi je zle ☹

eliska7
12. mar 2008

presne tak tretulka maš super doktorku,presne tak sa to ma robiť,len pokial ide a vekom sa to samo uvolni,ked nema problemy s cikanim nieje nutny žiadny zasah.Malemu som to kontrolovala pred tyždnom(už je velky,ale dovolil pozreť )a krasne sa mu to uplne uvolnilo,potom čo som sa vy...na lekarov a čitala mudre prispevky 😉

federica
12. mar 2008

Ahojte, moj maly ma rok a este som mu to ani raz nestahovala. Byvame v Nemecku a tu mi to uz v porodnici a tiez pediater razne zakazali. Muz je z Francuzka, boli sme aj tam u lekarky, ona mu to stiahla, ale povedali mi, nech to sama nerobim. Vraj sa to pri kupani samo cisti, tak s tym netreba nic robit. Mojej sestre lekarka nakazala stahovat, no maly sa branil, tak to nerobila, lekarka mu to potom stiahla nasilu, od vtedy zacal mat problem a na buduci tyzden musi ist chudacik na obriezku pod narkozou, lebo uz mu ani urolok nevedel pomoct. Ja by som nedovolile lekarke to nasilu robit. U nas este maju stare praktiky.

certica
12. mar 2008

ja som to uz spominala, nam nasa lekarka do 2 rokov kazala s tym vobec nic nerobit. maly ma 3r. a pretiahnut sa mu to neda, ale trosicku sa to tam rozsiruje a uvolnuje. v kazdom pripade nebol nikdy ziadny problem, ci zapal, zacevenanie, maz, nejaky problem s cikanim a pod., takze to tiez nemienim riesit nijak nasilne

evulik6
12. mar 2008

Eliska7 - dakujem za radu, bola som mu kupit tu masticku. Hadam to pomoze. Dnes uz vobec nekrical pri cikani, tak je to uz hadam lepsie. No ako pozeram, tak naozaj co doktor to iny nazor.
Ja som mu to tiez pretahovala len tak pokial sa dalo, po troske, no dr.mu to stiahla riadne. Tiez sme nemali ziadny problem co sa tyka zapalu, zacervenania, cikania, mazu a podobne ☹

uhlikova09
14. mar 2008

eliska7 ta ved preto ani vela deti nema,kazdy radsej svoje deti dava ku vedlajsim dr. ked idem k nasej detskej tak ta ma plno a ona-prazdno sem tam niekto ale este som nevidela zeby u nej niekto cakal

lindda
14. mar 2008

ja mu ho iba tak mrvim medzi prstami pri kupani a moc sa to aj tak neda lebo sa mu to nepaci 😝 tiez si myslim, ze to netreba natahovat